Ogłoszenia parafialne 2012 roku

I Niedziela po Bożym Narodzeniu 30 XII 2012

1. W dniu dzisiejszym obchodzimy Święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. Wpatrując się w Najświętszą Rodzinę obejmijmy modlitwą szczególnie te rodziny, które przeżywają kryzysy i zagrożone są rozbiciem, aby realizowały swoje powołanie i zadania w duchu Ewangelii na drodze do Królestwa Bożego. Niech wyrazem tej jedności będzie częstsza wspólna modlitwa wieczorna w intencji pokoju i miłości w naszych rodzinach i na całym świecie.
2. Jutro ostatni dzień 2012-go roku. Po południu o godz. 17.00 Msza św. na zakończenie Starego Roku, a następnie Adoracja dziękczynno-przebłagalna  przed Najświętszym Sakramentem. Zapraszamy na to ostatnie Nabożeństwo w tym roku.
3. We wtorek Nowy Rok - Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi . To także Światowy Dzień Modlitw o Pokój.   Msze św. w naszej kaplicy według porządku niedzielnego. Po Mszy św. o godz. 11:00 w czasie Adoracji Najświętszego Sakramentu zawierzymy Nowy 2013 rok Bożej Opatrzności.
4. W tym tygodniu przypada I Czwartek , Piątek i Sobota miesiąca stycznia . Możliwość spowiedzi od środy do piątku godzinę przed wieczorną Mszą świętą . Do chorych po domach z Komunią świętą udamy się w piątek od godz. 14;00 .
5. W przyszłą niedzielę wypada Uroczystość Objawienia Pańskiego. Na Mszę św. o godz. 11:00 zapraszamy wszystkie dzieci. Po każdej Mszy św. poświęcimy złoto , kadzidło i kredę . Ofiary na tacę z racji I niedzieli miesiąca przeznaczone będą na budowę świątyni w naszej parafii.
6. Bardzo prosimy aby Różaniec w tym tygodniu poprowadziła w środę Róża Matki Bożej Zawierzenia a w piątek Bł. Anieli Salawa.
7. Dziękujemy małym kolędnikom misyjnym i tym wszystkim wszystkim, którzy wsparli kolędę misyjną na kwotę 3100 zł.
8. W czwartek od godz. 14:30 wydawane będą produkty żywnościowe z kolejnej puli pomocy dla najbardziej potrzebujących.
9 . Porządek wizyty duszpasterskiej w tym tygodniu:
Czwartek 3 I 2013 od godz. 14:30
- Od Rzędzianowic - prawa strona drogi od nr.76 do 119a
Sobota 5 I 2013 od godz. 8:30
- Od Rzędzianowic - prawa strona drogi od nr 123 do 176a
- Od Rzędzianowic - lewa strona drogi od nr 78 do nr 147
Niedziela 6 I 2013 od godz. 14:00                                                                              
- Od Podleszan - domy po prawej stronie drogi

10. ZOBACZ --> zdjęcia z budowy świątyni 2012 roku


IV Niedziela Adwentu, 23 XII 2012

1. Tegoroczny Adwent dobiega końca. Przyjście Pana jest już bliskie. Zapytajmy samych siebie: Jak przeżyliśmy ten szczególny czas oczekiwania na przyjście Zbawiciela. Czy nasze chrześcijańskie życie jest bardziej otwarte na Boga i ludzi ?
2. Jutro Wigilia przed Uroczystością Bożego Narodzenia.  Ostatnie Roraty o godz. 7:00 . Po tej Mszy św. dzieci, które najaktywniej uczestniczyły w Roratach otrzymają symboliczne pamiątki .
Wieczorem zasiądziemy do wieczerzy wigilijnej. My sami zadbajmy o jej chrześcijańską oprawę.
Niech jej przede wszystkim towarzyszy w naszych domach :
- wspólna modlitwa rodzinna,
- czytanie fragmentu Ewangelii o narodzeniu Jezusa,  
- łamanie się opłatkiem w rodzinnym gronie,
- szczere składanie życzeń oraz wspólny śpiew kolęd.
Chciejmy zaprosić też do wigilijnego stołu ludzi samotnych. Wigilijną radość przeżyjmy przez udział w uroczystej Mszy św. o północy - zwanej Pasterką. Ofiary na tacę z Pasterki przeznaczone będą na Fundusz Obrony Życia .
3. We wtorek Uroczystość Bożego Narodzenia . Po Mszy św. o godz. 7:30 świeccy szafarze zaniosą Komunię św. obłożnie chorym w naszej parafii . W czasie Mszy św. o godz. 11:00 będzie udzielany Sakrament Chrztu .
4. W drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia w środę Święto św. Szczepana. W czasie Mszy św. o godzinie 11:00 będzie rozesłanie małych kolędników misyjnych . Otwórzmy serca i nasze domy aby nawet malutką ofiarą wesprzeć Misje święte . Po tej Mszy św.  poświęcenie owsa .  W tym dniu nie będzie Mszy św. o godz. 15:30.
5. W sobotę o godz. 13:30 rozpocznie się w naszej parafii - pierwsza historyczna wizytacja kanoniczna Księdza Biskupa Ordynariusza Andrzeja Jeża. Wizyta potrwa dwa dni i przedstawia się następująco :   / Porządek wizytacji /
Bardzo serdecznie zapraszamy wszystkich w pierwszy dzień na oficjalne powitanie ks. Biskupa przed Mszą św. o godz. 18:00.
Próba wszystkich biorących udział w uroczystej liturgii będzie w piątek po wieczornej Mszy św.
6. Składamy serdeczne podziękowanie wam drodzy parafianie za ofiary w kwocie 15 080 zł. , złożone na budowę świątyni przy okazji roznoszenia opłatków. Dziękujemy także parafianom z Ducha św. w Mielcu za wsparcie naszej budowy kwotą 13 680 zł. Za złożone ofiary zakupiliśmy w minionym tygodniu 45 tys. sztuk cegły na elewację zewnętrzną nowego kościoła .

7. Porządek kolędy w tym tygodniu :
Czwartek  27 XII 2010 od godz. 8:30
1. Od Rzędzianowic prawa strona od nr.1 do 71  
2. Od Rzędzianowic lewa strona drogi od nr 12 do nr 77    

Tradycyjne ofiary składane przez was przy okazji kolędy przeznaczone zostaną tak jak w poprzednich latach także na budowę naszej świątyni.
8. ZOBACZ życzenia od Duszpasterzy
9. ZOBACZ --> Program wizytacji Kanonicznej Ks. Biskupa Andrzeja Jeża


III Niedziela Adwentu 16 XII 2012

1. Przeżywamy dziś III Niedzielę Adwentu, zwaną w liturgii „Gaudete” – Radujemy się bo Zbawca już nadchodzi. Dlatego tym serdeczniej zapraszamy do udziału w Roratach – w Mszach oczekiwania o godz.18:00 . W sposób szczególny to zaproszenie kierujemy pod adresem młodzieży oraz dzieci niosących lampiony.  Dzisiaj po Mszy św. wieczornej rozpoczniemy  Nowennę do Dzieciątka Jezus przed uroczystością Bożego Narodzenia.
2. W dniu dzisiejszym rozpoczynają się kwartalne dni modlitw o Życie Chrześcijańskie Rodzin . Zachęcamy serdecznie wszystkie rodziny do kształtowania w sobie postawy chrześcijańskiej oraz zachowywania szlachetnych obyczajów życia i świąt .
3. Spowiedź św. adwentowa będzie w naszej parafii we wtorek od godz. 14:30 do godz. 18:00 z półgodzinną przerwą od godz. 16:00 do 16:30 . W miarę możliwości skorzystajmy z niej i nie odkładajmy spowiedzi na ostatnią chwilę przed świętami .
4. Parafialny Oddział Caritas rozprowadza świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Dochód ze sprzedaży przeznaczony jest na wyrównanie szans edukacyjnych biednych uczniów. Za nabycie świec i ofiarę 5 zł , serdeczne Bóg zapłać !
5. W czwartek po wieczornej Mszy św. zapraszamy na spotkanie członków Parafialnej Rady duszpasterskiej i gospodarczej .