Propozycja prac przy budowie kaplicy

Przed nami jakże radosne święta Bożego Narodzenia . Jezus przyszedł na świat aby nas zbawić i uczynić nas swoimi braćmi oraz dziećmi Bożymi . Czekamy zawsze na na te święta z utęsknieniem , bo w czasie tych świąt stajemy się lepsi bo w czasie tych świąt wzmacniają się więzi rodzinne . Upływający czas zmusza nas do refleksji nad tym co było dobre , a co złe , co nam się udało a co nie wyszło .


Drodzy mieszkańcy Woli Mieleckiej !

Przed nami także Nowy Rok , jak zwykle pełen obaw ale i planów. Chyba każdy z nas ma swoje oczekiwania i plany. Źle byłoby gdybyśmy ich nie mieli. Dziękujemy Bogu za Jego Opatrzność nad nami w dziele rozpoczętej budowy najpierw kaplicy z mieszkaniem , a później kościoła. Dziękujemy wielu ludziom za ich wspaniałe zaangażowanie i pomoc przy budowie . Ale jednocześnie musimy już planować dalsze prace na przyszłość.

Moi drodzy wasza pomoc w tym względzie jest bezcenna i bez waszej pracy nie wyobrażam sobie tego dzieła. W ostatnim czasie pytałem wielu księży budujących teraz czy kiedyś kościoły o organizację prac przy budowie.

Po wielu konsultacjach proponuję prosić do pomocy niefachowej na każdy dzień pracy po kilka osób z wyznaczonych numerów domów. Informacje , którzy parafianie i kiedy będą mieli dniówkę będzie podana przynajmniej miesiąc wcześniej, tak żeby każdy mógł zaplanować sobie czas. Zbliżający termin przypomną tydzień wcześniej panie i panowie z Komitetu budowy.

W nadchodzącym roku do odpracowania byłby po trzy dniówki z każdej rodziny . Parafia będzie zadowolona i prace będą postępować, gdy wystarczająca ilość osób przyjdzie na dany dzień. Gdyby ktoś sam nie mógł przyjść, może poprosić kogoś do pracy za siebie .

Za nieprzepracowane dniówki, tak to jest przyjęte po wszystkich budowach, należałoby uiścić ze sprawiedliwości kwotę. Każdy wie ile ma za dniówkę.

Moi drodzy , bardzo proszę o przemyślenie tych moich uwag . Ewentualne inne propozycje z waszej strony przedyskutujemy w czasie wizyty duszpasterskiej . Szczęść Boże w radosnym i bardzo głębokim przeżywaniu Świąt Bożego Narodzenia !

Ks. Zbigniew Smołkowicz