Duszpasterstwo w domu katechetycznym

Od momentu przyjścia do parafii Św. Mateusza z zadaniem budowy świątyni i plebani w Woli Mieleckiej, postanowiłem aby regularnie w miarę możliwości wierni mogli uczestniczyć we Mszy św. Mimo tego, że w naszej miejscowości znajduje się piękna, prosta kaplica, jednak tym miejscem najodpowiedniejszym wydawał się na duszpasterstwo budynek katechetyczny. W budynku tym pomieści się o wiele więcej ludzi oraz jest bezpieczniej ze względu na bliskość ruchliwej drogi.Z istniejącej kaplicy przenieśliśmy do salki katechetycznej ołtarz, ambonkę, dobrze zachowane organy i kilka ławek. Przed budynkiem zrobione zostało prowizoryczne zadaszenie.

W tym roku w miesiącach letnich z inicjatywy pani Władysławy Bąk i Genowefy Wieczorek, Marii Stala i Emilii Misiak , przeprowadzona została zbiórka wśród mieszkańców z zamiarem zakupienia nowego nagłośnienia i mebli do zakrystii przeznaczonych na szaty i naczynia liturgiczne. Zebrane pieniądze w kwocie 2 500 złotych starczyły na ten cel . Za pozostałą kwotę sprawiono używaną kosiarkę , która służy do utrzymania porządku wokół obiektu.

Składam serdeczne podziękowanie ofiarodawcom i tym, którzy przeprowadzili zbiórkę a także panu Mariuszowi Kawalec za zamontowanie nagłośnienia . Oprócz regularnych Mszy świętych w niedzielę i piątki, w Kaplicy katechetycznej odbywają się spotkania Grupy apostolskiej młodzieży, które prowadzi ks. Rafał Budzik w każdy piątek o godz.19-tej, na które zapraszamy młodzież gimnazjalną i ze szkół średnich. Co drugą sobotę przed południem gromadzi w salce jakże pokaźną grupę lektorów i ministrantów ks.Piotr Kruczyński.

W soboty też w budynku szkoły prowadzi grupę Dziewczęcej Służby Maryjnej Siostra Klemensa . Drodzy parafianie – o żywotności parafii decyduje zaangażowanie wszystkich w życie sakramentalne, modlitewne i apostolskie. Także waszej trosce polecam tę dziedzinę naszego życia .

ks.Zbigniew Smołkowicz


- Dom katechetyczny 27.01.2006 roku