Parafia Wola Mielecka, ogłoszenia parafialne 2024 roku

XV Niedziela zwykła, 14 VII 2024
1. Dziękujemy za dzisiejsze ofiary na rzecz prowadzonych prac elewacyjnych przy murkach świątyni.
2. W liturgii nadchodzącego tygodnia wspominać będziemy: w poniedziałek – wspomnienie Św. Bonawentury bpa i dok. Kościoła; we wtorek wspomnienie Matki Bożej Szkaplerznej; w czwartek Św. Szymona z Lipnicy – kapłana; w sobotę Bł. Czesława – kapłana.
Polecamy wszystkich solenizantów opiece Bożej Opatrzności.
3. Zapisy do grupy Św. Szymona na 42 Pieszą Pielgrzymkę Tarnowską do Częstochowy przyjmowane są w kancelarii parafii Św. Mateusza.
4. W piątek po Mszy świętej zapraszamy na spotkanie na plebani Parafialną Radę Duszpasterską.
5. Bardzo prosimy by Różaniec w tym tygodniu poprowadziła w środę Róża Św. o. Pio,  a w piątek  Róża Św. Dominika.
6. Intencje mszalne: >> [więcej ] <<


XIV Niedziela zwykła, 7 VII 2024
1. Czas wakacji to dla jednych wypoczynek a dla innych ciężkich prac polowych. Pamiętajmy jednak o naszej tożsamości chrześcijańskiej i nie zaniedbujmy w tym okresie naszych praktyk religijnych a uczestnicząc w nabożeństwach pamiętajmy o odpowiednim stroju.
2. W liturgii tygodnia wspominamy: w poniedziałek – wspomnienie Św. Jana z Dukli – kapłana; w czwartek święto Św. Benedykta – opata – patrona Europy;  w piątek Św. Brunona Bonifacego z Kwerfurtu – bpa; w sobotę wspomnienie ŚŚ. Andrzeja Świerada i Benedykta – pustelników – patronów diecezji  tarnowskiej. Wszystkich solenizantów niech wspierają w niebie święci patroni.
3. Bardzo prosimy aby w środę Różaniec poprowadziła Róża Św. Cecylii a w piątek Róża Św. Faustyny.
4. W sobotę w 13 dzień miesiąca lipca  zapraszamy na Nabożeństwo Fatimskie wszystkich czcicieli Matki Bożej o godz. 18:00. Proszę przynieść ze sobą lampiony.
5. Zachęcamy serdecznie do nabywania prasy katolickiej tak dla dzieci jak i dla dorosłych.
6. Ofiary z przyszłej niedzieli przeznaczone będą na prowadzone prace przy elewacji murków kościoła i zachodniej ściany budynku plebani.


XIII Niedziela zwykła, 30 VI 2024   
1. Składamy serdeczne podziękowania wszystkim  parafianom , którzy przyczynili się do zorganizowania w ubiegłą niedzielę XIII festynu parafialnego. Księdzu  Marcinowi z  młodzieżą z Grupy Apostolskiej za zebranie i opisanie cegiełek oraz nagród konkursowych. Wielkie ukłony w stronę pań i panów z Koła Gospodyń Wiejskich oraz wielu wolontariuszkom i wolontariuszom, którzy służyli pomocą na różnych stoiskach kulinarnych. Dziękujemy OSP Wola Mielecka, rodzinie państwa Warchoł za zagrodę z alpakami, rodzinie Dziekan za przejazdy bryczkom. Dziękujemy wreszcie tak wielu darczyńcom, których nie sposób wymienić, którzy ofiarowali pieniądze, produkty żywnościowe,  nagrody cegiełki oraz tym, którzy te cegiełki nabyli.  Kochani, dzięki wspaniałej pogodzie i miłej atmosferze przeżyliśmy wspólnie po raz trzynasty piękne chwile w naszej parafialnej wspólnocie oraz wsparliście prowadzone prace wokół świątyni i plebani kwotą 30 700 złotych.  Bóg zapłać !  W intencji wszystkich darczyńców będzie odprawiona Msza św. w czwartek o godz. 18:00.
2. W liturgii tygodnia przeżywać będziemy: we wtorek Święto NMP Tuchowskiej – odpust w Tuchowie;  w środę Święto Św. Tomasza Apostoła; w sobotę wspomnienie Bł. Marii Teresy Ledóchowskiej – zakonnicy. Solenizantom składamy serdeczne życzenia.
3. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca lipca.  Możliwość spowiedzi w każdy dzień godzinę przed wieczorną Mszą świętą. Do chorych po domach z Komunią świętą udamy się w piątek od godz. 9:00. O godz. 17:30 droga krzyżowa i Koronka do Miłosierdzia Bożego prowadzona przez grupy „Żywej drogi krzyżowej”.
4. Bardzo prosimy aby różaniec w tym tygodniu poprowadziła w środę: Róża Bł. Anieli Salawa.


XII Niedziela zwykła, 23 VI 2024
1. Zapraszamy dzisiaj serdecznie wszystkich na XIII Festyn parafialny, który rozpocznie o godz. 15:00. />>PROGRAM<</
   Przypominamy, że popołudniowej Mszy św. o godz. 15:30  nie będzie od dzisiaj aż do września.
2. W liturgii tygodnia przeżywać będziemy: w poniedziałek Uroczystość Narodzenia Św. Jana Chrzciciela; w piątek wspomnienie Św. Ireneusza bpa i męczennika; w sobotę Uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Msze święte o godz. 7:30 i 11:00. Składka w tym dniu przeznaczona jest na potrzeby Stolicy Apostolskiej.
3. Bardzo prosimy aby Różaniec w tym tygodniu poprowadziła w środę: Róża Św. Jana Pawła II a w piątek Róża Matki Bożej Zawierzenia.
4. Nasza parafia oferuje do sprzedaży stemple i deski budowlane. Ewentualnych nabywców prosimy o kontakt z kancelarią parafialną.
5. Rozpoczęły się wakacje. Życzymy wszystkim dzieciom, młodzieży, rodzinom wybierającym się na odpoczynek  miłego spędzania czasu kanikuły i bezpiecznego powrotu do swoich obowiązków.


XI  Niedziela zwykła, 16 VI 2024
1. Bóg zapłać z ofiar z ubiegłej niedzieli na ławki i wykonywane prace w kwocie 6300 zł i 6400 zł. w kopertach i wpłatach bankowych.
2. Zbliża się koniec roku szkolnego i katechetycznego. Za miniony rok szkolny chcemy dziękować Panu Bogu w piątek podczas Mszy świętej dziękczynnej o godz. 8:00. W ciągu tygodnia zapraszamy młodzież i dzieci do skorzystania z Sakramentu pokuty.
3. W liturgii tygodnia przeżywać będziemy: w poniedziałek wspomnienie Św. Brata Adam Chmielowskiego – zakonnika; w piątek Św. Alojzego Gonzagę  - kapłana.  Wszystkim solenizantom składamy serdeczne życzenia.
4. Bardzo prosimy aby Różaniec poprowadziła w środę Róża Św. Dominika a w Piątek Róża św. Maksymiliana.
5. W przyszłą niedzielę zapraszamy wszystkich parafian i gości na XIII Festyn parafialny Wola Mielecka 2024, który rozpocznie się o godz. 15:00 na placu przed plebanią. />>PROGRAM<</.  Mszy świętej o godz. 15:30 z racji rozpoczynającego się czasu wakacji  od przyszłej niedzieli nie będzie.  Prosimy osoby uczęszczające o tej godzinie na Mszę św. aby uwzględniły tę zmianę na okres wakacyjny.
6. Parafia p.w. Wniebowzięcia NMP w Trzcianie zaprasza w Piątek o godz. 18:00 z dekanalny wieczór uwielbienia.

V Synod Diecezji Tarnowskiej przypomina nam, że przygotowanie do Pierwszej Komunii Świętej i przyjęcie jej powinno dokonywać się w parafii zamieszkania, a nie w parafii na terenie której znajduje się szkoła, do której uczęszcza dziecko. Daje to bowiem możliwość głębszego zintegrowania się ze swoją wspólnotą parafialną, w której prowadzone jest przygotowanie dzieci i rodziców podczas przeznaczonych dla nich spotkań i nabożeństw. W związku z tym prosimy rodziców dzieci, które w przyszłym roku będą chciały przyjąć Pierwszą Komunię Świętą, o zgłoszenie się do swojej kancelarii parafialnej i zapisanie swojego dziecka na listę kandydatów. Zapisy będą trwały do końca czerwca”.


X Niedziela Zwykła, 9 VI 2024
1. Składamy serdeczne Bóg zapłać wszystkim, którzy w ciągu  dwóch  tygodni  ubogacali swoją pomocą, obecnością, modlitwą i czynnym udziałem prymicje naszych rodaków procesje eucharystyczne Uroczystości Bożego Ciała, Odpustu parafialnego oraz całą oktawę Bożego Ciała. Dziękujemy także za ofiary z dzisiejszej niedzieli na wykonane ławki i bieżące prace przy obejściu kościoła i plebani.
2. W liturgii tygodnia przeżywać będziemy: wtorek Święto Św. Barnaby Apostoła; w środę wspomnienie Bł. Romana Sitko – kapłana;  w czwartek wspomnienie Św. Antoniego, kapłana i dok. Kła. W tym dniu serdecznie zapraszamy na procesję fatimską po wieczornej Mszy świętej o godz. 18:00; w piątek Bł. Michała Kozala–biskupa i męczennika.
Wszystkim solenizantom składamy serdeczne życzenia i zapraszamy do udziału w Mszy św. w dniu imienin.
3. Różaniec w środę prosimy o poprowadzenie Różę Św. Faustyny a w piątek Różę Św. O. Pio.
4. W przyszłą niedzielę nasza diecezja przeżywać będzie diecezjalne Święto Rodziny, które odbędzie się na starosądeckich błoniach.  
5. Jak już kilka razy informowaliśmy Festyn parafialny przy naszej kaplicy odbędzie się w niedzielę 23 czerwca od godziny 15:00. Wszystkich, którzy tak jak w poprzednich latach chcieliby pomóc w organizacji festynu prosimy na spotkanie w piątek po wieczornej Mszy świętej.  
6. Zachęcamy bardzo serdecznie do lektury prasy katolickiej: Gościa Niedzielnego, Niedzieli, Promyczka.

8.  >> [GALERIA zdjęć]<< Z życia Parafii pw. Bożej Opatrzności w Woli Mieleckiej w 2024 i 2023 roku


Uroczystość Bożej Opatrzności,  2 VI 2024
1. Dzisiaj z racji odpustu ku czci Bożej Opatrzności  możemy  zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami : przyjęcie Komunii św., wyzbycie się wszelkiego przywiązania do grzechu, modlitwa w intencjach Ojca świętego. Odpust możemy ofiarować za siebie lub naszych zmarłych.
2. Witamy w naszej wspólnocie parafialnej wszystkich gości; zapraszamy do wspólnej modlitwy oraz powierzamy was wszystkich Bożej Opatrzności. Sumę odpustową jubileuszową z racji 15-lecia parafii  sprawować będą Ks. Marcin Bukowiec i Ks. Marcin Gazda.
3. Dziękujemy wszystkim, którzy przygotowali piękne ołtarze na Boże Ciało: rodzicom dzieci rocznicowym, młodzieży która przyjęła w tym roku sakrament bierzmowania , parafianom z rejonu prawej strony drogi na Tarnów oraz grupie apostolskiej młodzieży. Bóg zapłać !  Zakończenie Oktawy Bożego Ciała połączone z błogosławieństwem małych dzieci oraz poświęceniem wianków z ziół i kwiatów będzie w czwartek o godz. 18:00.
4. W tym tygodniu wypada I Czwartek i Piątek miesiąca czerwca. Tak się pięknie w tym roku składa że jest to także Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, od której to uroczystości biorą początek I Piątki miesiąca. Możliwość spowiedzi w każdy dzień Oktawy od 17:00 do 18:00. Do chorych z Komunią św. udamy się w piątek : Ks. Proboszcz od godz. 12:30 a Ks. Marcin od godz. 14:00. O godz. 17:30 Droga krzyżowa prowadzone przez „Żywą Drogę”  po niej Msza św. z procesją o godz. 18:00. Z racji uroczystości nie obowiązuje w tym dniu post piątkowy.
5. Ofiary z przyszłe niedzieli przeznaczoną będą na wykonane ławki i prace w obejściu kościoła i plebani. W intencji wszystkich ofiarodawców odprawiona będzie Msza św. w czasie nabożeństwa fatimskiego o godz. 18:00.
6. W niedzielę 23 czerwca zapraszamy wszystkich parafian i gości na festyn parafialny, który rozpocznie się o godz. 15:00 na placu przed plebanią. W dalszym ciągu polecamy się ewentualnym fundatorom nagród i cegiełek.
7. Różaniec w środę prosimy aby poprowadziła Róża Św. Cecylii.
8. Intencje mszalne: >> [więcej ] <<  W minionym tygodniu odeszła do wieczności śp. Aniela Augustyn – lat 77. Dobry Jezu...


Uroczystość Najświętszej Trójcy, 26 V 2024
1. Dzisiaj kończy się okres Komunii świętej wielkanocnej. Z okazji Dnia Matki wszystkim mamom składamy serdeczne życzenia.
2. W czwartek Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej. Msze święte w naszej parafii o godz. 7:30 , 9:30 i  15:30. Po Mszy św. o godz. 9:30 udamy się z procesją do czterech ołtarzy wokół kościoła. Zapraszamy do udziału w procesji: dzieci do sypania kwiatków i dzwonienia, dzieci I komunijne w strojach, ministrantów i lektorów, Dziewczęcą Służbę Maryjną, Scholę, panie i panów strażaków do niesienia baldachimu i sztandaru. Ofiary na tace są przeznaczone w tym dniu na Hospicjum  „Vita spe” w Tarnowie.
3. Na czas oktawy Bożego  Ciała Msze św. wraz z procesją w dni powszednie będą o godz. 18:00.
4. W piątek wypada Święto Nawiedzenia NMP i ostatnie nabożeństwo majowe. Od soboty rozpoczniemy nabożeństwa czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa.
5. W przyszłą niedzielę przeżywać będziemy odpust parafialny ku czci Bożej Opatrzności. Uroczystej Sumie odpustowo - jubileuszowej o  godz. 11:00  przewodniczyć będą Ks. Marcin Bukowiec przeżywający w tym roku 10 rocznicę święceń kapłańskich i Ks. Marcin Gazda świętujący 5 r. święceń. Po Mszy św. procesja eucharystyczna wokół kościoła na którą zapraszamy wszystkich tak jak na Boże Ciało.
6. Różaniec we środę prosimy aby poprowadziła: Róża Matki Bożej Zawierzenia a w piątek Róża Bł. Anieli Salawa.
7. W piątek na godz. 17:30 do salki katechetycznej zapraszamy na spotkanie dzieci z klasy III, które chciałyby należeć do Dziewczęcej Służby Maryjnej i ministrantów.
8. Są jeszcze wolne miejsca na Pielgrzymkę do Włoch. Szczegóły na plakacie i u Ks. Marcina.
9. Intencje mszalne: >> [więcej ] << W minionym tygodniu odszedł do wieczności śp. Józef Zuzel. Dobry Jezu ….


Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, 19 V 2024
1. Dzisiejsza uroczystość Zesłania Ducha jest świętem Kościoła, przypomina jego misję względem wszystkich języków, ludów i narodów. Przedłużeniem tego święta jest Święto N M P Matki Kościoła w dniu jutrzejszym. Msze święte o godz. 7:30 i 18:00.
2. Bóg zapłać za ofiary z ubiegłej niedzieli w kwocie 7700 zł. i 8600 zł. w kopertach i wpłatach bankowych na wykonywane ławki i prace murarskie. Parafia nasza dysponuje, oferuje do nabycia londyny i deski, które już nam nie będą potrzebne. Ewentualnych nabywców prosimy o kontakt.
3. W liturgii Kościoła przeżywać będziemy: w czwartek Święto Jezusa Chrystusa – Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Wszystkim solenizantom oraz mamom w dniu ich święta składamy serdeczne życzenia.
4. Modlitwie różańcowej w środę prosimy by przewodniczyła Róża Św. Maksymiliana a w piątek Róża Św. Jana Pawła II.
5. Festyn parafialny nasza wspólnota planuje zorganizować w niedzielę 23 czerwca. Zapraszamy na spotkanie w piątek po Mszy św. wszystkich, którzy chcą się włączyć w przygotowanie Festynu. Polecamy się też życzliwości ewentualnych darczyńców.
6. Intencje mszalne: >> [więcej ] <<   W minionym tygodniu odbył się pogrzeb śp. Krystyny Radłowskiej z domu Sypek, lat 65. Polećmy jej nieśmiertelną duszę Bogu. Dobry Jezu …


Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego, 12 V 2024
1. Dzisiaj nasza wspólnota parafialna przeżywa Uroczystość I Komunii św. dzieci z klasy trzeciej Szkoły Podstawowej. Zapraszamy dzieci w „Białym Tygodniu” na Mszę św. o godz. 18:00. Bardzo dziękujemy rodzicom dzieci pierwszo-komunijnych za zaangażowanie i wszelką  pomoc w przygotowaniu tej Uroczystości.
2. Przez cały tydzień w czasie Nowenny do Ducha Świętego, pragniemy przygotować się do niedzieli Zesłania Ducha świętego. Uroczystość ta za tydzień kończy okres wielkanocny i jednocześnie czas Komunii wielkanocnej. Swój odpust parafialny przeżywać będzie parafia Ducha Św. w  Mielcu.
3. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za ofiary składane dzisiaj na wykonywane ławki i prace wykończeniowe przy świątyni i plebani.
4. W poniedziałek przypada 107 rocznica pierwszego objawienia Matki Bożej w dzieciom w Fatimie. Zapraszamy w tym dniu na pierwszą w tym roku procesję fatimską po Mszy świętej  o godz. 18:00. Przynieśmy ze sobą lampiony.
5. W liturgii kościoła przeżywać będziemy: we wtorek wspomnienie Św. Macieja  apostoła a w czwartek  uroczystość Św. Andrzeja Boboli – głównego patrona Polski. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia.
6. W środę na Mszę św. i spotkanie po niej zapraszamy dzieci z klasy IV wraz z rodzicami.
7. Przypominamy, że Odpust parafialny ku czci Bożej Opatrzności przeżywać będziemy w tym roku w niedzielę 2 czerwca.
8. Wcześniej pragniemy godnie uczcić Chrystusa Eucharystycznego w czasie uroczystej procesji Bożego Ciała. Procesja będzie miała miejsce w tym roku wokół nowego kościoła. Bardzo prosimy aby ołtarze polowe na tę uroczystość wykonali:
- rodzice dzieci, które przyjęły dzisiaj I Komunii św.  
- młodzież, która przyjęła sakrament Bierzmowania wraz z rodzicami
- młodzież z Grupy Apostolskiej
- parafianie z rejonu prawej strony drogi na tarnowskiej od mostu do Piątkowca.
Zapraszamy przedstawicieli wyżej wymienionych grup na spotkanie organizacyjne w piątek po Mszy św. wieczornej.
9. Różaniec w tym tygodniu prosimy by poprowadziła w środę Róża Św. o. Pio a w piątek Róża Św. Dominika.


VI  Niedziela Wielkanocna,  5 V 2024
1. Zapraszamy w miesiącu maju na nabożeństwa majowe w każdy dzień po wieczornej Mszy świętej.
2. Od poniedziałku do środy przypadają dni krzyżowe przed Uroczystością Wniebowstąpienia, w czasie  których modlić się będziemy o urodzaje. Uczynimy to podczas procesji do krzyża przed plebanią o godzinie 17:30. W tych dniach majówka będzie przed Mszą świętą.
3. W liturgii tygodnia przeżywać będziemy: w poniedziałek Święto Św. Apostołów Filipa i Jakuba ; w środę Uroczystość Św. Stanisława bpa i męczennika głównego patrona Polski i naszej diecezji. Wszystkim solenizantom składamy serdeczne życzenia i zapraszamy do Komunii św. w dniu imienin.
4. W środę też przypada 79 rocznica zakończenia II wojny światowej. Zapraszamy w tym dniu do szczególnej modlitwy o pokój na Ukrainie, w Ziemi świętej i za ofiary strasznych wojen.
5. Różaniec w piątek prosimy aby poprowadziła Róża Św. Faustyny.
6. W piątek też rozpoczniemy Nowennę do Ducha Świętego.
7. W przyszłą niedzielę w Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego dzieci z klasy III przyjmą po raz pierwszy Komunię świętą w czasie Mszy św. o godz. 11:00. Próba uroczystości komunijnej dla dzieci i rodziców będzie w czwartek po Mszy świętej.  Spowiedź dla dzieci, rodziców, chrzestnych i rodzeństwa będzie w sobotę od godz. 8:30.
8. Ofiary na tacę z przyszłej niedzieli przeznaczone będą na wykonywane ławki oraz prace przy zewnętrznych schodach kościoła.
9. Intencje mszalne: >> [więcej ] <<  W minionym tygodniu odeszła do wieczności śp. Teresa Słąba lat 79, Dobry Jezu …


V Niedziela Wielkanocna, 28 IV 2024
1. Krajowe Duszpasterstwo Kierowców i MIVA Polska zwracają się dzisiaj z serdeczną prośbą o udział w akcji modlitewnej za Kierowców i wszystkich poruszających się po naszych drogach. Zawierzamy ich wszystkich opiece Św. Krzysztofa.
2. We wtorek rozpoczną się Nabożeństwa majowe. Przypominamy, że nabożeństwa sprawowane będą po wieczornej Mszy św. , tak w dzień powszedni jak i w niedzielę. Serdecznie wszystkich zapraszamy na te piękne nabożeństwa ku czci Matki Bożej.
3. W liturgii tygodnia przeżywać będziemy: w poniedziałek Św. Katarzynę ze Sieny – patronkę Europy; w czwartek Św. Atanazego-biskupa;  w piątek Uroczystość N M P Królowej Polski. W  tym dniu Msze święte odprawiane będą w naszej parafii według porządku niedzielnego; w sobotę Św. Floriana patrona strażaków
4. W nadchodzącym tygodniu przypada I czwartek , piątek i sobota miesiąca maja. Możliwość spowiedzi w środę i czwartek godzinę przed Mszą świętą. Do chorych z Komunią świętą z racji Uroczystości NMP Królowej Polski udadzą się świeccy szafarze Komunii świętej po Mszy św.  o godz. 7:30. W tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
5. We wtorek na Mszę świętą i spotkanie po niej zapraszamy dzieci z klasy III wraz z rodzicami.
6. Różaniec w środę prosimy by poprowadziła Róża Św. Cecylii.
7. W przyszłą niedzielę z racji I niedzieli miesiąca na Mszę św. o godz. 11:00 zapraszamy wszystkie dzieci.
8. Intencje mszalne: >> [więcej ] <<  W minionym tygodniu odszedł do wieczności śp. Zygfryd Dudek, lat 84. Dobry Jezu …
* [Odeszli do Pana, Wola Mielecka 2005-2024]


IV Niedziela Wielkanocna, 21 IV 2024
1. Obchodzimy dzisiaj Niedzielę Kapłańską, która rozpoczyna tydzień modlitw o powołania do służby Bożej w Kościele. Dziękujemy za złożone ofiary na rzecz Seminarium Duchownego w Tarnowie.  Módlmy się w tym tygodniu o nowe, święte powołania kapłańskie i zakonne z naszej wspólnoty parafialnej.
2. Bóg zapłać za ofiary z ubiegłej niedzieli na wykonywane ławki do naszego kościoła w kwocie 6700 zł i 8000 zł. w kopertach i wpłatach bankowych. Dziękujemy także  rodzinie z Piątkowca za ufundowanie w całości jednej ławki.
3. W liturgii Kościoła wspominać będziemy: we wtorek Uroczystość Św. Wojciecha biskupa i  męczennika - patrona Polski, w czwartek święto Św. Marka ewangelisty. Solenizantom składamy serdeczne życzenia.
4. Bardzo prosimy aby modlitwę różańcową poprowadziła w środę Róża Matki Bożej Zawierzenia a w piątek Róża Bł. Anieli Salawa.
5. W tym roku nasza parafia świętuje 15 rocznicę powstania. Okazją szczególną do świętowania Jubileuszu będzie Odpust ku czci Bożej Opatrzności w dniu 2 czerwca 2024 roku a także kolejny Festyn parafialny w niedzielę 23 czerwca. Wszystkich, którzy chcieliby się włączyć w przygotowanie festynu prosimy o zgłaszanie pomysłów oraz jeżeli ma ktoś taką możliwość zasponsorowanie występu gwiazdy pikniku Zespołu „Sezon na Czereśnie”. Prosimy także o gromadzenie nagród fantowych.
6. Intencje mszalne: >> [więcej ] <<


III Niedziela Wielkanocna, 14 IV 2024
1. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna Tydzień biblijny. Starajmy się w naszym codziennym zabieganiu znaleźć chwilę czasu na refleksję nad Słowem Bożym. Posłużyć temu mogą wybrane fragmenty z Pisma świętego wystawione na stoliku pod chórem, które przygotowała nam młodzież.
2. Bóg zapłać za dzisiejsze ofiary składane na druga część wykonywanych ławek do naszego kościoła.
3. W najbliższy wtorek w naszej świątyni o godz. 18:00 Ks.Bp Stanisław Salaterski udzieli Sakramentu Bierzmowania młodzieży z naszej parafii oraz Św. Mateusza w Mielcu i Św. Józefa Rzemieślnika z Rzędzianowic. W związku z tym wydarzeniem prosimy naszych parafian o parkowanie samochodów przy stadionie i szkole. Parking przykościelny pozostawmy w tym dniu naszym gościom.
4. Modlitwie różańcowej w tym tygodniu prosimy aby przewodniczyła: w środę Róża Św. Maksymiliana a w piątek Róża Św. Jana Pawła II.
5. W środę na Mszę świętą i spotkanie po niej zapraszamy dzieci z klasy III wraz z rodzicami.
6. Parafia Trójcy Przenajświętszej w Mielcu serdecznie zaprasza do udziału w uroczystościach peregrynacji relikwii i obrazu błogosławionej Rodziny Ulmów . Odbędą się one w najbliższy piątek i sobotę (19-20 kwietnia). Będzie to doskonała okazja , aby przez wstawiennictwo  błogosławionych Samarytan z Markowej wyprosić potrzebne łaski dla naszych małżeństw i rodzin (m.in. żywą wiarę, nadzieję wyjścia z każdego kryzysu domowego, codzienną ofiarną miłość). Zachęcamy zwłaszcza do udziału w piątkowej Eucharystii sprawowanej o godz. 18.00 pod przewodnictwem Ks. Biskupa Artura Ważnego. Natomiast w sobotę o godz. 9.00 - Msza święta ze specjalnym błogosławieństwem dla małżeństw oczekujących narodzin dziecka.

7. Przyszła niedziela to Niedziela Kapłańska. Modlić będziemy się o nowe powołania kapłańskie i zakonne, zaś ofiarą na tacę wspierać będziemy Seminarium Duchowne w Tarnowie.


Niedziela Miłosierdzia Bożego, 7 IV 2024
1. Dzisiaj z racji niedzieli Miłosierdzia Bożego przeżywamy diecezjalny Dzień „Caritas”. Modlimy się o rozwój cnoty miłosierdzia chrześcijańskiego i za pracowników tejże organizacji. Rozpoczyna się też tydzień Miłosierdzia. Po Mszach św. można złożyć ofiary do puszek na rzecz najbardziej potrzebujących.
2. Jutro przypada liturgiczna uroczystość Zwiastowania NMP.  Jest to też dzień duchowej adopcji dziecka poczętego. Zapraszamy w tym dniu na Mszę świętą o godz. 7:00  nie tylko solenizantów ale wszystkich parafian, którzy chcą dokonać duchowej adopcji dziecka poczętego.  / deklaracje są do pobrania na stoliku pod chórem /
3. We wtorek 16 kwietnia o godz. 18:00 odbędzie się w naszej świątyni Uroczystość udzielenia Sakramentu Bierzmowania młodzieży z klas VIII z naszej parafii oraz z parafii Św. Mateusza w Mielcu i parafii  Św. Józefa Rzemieślnika z Rzędzianowic. Kandydatów do Bierzmowania zapraszamy od środy do piątku na Msze święte  o godz. 18:00. Módlmy się za młodych naszych parafian o światło Ducha Świętego w wyznawaniu wiary katolickiej w codziennym życiu.
4. W środę po Mszy św. o godz. 18:00 zapraszamy na spotkanie  Parafialną Radę Duszpasterską.
5. Bardzo prosimy aby modlitwę różańcową w tym tygodniu poprowadziły : w środę Róża Św. o. Pio a w piątek  Św. Dominika.
6. Przyszła Niedziela to niedziela Biblijna . Tradycyjne ofiary na tacę przeznaczone będą na drugą część wykonywanych ławek.


Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego, 9 IV 2024
1. Z okazji Świąt Zmartwychwstania Pańskiego życzymy wszystkim Parafianom, Gościom odwiedzającym nasze rodziny i dobroczyńcom naszej parafii, dużo radości płynącej od Chrystusa Zmartwychwstałego, pokoju serca z częstego przyjmowania Go do swego serca w Komunii św. i obfitości łask Bożych na każdy dzień życia.
2. Wszystkim, którzy wzięli udział w przygotowaniu Triduum Sacrum: Ks. Marcinowi, Ceremoniarzom, Liturgicznej Służbie Ołtarza, młodzieży z Grupy Apostolskiej, którzy przygotowali Ciemnicę i Grób Pański,  strażaczkom i strażakom pełniącym wartę przy Grobie Pańskim, panu organiście, paniom sprzątającym i dbającym o wystrój naszego kościoła, Karolinie Graboś z mężem za ustrojenie ołtarzy i Grobu Pańskiego składamy serdeczne Bóg zapłać!
3. Jutro Poniedziałek Wielkanocny - drugi dzień świąt. Porządek Mszy św. do południa jak w każdą niedzielę. Natomiast po południu Mszy św. o godz. 15.30 nie będzie. Taca dnia jutrzejszego przeznaczona będzie na potrzeby Uniwersytetu Papieskiego w Krakowie i KUL  w Lublinie.
4. Przez cały tydzień 15 minut przed Mszą świętą będziemy odprawiać Nowennę do Miłosierdzia Bożego przed Świętem Miłosierdzia Bożego. Zaś w przyszłą niedzielę o godz. 15:00 odmówimy Koronkę do Miłosierdzia Bożego.
5. W tym tygodniu wypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca kwietnia. Możliwość spowiedzi od środy do piątku przed wieczorną Mszą świętą. Do chorych z Komunią świętą udamy się w Piątek: Ks. Proboszcz od godz. 12:30 a Ks. Marcin od. godz. 14:00.
6. Z racji Oktawy Wielkanocy w piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
7. Ofiary do puszek w przyszłą niedzielę przeznaczone są na potrzeby Caritas diecezji tarnowskiej.
8. Dziękujemy także panom: Janowi, Ryszardowi i Pawłowi Robertowi za przeniesienie i odnowienie tablicy ogłoszeń. 


Niedziela Palmowa, 24 III 2024
1. Od dzisiaj rozpoczyna się święty czas Wielkiego Tygodnia, który upamiętnia nam ostatnie dni życia Pana Jezusa. W celebracjach liturgicznych nadchodzących dni Kościół daje nam wyjątkową okazję do przejścia z Chrystusem od śmierci do życia, od ciemności do światła i od lęku do nadziei.
2. Triuduum Sacrum w naszej wspólnocie przedstawia się następująco:
Wielki Czwartek ……
Pamiątka ustanowienia Sakramentu Eucharystii i Kapłaństwa. O godz.18.00 uroczysta Msza św. Wieczerzy Pańskiej. Po Mszy św. przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Ciemnicy i Adoracja Pana Jezusa do godz. 22:00.
W Wielki Czwartek bardzo prosimy o modlitwę w intencji kapłanów, o nowe powołania kapłańskie i zakonne oraz za zmarłych kapłanów.
Wielki Piątek……………
Pamiątka śmierci i pogrzebu Pana Jezusa. W tym dniu Kościół wstrzymuje się od sprawowania Mszy św. - Najświętszej Ofiary ponieważ Chrystus umarł w tym dniu na krzyżu i złożył z siebie najdoskonalszą ofiarę.
O godz. 10:00 - Droga krzyżowa dla dzieci.
O godz. 15:00 - Rozpoczęcie Nowenny do Bożego Miłosierdzia i Droga Krzyżowa. O godz. 18:00 rozpocznie się Liturgia Męki Pańskiej, Adoracja Krzyża św., Komunia św. oraz uroczyste przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Bożego Grobu. Za pobożną adorację Krzyża można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami (Spowiedź i Komunia św., modlitwa w intencji Ojca św.). W Wielki Piątek po odsłonięciu Krzyża aż do Wigilii Paschalnej w Wielką Sobotę klękamy przed krzyżem w kościele na dwa kolana.. Adoracja trwać będzie do godz. 22:30. O godz. 21:00 zapraszamy na adorację młodzież. Prosimy na Wielki Piątek przystroić Krzyże przydrożne  aby w ten sposób wyrazić wdzięczność Chrystusowi za jego śmierć i zbawienie. W Wielki Piątek obowiązuje abstynencja i post ścisły. Abstynencja od pokarmów mięsnych obowiązuje od 14 roku do końca życia  natomiast post ścisły od 18 do 60 roku życia. W tym dniu nie ma żadnej dyspensy.
Wielka Sobota i Wigilia Paschalna…………
Czas nadziei Zmartwychwstania. O godz. 8:15 drugi dzień Nowenny do Bożego Miłosierdzia. Od 8.30 do 12.00 co pół godziny poświęcenie pokarmów w nowym kościele . Po poświeceniu zachęcamy do krótkiej  adoracji przy Grobie Pana Jezusa.
O godz. 19:30 rozpocznie się od poświęcenia ognia Liturgia Wigilii Paschalnej. Na wieczorne obrzędy i odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych oraz procesję prosimy przynieść świece. Możemy przynieść nabyte paschaliki. W Wielką Sobotę zgodnie z polską tradycją zachowajmy abstynencję od pokarmów mięsnych aż do wieczornych obrzędów Wigilii Paschalnej. Na zakończenie Mszy św.  procesja Rezurekcyjna wokół  świątyni.
3. Bardzo prosimy aby Różaniec w tym tygodniu poprowadziła w środę Róża Św. o. Pio.
4. W tym roku z racji Wielkiego Tygodnia Uroczystość Zwiastowania NMP przeniesiona została na 9 kwietnia.
5. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 7:30, świeccy szafarze zaniosą Komunię świętą chorym po domach. Osoby chore które pragną przyjąć Komunię św. w tym dniu prosimy zgłaszać do Wielkiego Piątku bezpośrednio szafarzom lub w zakrystii.  
6. Bóg zapłać za dzisiejsze ofiary składane  do puszek na kwiaty do ciemnicy  Grobu Pańskiego i ołtarz.


V Niedziela Wielkiego Postu,  17 III 2024
1. Witamy w naszej wspólnocie księdza mgr Zbigniewa Kruczyńskiego, który głosi dla nas nauki rekolekcyjne. Ten  święty czas rekolekcji zawierzamy miłosiernej Bożej Opatrzności.
2. Msze św. z naukami rekolekcyjnymi sprawowane będą do środy włącznie o godz. 7:30 i 18:00. Dzieci ze szkoły podstawowej zapraszamy codziennie na godz. 9:00. Zaś ludzi starszych i cierpiących, którzy mogą przybyć o własnych siłach zapraszamy w środę o godz. 16:30.
3. Spowiedź rekolekcyjna będzie we wtorek od godz. 14:30 do 18:00 z przerwą półgodzinną od godz. 16:00 do godz. 16:30.
4. Bóg zapłać za ofiary z ubiegłej niedzieli w kwocie 7000 zł. oraz 6000 zł. W kopertach i wpłatach bankowych na wykonywane ławki.
5. Przyszła niedziela to Niedziela Palmowa Męki Pańskiej. Poświęcenie palm i procesja z nimi  będzie przed Mszą św. o godz. 11:00. Zachęcamy szczególnie dzieci do udziału w konkursie palm. Ofiary do puszek przeznaczone będą na kwiaty do grobu Pańskiego i Ciemnicy.
6. Rekolekcje Wola Mielecka 17 - 20 marca 2024, przewodniczy: Ks. Zbigniew Kruczyński


IV Niedziela Wielkiego Postu, 10 III 2024
1. Przeżywamy czwartą niedzielę Wielkiego Postu „Laetare”. Blisko święta wielkanocne do których chcemy się przygotować jak najlepiej przez nabożeństwa Drogi Krzyżowej, Gorzkich Żali a także przez rekolekcje wielkopostne, które rozpoczną się w naszej parafii w przyszłą niedzielę. Poprowadzi je Ks. Zbigniew Kruczyński wikariusz parafii p.w. Św. Mikołaja w Borowej. Porządek rekolekcji wywieszony jest na tablicy ogłoszeń i stronie internetowej. /grafik poniżej/
2. Serdecznie dziękujemy za ofiary składane dzisiaj na wykonywane ławki. Bóg zapłać! W intencji wszystkich ofiarodawców odprawiona będzie Msza św. w środę 20 marca o godz. 16:30.
3. We wtorek na Mszę św. o godz. 18 i spotkanie po niej zapraszamy młodzież z klas VIII wraz z rodzicami.
4. Różaniec w środę prosimy by poprowadziła Róża Św. Faustyny.
5. Parafia p.w. Ducha świętego w Mielcu zaprasza w dniu 15 marca o godz. 19:00 na Mszę św. i dekanalny wieczór uwielbienia połączony z modlitwą o uzdrowienie z olejami Św. Charbela.
6. Aby wesprzeć diecezjalne i parafialne dzieło „Caritas” w dalszym ciągu zapraszamy do nabywania baranków i paschalików wielkanocnych w kwocie 8 zł.


III Niedziela Wielkiego Postu 3 III 2024
1. Dzisiaj Gorzkie Żale o godz. 15:00, a po nich Msza św. Zapraszamy na to piękne Nabożeństwo pasyjne a także na Drogę Krzyżową w każdy piątek o godz. 16:30 - dzieci a o godz. 17:30 wszystkich parafian.
2. Przeżywając Wielki Post, podejmujmy trud dobrowolnej abstynencji od napojów alkoholowych dla ratowania tych , którzy się zagubili. Swoje postanowienia można wpisać do Parafialnej Księgi trzeźwości.
3. Różaniec prosimy by poprowadziła w środę Róża Św. Cecylii.
4. W środę też na Mszę św. o godz. 18:00  i spotkanie po niej zapraszamy dzieci z klasy III wraz z rodzicami.
5. W I czwartek miesiąca Msza święta z adoracją o godz. 7:00.
6. W przyszłą niedzielę rozpoczniemy nowennę do Św. Józefa.
Natomiast ofiary na tacę przeznaczone będą na ławki oraz planowane prace wokół nowej świątyni i plebani.
7. Wszystkim paniom z okazji zbliżającego się Dnia Kobiet składamy serdeczne życzenia oraz Bożej Opatrzności na każdy dzień.


II Niedziela Wielkiego Postu, 25 II 2024
1. Dzisiaj solidaryzujemy się z naszymi misjonarzami poprzez modlitwę  post i jałmużnę ofiarą do puszek „Ad gentes”.
2. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach pasyjnych, w piątki na Drogę krzyżową a w niedzielę na Gorzkie żale. Módlmy się w czasie nich o światło Ducha Świętego dla księdza rekolekcjonisty ks. Zbigniewa Kruczyńskiego i całej naszej parafii na czas zbliżających się rekolekcji parafialnych.
3. W tym tygodniu przypada I Piątek i Sobota miesiąca marca. Spowiedź przed I piątkiem będzie w środę i piątek od  godz. 17:00. Do chorych  po domach udamy się w piątek: Ks. Proboszcz od godz. 12:30 a Ks. Marcin od godz. 14:00. Drogę krzyżową o godz. 17:30 poprowadzi wspólnota Żywej Drogi krzyżowej.
4. Bardzo prosimy aby Różaniec w środę poprowadziła Róża Bł. Anieli Salawa.
5. W przyszłą niedzielę na Mszę św. o godzinie 11:00 zapraszamy wszystkie dzieci.
6. Nabywając baranki i świece wielkanocne w kwocie 8 zł. Wspieramy dzieła charytatywne Caritas Diecezji tarnowskiej.
7. Intencje mszalne: >> [więcej ] <<  ; W minionym tygodniu odeszła do wieczności śp. Anna Dziekan, lat 73. Pogrzeb w środę o godz. 12:30. Dobry Jezu …
8. Katechizacja przedmałżeńska dla par narzeczonych, 9-10 marca (sobota-niedziela) 2024 roku w Parafii Trójcy Przenajświętszej w Mielcu. Zgłoszenia do 3 marca 2024 roku, mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


I Niedziela Wielkiego Postu, 18 II 2024
1. Wędrówka ku świętom Paschalnym, którą podejmuje Kościół w okresie wielkopostnym, jest drogą pokuty, ściśle związaną z głęboką refleksją nad własnym życiem. Aby dobrze przeżyć Wielki Post i odnowić ducha zapraszamy na Nabożeństwa: Drogę Krzyżową w każdy piątek o godz. 16:30 - dzieci i o 17:30 - dorosłych; Gorzkie Żale w niedzielę o godz. 15:00. Pogłębionej refleksji nad życiem służyć będą Parafialne Rekolekcje wielkopostne,  które rozpoczną się w 5 niedzielę Wielkiego Postu 17 III 2024 roku.
2. Bardzo serdecznie dziękujemy za ofiary z ubiegłej niedzieli w kwocie 6500 złotych oraz 3600 złotych w kopertach i wpłatach bankowych. Dziękujemy także 3 rodzinom za fundację indywidualną 3 ławek. Bóg zapłać!  
3. W Czwartek przypada święto Katedry Św. Piotra Apostoła. W sposób szczególny będziemy się modlić w intencjach papieża Franciszka.
4. Różaniec w tym tygodniu prosimy by poprowadziła w środę Róża Matki Bożej Zawierzenia.
5. W przyszłą niedzielę ofiary do puszek przeznaczone są jako jałmużna wielkopostna „Ad Gentes” dla wsparcia pracy polskich misjonarzy.


VI Niedziela zwykła, 11 II 2024
1. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 11:00 rozpoczniemy 40 godzinne Nabożeństwo. Porządek Nabożeństwa przedstawia się  następująco: / Grafik /
2. W środę rozpocznie się Wielki Post. Msze święte z posypaniem głów popiołem w naszej parafii będą sprawowane o godz. 7:00, 15:30 i 18:00. W tym dniu obowiązuje post ścisły wszystkich od 18 tego do 60 tego roku życia. Ofiarą na tacę wspieramy dzieła charytatywne parafii i diecezji.
3. Nabożeństwa Drogi Krzyżowej będą u nas odprawiane w każdy piątek w nowej świątyni o godz. 16:30 dla dzieci i 17:30 dla wszystkich. Zaś Gorzkie Żale w każdą niedzielę o godz. 15:00.  Bezpośrednio po nich będzie Msza święta.
4. Przez cały ten tydzień w całym Kościele modlić się będziemy o trzeźwość w naszym narodzie i ducha pokuty . Zachęcamy też do ofiarowanie dobrowolnej abstynencji w Wielkim Poście za tych, którzy mają problemy alkoholowe.
5. Bóg zapłać za ofiary składane dzisiaj na ławki i na poczet przyszłych prac wokół nowej świątyni.


V Niedziela zwykła,  4 II 2024

1. Trwa miesiąc luty, który poświęcony jest modlitwie za konających. Pamiętajmy w naszych modlitwach o tych, którzy odchodzą z tego świata aby Miłosierny Bóg udzielił im przebaczenia wszystkich grzechów. Po każdej Mszy świętej adoracja Najświętszego Sakramentu.
2.W liturgii tygodnia czcimy: w poniedziałek wspomnienie Św. Agaty dziewicy i męczennicy; we wtorek wspomnienie Św. Pawła Miki i towarzyszy męczenników; w sobotę – Św. Scholastykę dziewicę i zakonnicę. Solenizantom  składamy serdeczne życzenia.
3. Różaniec w tym tygodniu bardzo prosimy aby poprowadziły: w środę Róża Św. Maksymiliana a w piątek Św. Jana Pawła II.
4. W przyszłą niedzielę przypada Światowy dzień Chorego. W czasie Mszy św. będziemy modlić się za wszystkich chorych i cierpiących, całą służbę zdrowia  oraz tych, którzy opiekują się na co dzień chorymi w swoich domach. Przyszła niedziela rozpoczyna też 58 Tydzień modlitw o trzeźwość narodu.  
Po Mszy św. o godz. 11:00 rozpocznie się w naszej parafii 40 godzinne nabożeństwo [CZYTAJ >>>].
Chciejmy przez to nabożeństwo Eucharystyczne w duchu chrześcijańskiego wyrzeczenia wejść w okres Wielkiego Postu.
Po Mszy św. godz. 11:00 na adorację zapraszamy młodzież z klas VIII i ze szkół średnich,
od godz. 14:30-15:30 na adorację zapraszamy ojców i matki.
Na następne dni porządek adoracji będzie podany w przyszłą niedzielę.


IV Niedziela Zwykła, 28 I 2024
1. W czwartek rozpocznie się miesiąc luty, który w całym Kościele poświęcony jest modlitwom za konających. Módlmy się aby Bóg w swoim miłosierdziu udzielił im przebaczenia grzechów.
2. W minionym tygodniu zakończyliśmy wizytę duszpasterską po domach naszej parafii. Dziękujemy za otwarte domostwa i wasze serca na nas kapłanów a także za złożone ofiary na wykonanie ławek do naszej nowej świątyni. Bóg zapłać! W intencji wszystkich darczyńców naszej parafii odprawiona będzie Msza św. w przyszłą niedzielę o godz. 9:30.
2. W piątek obchodzić będziemy Święto Ofiarowania Pańskiego. W tym dniu przeżywamy też Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Msze św. w naszej parafii z poświęceniem gromnic będą o  godz. 7:30  i 18:00.
3. W tym tygodniu przypada I Czwartek, Piątek i Sobota miesiąca lutego. Spowiedź przed I piątkiem będzie w środę, w czwartek i piątek od godz. 17:00. Do chorych  po domach uda się w piątek tylko Ks. Marcin od godz. 9:00. Rozpoczęcie od Piątkowca, poprzez Starą wieś i kończąc u chorych przy drodze na Rzędzianowice. Po Mszy świętej o godz. 18:00 zmiana stacji Żywej drogi krzyżowej.
4. Modlitwę różańcową prosimy by poprowadziła w środę Róża Św. Dominika.
5. W przyszłą na Mszę św. o godz. 11:00 zapraszamy wszystkie dzieci.


III Niedziela zwykła, 21 I 2024
1. Bóg zapłać za ofiary z ubiegłej niedzieli w kwocie 7000 zł oraz 3500 zł w kopertach i wpłatach bankowych.
2. W liturgii tygodnia wspominać będziemy: w środę Św. Franciszka Salezego bpa i doktora Kła; w czwartek Święto nawrócenia Św. Pawła Apostoła; w piątek: świętych Tytusa i Tymoteusza biskupów; w sobotę bł. Jerzego Matulewicza biskupa,  Solenizantom składamy serdeczne życzenia i zapraszamy do udziału we Mszy św. w dniu swojego patrona.
3. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej „Małego i Dużego Gościa Niedzielnego” oraz Promyczka Dobra w których możemy znaleźć wiele ciekawych artykułów przeznaczonych dla dorosłych i dla dzieci.
4. Prosimy, aby różaniec w tym tygodniu poprowadziły Róże: w środę Św. Faustyny a w piątek Św.o. Pio.
5. Porządek kolędy w tym tygodniu: [więcej >>>]


II Niedziela zwykła, 14 I 2024
1. Składamy serdeczne podziękowanie za ofiary z dzisiejszej niedzieli na energię elektryczną i ubezpieczenie parafii .  Serdecznie dziękujemy także małym kolędnikom misyjnym oraz tym, którzy ich przyjęli i wsparli ofiarami na rzecz misji w kwocie 8300 złotych ! Bóg zapłać!. W intencji wszystkich ofiarodawców odprawiona będzie Msza św.  w  poniedziałek o godz. 7:00.
2. W liturgii kościoła wspominać będziemy:  w środę Św. Antoniego – opata;  w piątek Św. Józefa Sebastiana Pelczara bpa, w przyszłą niedzielę Św. Agnieszkę, dziewicę i męczennicę. Wszystkim solenizantom oraz naszym babciom składamy serdeczne życzenia imieninowe i urodzinowe i zapraszamy do udziału we Mszy św. w dniu patrona.
3. Bardzo prosimy aby różaniec w tym tygodniu poprowadziły Róże: w środę Bł. Anieli Salawa a w piątek Św. Cecylii.
4. W środę na Mszę św. o godz. 18:00 i spotkanie po niej zapraszamy dzieci z klasy III wraz z rodzicami.
5. Od czwartku rozpoczyna się we wszystkich Kościołach chrześcijańskich Tydzień powszechnej modlitwy o jedność. Niech w naszej wspólnocie nie zabraknie także gorącej modlitwy w tej ważnej intencji.
6. Porządek kolędy w tym tygodniu: [więcej >>>]


Niedziela Chrztu Pańskiego, 7 I 2024
1. Świętując dzisiejszą uroczystość dziękujemy za łaskę Chrztu świętego i jednocześnie kończymy okres Bożego Narodzenia. Przy tej okazji chcemy poinformować, że Sakrament Chrztu św. dzieci udzielany jest w I niedzielę miesiąca o godz. 15:30 oraz w trzecią niedziele miesiąca podczas Mszy św. o godz. 11:00.
2. Zapraszamy na Jasełka bożonarodzeniowe, które będą wystawiane dzisiaj o godz. 16:30 i 18:00. [ czytaj >>>]
3. O prowadzenie modlitwy różańcowej w tym tygodniu prosimy w środę: Różę Św. Jana Pawła II a w piątek Różę Matki Bożej Zawierzenia.
4. Ofiary  z przyszłej niedzieli przeznaczone będę na zapłatę półrocznego rachunku za energię elektryczną w kwocie 8100 zł.
5. Porządek kolędy w tym tygodniu: [więcej >>>]             
6. Intencje mszalne: >> [więcej ] << 
* [Odeszli do Pana, Wola Mielecka 2005-2023]


I Niedziela po Bożym Narodzeniu, 31 XII 2023
1. W dniu dzisiejszym obchodzimy Święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. Wpatrując się w Najświętszą Rodzinę obejmijmy modlitwą szczególnie te rodziny, które przeżywają kryzysy i zagrożone są rozbiciem, aby realizowały swoje powołanie i zadania w duchu Ewangelii na drodze do Królestwa Bożego. Jednocześnie dziękujemy Bożej Opatrzności za mijający rok 2023 . Uczynimy to w sposób szczególny w czasie adoracji dziękczynno-przebłagalnej po Mszy świętej.
2. Jutro Nowy Rok - Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. To także Światowy Dzień Modlitw o Pokój. Msze św. według porządku niedzielnego.
3. Różaniec w środę prosimy aby poprowadziła Róża Św. Maksymiliana.
4. W tym tygodniu przypada I Czwartek, Piątek i Sobota miesiąca stycznia  Możliwość spowiedzi w środę, czwartek i piątek godzinę przed wieczorną Mszą świętą. W piątek o godz. 17:30 Droga krzyżowa prowadzona przez Grupy modlitewne Żywej DK, a po Mszy św. zmiana stacji. Do chorych po domach z Komunią świętą udamy się w piątek : Ks. Proboszcz od godz. 12:30 a Ks. Marcin od godz. 15:00.
5. W sobotę Uroczystość Objawienia Pańskiego. Po Mszy świętej o godz. 11:00 roześlemy z kolędą małych kolędników misyjnych. Otwórzmy dla nich drzwi naszych domów. Po każdej Mszy św. poświęcimy złoto, kadzidło i kredę. Ofiary w tym dniu na tacę i małych kolędników przeznaczone będą na rzecz Misji świętych. Na stoliku pod chórem są do pobrania zestawy do poświęcenia kredy i kadzidła.
6. W przyszłą niedzielę wypada Uroczystość Chrztu Pańskiego. Święto to przypomina nam pamiątkę naszego chrztu i kończy okres Bożego Narodzenia. Na Mszę świętą o godz. 11:00 zapraszamy wszystkie dzieci.
7. Grupa Apostolska wraz z Ks. Marcinem zapraszają w przyszłą niedzielę na Jasełka, które wystawione będę dwukrotnie w Filii SOKiS Wola Mielecka o godz. 16:30 i 18:00. Serdecznie zapraszamy!        
8. Zakończenie roku, to czas bilansów. Niedzielna Eucharystia gromadzi około 900 wiernych na 2260 mieszkańców naszej parafii. W mijającym roku udzielonych zostało w naszej parafii 16 chrztów, 8 chłopców i 8 dziewczynek Na miejsce wiecznego spoczynku odprowadziliśmy 26 parafian - 10 kobiet i 16 mężczyzn. Sakramentalne TAK powiedziało w naszej parafii 6 par. Sakrament bierzmowania przyjęło 38 młodych katolików zaś Komunię świętą przyjęło po raz pierwszy 30 dzieci. Rozdaliśmy także  37 000 Komunii świętych.
9. Porządek kolędy w tym tygodniu przedstawia się następująco:  [więcej >>>]