Archiwum 2006

Wola Mielecka, statystyka 2006 roku

W 2006 roku ochrzczonych zostało 20 dzieci, sakrament małżeństwa zawarło 5 par, zmarło 18 osób w tym jedna zamieszkała czasowo na Woli Mieleckiej,

Pierwszą Komunię przyjęło 19 dzieci, do Sakramentu Bierzmowania przystąpiło 24 młodych ludzi

Propozycja prac przy budowie kaplicy

Przed nami jakże radosne święta Bożego Narodzenia . Jezus przyszedł na świat aby nas zbawić i uczynić nas swoimi braćmi oraz dziećmi Bożymi . Czekamy zawsze na na te święta z utęsknieniem , bo w czasie tych świąt stajemy się lepsi bo w czasie tych świąt wzmacniają się więzi rodzinne . Upływający czas zmusza nas do refleksji nad tym co było dobre , a co złe , co nam się udało a co nie wyszło .

Z Bożą i ludzką pomocą - kanalizacja

Dla człowieka wierzącego nic w życiu nie jest dziełem przypadku. Tak się składa , że po raz kolejny w tym roku doświadczamy Bożej Opatrzności i ludzkiej życzliwości w rozpoczętych pracach budowlanych. Wydawało się , że już w tym roku nic na budowie nie zrobimy, a tutaj niespodzianka!

Budowa kaplicy - fundamenty zakończone

16 września 2006 roku mieszkańcy Woli Mieleckiej i Piątkowca wraz z księdzem Zbigniewem zapoczątkowali budowę kaplicy na Woli Mieleckiej. Poszły w ruch łopaty i kilofy pod wykopy ławy. Po południu zalano betonem podsypkę. Po ułożeniu płyt akro 23 września 2006 roku zalano betonem ławę fundamentową. 28 września 2006 roku zakończono zalewać fundamenty kaplicy i plebani.

Kościół Św. Mateusza w Mielcu Bazyliką Mniejszą

Czwartkowa uroczystość rozpoczęła się w mieleckim kościele o godzinie 17. - Nastąpiła wielka historyczna chwila. Nuncjusz Apostolski - abp Józef Kowalczyk odczytał bullę papieża Benedykta XVI z 1 sierpnia 2006 roku, w której wyniósł on nasz kościół parafialny św.Mateusza w Mielcu do godności Bazyliki Mniejszej.

Duszpasterstwo w domu katechetycznym

Od momentu przyjścia do parafii Św. Mateusza z zadaniem budowy świątyni i plebani w Woli Mieleckiej, postanowiłem aby regularnie w miarę możliwości wierni mogli uczestniczyć we Mszy św. Mimo tego, że w naszej miejscowości znajduje się piękna, prosta kaplica, jednak tym miejscem najodpowiedniejszym wydawał się na duszpasterstwo budynek katechetyczny. W budynku tym pomieści się o wiele więcej ludzi oraz jest bezpieczniej ze względu na bliskość ruchliwej drogi.