Aktualności z parafii Wola Mielecka w 2023 roku

Komunikat przew. Konferencji Episkopatu Polski

Komunikat Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski
Drodzy Bracia i Siostry w Chrystusie,
W ostatnim czasie w przestrzeni medialnej pojawiają się pytania o postawę św. Jana Pawła II wobec dramatu wykorzystywania seksualnego osób małoletnich przez niektórych duchownych, a także o sposób reagowania na tego rodzaju przestępstwa w czasie jego pontyfikatu.

Konsekracja kościoła w Woli Mieleckiej

8 października 2022 roku biskup Andrzej Jeż dokonał konsekracji świątyni. - Taka liturgia w danej świątyni celebrowana jest tylko raz. Towarzyszą jej wymowne symbole, znaki: namaszczenie ołtarza i ścian krzyżmem świętym, pokropieniem wodą żywej świątyni ludu bożego i ścian widzialnej świątyni – powiedział.

Przygotowania do Konsekracji kościoła w Woli Mieleckiej

 „Jak miła Panie jest świątynia Twoja…” Drodzy parafianie czekają nas niezwykłe chwile, które przeżywać będzie nasza parafia. Ale również piękne i podniosłe. Oto bowiem szybkimi krokami zbliża się czas konsekracji Kościoła parafialnego p.w. Bożej Opatrzności w Woli Mieleckiej. Konsekracji tej dokona Jego Ekscelencja Ks. Biskup Andrzej Jeż dnia 8 października 2022 roku o godz. 11.00.

Wybory do Duszpasterskiej Rady Parafialnej 2023 roku w Woli Mieleckiej

Duszpasterska Rada Parafialna Parafii pw. Bożej Opatrzności w Woli Mieleckiej na lata 2022-2027
Sanecka Bożena, Krawiec Roman, Kusek Marta, Niedźwiedź Artur, Różański Ryszard, Tabor Tomasz, Chmielowiec Stanisława, Wilk Jan, Ziółkowska Aurelia, Dzieciuch Marek, Ks. Dominik Mikulski, Władysława Bąk, Elżbieta Światowiec, Leszek Krawiec

Święto Matki Boskiej Zielnej, Wola Mielecka 2022

Święto Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny lud polski nazwał świętem Matki Boskiej Zielnej. W tym okresie przypadał koniec żniw. Wdzięczni gospodarze w zamian za opiekę przynosili Maryi płody rolne: zioła, kwiaty, zboża, warzywa i owoce.

6 dzwonów z męczennikami z Pariacoto

Odgłos tych dzwonów będzie nam przypominał szlachetność i dobro głoszone przez ich usta…
O niewielu przedmiotach mówimy, że mają serce. Takimi wyjątkowymi przedmiotami posiadającymi serce są dzwony. Co więcej – dzwony kościelne mają też imiona, najczęściej Chrystusa, Matki Bożej i świętych.

Niedziela Palmowa - Polska tradycja

Szósta niedziela Wielkiego Postu nazywana jest Niedzielą Palmową, inaczej Niedzielą Męki Pańskiej. Rozpoczyna ona najważniejszy i najbardziej uroczysty okres w roku liturgicznym - Wielki Tydzień.

Statystyki 2020 roku Parafii pw.Bożej Opatrzności w Woli Mieleckiej

Statystyki parafialne 2020 roku, 31 XII 2020

Parafai pw. Bożej Opatrzności w Woli Mieleckiej

Drodzy bracia i siostry! Na koniec trochę statystyki parafialnej. Zaglądnijmy do  wydarzeń minionego 2020 roku. 
W naszej wspólnocie zostało ochrzczonych 22  małych dzieci,  10 chłopców i 12 dziewczynek. Do pierwszej Komunii świętej przystąpiło 18 dzieci z klasy III zaś przez Sakrament Bierzmowania stało dojrzałymi chrześcijanami się także 18 młodych dziewcząt i chłopców.
W tej statystyce nie możemy nie pamiętać o młodych małżeństwach których zawiązało się sakramentalnym węzłem 10 par. 
Bolesnym ale wpisanym w naturę ludzka momentem w życiu człowieka jest śmierć. Ważne żeby się na jej moment jak najlepiej przygotować. Z naszej wspólnoty w minionym roku odeszło do wieczności 23 osoby; 8 kobiet i 15 mężczyzn z czego 3 osoby, które w ostatnich latach nie mieszkały w naszej parafii.