Ogłoszenia parafialne 2014 roku

I Niedziela po Bożym Narodzeniu, 28 XII 2014

1. W dniu dzisiejszym obchodzimy Święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. Wpatrując się w Najświętszą Rodzinę obejmijmy modlitwą szczególnie te rodziny, które przeżywają kryzysy i zagrożone są rozbiciem, aby realizowały swoje powołanie i zadania w duchu Ewangelii na drodze do Królestwa Bożego. Niech wyrazem tej jedności będzie częstsza wspólna modlitwa wieczorna w intencji pokoju i miłości w naszych rodzinach i na całym świecie. 
2.W środę ostatni dzień 2014-go roku. Po południu o godz. 17.00 Msza św. na zakończenie Starego Roku, a następnie Adoracja dziękczynno-przebłagalna  przed Najświętszym Sakramentem. Zapraszamy na to ostatnie Nabożeństwo w tym roku wszystkich parafian.
3.W czwartek Nowy Rok - Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. To także Światowy Dzień Modlitw o Pokój.   Msze św. w naszej kaplicy według porządku niedzielnego. Po Mszy św. o godz. 11:00 w czasie Adoracji Najświętszego Sakramentu zawierzymy Nowy 2015 rok Bożej Opatrzności. 
4.W tym tygodniu przypada I Czwartek, Piątek i Sobota miesiąca stycznia. Możliwość spowiedzi w piątek godzinę przed wieczorną Mszą świętą. O godz. 17:30 Droga krzyżowa prowadzona przez Grupy modlitewne Żywej DK, a po Mszy św. zmiana stacji. Do chorych po domach z Komunią świętą udamy się w piątek od godz. 9;00.
5.W przyszłą niedzielę na Mszę świętą o godz. 11:00 zapraszamy wszystkie dzieci. Ofiary na tacę przeznaczone będą na budowę naszej nowej świątyni.
6.Od jutra rozpocznie się wizyta duszpasterska w naszej parafii. Porządek w tym tygodniu jest następujący :

[ZOBACZ  -> Wizyta duszpasterska ...]
Poniedziałek  29 XII 2014 od godz. 8:30
    1. od Rzędzianowic lewa strona drogi od nr 12 do spotkania
    2. od nr 147  prawa strona drogi na Rzędzianowice do spotkania
Wtorek 30 XII od godz. 8:30
    1. Piątkowiec – od lasu lewa strona drogi w kierunku Woli Mieleckiej do nr 369
    2. Piątkowiec – od lasu prawa strona drogi w kierunku Woli Mieleckiej do nr 368
Sobota 3 I 2015 od godz. 8:30
     1. od mostu lewa strona drogi tarnowskiej do nr 311 b               
     2. od Rzędzianowic prawa strona od nr 1 do 71
Niedziela 4 I od godz. 14:00
     1. od Rzędzianowic prawa strona od nr.76 do 119a
         od godz. 17:00
     2.Osiedle Baranówka
Tradycyjne ofiary składane przez was przy okazji kolędy przeznaczone zostaną tak jak w poprzednich latach na budowę naszej świątyni.


ZOBACZ NOWE ZDJĘCIA Z BUDOWY KOŚCIOŁA w 2014 roku 


IV Niedziela Adwentu, 22 XII 2013
1. Tegoroczny Adwent dobiega końca. Przyjście Pana jest już bliskie. Zapytajmy samych siebie: Jak przeżyliśmy ten szczególny czas oczekiwania na przyjście Zbawiciela. Czy nasze chrześcijańskie życie jest bardziej otwarte na Boga i ludzi ? Dzisiaj spowiedź w naszej kaplicy od 13:30 do 15:30.
2. W środę Wigilia przed Uroczystością Bożego Narodzenia.  Ostatnie Roraty o godz. 7:00. Po tej Mszy św. dzieci, które najaktywniej uczestniczyły w Roratach otrzymają symboliczne pamiątki. Wieczorem zasiądziemy do wieczerzy wigilijnej. My sami zadbajmy o jej chrześcijańską oprawę.
Niech jej przede wszystkim towarzyszy w naszych domach:
- wspólna modlitwa rodzinna,
- czytanie fragmentu Ewangelii o narodzeniu Jezusa, 
- łamanie się opłatkiem w rodzinnym gronie,
- szczere składanie życzeń oraz wspólny śpiew kolęd.
Chciejmy zaprosić też do wigilijnego stołu ludzi samotnych. Wigilijną radość przeżyjmy przez udział w uroczystej Mszy św. o północy - zwanej Pasterką. Ofiary na tacę z Pasterki przeznaczone będą na Fundusz Obrony Życia.
3. W czwartek Uroczystość Bożego Narodzenia. Po Mszy św. o godz. 7:30 świeccy szafarze zaniosą Komunię św. obłożnie chorym w naszej parafii. Proszę zgłosić chorych do wtorku wieczorem.
4. W drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia w piątek Święto św. Szczepana. Po Mszy św. o godzinie 11:00  poświęcenie owsa.  W tym dniu nie będzie Mszy św. o godz. 15:30.
5 . Składamy serdeczne podziękowanie wam drodzy parafianie za ofiary w kwocie 16 000 zł., złożone na budowę świątyni przy okazji roznoszenia opłatków.
6. W przyszły poniedziałek rozpocznie się wizyta duszpasterska zwana kolędą. Program wywieszony będzie na tablicy ogłoszeń i na stronach internetowych Woli Mieleckiej.


III Niedziela Adwentu, 14  XII 2014
1. Przeżywamy dziś III Niedzielę Adwentu, zwaną w liturgii „Gaudete” – Radujemy się bo Zbawca już nadchodzi. Dlatego tym serdeczniej zapraszamy do udziału w Roratach – w Mszach oczekiwania o godz.18:00. W sposób szczególny to zaproszenie kierujemy pod adresem młodzieży oraz dzieci niosących lampiony.  We wtorek po Mszy św. wieczornej rozpoczniemy  Nowennę do Dzieciątka Jezus przed uroczystością Bożego Narodzenia.
2. W dniu dzisiejszym rozpoczynają się kwartalne dni modlitw o Życie Chrześcijańskie Rodzin. Zachęcamy serdecznie wszystkie rodziny do kształtowania w sobie postawy chrześcijańskiej oraz zachowywania szlachetnych obyczajów życia i świąt.
3. Spowiedź św. adwentowa będzie w naszej parafii w przyszłą niedzielę od godz. 13:30 do godz. 15:30. W miarę możliwości skorzystajmy z niej w naszej kaplicy i nie szukajmy spowiedzi po innych parafiach.
4. Bardzo serdecznie dziękujemy za ofiary składane w ubiegłą niedzielę na budowę świątyni w kwocie 4 800 zł oraz 5 000 zł w kopertach.
5. Parafialny Oddział Caritas rozprowadza świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Dochód ze sprzedaży przeznaczony jest na obiady biednych dzieci . Za nabycie świec i ofiarę 5 zł , serdeczne Bóg zapłać !
6. W piątek po wieczornej Mszy św. zapraszamy na spotkanie członków Parafialnej Rady duszpasterskiej i gospodarczej.
7. Intencje Mszy św. :
W minionym tygodniu odszedł  z naszej w wspólnoty parafialnej do wieczności śp. Daniel  Mikrut – lat 29. [więcej]

Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie .