Parafia Wola Mielecka, ogłoszenia parafialne 2019 roku

I Niedziela po Bożym Narodzeniu, 29 XII 2019

1. W dniu dzisiejszym obchodzimy Święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. Wpatrując się w Najświętszą Rodzinę obejmijmy modlitwą szczególnie te rodziny, które przeżywają kryzysy i zagrożone są rozbiciem, aby realizowały swoje powołanie i zadania w duchu Ewangelii na drodze do Królestwa Bożego. Niech wyrazem tej jedności będzie częstsza wspólna modlitwa wieczorna w intencji pokoju i miłości w naszych rodzinach i na całym świecie.  
2. We wtorek ostatni dzień 2019-go roku. Po południu o godz. 17.00 Msza św. na zakończenie Starego Roku, a następnie Adoracja dziękczynno-przebłagalna przed Najświętszym Sakramentem . Zapraszamy na to ostatnie Nabożeństwo w tym roku wszystkich parafian.
3. W środę Nowy Rok - Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. To także Światowy Dzień Modlitw o Pokój. Msze św. w naszej kaplicy według porządku niedzielnego.   
4. W tym tygodniu przypada I Czwartek, Piątek i Sobota miesiąca stycznia. Możliwość spowiedzi w środę i piątek godzinę przed wieczorną Mszą świętą. Do chorych po domach z Komunią świętą udamy się w piątek od godz. 9:00.
5. W przyszłą niedzielę na Mszę świętą o godz. 11:00 zapraszamy wszystkie dzieci. Ofiary na tacę przeznaczone będą na budowę naszej nowej świątyni.
6. Statystyka za rok 2019
Wymiernym , czyli policzalnym świadectwem żywotności każdej parafii jest jej życie sakramentalne. Chociaż każdy sakrament jest naszym osobistym spotkaniem i zjednoczeniem z Chrystusem, to jednak ma on także wymiar wspólnotowy. W zakończonym roku urodziło się i przyjęło chrzest 21 dzieci: 11 chłopców i 10  dziewczynek.  38  dzieci z klas trzecich przyjęło Komunię Świętą – Chrystusa obecnego w Eucharystii. Sakrament bierzmowania – sakrament Ducha Świętego i Mocy – przyjęło 42 naszych młodych parafian z zamiarem bycia dojrzałymi chrześcijanami. Do ołtarza podążyło w tamtym roku tylko dwie pary. W naszej wspólnocie udzielono 56 tys. Komunii Świętych. Zaś z naszej wspólnoty parafialnej odeszło do Pana 11 mężczyzn i 9 niewiast. Pochowaliśmy także dwoje dzieci, które zmarły jeszcze przed urodzeniem. Dzięki Bożej Opatrzności i wsparciu tak wielu z was w mijającym roku ukończyliśmy elewację klinkierową we wnętrzu świątyni. Ukończyliśmy montaż instalacji elektrycznej, gazowej i ciepłowniczej . Wykonaliśmy wylewki na całym zapleczu i posadzkę mechaniczną w nawie głównej kościoła. We wnętrzu zostały  wykonane i wmontowane przez pana profesora Stanisława Bracha piękne Stacje Drogi krzyżowej. Pod koniec tego roku rozpoczęte zostały prace przy wykonaniu tarasów i schodów na zewnątrz kościoła.
Wykonane prace wraz z kosztami  utrzymania kaplicy wyniosły 678 000 zł. Dzięki wam i licznym darczyńcom także spoza wspólnoty parafialnej udało się nam pozyskać 674 000 zł. Tak więc bilans roczny zakończyliśmy na małym minusie  4000 zł.
7. Odeszli do Pana, Wola Mielecka >>2005-2019<<
8. Porządek wizyty duszpasterskiej: [>> Wizyta duszpasterska 2019/2020 <<]
9. Zdjęcia z budowy kościoła w 2019 roku >> [GALERIA] <<


IV Niedziela Adwentu, 22 XII 2019
1. Tegoroczny Adwent dobiega końca. Przyjście Pana jest już bliskie. Zapytajmy samych siebie: Jak przeżyliśmy ten szczególny czas oczekiwania na przyjście Zbawiciela. Czy nasze chrześcijańskie życie jest bardziej otwarte na Boga i ludzi ? Dzisiaj spowiedź w naszej kaplicy od 14:00 do 15:30.
 2. We wtorek Wigilia przed Uroczystością Bożego Narodzenia.  Ostatnie Roraty o godz. 7:00, po tej Mszy św. dzieci, które najaktywniej uczestniczyły w Roratach otrzymają symboliczne pamiątki. Wieczorem zasiądziemy do wieczerzy wigilijnej.  Zadbajmy wszyscy o jej chrześcijańską oprawę.
Niech jej przede wszystkim towarzyszy w naszych domach :
- wspólna modlitwa rodzinna,
- czytanie fragmentu Ewangelii o narodzeniu Jezusa,  
- łamanie się opłatkiem w rodzinnym gronie,
- szczere składanie życzeń oraz wspólny śpiew kolęd.
Pasterka oraz Msze święte o godz. 11:00 w Boże Narodzenie i Święto Św. Szczepana odprawione w nowo budującym kościele.
 Zaprośmy też do wigilijnego stołu ludzi samotnych. Wigilijną radość przeżyjmy przez udział w uroczystej Mszy św. o północy - zwanej Pasterką w budującej się nowej świątyni. Ofiary na tacę z Pasterki przeznaczone będą na Fundusz Obrony Życia.
3. W środę Uroczystość Bożego Narodzenia. Msze Święte według porządku niedzielnego. Po Mszy św. o godz. 7:30 świeccy szafarze zaniosą Komunię św. chorym w naszej parafii.
4. W drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia w czwartek Święto św. Szczepana. Po Mszy św. o godzinie 11:00 poświęcenie owsa. W tym dniu nie będzie Mszy św. o godz. 15:30.
5. Msze święte o godz. 11:00 tak w Boże Narodzenie jak i w Święto Św. Szczepana odprawione będą w nowo budującym kościele.
6. Składamy serdeczne podziękowanie wam drodzy parafianie za ofiary w kwocie 19000 zł. , złożone na budowę świątyni przy okazji roznoszenia opłatków. Bóg zapłać !
7. Porządek kolędy w tym tygodniu :
 Sobota 28 XII 2019 od godz. 8:30
1. Od Rzędzianowic prawa strona od nr 1 do 71  
2. Od Rzędzianowic lewa strona drogi od nr 12 do nr 77
Niedziela 29 XII od godz. 14:00
Od Rzędzianowic prawa strona od nr.76 do 119a     
Tradycyjne ofiary składane przez was przy okazji kolędy przeznaczone zostaną tak jak w poprzednich latach także na budowę naszej świątyni.
6. Intencje mszalne:  >> [więcej ] <<  W minionym tygodniu odeszła do wieczności śp. Zdzisława Bugaj – lat 83. Polećmy jej duszę Bożemu Miłosierdziu: Dobry Jezu…


III Niedziela Adwentu, 15 XII 2019
1. Przeżywamy dziś III Niedzielę Adwentu, zwaną w liturgii „Gaudete” – Radujemy się bo Zbawca już nadchodzi. Dlatego tym serdeczniej zapraszamy do udziału w Roratach – w Mszach oczekiwania o godz.18:00. W sposób szczególny to zaproszenie kierujemy pod adresem młodzieży oraz dzieci niosących lampiony.  W poniedziałek po Mszy św. wieczornej rozpoczniemy  Nowennę do Dzieciątka Jezus przed uroczystością Bożego Narodzenia.
2. W dniu dzisiejszym rozpoczynają się kwartalne dni modlitw o Życie Chrześcijańskie Rodzin. Zachęcamy serdecznie wszystkie rodziny do kształtowania w sobie postawy chrześcijańskiej oraz zachowywania szlachetnych obyczajów życia i świąt.
3. Spowiedź św. adwentowa będzie w naszej parafii będzie w przyszłą niedzielę od godz. 14:00 do godz. 15:30. W miarę możliwości skorzystajmy z niej w naszej kaplicy i nie szukajmy spowiedzi po innych parafiach.
4. Parafialny Oddział Caritas rozprowadza świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Dochód ze sprzedaży przeznaczony jest na obiady biednych dzieci. Za nabycie świec i ofiarę 5 zł, serdeczne Bóg zapłać !
5. W czwartek po wieczornej Mszy św. zapraszamy na spotkanie członków Parafialnej Rady duszpasterskiej i gospodarczej.


II Niedziela Adwentu, 8 XII 2019
1. W całym Kościele przeżywamy II Niedzielę Adwentu. Dziękujemy serdecznie za ofiary z ubiegłej niedzieli w kwocie 5450 zł i 5650 zł w kopertach na budowę świątyni. Dzisiaj polecajmy Bożej Opatrzności parafian z Dulczy Wielkiej, którzy także wspierają dzieło naszej budowy.
2. We wtorek na Mszę św. roratnią zapraszamy dzieci z klasy III wraz z rodzicami. W czasie tej Mszy pobłogosławimy i wręczymy dzieciom medaliki ku czci Matki Bożej.
3. W środę po Mszy świętej odbędzie kolejne spotkanie Parafialnego Zespołu Synodalnego.
4. Już dzisiaj informujemy , że spowiedź adwentowa przed świętami Bożego Narodzenia będzie w naszej parafii w niedzielę 22 XII od godz. 14:00 do 15:30.
5. Caritas rozprowadza świece wigilijnej pomocy dzieciom. Dochód ze sprzedaży, przeznaczony jest na obiady dla dzieci z ubogich rodzin w naszej ojczyźnie. Dzisiaj też modlitwą i ofiarami do puszek wesprzeć możemy Kościół na Wschodzie. Za wszelką ofiarność serdeczne Bóg zapłać!


I Niedziela Adwentu, 1 XII 2019
1. Rozpoczynamy okres Adwentu czyli czas liturgicznego oczekiwania na ostateczne przyjście Pana Jezusa na ziemię. W adwentowym czuwaniu wraz z Maryją, pomogą nam Msze św. roratnie, które celebrowane będą codziennie o godz. 18.00. Dzieci prosimy, by przynosiły zapalone lampiony i swoje adwentowe dobre uczynki. Przed Mszą świętą śpiewać będziemy Godzinki o Niepokalanym Poczęciu N M P.  
2. Serdecznie dziękujemy za ofiary składane dzisiaj na budowę nowej świątyni. W intencji wszystkich ofiarodawców odprawiona będzie Msza św. w środę poza parafią.
3. W tym tygodniu pierwszy czwartek, piątek  miesiąca grudnia.  Spowiedź św. pierwszo-piątkowa: w środę dla dzieci, w czwartek dla młodzieży i w piątek dla dorosłych od godz. 17:00. Do chorych z Komunią św. udamy się w piątek ks. Proboszcz od godz. 12:30 a ks. Dominik od 14:00.
3. W środę po Mszy św. zapraszamy wszystkie grupy dziecięce i młodzieżowe na spotkanie ze Św. Mikołajem.
4. W przyszłą niedzielę  przypada Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Marii Panny.  Dzieło budowy w naszej parafii wspierać będą parafianie z Dulczy Wielkiej. Pamiętajmy w modlitwie o naszych darczyńcach.
5. Poświęcone dzisiaj opłatki na stół wigilijny rozniosą po naszych domach w najbliższych tygodniach następujący parafianie: w rejonie drogi na Trzcianę – panie Władysława Bąk i Genowefa Wieczorek, w rejonie drogi na  Rzędzianowice - panie Emilia Misiak i Maria Tetlak  oraz  w rejonie drogi na Tarnów, Podleszany i Piątkowiec - panowie Ryszard i Jakub Różański. Dobrowolne wasze ofiary będą przeznaczone tak jak w poprzednich latach na budowę świątyni.                                                                                 
6. Caritas naszej parafii zaprasza do akcji która wywodzi się z Wielkopolski pod nazwą „tytka”. Polega ona na zabraniu z kaplicy papierowych toreb, które prosimy aby chętni parafianie po wypełnieniu ich wskazanymi artykułami w przeddzień „Wigilii” obdarowali nimi potrzebujące rodziny w sąsiedztwie w pracy lub tych, którzy są w potrzebie. Zachęcamy do wzięcia udziału w tej akcji.
7. Intencje mszalne: Zmarł śp. Edward Miodunka – lat 67. Dobry Jezu …  >> [więcej ] <<


Uroczystość Chrystusa Króla, 24.11.2019
1. Dzisiejsza niedziela jest ostatnią niedzielą w Roku liturgicznym.  Kościół  oddaje w tym dniu cześć Chrystusowi, Królowi Wszechświata. Za wspólne odmówienie „Aktu poświęcenia rodzaju ludzkiego Jezusowi Chrystusowi Królowi” możemy zyskać  odpust zupełny.
2. Od przyszłej niedzieli rozpoczniemy Adwent.  Czas, w którym poprzez ożywioną wiarę , modlitwę, spowiedź adwentową  mamy przygotować się do Świąt Bożego Narodzenia . Roraty w naszej kaplicy będą odprawiane od przyszłego poniedziałku codziennie o godz.18:00. Prosimy już dziś, by wszystkie dzieci przygotowały na Roraty lampiony.  Takie gotowe lampiony są także dodatkiem do Małego Gościa Niedzielnego.
3. W liturgii tego tygodnia wspominać będziemy:
- w sobotę święto  Św. Andrzeja Apostoła. Wszystkim solenizantom życzymy wielu łask Bożych za przyczyną świętego patrona.
4. W przyszłą niedzielę na Mszę świętą o godz. 11:00 zapraszamy wszystkie dzieci. Po tej Mszy św. poświęcimy opłatki na stół wigilijny, które następnie rozniosą po naszych domach wskazani parafianie. Dobrowolne ofiary z opłatków tak jak i ofiary z niedzieli zasilą konto budowy.


XXXIII Niedziela Zwykła, 17 XI 2019
1. Przeżywamy dzisiaj Światowy Dzień Pamięci o ofiarach wypadków drogowych oraz Światowy Dzień ubogich. Bądźmy ludźmi ostrożnymi i wrażliwymi czy to korzystając z naszych dróg czy też spotykając się z tymi, którym jest gorzej.
2. W liturgii Kościoła przeżywać będziemy:
* w poniedziałek - wspomnienie Bł. Karoliny Kózka męczennicy ; patronki młodzieży i naszej diecezji
* w środę – Św. Rafała Kalinowskiego - kapłana
* w czwartek – wspomnienie Ofiarowania N M P
* w piątek – Św. Cecylii – dziewicy i męczennicy – patronki muzyki kościelnej
Wszystkim solenizantom życzymy obfitości łask Bożych.
3. W środę po Mszy świętej zapraszamy na  spotkanie parafialny zespół synodalny.
4. Przyszła Niedziela to ostatnia niedziela w ciągu roku liturgicznego – Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata. Za pobożne odmówienie w tym dniu aktu oddania Najświętszemu Sercu Pana Jezusa zyskać możemy odpust zupełny. W tym dniu przypada też patronalne święto Liturgicznej Służby Ołtarza i Akcji katolickiej. W czasie Mszy św. o godz. 11:00 będzie uroczyste przyjęcie aspirantów do grona ministrantów. [GALERIA ZDJĘĆ >>>]
5. Bardzo serdecznie zachęcamy do czytania w coraz dłuższe wieczory prasy katolickiej . Można jeszcze nabyć kalendarze misyjne, które wyłożone są na bocznym ołtarzu.


XXXII Niedziela Zwykła, 10 XI 2019
1. Serdecznie dziękujemy za ofiary z ubiegłej niedzieli w kwocie 5550 zł i 8750  zł w kopertach na rzecz budowy świątyni. Bóg zapłać !
2. W liturgii Kościoła przeżywać będziemy:
* w poniedziałek - wspomnienie Św. Marcina z Tours bpa – w tym dniu chcemy modlić się za naszą ojczyznę w 101 rocznica odzyskania niepodległości w czasie Mszy św. o godz. 7:00.
* we wtorek Św. Jozafata Kuncewicza – bpa i męczennika
* w środę Św. Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna - pierwszych męczenników polskich
Wszystkim solenizantom życzymy obfitości łask Bożych.
3. W piątek będziemy dziękować Bożej Opatrzności za nawiedzenie kopi obrazu Jezusa Miłosiernego oraz relikwii Świętej Faustyny i Świętego Jana Pawła  w naszej parafii przed 5-ciu laty. Uczynimy to w czasie popołudniowej adoracji dziękczynno- błagalnej, która rozpocznie się o godz. 15:00 Koronką do Miłosierdzia Bożego i drogą krzyżową prowadzoną przez członków „żywej drogi”. Następnie rozpocznie się prywatna adoracja przed Najświętszym Sakramentem, która zakończy się Nieszporami i Mszą świętą o godz. 18:00. Serdecznie zapraszamy wszystkich parafian!
4. W środę na Mszę św. i spotkanie po niej zapraszamy dzieci z kl. III wraz z rodzicami.
5. W przyszłą niedzielę przypada Światowy Dzień Pamięci o ofiarach wypadków drogowych oraz światowy dzień ubogich.


XXXI Niedziela Zwykła,  3 XI 2019
1. Dziękujemy wszystkim darczyńcom za ofiary z dzisiejszej niedzieli na budowę świątyni oraz kilkunastu ofiarodawcom którzy złożyli ofiary indywidualne w ubiegłym miesiącu. W intencji wszystkich ofiarodawców odprawiona będzie Msza św.  poza parafią.
2. W liturgii Kościoła wspominać będziemy w tym tygodniu
- w poniedziałek Św. Karola Boromeusza – biskupa
- w czwartek nabożeństwo pierwszo czwartkowe po Mszy św. o godz. 7:00
- w sobotę – rocznicę poświęcenia Bazyliki Laterańskiej w Rzymie – Matki wszystkich kościołów. Solenizantom składamy serdeczne życzenia i zapraszamy do modlitwy w dniu imienin lub urodzin.
3. Przyszła niedziela przeżywana będzie w naszej diecezji jako dzień solidarności z Kościołem prześladowanym. Wspierać będzie można też ofiarą do puszek Kościół w potrzebie.
4. Informujemy, że za dusze wypominane w naszej parafii modlić się będziemy w miesiącu listopadzie w środy na Różańcu a w piątki odmawiając Koronkę do Bożego Miłosierdzia.


XXX Niedziela Zwykła, 27 X 2019
1. W dzisiejszą niedzielę w kościołach konsekrowanych obchodzona jest rocznica poświęcenia kościoła. Módlmy się aby także kiedyś dzięki Bożej Opatrzności nasza wspólnota doczekała się radosnego dnia konsekracji własnej świątyni.
2. W piątek przeżywać będziemy Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. w naszej kaplicy w porządku niedzielnym. Procesje na cmentarzach z modlitwami za zmarłych odbędą się: na Cmentarzu Komunalnym w Mielcu o godz.14:00 oraz na cmentarzach parafialnych w Mielcu o godz. 14:30 i w Książnicach po Mszy św. o godz. 14:00.
3. Wierni, którzy w dniach od 1 do 8 listopada nabożnie odwiedzą cmentarz i tam pomodlą się za zmarłych mogą zyskać odpust zupełny dla dusz w czyśćcu cierpiących – każdego dnia dla jednej duszy. Odpust można zyskiwać pod zwykłymi warunkami:
- stan łaski uświęcającej i Komunia św.
- modlitwa w intencjach Ojca św.
- wyzbycie się przywiązania nawet do grzechu lekkiego
- nawiedzenie cmentarza i tam modlitwa za zmarłą osobę, za którą ofiarowany jest odpust. W pozostałe dni roku można zyskiwać odpusty cząstkowe. Ponieważ nie możemy być pewni co do posiadania dyspozycji dlatego można w ciągu dnia więcej razy wypełnić warunki wymagane do uzyskania odpustu zupełnego.
4. W sobotę 2 listopada w Dzień Zaduszny wspominać będziemy Wszystkich Wiernych Zmarłych. Msze św. w naszej kaplicy o godz. 7:00  i  8:00. Pomiędzy tymi Mszami czytane będą wypominki za naszych zmarłych.
5. W tym tygodniu przypada I Piątek i Sobota miesiąca. W ciągu tygodnia możliwość spowiedzi godzinę przed Mszą św. wieczorną. Skorzystajmy z łaski sakramentu pokuty aby w te dni listopadowe jak najwięcej pomóc duszom w czyśćcu cierpiącym.
Do chorych po domach z Komunią św. udadzą się świeccy szafarze w piątek po Mszy św. o godz. 7:30.
6. W przyszła niedzielę na Mszę św. o godz. 11:00 zapraszamy wszystkie dzieci.  Ofiary na tacę przeznaczoną będą na budowę naszej świątyni.


XXIX Niedziela Zwykła, 20 X 2019
1. Obchodzimy dzisiaj Światowy Dzień Misyjny , który rozpoczyna Tydzień misyjny w Kościele . Módlmy się w tych dniach za wszystkich misjonarzy i ludy krajów misyjnych . Składka z dnia dzisiejszego przeznaczona jest na wsparcie dzieł misyjnych w świecie.
2. W związku z Tygodniem misyjnym bardzo prosimy aby Różaniec w tym tygodniu prowadziły następujące Róże:
Dzisiaj Róża Bł. Anieli Salawa
w poniedziałek Róża Św. Cecylii
we wtorek Róża Św. Faustyny
w środę Róża Św. o. Pio
w czwartek  Św. Dominika
w piątek  Róża Św. Maksymiliana
w sobotę Róża Św. Jana Pawła II
3. W dniu 26 października na zakończenie Tygodnia misyjnego będzie  miało miejsce w parafii p.w. Trójcy Przenajświętszej w Mielcu Diecezjalne Spotkanie Misyjne Róż Żywego Różańca .  Rozpoczęcie Mszą św. o godz. 10:00.
4. W liturgii tygodnia przeżywać będziemy:
- w poniedziałek Bł. Jakuba Strzemię - biskupa
- we wtorek  - wspomnienie Św. Jana Pawła II - papieża
Solenizantom składamy serdeczne życzenia.
5. W przyszłą niedzielę we wszystkich kościołach konsekrowanych obchodzona jest rocznica poświęcenia świątyni. W naszej wspólnocie cieszymy się pięknymi stacjami drogi krzyżowej, które zostały zamontowane w nowej świątyni. Zapraszamy dzisiaj po Mszach świętych do nawiedzenia nowego kościoła i obejrzenia drogi krzyżowej.
6. Bardzo serdecznie dziękujemy tym wszystkim , którzy w minionym tygodniu tak hojnie wspomogli płodami rolnymi Diecezjalny Dom Księży emerytów w Tarnowie . Przy tej okazji dziękujemy z serca za ofiary z I niedzieli w kwocie 6100 zł i 6700 zł w kopertach. Bóg zapłać
7. W niedziele 20 października 2019 roku w całej Polsce odbędzie się wielkie liczenie. Głównym celem liczenia wiernych w ponad 10,5 tys. polskich parafii jest sprawdzenie, ile osób przychodzi na Msze św., ile z nich stanowią mężczyźni, ile kobiety, a ilu wiernych przystępuje do Komunii świętej. Badanie przeprowadza Instytut Statystyki Kościoła Katolickiego, pierwszy w Polsce ośrodek badań nad religijnością oraz duszpasterstwem. Po policzeniu wiernych w kościołach powstaje "mapa religijnośći".


XXVIII Niedziela Zwykła, 13 X 2019
1. Dzisiaj w całym Kościele w Polsce przeżywamy XIX Dzień Papieski pod hasłem „Wstańcie - chodźmy”. W miarę możliwości wesprzyjmy dzieło Nowego Tysiąclecia. Dzisiaj też zapraszamy na ostatni w tym roku Różaniec fatimski po Mszy św. o godz. 15:30. Zabierzmy ze sobą lampiony.
2. W liturgii tygodnia przeżywać będziemy:
*we wtorek –wspomnienie Św. Teresy z Avila, dziewicy i doktora K-ła,
*w środę - wspomnienie Św. Jadwigi Śląskiej – patronki budownictwa sakralnego,
*w czwartek – wspomnienie Św. Ignacego Antiocheńskiego Bpa i męczennika
*w piątek – święto Św. Łukasza – Ewangelisty – patrona służby zdrowia
Wszystkim solenizantom składamy serdeczne życzenia i zapraszamy do modlitwy w dniu imienin.
3. W środę po Mszy św. odbędzie się kolejne spotkanie Parafialnego zespołu synodalnego
4. Przyszła niedziela rozpoczyna tydzień misyjny. Ofiarą na tacę i modlitwą wpierać będziemy to najważniejsze zadanie Kościoła. Różaniec zwyczajem poprzednich lat prowadzić będą Róże misyjne. Rozpocznie Róża Bł. Anieli Salawa.
5. W czwartek od godz. 10:00 będzie można tak jak w ubiegłych latach wesprzeć płodami roli lub produktami spożywczymi Diecezjalny Dom Księży emerytów w Tarnowie. Zbiórka rozpocznie się od Starej Woli następnie drogą tarnowską, w kierunku Piątkowca i z powrotem Płyty, droga na Podleszany, drogą na Rzędzianowice. Polecamy tę sprawę waszej życzliwości.
6. Intencje mszalne:  >> [więcej ] <<  W minionym tygodniu odeszli z naszej wspólnoty do wieczności śp. Mieczysław Godek – lat 87 i śp. Józefa Dziekan – lat 92: Polećmy ich nieśmiertelne dusze Miłosierdziu Bożemu. Dobry Jezu...>> [więcej] <<.


XXVII  Niedziela Zwykła, 6 X 2019
1. Dziękujemy serdecznie za dzisiejsze ofiary składane na budowę świątyni. W intencji wszystkich ofiarodawców odprawiona będzie Msza św. w sobotę 19 X o godz. 7:00.
2. W liturgii tygodnia przeżywać będziemy:
* w poniedziałek wspomnienie NMP Różańcowej
* w sobotę – wspomnienie Bł. Honorata Koźmińskiego kapłana
Wszystkim solenizantom składamy serdeczne życzenia i zapraszamy do modlitwy w dniu imienin.
3. W przyszłą niedzielę jak słyszeliśmy w liście Episkopatu w całym Kościele w Polsce przeżywać będziemy XIX Dzień Papieski pod hasłem „Wstańcie, chodźmy”. W miarę możliwości wesprzyjmy dzieło Nowego Tysiąclecia. W tym dniu po Mszy św. o godz. 15:30 zapraszamy na ostatnie w tym roku nabożeństwo fatimskie. W związku z tym nie będzie różańca o godz. 15:00. Przynieśmy ze sobą lampiony.
4. Na parapetach okien przy wejściu do kaplicy wystawione są karteczki wspominkowe.
5. Wyjazd na pielgrzymkę do ogrodów biblijnych w Muszynie i ołtarza papieskiego w Starym Sączu nastąpi w sobotę o godz. 8:30. Szczegóły u Ks. Dominika.
6. Intencje mszalne:  >> [więcej ] <<


XXVI Niedziela zwykła, 29 IX 2019
1. W dniu dzisiejszym w sposób szczególny łączymy się z uczestnikami diecezjalnej pielgrzymki trzeźwościowej do Szczepanowa i modlimy się za alkoholików , którzy stali się niewolnikami tego strasznego nałogu  oraz ich rodziny. Zachęcamy do całkowitej lub czasowej abstynencji  oraz wpisywania się parafialnej Księgi trzeźwości.
2. We wtorek rozpoczną się nabożeństwa różańcowe. Różaniec w naszej kaplicy codziennie o godz. 17:30, a w niedzielę o godz. 15:00. Zapraszamy wszystkich parafian na te przepiękne nabożeństwa maryjne, przez które możemy wyprosić tak wiele łask dla nas samych i całego Kościoła. Po każdym nabożeństwie odprawiana będzie Msza święta. Przed rozpoczęciem pierwszego nabożeństwa poświęcimy nowe różańce.
3. We wtorek na Różaniec i Mszę świętą zapraszamy uczniów z  kl. III Szkoły podstawowej wraz z rodzicami.
4. W liturgii Kościoła w tygodniu wspominać będziemy :
- we wtorek Św. Teresę od Dzieciątka Jezus – zakonnicę
- w środę – Świętych Aniołów Stróżów
- w piątek - Św. Franciszka z Asyżu
- w sobotę  Św. Faustynę – Apostołkę Bożego Miłosierdzia
5. W tym tygodniu przypada  I Czwartek, piątek i sobota miesiąca października. Spowiedź św. z tej okazji od środy do piątku od godz. 17.00. Do chorych z posługą sakramentalną udamy się w piątek. Ks. proboszcz od godz. 12:30 a Ks. Dominik od godz. 14:00.
6. W przyszłą niedzielę na Mszę św. o godz. 11:00 zapraszamy wszystkie dzieci. Ofiary na tacę przeznaczone będą na budowę świątyni.
7. Intencje mszalne:  >> [więcej ] <<  W minionym tygodniu odszedł do wieczności śp. Stanisław Leś – lat 73. Polećmy jego duszę Dobremu Bogu. Wieczny odpoczynek ...
8. ks. Dominik Mikulski
* Krąg Biblijny organizuje pielgrzymkę do Ogrodów Biblijnych w Muszynie oraz do Muzeum i Ołtarza Papieskiego w Starym Sączu z okazji Dnia Papieskiego. Wyjazd 12 października 2019r. (sobota). Koszt: 60 zł. Szczegóły i zapisy u ks. Dominika do 6 października.
* W tygodniu kandydaci do bierzmowania będą przeżywali swoje comiesięczne spotkania formacyjne. Obejmują one Nabożeństwo Różańcowe o 17:30, Mszę świętą oraz konferencję: klasa 7 w czwartek, klasa 8 w piątek.
* Spotkania grup parafialnych:
– Dziewczęca Służba Maryjna – piątek godz. 16:00
– Schola – piątek godz. 16:30
– Grupa Apostolska Młodzieży – piątek godz. 19:00
– Lektorzy starsi – sobota godz. 9:00
– Lektorzy młodsi – sobota godz. 9:30
– Ministranci – sobota godz. 10:00
– Kandydaci na ministrantów – sobota godz. 10:30


XXV Niedziela Zwykła, 23 IX 2019  
1. Dzisiaj w parafii Św. Mateusza w Mielcu odpust parafialny. Suma odpustowa o godz. 11:00.
2. W liturgii kościoła przeżywać będziemy:  
* w poniedziałek wspomnienie Św. Ojca Pio - kapłana
* w środę -wspomnienie Bł. Władysława z Gielniowa-kapłana
* w piątek - wspomnienie Św. Wincentego a Paulo patrona wszystkich dzieł miłosierdzia w Kościele
* w sobotę -wspomnienie św. Wacława – męczennika
Wszystkich solenizantów niech wspomagają w niebie święci patronowie.
3. W przyszłą  niedzielę w Szczepanowie odbędą się główne uroczystości diecezjalne związane z dniem modlitw o trzeźwość. Włączmy się wszyscy w tę wielką modlitwę Kościoła. Zachęcamy także do wpisywania swoich postanowień trzeźwościowych w Parafialnej Księdze Trzeźwości, która wystawiona będzie na bocznym ołtarzu.
4. Prosimy aby Różaniec w tym tygodniu poprowadziła w środę Róża Św. Jana Pawła II  a w piątek Matki Bożej Zawierzenia.
5. Zachęcamy do nabywania kalendarzy  misyjnych i rolniczych na przyszły rok. Kalendarze wystawione są w zakrystii i na bocznym ołtarzu.
6. Bardzo serdecznie dziękujemy parafianom z Dąbrowy Tarnowskiej, którzy wraz ze swoim proboszczem wsparli w ubiegłą niedzielę naszą budowę ofiarą 18 000 zł . Dziękujemy także Ks. Kazimierzowi Górzowi emerytowi z Zaczarnia za kolejną hojną ofiarę na świątynię tym razem 20 000 złotych. Bóg zapłać !

8.  ZOBACZ nowe zdjęcia z budowy kościoła w 2019 roku 


XXIV Niedziela Zwykła, 15 IX 2019
1. W dniu dzisiejszym jak słyszeliśmy w liście Episkopatu Polski rozpoczyna się tydzień wychowania i kwartalne dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców.
2. W liturgii kościoła przeżywać będziemy:
- w poniedziałek wspomnienie Św. Korneliusza pap. Św. Cypriana bpa i męczennika
- w środę święto Św. Stanisława Kostki – patrona polskiej młodzieży  
- w piątek wspomnienie 103 męczenników koreańskich
- w sobotę święto św. Mateusza Apostoła i Ewangelisty
Wszystkich solenizantów niech wspomagają w niebie święci patronowie .
3. W przyszłą  niedzielę parafia p.w. Św. Mateusza w Mielcu przeżywać będzie odpust ku czci swojego patrona. Suma odpustowa o godzinie 11:00.
4. Prosimy by Różaniec w tym tygodniu poprowadziła w środę Róża Św. Dominika a w piątek Św. Maksymiliana.
5. W środę po Mszy Świętej o godz. 18:00 zapraszamy po wakacyjnej przerwie na  spotkanie parafialny zespół synodalny.
6. Już teraz można się zaopatrzyć w kalendarze misyjne na przyszły rok i kwotą 5 zł wesprzeć dzieło misji świętych.
Są także w zakrystii kalendarze rolników w cenie 25 zł.


XXIII Niedziela Zwykła, 8 IX 2019   
1. Składamy serdeczne podziękowania za ofiary z ubiegłej niedzieli w kwocie 5360 zł oraz 8000 zł. w kopertach. Bóg zapłać! Ofiary te przeznaczone są w całości na spłatę zakupionych kotłów grzewczych do nowego kościoła.
2. W czwartek o godz. 18:00 zapraszamy na odpust ku czci Imienia NMP do Starej kaplicy.
3. W liturgii tygodnia przeżywać będziemy:
- w piątek wspomnienie Św. Jana Chryzostoma, bpa i doktora Kła. Jest to także dzień fatimski. Po Mszy świętej zapraszamy na Różaniec fatimski. Proszę zabrać ze sobą lampiony.
- w sobotę Święto Podwyższenia Krzyża. Po Mszy św. o godz. 7:00 odprawimy drogę krzyżową łącząc się duchowo z uczestnikami ogólnopolskiej modlitwy „Polska pod Krzyżem”.
4. W przyszłą niedzielę w całym Kościle modlimy się w intencji Środków Społecznego Przekazu a ofiarą do puszek wspieramy Katolicki Uniwersytet Lubelski i Uniwersytet Jana Pawła II w Krakowie. Budowę naszej świątyni wspierać będą parafianie z Dąbrowy Tarnowskiej. Pamiętajmy o nich w modlitwie.
5. Modlitwę różańcową prosimy by poprowadziła w środę Róża Św. o. Pio.
6. Informujemy wszystkich zainteresowanych, że w niedzielę 22 IX o godz. 15:00 w kościele dolnym Św. Ducha na Borku w Mielcu rozpocznie się Kurs Przedmałżeński .
7. W środę na Mszę świętą i spotkanie po niej zapraszamy dzieci z klasy III Szkoły podstawowej wraz z rodzicami.
8. Intencje mszalne:  >> [więcej ] <<
W minionym tygodniu odszedł do wieczności śp. Zbigniew Burczy – lat 62. Dobry Jezu …


XXII Niedziela zwykła, 1 IX 2019
1. Serdecznie dziękujemy za ofiary na budowę nowej świątyni. W intencji wszystkich ofiarodawców będzie odprawiona Msza św. w niedzielę 21 IX o godz. 9:30.
2.  Jutro Mszą świętą o  godz. 9:00 rozpoczniemy nowy rok szkolny i katechetyczny. Zachęcamy serdecznie młodzież i dzieci do skorzystania ze Spowiedzi św.  na rozpoczęcie roku szkolnego w środę, czwartek i piątek od godz. 17:00. Będzie to też spowiedź pierwszo-piątkowa.
3.  W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek miesiąca września.  W związku z tym rozpoczną także przygotowanie do Sakramentu Bierzmowania nasi młodzi parafianie: w czwartek klasa VII a w piątek klasa VIII . Zapraszamy na te spotkania także rodziców kandydatów do Bierzmowania. Z posługą sakramentalną do chorych udamy się w I Piątek.  Ks. Proboszcz od godz. 13:00 a Ksiądz Dominik od godz. 14:00.
4.  W środę prosimy o przewodniczenie modlitwie na Różańcu, Różę Św. Faustyny a w piątek drogę krzyżową „Żywa droga krzyżowa”.
5.  W sobotę rozpoczyna się trzydniowy odpust ku czci NMP Królowej Rodzin w Sanktuarium Chorzelowie. Szczegóły na plakacie w gablocie.
6. Sołtys wsi zaprasza mieszkańców Woli Mieleckiej na zebranie wiejskie, które odbędzie się w dniu 8 września 2019 roku (tj. niedziela) o godz. 17.00 w filii Ośrodka Kultury w Woli Mieleckiej. Głównym tematem będzie fundusz sołecki.
7. Intencje mszalne:  >> [więcej ] <<
W minionym tygodniu odeszły do wieczności nasze parafianki śp. Bronisława Niedbała – lat 87, śp. Teodora Graboś – lat 86 i śp. Zofia Biesiadecka – lat 74.  Polećmy ich nieśmiertelne dusze Miłosierdziu Bożemu: Dobry Jezu ..