Parafia Wola Mielecka, ogłoszenia parafialne 2022 roku

Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi, Nowy Rok 2023, 1.01.2023
1. Bożej Opatrzności zawierzamy rozpoczynający się Nowy 2023 rok i prosimy Najświętszą Maryję Pannę aby otaczała nas matczyną opieką we wszystkich naszych zamierzeniach.
2. W liturgii bieżącego tygodnia wspominamy:
W piątek Uroczystość Objawienia Pańskiego.  Msze św. w naszej parafii wg porządku niedzielnego z poświęceniem złota , kadzidła i kredy. Po Mszach świętych ofiarą do puszek będzie można wesprzeć „Małych kolędników misyjnych” i dzieło Misji świętych.
3. W przyszłą niedzielę wypada Uroczystość Chrztu Pańskiego.
Święto to przypomina nam pamiątkę naszego chrztu i kończy okres Bożego Narodzenia. W tradycji chrześcijańskiej jednak aż do  Święta Ofiarowania Pańskiego , pozostaje wystrój świąteczny kościołów i śpiew kolęd . Pozostańmy wierni tej tradycji. Ofiary na tacę przeznaczone będą na uposażanie naszej świątyni.
4. Do chorych z Komunią świętą udadzą się szafarze świeccy się w piątek w Uroczystość Objawienia Pańskiego po Mszy św. o 7:30.
5. Bardzo prosimy aby Różaniec w tym tygodniu poprowadziła w środę Róża Św. Cecylii.
6. Statystyka za rok 2022
 Sakrament Chrztu św. przyjęło 15 dzieci: 6 dziewczynek , 9 chłopców
 Sakrament małżeństwa udzieliło sobie 10 par
 Odeszło do wieczności 16 osób: 10 kobiet, 6 mężczyzn
Rozdaliśmy 40 000 Komunii św.  W ciągu roku w zależności od miesiąca odwiedzaliśmy od 26 do 30 chorych po domach w I piątki miesiąca. Do I Komunii św. przystąpiło 22 dzieci z klasy III , Sakrament Bierzmowania otrzymało 38 młodych ludzi.
7. Intencje mszalne: >> [więcej ] <<  W minionym tygodniu odszedł do wieczności śp. Edward Ziółkowski lat 68. Dobry Jezu …
* [Odeszli do Pana, Wola Mielecka 2005-2022]


Uroczystość Bożego Narodzenia 2022, 25 XII 2022
1. Przeżywając dzisiejszą Uroczystość witamy w naszej wspólnocie wszystkich gości i życzymy wszystkim obfitości Bożych darów od Dzieciątka Jezus.
2. W dniu jutrzejszym Kościół wspomina Św. Szczepana pierwszego męczennika. Msze św. w naszej parafii o godz. 7:30; 9:30 i 11:00. Nie będzie Mszy św. o godz. 15:30. Po sumie poświęcimy owies. Składka w tym dniu przeznaczona jest na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie.
3. W liturgii tygodnia przeżywać będziemy: we wtorek Święto Świętego Jana Ewangelisty; w środę Święto Młodzianków męczenników; w piątek Święto Najświętszej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa.
4. W sobotę ostatni dzień 2022-go roku. Po południu o
godz. 17:00 Msza św. na zakończenie Starego Roku, a następnie Adoracja Najświętszego Sakramentu. Zapraszamy parafian na to ostatnie Nabożeństwo w tym roku.
3. W przyszłą niedzielę Nowy Rok - Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. To także Światowy Dzień Modlitw o Pokój.  Po każdej Mszy św. w czasie Adoracji  NS zawierzymy Nowy 2023 rok oraz wszystkie rodziny naszej parafii Bożej Opatrzności.  W czasie Mszy świętej o godz. 11:00 uczynią to rodzice modlące się na Różańcu za swoje dzieci.
4. Różaniec w tym tygodniu prosimy by poprowadziła w środę Róża Matki Bożej Zawierzenia, a w piątek bł. Anieli Salawa.
5. Porządek kolędy   [Wizyta duszpasterska >>>]


IV Niedziela Adwentu, 18 XII 2022
1. Tegoroczny Adwent dobiega końca. Przyjście Pana jest już bliskie. Zapytajmy samych siebie: Jak przeżyliśmy ten szczególny czas oczekiwania na przyjście Zbawiciela. Czy nasze chrześcijańskie życie jest bardziej otwarte na Boga i ludzi? Dzisiaj w naszej parafii możliwość spowiedzi  świątecznej od godz. 13:30 do 15:30. Msza św. popołudniowa w nowym kościele.
2. Bóg zapłać za ofiary z ubiegłej niedzieli na uposażenie nowej świątyni w kwocie 5150 zł oraz 3200 zł. w kopertach i wpłatach bankowych.
3. W środę po Mszy św. zapraszamy na spotkanie Parafialna Radę Duszpasterską.
4. W sobotę Wigilia przed Uroczystością Bożego Narodzenia.  Ostatnie Roraty o godz. 7:00.  Wieczorem zasiądziemy do wieczerzy wigilijnej. Zadbajmy wszyscy o jej chrześcijańską oprawę.  Niech jej przede wszystkim towarzyszy w naszych domach:
- wspólna modlitwa rodzinna,
- czytanie fragmentu Ewangelii o narodzeniu Jezusa,  
- łamanie się opłatkiem w rodzinnym gronie,
- szczere składanie życzeń oraz wspólny śpiew kolęd.
Zaprośmy też do wigilijnego stołu ludzi samotnych. Wigilijną radość przeżyjmy przez udział w uroczystej Mszy św. o północy - zwanej Pasterką w budującej się nowej świątyni. Ofiary na tacę z Pasterki przeznaczone będą na Fundusz Obrony Życia.
5. W przyszłą niedzielę Uroczystość Bożego Narodzenia, po Mszy św. o godz. 7:30 świeccy szafarze zaniosą Komunię św. chorym, których prosimy zgłosić w kancelarii, zakrystii lub panom szafarzom.
6. Dziękujemy wszystkim, którzy w minionym tygodniu podjęli się modlitwy różańcowej za dzieci i wnuki. Zawiązały się cztery Róże rodziców. Listy kolejnych są otwarte. Jest w dalszym ciągu możliwość ofiarowania tego pięknego daru swoim dzieciom i wnukom. Uroczysty Akt Zawierzenia swoich dzieci przez rodziców nastąpi w dniu 1 stycznia na Mszy św. o godz. 11:00.
5. Są jeszcze do nabycia świece „Wigilijnej Pomocy Dzieciom” oraz opłatki na stół wigilijny do naszych rodzin.
6. Intencje mszalne: >> [więcej ] <<


III Niedziela Adwentu, 11 XII 2022
1. Przeżywamy dziś III Niedzielę Adwentu, zwaną w liturgii „Gaudete” – Radujemy się bo Zbawca już nadchodzi. Dlatego tym serdeczniej zapraszamy do udziału w Roratach – w Mszach oczekiwania o godz.18:00. W sposób szczególny to zaproszenie kierujemy pod adresem młodzieży oraz dzieci niosących lampiony. W piątek po Mszy św. wieczornej rozpoczniemy  Nowennę do Dzieciątka Jezus przed uroczystością Bożego Narodzenia.
2. W dniu dzisiejszym rozpoczynają się kwartalne dni modlitw o Życie Chrześcijańskie Rodzin. Zachęcamy serdecznie wszystkie rodziny do kształtowania w sobie postawy chrześcijańskiej oraz zachowywania szlachetnych obyczajów życia i świąt.
3. Spowiedź św. świąteczna będzie w naszej parafii będzie w przyszłą niedzielę od godz. 13:30 do godz. 15:30. W miarę możliwości skorzystajmy z niej w naszym nowym kościele i nie szukajmy spowiedzi po innych parafiach. W tym dniu Msza św. o godz. 15:30 w nowym kościele.
4. Parafialny Oddział Caritas rozprowadza po 9 zł. świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Można też zabierać ze sobą opłatki na stół wigilijny. Dobrowolne ofiary z opłatków przeznaczamy na ogrzewanie świątyni i kaplicy.


II Niedziela Adwentu, 4 XII 2022
1. W całym Kościele w Polsce przeżywając II Niedzielę Adwentu modlitwą i ofiarami wspieramy Kościół w krajach byłego Związku Radzieckiego i w sposób szczególny modlimy się o pokój w Ukrainie.
2. W liturgii Kościoła w tym tygodniu będziemy wspominać: w czwartek Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Marii Panny.  Msze św. w naszej parafii o godz. 7:30 w kaplicy i 18.00 w nowej świątyni. Na godzinę 18.00 zapraszamy dzieci z klasy III wraz z rodzicami. Poświęcimy medaliki dla nich i oddamy ich pod opiekę Matki Bożej.
3. W dalszym ciągu zapraszamy wszystkich a zwłaszcza dzieci na Msze święte roratnie wraz z lampionami i dobrymi uczynkami.
4. W środę po Mszy św. wieczornej zapraszamy na spotkanie ze  Świętym Mikołajem wszystkie grupy dziecięce i młodzieżowe działające przy naszej parafii.
5. Ofiary na tacę z przyszłej niedzieli przeznaczone będą na uposażanie naszej nowej świątyni.


I Niedziela Adwentu, 27 XII 2022
1. Rozpoczynamy okres Adwentu czyli czas liturgicznego oczekiwania na ostateczne przyjście Pana Jezusa na ziemię. W adwentowym czuwaniu wraz z Maryją pomogą nam Msze św. roratnie, które celebrowane będą codziennie o godz. 18.00 w nowym kościele. Zapraszamy wszystkich, także dzieci i prosimy by przynosiły symboliczne elektryczne lampiony i swoje adwentowe dobre uczynki. Przed Mszą świętą śpiewać będziemy Godzinki  o Niepokalanym Poczęciu N M P.  
2. W liturgii tygodnia wspominać będziemy: w środę Święto Św. Andrzeja Apostoła, w sobotę wspomnienie Św. Franciszka Ksawerego – kapłana. Solenizantom i jubilatom składamy serdeczne życzenia.  
3. W tym tygodniu pierwszy czwartek, piątek  miesiąca grudnia. Spowiedź święta pierwszo-piątkowa: w środę, w czwartek i w piątek od godz. 17:00. Wspólnotę Żywej Drogi prosimy o poprowadzenie w piątek drogi krzyżowej o godz. 17:30.  Do chorych po domach z Komunią św. udamy się w piątek  od godz. 12:30.
4. Poświęcone dzisiaj opłatki na stół wigilijny będzie można nabywać w zakrystiach i w kancelarii parafialnej. Dobrowolne ofiary z opłatków  przeznaczone będą na ogrzewanie kościoła i kaplicy.  
5. W przyszłą niedzielę na Mszę świętą o godz. 11:00 zapraszamy wszystkie dzieci. Ofiary do puszek przeznaczone będą jako pomoc Kościołowi na wschodzie.
6. Caritas  Polska rozprowadza po 9 zł. świece wigilijnej pomocy dzieciom, /duże świece po 25 zł./  które wystawione są na stoliku pod chórem i w kaplicy na tylnych oknach.
Nawiązując też do poprzednich lat Caritas naszej parafii zaprasza do akcji, która wywodzi się z Wielkopolski pod nazwą „tytka”. Polega ona na zabraniu z kościoła papierowych toreb, które prosimy aby chętni parafianie po wypełnieniu ich wskazanymi artykułami w przeddzień „Wigilii” obdarowali nimi potrzebujące rodziny w sąsiedztwie w pracy lub tych, którzy są w potrzebie. Zachęcamy do wzięcia udziału w tej akcji.


Uroczystość Chrystusa Króla
1. Dzisiejsza niedziela jest ostatnią niedzielą w Roku liturgicznym. Kościół  oddaje w tym dniu cześć Chrystusowi, Królowi Wszechświata. Za wspólne odmówienie „Aktu poświęcenia rodzaju ludzkiego Jezusowi Chrystusowi Królowi" możemy zyskać  odpust zupełny.
2. Bóg zapłać za ofiary z ubiegłej niedzieli na uposażanie nowej świątyni w kwocie 6200 zł i 4500 zł. w kopertach i wpłatach bankowych. Dziękujemy też za pomoc Kościołowi w potrzebie ofiarą 1200 zł.
3. W liturgii tego tygodnia wspominać będziemy: w poniedziałek wspomnienie Ofiarowania NMP; we wtorek wspomnienie Św. Cecylii - dziewicy i męczennicy;  w czwartek wspomnienie  Św. Andrzeja Dung-Lac - kapłana i towarzyszy. Wszystkim solenizantom życzymy wielu łask Bożych za przyczyną świętych patronów.
4. Od przyszłej niedzieli rozpoczniemy Adwent.  Czas, w którym poprzez ożywioną wiarę, modlitwę, spowiedź adwentową  mamy przygotować się do Świąt Bożego Narodzenia. Po Mszy świętej o godz. 11:00  poświęcimy opłatki na stół wigilijny, które będzie można nabywać w zakrystiach i w kancelarii parafialnej. Dobrowolne ofiary z opłatków w tym roku  przeznaczone będą na podratowanie budżetu na ogrzewanie gazowe i energię elektryczną świątyni i kaplicy.  
5. W sobotę 26 listopada 2022 roku organizowany jest „Dzień Seniora - Wola Mielecka 2022”, na który organizatorzy serdecznie zapraszają seniorów w wieku 70 Plus. Dzień Seniora rozpocznie mszą świętą o godz. 14.00 w intencji seniorów w kościele, a po niej dalsze uroczystości odbędą się w Domu Ludowym w Woli Mieleckiej. [więcej >>>]
6. Komunikat Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski. "Przyczyną ataku na Jana Pawła II jest stosunek niektórych grup do jego nauczania" [czytaj >>>]


XXXIII Niedziela Zwykła, 13 XI 2022
1. Przeżywamy dzisiaj Światowy Dzień Ubogich oraz solidarności z Kościołem Prześladowanym. Bóg zapłać za wsparcie braci  w wierze gdzie są prześladowania ofiarą do puszek . Dziękujemy też za ofiary na uposażanie naszej nowej świątyni.
Jeżeli chodzi o prace przy naszej świątyni to w minionym miesiącu wykorytowaliśmy i utwardziliśmy klińcem alejki procesyjne wokół świątyni. Zakupiliśmy też 35 kubików desek dębowych na ławki do nowej świątyni. W intencji wszystkich ofiarodawców ksiądz proboszcz odprawił wczoraj Mszę św. poza parafią.
2. W liturgii Kościoła przeżywać będziemy: w czwartek wspomnienie Św. Elżbiety węgierskiej; w piątek - wspomnienie Bł. Karoliny Kózka męczennicy, patronki młodzieży i naszej diecezji, której czcigodne relikwie spoczywają w naszym głównym ołtarzu.  Wszystkim solenizantom życzymy obfitości łask Bożych
3. We wtorek od godz. 15:00 w nowym kościele przeżywać będziemy prywatną adorację dziękczynno-błagalną za owoce Nawiedzenia Obrazu Jezusa Miłosiernego przed  8-ciu laty . Zawierzać też chcemy  Miłosierdziu Bożemu losy naszych rodzin, Ojczyzny, Kościoła i świata w obliczu wciąż trwającej pandemii i wojny na Ukrainie. Adoracje zakończymy Nieszporami eucharystycznymi  o godz. 17:40.
4. W środę po Mszy świętej zapraszamy na spotkanie członków nowej Rady Duszpasterskiej. Spotkanie odbędzie się w kaplicy.
5. Przyszła Niedziela to ostatnia niedziela w ciągu roku liturgicznego – Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata. Za pobożne odmówienie w tym dniu aktu oddania Najświętszemu Sercu Pana Jezusa zyskać możemy odpust zupełny. W tym dniu przypada też patronalne święto Liturgicznej Służby Ołtarza i Akcji katolickiej.
6. Zachęcamy do czytania w coraz dłuższe wieczory prasy katolickiej oraz innych czasopism i broszurek które można  darmo zabrać do swoich domów.


XXXII Niedziela Zwykła,  6 XI 2022
1. Przez cały listopad modlimy się w sposób szczególny za zmarłych. W naszej parafii za dusze zmarłych modlimy się w środy na Różańcu i w piątki odmawiając Koronkę do Miłosierdzia Bożego.
2. W liturgii kościoła wspominać będziemy w tym tygodniu: w środę  rocznicę poświęcenia Bazyliki Laterańskiej w Rzymie – Matki wszystkich kościołów; w czwartek wspomnienie Św. Leona papieża i doktora Kła; w piątek wspomnienie Św. Marcina z Tours bpa, w tym dniu przypada  104 rocznica odzyskania niepodległości przez naszą ojczyznę; w sobotę wspomnienie Św. Jozafata bpa i męczennika. Solenizantom składamy serdeczne życzenia i zapraszamy do modlitwy w dniu imienin lub urodzin.
3. Przyszła niedziela przeżywana będzie w naszej diecezji jako dzień solidarności z Kościołem prześladowanym. Ofiary do puszek przeznaczone będą na Kościół w potrzebie.
4. W środę na Mszę św. i spotkanie po niej zapraszamy zarówno matki jak i ojców dzieci z klasy III.  
5. Ofiary na tacę z przyszłej niedzieli przeznaczone będą na uposażanie naszej nowej świątyni.
6. W naszej świątyni możemy oglądać wystawę prac dzieci z naszej szkoły podstawowej, które brały udział w konkursie „Nasza nowa świątynia”. Jest także kilka prac malarskich naszego parafianina „Boża Opatrzność nas prowadzi”.  [galeria zdjęć >>>]
7. Intencje mszalne: >> [więcej ] << W minionym tygodniu odeszła do wieczności śp. Danuta Rządzka lat 77. Dobry Jezu …
* [Odeszli do Pana, Wola Mielecka 2005-2022]


XXXI Niedziela Zwykła, 30 X 2022
1. Przeżywając dzisiejszą ostatnią niedzielę października dziękujemy Bogu w Trójcy Świętej Jedynemu za dar konsekracji tej świątyni, której dało nam się doczekać  8.10.2022 roku.
2.We wtorek Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. w naszej parafii według przodku niedzielnego. Procesje na cmentarzach w Mielcu z modlitwami za zmarłych odbędą się: na cmentarzu Komunalnym i w Książnicach o godz. 14:00 oraz na cmentarzu parafialnym w Mielcu o godz. 14:30.  Wierni, którzy przez cały listopad odwiedzać będą cmentarz i tam pomodlą się za zmarłych mogą zyskać odpust zupełny dla dusz w czyśćcu cierpiących – każdego dnia dla jednej duszy. Odpust można zyskiwać pod zwykłymi warunkami: stan łaski uświęcającej i Komunia św., modlitwa w intencjach Ojca św., wyzbycie się przywiązania nawet do grzechu lekkiego, nawiedzenie cmentarza i tam modlitwa za zmarłą osobę, za którą ofiarowany jest odpust. W pozostałe dni roku można zyskiwać odpusty cząstkowe. Ponieważ nie możemy być pewni co do posiadania dyspozycji dlatego można w ciągu dnia więcej razy wypełnić warunki wymagane do uzyskania odpustu zupełnego.
3. W środę 2 listopada Dzień Zaduszny. Wspominać będziemy Wszystkich Wiernych Zmarłych. Msze św. w naszej parafii o godz. 7:00 w kaplicy i 18:00 w nowym kościele . Przed tymi Mszami czytane będą wypominki za naszych zmarłych.
4. W tym tygodniu przypada I Czwartek, Piątek i Sobota miesiąca listopada. W ciągu tygodnia możliwość spowiedzi godzinę przed Mszą św. wieczorną. W piątek  o 17:30 Droga Krzyżowa i Koronka do Bożego Miłosierdzia prowadzona przez wspólnotę „Żywej drogi”. Do chorych z Komunią św. udamy się w piątek od godz. 12:30.
5. W przyszła niedzielę na Mszę św. o godz. 11:00 zapraszamy wszystkie dzieci. 
6. Pragniemy poinformować, że w wyniku wyborów do Duszpasterskiej Rady Parafialnej zostali wybrani:
   Z Rejonu I -drogi na Rzędzianowice          Sanecka Bożena - 26 głosów, Krawiec Roman - 25  
   Z  Rejonu II – drogi na Trzcianę               Kusek Marta  - 33 głosy, Niedźwiedź Artur – 26
   Z Rejonu III - drogi Tarnowskiej               Różański Ryszard  - 26  głosów, Tabor Tomasz  - 20
   Z Rejonu IV  - drogi na Podleszany i płyty Chmielowiec Stanisława - 14   głosów,  Wilk Jan  - 12   
   Z Rejonu V - Piątkowiec                         Ziółkowska Aurelia  - 21 głosów, Dzieciuch Marek  - 9
Ponadto w skład Rady z nominacji ks. Proboszcza weszli  : Ks. Dominik Mikulski wikariusz parafii, Władysława Bąk przedstawicielka parafialnej CARITAS, Elżbieta Światowiec z Odnowy w Duchu Świętym oraz  Leszek Krawiec przedstawiciel szafarzy Komunii świętej.
Oddano razem 271 głosów. Pozostali kandydaci otrzymali następującą ilość głosów: Jaworski Wojciech 17,  Kołodziej Jan 8 , Maciejak Jerzy 11 , Smoleń Damian 18 ,  Buś Agata 5.
Serdecznie dziękujemy wszystkim kandydatom oraz parafianom, którzy wzięli udział i poważnie  potraktowali wybory do Rady parafialnej. Odchodzącej Radzie dziękujemy za wieloletnią współpracę a Nowej  gratulujemy wyboru i zapraszamy do pracy na rzecz naszej parafii.


XXX Niedziela Zwykła, 23 X 2022
1. Obchodzimy dzisiaj Światowy Dzień Misyjny, który rozpoczyna Tydzień misyjny w Kościele. Składka z dnia dzisiejszego przeznaczona jest na wsparcie dzieł misyjnych.
2. W związku z tygodniem misyjnym bardzo prosimy aby Różaniec w tym tygodniu prowadziły następujące Róże: Dzisiaj Róża Św. Maksymiliana,  poniedziałek Róża Św. Jana Pawła II, we wtorek Róża Matki Bożej Zawierzenia, w środę Róża Bł. Anieli Salawa, w czwartek Róża Św. Cecylii, w piątek Róża Róża Św. Faustyny,  w sobotę Róża Św. ojca Pio.
3. W liturgii tego tygodnia przeżywać będziemy: w piątek Święto Świętych Apostołów: Szymona i Judy Tadeusza. Solenizantom składamy serdeczne życzenia i zapraszamy do udziału w modlitwie różańcowej.     
4. Dziękujemy serdecznie w imieniu Fundacji „Nowego Tysiąclecia” za wsparcie w ubiegłą niedzielę ubogiej a zdolnej młodzieży w naszej ojczyźnie kwotą 1300 zł. Dziękujemy także za oddane dzisiaj głosy na członków  nowej Rady duszpasterskiej.
5. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej a wśród niej Gościa Niedzielnego w którym znajdziemy relację z konsekracji naszej świątyni.
6. Na stoliku pod chórem wystawione są karteczki wypominkowe. Bardzo prosimy zamawiając wypominki wyraźnie wypisywać nazwiska bliskich zmarłych. Można też nabywać kalendarze misyjne w cenie 10 zł.


XXIX  Niedziela Zwykła, 16 X 2022
1. Dzisiaj w całym Kościele w Polsce przeżywamy XXII Dzień Papieski pod hasłem „Blask prawdy”. W miarę możliwości wesprzyjmy dzieło Nowego Tysiąclecia.
2. W liturgii tygodnia przeżywać będziemy: w poniedziałek: Św. Ignacego Antiocheńskiego  - biskupa i męcz.; we wtorek Św. Łukasza Ew. patrona służby zdrowia; w sobotę Św. Jana Pawła II – papieża. Wszystkim solenizantom oraz całej służbie zdrowia składamy serdeczne życzenia i zapraszamy do wspólnej modlitwy różańcowej.
3. Składamy serdeczne podziękowanie za ofiary z konsekracji nowej świątyni i ubiegłej niedzieli w łącznej kwocie 125 000 zł. , które przeznaczamy na zakup drzewa dębowego na nowe ławki oraz kliniec na alejki procesyjne. Dziękujemy także państwu Karolinie i Erykowi Kolisz za fundację pięknego tabernakulum do naszego kościoła.  Bóg zapłać wszystkim za taką wielką hojność !
4. Przyszłą niedziela to Niedziela Misyjna, która rozpocznie Tydzień misyjny. Różaniec prosimy by poprowadziła w tym dniu Róża Św. Maksymiliana.
5. W przyszłą niedzielę w całej diecezji w tym i w naszej parafii odbędą się wybory do Duszpasterskiej Rady Parafialnej. Oznakowane kartki wyborcze rozdadzą dzisiaj po Mszy św. lektorzy. Na karteczce proszę wpisywać nazwisko tylko jednego kandydata ze swojego rejonu wyborczego. Zostaną wybrani dwaj, którzy zdobędą najwięcej głosów. Głosować może każdy parafianin po ukończeniu 18 roku życia. Karteczki proszę wrzucać na tacę w czasie kolekty lub do koszyka pod chórem.
Lista kandydatów, którzy potwierdzili gotowość do kandydowania:
z Rejonu I - drogi na Rzędzianowice: Sanecka Bożena, Jaworski Wojciech, Krawiec Roman                 
z Rejonu II – drogi na Trzcianę; Kłusek Marta, Niedźwiedź Artur, Damian Smoleń          
z Rejonu III - drogi Tarnowskiej: Kołodziej Jan, Różański Ryszard, Tabor Tomasz
z Rejonu IV - drogi na Podleszany i Płyty: Chmielowiec Stanisława, Maciejak Jerzy, Wilk Jan   
z Rejonu V - Piątkowiec: Buś Agata, Ziółkowska Aurelia, Dzieciuch Marek   
6. Intencje mszalne: >> [więcej ] <<  W minionym tygodniu odeszła do wieczności śp. Anna Ździebło  lat 88. Pogrzeb będzie we wtorek o godz. 11:30 . Dobry Jezu …


XXVIII  Niedziela Zwykła, 9 X 2022
1. Jesteśmy wszyscy pod  wrażeniem wczorajszej uroczystości Konsekracji nowej świątyni przez ks. Biskupa Andrzeja Jeża. Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w przygotowanie tej uroczystości: Radzie Parafialnej, LSO, Młodzieży z Grupy Apostolskiej, DSM. Panu organiście i Chórowi za przepiękną liturgię. Paniom z Koła Gospodyń Wiejskich w Woli Mieleckiej, które wraz z panią Marią Pleban przygotowały pyszny obiad dla zaproszonych gości. Strażakom za utrzymanie porządku. Telewizji diecezjalnej „Synaj” za transmisję na żywo do której możemy wrócić w każdej chwili.  Wreszcie wam drodzy parafianie i tak licznym gościom za tak liczny udział i  złożone ofiary, które przeznaczymy na zakup drzewa na ławki do naszej świątyni. Za dobroć waszych serc i hojność rąk niech Bóg w swej Opatrzności obficie każdemu błogosławi. 
[ Konsekracja TV Synaj >>> ]
2. W liturgii tygodnia przeżywać będziemy: w czwartek wspomnienie Bł. Honorata Koźmińskiego–kapłana; w sobotę wspomnienie Św.Teresy z Avila, dziewicy i doktora K-ła. Wszystkim solenizantom składamy serdeczne życzenia i zapraszamy do modlitwy w dniu imienin.
3. W czwartek zapraszamy na ostatnie w tym roku nabożeństwo fatimskie. Różaniec z figurą Matki Bożej fatimskiej będzie po Mszy św. z kościoła do kaplicy. Przynieśmy ze sobą lampiony.
4. W przyszłą niedzielę jak słyszeliśmy w liście Episkopatu w całym Kościele w Polsce przeżywać będziemy XXII Dzień Papieski pod hasłem „Blask prawdy”. W miarę możliwości wesprzyjmy dzieło Nowego Tysiąclecia.
5. Na stoliku pod chórem wystawione są karteczki wypominkowe.
6. Prosimy też do soboty zgłaszać kandydatów do nowej Rady parafialnej.
7. Od jutra nabożeństwa różańcowe w dzień powszedni o godz. 17:30 odbywać się będą w kościele. W niedzielę o godz. 15:00 w kaplicy.


XXVII Niedziela Zwykła, 2 X 2022
1. Serdecznie zapraszamy wszystkich na nabożeństwa różańcowe, które w naszej parafii odprawiane są w dzień powszedni o godz. 17:30 a w niedzielę o godz. 15:00.    
2.W liturgii tygodnia przeżywać będziemy: we wtorek wspomnienie Św. Franciszka z Asyżu; w środę wspomnienie Św. Faustyny zakonnicy; w piątek wspomnienie NMP Królowej Różańca. Wszystkim solenizantom i jubilatom składamy serdeczne życzenia i zapraszamy do modlitwy w dniu imienin urodzin.
3. W tym tygodniu przypada I Czwartek i Piątek miesiąca października. Tak się składa, że od środy zaczniemy też duchowe przygotowanie do konsekracji świątyni w najbliższą sobotę. Koniecznie tak ułóżmy sobie czas aby każdy skorzystał z tego przygotowania, które poprowadzi Ks.Stanisław Cyran od środy do piątku o godz. 18:00. W te dni od godz. 17 tej będzie możliwość spowiedzi do której serdecznie zachęcamy z racji tak wielkiego wydarzenia.
Do chorych z Komunią świętą udamy się w piątek od. godz. 9:00.
W piątek o 16:30 będzie dodatkowa Msza św. dla dzieci o godz. 16:30. O godzinie 19:00 rozpocznie się modlitewne czuwanie młodzieży przy relikwiach Błogosławionej dziewicy i męczennicy Bł. Karoliny Kózka, które w dniu konsekracji będą złożone w ołtarzu głównym nowej świątyni.
4. W sobotę 8 października 2022 roku o godz. 11:00 Ks. Biskup Andrzej Jeż dokona aktu dedykacji naszej nowej świątyni. Konsekracja to historyczne wydarzenie dla naszej parafii. Każdego i każdą z Was, wszystkie rodziny naszej parafii serdecznie zapraszamy na to święto parafii  w najbliższą sobotę. Dla tych, którzy nie będą mogli być osobiście, będzie transmisja on-line w telewizji internetowej „Synaj”. Parking przykościelny pozostawmy dla naszych tak wielu zaproszonych gości.
5. Zmiana tajemnic różańcowych oraz stacji drogi krzyżowej będzie w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 7:30.
6. Przypominamy o zgłaszaniu do 16 października kandydatów do nowej Rady parafialnej. Karteczki nazwiskami można wrzucać na tacę lub do koszyka pod chórem.


XXVI Niedziela zwykła, 25 IX 2022
1. W dniu dzisiejszym w sposób szczególny łączymy się z uczestnikami diecezjalnej pielgrzymki trzeźwościowej do Szczepanowa i modlimy się za alkoholików, którzy stali się niewolnikami tego strasznego nałogu  oraz ich rodziny. Zachęcamy do całkowitej lub czasowej abstynencji  oraz wpisywania się parafialnej Księgi trzeźwości
2. W liturgii Kościoła w tygodniu wspominać będziemy: we wtorek wspomnienie Św. Wincentego a Paulo – kapłana; w środę Św. Wacława – męczennika; w czwartek ŚŚ Archaniołów Michała, Rafała i Gabriela; w sobotę - Św. Teresę od Dzieciątka Jezus – zakonnicę. Solenizantom składamy serdeczne życzenia.
3. Różaniec w środę prosimy aby poprowadziła Róża Św. o. Pio a w piątek Św. Dominika.
4. W środę po Mszy świętej zapraszamy na spotkanie przygotowujących  uroczystość konsekracji świątyni.
5. W sobotę rozpoczną się nabożeństwa różańcowe. Różaniec do dnia konsekracji kościoła będzie odprawiany w kaplicy  codziennie o godz. 17:30 a w niedzielę o godz. 15:00. Zapraszamy wszystkich parafian na te nabożeństwa maryjne, przez które możemy wyprosić tak wiele łask dla nas samych i całego Kościoła. Po każdym nabożeństwie odprawiana będzie Msza święta. Przed rozpoczęciem pierwszego nabożeństwa poświęcimy nowe różańce.
6. W przyszłą niedzielę na Mszę św. o godz. 11:00 zapraszamy wszystkie dzieci. W czasie tej Mszy św. poświęcimy także różańce dzieci , które przygotowują się do I Komunii świętej.
7. Jeśli chcecie zaprosić na uroczystość konsekracji kogoś z rodziny lub przyjaciół to można zabrać dla nich zaproszenia położone na stoliku pod chórem.


XXV Niedziela Zwykła, 19 IX 2021  
1. Dziękujemy za ofiary z ubiegłej niedzieli w kwocie 7100 zł i 8500 zł w kopertach i wpłatach bankowych.                   
2. W liturgii kościoła przeżywać będziemy: we wtorek wspomnienie Św. Andrzeja Kim Taegon- męcz.; w  środę Święto Św. Mateusza Apostoła i Ewangelisty; w piątek  wspomnienie Św. Ojca Pio – kapłana. Wszystkich solenizantów niech wspomagają w niebie święci  patronowie.
3. W przyszłą  niedzielę w Szczepanowie odbędą się główne uroczystości diecezjalne związane z dniem modlitw o trzeźwość Włączmy się wszyscy w tę wielką modlitwę Kościoła. Zachęcamy także do wpisywania swoich postanowień trzeźwościowych w Parafialnej Księdze Trzeźwości.
4. Prosimy aby Różaniec w tym tygodniu poprowadziła w środę Róża Św. Cecylii a w piątek Św. Faustyny.
5. Zachęcamy do nabywania kalendarzy rolniczych na 2023 rok. Wystawione są na stoliku pod chórem w cenie 25 zł.
6. Parafia Ducha Świętego organizuje Kurs Przedmałżeński – spotkania od niedzieli 25 września 2022 roku o godz. 15.00 w dolnym kościele.
7. Komunikat: Zarządzenie wyborów Rad Duszpasterskich w Diecezji Tarnowskiej
W związku z upływem kadencji wybranych przed 5 lały Parafialnych Rad Duszpasterskich, Biskup Tarnowski Andrzej Jeż, zarządza w całej Diecezji nowe wybory w dniu 23 października 2022 roku. Czas zgłaszania kandydatów upływa 15 października 2022 roku. W trosce o współodpowiedzialność za Kościół bardzo prosimy Parafian o zgłaszanie kandydatów do nowej Rady Parafialnej u duszpasterzy.


XXIV Niedziela zwykła, 11 IX 2022   
1. W dniu dzisiejszym jak słyszeliśmy w liście Episkopatu Polski rozpoczyna się tydzień wychowania i kwartalne dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców. Pamiętajmy w modlitwach o tej kluczowej sprawie jaką jest wychowanie młodego pokolenia.
2. Bóg zapłać wszystkim za ofiary z dzisiejszej niedzieli na budowę i upiększanie nowej świątyni. Słowa szczególnej wdzięczności tym wszystkim którzy kwotą 2343 zł wsparli lek dla chorego dziecka w ubiegłą niedzielę. Dziękujemy także uczestnikom pogrzebu śp. Jana Andrzeja Bękarciaka, którzy na prośbę rodziny zamiast wieńców i kwiatów wsparli dzieło budowy świątyni ofiarą 2270 zł. W intencji wszystkich ofiarodawców odprawiona będzie Msza św. jutro w Starej Kaplicy o godz. 18:00.
3. W liturgii kościoła przeżywać będziemy: w poniedziałek Wspomnienie Imienia NMP – odpust w Starej Kaplicy; we wtorek wspomnienie Św. Jana Chryzostoma, na godz. 18:00 zapraszamy do kaplicy wszystkich czcicieli Matki Bożej na Mszę św. i Różaniec fatimski po niej. Przynieśmy ze sobą lampiony; w środę Święto Podwyższenia Krzyża świętego, o godz. 17:30 w kaplicy  droga krzyżowa, którą  poprowadzi wspólnota „Żywej Drogi”; w czwartek wspomnienie NMP Bolesnej; w piątek wspomnienie Św. Korneliusza pap. Św. Cypriana bpa i męczennika; w przyszłą niedzielę Św. Stanisława Kostki – patrona polskiej młodzieży. Wszystkich solenizantów niech wspomagają w niebie święci patronowie.
4. W środę po Mszy Świętej o godz. 18:00 zapraszamy na spotkanie członków Rady parafialnej, Rady sołeckiej  oraz przedstawicieli grup działających przy naszej parafii  celem omówienia przygotowań do uroczystości dedykacji nowej świątyni.
5. Różaniec w tym tygodniu prosimy by poprowadziła w piątek Róża Bł. Anieli Salawa.
6. Już teraz można się zaopatrzyć w kalendarze na przyszły rok w cenie 10 zł. Są także w zakrystii kalendarze rolników w cenie 25 zł.
7. Przygotowania do Konsekracji kościoła parafialnego [więcej >>>]


XXIII Niedziela zwykła, 4 IX 2022
1. Od dzisiaj wracamy do porządku Mszy św. niedzielnych sprzed wakacji, które sprawowane będą w godzinach 7:30 ; 9:30 ; 11;00 i 15:30 w kaplicy.
2. W czwartek Uroczystość Narodzenia NMP - głównej Patronki naszej diecezji.
Po Mszy świętej poświecimy ziarno siewne.
3. We środę rozpocznie się trzydniowy odpust ku czci NMP Królowej Rodzin w Sanktuarium Chorzelowie. Szczegóły na plakacie w gablocie.
4. W środę prosimy o przewodniczenie modlitwie na Różańcu Różę Św. Jana Pawła II a w piątek Różę Matki Bożej Zawierzenia.
5. Ofiary z przyszłej niedzieli przeznaczone będą na upiększanie naszej nowej świątyni.
6. Po wakacyjnej przerwie wracają spotkania grup formacyjnych i przygotowanie do sakramentów.
- we wtorek po Mszy św. spotkanie uczniów i rodziców z klas siódmych.
- w środę  o godz .18:00 na Mszy św. spotkanie z rodzicami uczniów klas trzecich w ramach przygotowanie do pierwszej spowiedzi i Komunii św.
 - Spotkanie z kandydatami do bierzmowania z klasy ósmej i ich rodzicami w piątek po Mszy św.
Grupy formacyjne:
- Schola w środę o godz. 17:00
- Dziewczęca Służba Maryjna - piątek godz. 16:30
- Grupa Apostolska Młodzieży - piątek godz. 19:30
- Lektorzy - sobota  godz. 9:00
- Ministranci - sobota  godz. 9:45
- Aspiranci - sobota godz. 10:15
7. Przychodnia w Rzędzianowicach przyjmuje : poniedziałek, wtorek, czwartek, piątek od godz. 8:00 do 15:00 a w środę od 8:00 do 13:00.
8. Intencje mszalne: >> [więcej ] <<   W minionym tygodniu odszedł do wieczności śp Jan Andrzej Bękarciak, lat 69. Polećmy jego duszę Miłosiernemu Bogu : Dobry Jezu …
* [Odeszli do Pana, Wola Mielecka 2005-2022]

Potrzebna POMOC
Drodzy parafianie w minionym tygodniu zgłosiła się do nas mama z Mielca z prośbą o pomoc w ratowaniu zdrowia dziecka. Weronika ma niespełna dwa lata. Cierpi na rdzeniowy zanik mięśni. Terapia genowa kosztuje 9,5mln złotych. Aby uzbierać te kwotę mają czas do 18 września br.
Prosimy o wsparcie. Jeżeli ktoś pragnie pomóc prosimy o ofiary dzisiaj  do puszek lub wpłaty bankowe na konto : 
47 1160 2202 0000 0003 2305 9331 tytuł WERONIKA
Z serca dziękuje, Karolina Zyrek


XXII Niedziela zwykła, 28 VIII 2022
1. W środę kończą się wakacje. W czwartek Mszą świętą o godz. 8:00 w nowym kościele rozpoczniemy nowy rok szkolny i katechetyczny. Zachęcamy  młodzież i dzieci do skorzystania ze Spowiedzi św.  na rozpoczęcie roku szkolnego w środę , czwartek i piątek od godz. 17:00. Będzie to też spowiedź pierwszo-piątkowa.
2. W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca września. Z posługą sakramentalną do chorych udamy się w I Piątek. Ks. Proboszcz od godz. 12:30  a Ksiądz Dominik od godz. 14:00.
3. W środę prosimy o przewodniczenie modlitwie na Różańcu, Różę Św. Maksymiliana a w piątek drogę krzyżową w nowym kościele poprowadzi „Żywa droga Krzyżowa”.
4. W przyszłą niedzielę po wakacyjnej przerwie powracamy do Mszy św. o godz. 15:30 , która odprawiana będzie w kaplicy. Zapraszamy też tak jak przed wakacjami wszystkie dzieci w pierwszą niedzielę miesiąca na Mszę św. o godz. 11:00.
5. Intencje mszalne: >> [więcej ] <<  

Dyrektor Zespołu Szkół w Woli Mieleckiej informuje, że uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2022/2023 odbędzie się w dniu 1 września 2022r. (czwartek) wg harmonogramu:
• godz.8.00 - msza św. w kościele p.w. Bożej Opatrzności w Woli Mieleckiej  
• godz. 9.00  - uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego w sali gimnastycznej szkoły
Po uroczystym rozpoczęciu roku szkolnego uczniowie poszczególnych klas spotkają się z wychowawcami w salach lekcyjnych.
Informujemy również, że przedszkole od dnia 1 września 2022r. pracuje w godzinach od 6.00 do 16.00. 


XXI Niedziela zwykła, 21 VIII 2022
1. Bóg zapłać za ofiary z ubiegłej niedzieli na budowę świątyni w kwocie 5900 zł  oraz 7000 zł i 100$ w kopertach i wpłatach bankowych.
2. W liturgii nadchodzącego tygodnia wspominać będziemy: we poniedziałek wspomnienie NMP Królowej; w środę-  Święto Św. Bartłomieja, Apostoła; w piątek –Uroczystość NMP Częstochowskiej.  Skierujmy tego dnia nasze myśli i serca na Jasną Górę, by uczcić NMP Częstochowską. Niektórzy z nas na wigilię tego święta wybrali się w Pieszej Pielgrzymce Tarnowskiej.
3. Modlitwie różańcowej w środę bardzo prosimy by przewodniczyła Róża Św. o. Pio , a w piątek Św. Dominika.
4. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.
5. Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Mielcu informuje o możliwości składania wniosków o przyznanie dodatku węglowego.  Wnioski można składać:
- elektronicznej z wykorzystaniem platformy ePUAP;
- papierowej w Gminnym Ośrodek Pomocy Społecznej w Mielcu, ul. Głowackiego 5 w godzinach: poniedziałek 7:30-17:00, wtorek-czwartek 7:30-15:30 oraz piątek 7:30-14:00.
- w Filii Samorządowego Ośrodka Kultury i Sportu Gminy Mielec w Woli Mieleckiej w dniach 23, 25, 30 sierpnia i 1 września 2022 roku w godzinach od 14.30 do 17.30.
6. Dyrektor Zespołu Szkół w Woli Mieleckiej zaprasza Rodziców dzieci nowo przyjętych do przedszkola na rok 2022/2023 na spotkanie organizacyjne w piątek 26 sierpnia o godz. 17.00 w budynku przedszkola.


XX Niedziela zwykła, 14 VIII 2022
1. Bóg zapłać za  ofiary składane dzisiaj na uposażenie naszej nowej świątyni.
2. W poniedziałek wypada Uroczystość Wniebowzięcia NMP. Msze Święte  w naszej kościele w porządku niedzielnym o godz.7.30; 9.30 ; 11.00. Podczas Mszy Świętej o godz. 11.00. będziemy dziękować za tegoroczne żniwa oraz poświęcimy zioła i wieniec żniwny.
W środę wspominać będziemy Św. Jacka kapłana; w sobotę Św. Bernarda – opata i dok. Kościoła. Wszystkim Solenizantom składamy serdeczne życzenia i zapraszamy do wspólnej modlitwy w dniu imienin.
3. W środę z placu katedralnego w Tarnowie po raz 40 wyruszy Piesza Pielgrzymka Tarnowska na Jasną Górę. Chciejmy choć duchowo włączać się w to pielgrzymowanie i swoimi modlitwami wspierać pątników zmierzających na Jasną Górę.
4. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.
5. O przewodniczenie modlitwie różańcowej prosimy w środę Różę  Św. Cecylii a w piątek Różę Św. Faustyny .
6. Od 10 lipca trwa ogólnopolska zbiórka podpisów pod obywatelskim projektem ustawy mającej chronić osoby wierzące i wyznawane przez nie wartości przed atakami i publicznym wyszydzaniem. Projekt jest odpowiedzią na przypadki ataków na kościoły oraz agresji wobec chrześcijan i zakłada umożliwienie pociągnięcia do odpowiedzialności za publiczne prześladowania osób wierzących oraz akty wandalizmu wobec miejsc kultu czy symboli religijnych, takie jak: niszczenie kościołów i przydrożnych kapliczek, zakłócenia Mszy Świętych, profanacje symboli i wizerunku Świętych. Osoby, które chcą wesprzeć inicjatywę, mogą to zrobić w dniu dzisiejszymi za tydzień po każdej Mszy św. A w ciągu tygodnia w kaplicy. Wymagane dane to: imię i nazwisko, pełny adres zamieszkania oraz PESEL. Zachęcam do złożenia podpisu.
6. Intencje mszalne: >> [więcej ] <<   W minionym tygodniu odszedł do wieczności śp. Jan Janicki, lat 92. Polećmy jego duszę Miłosiernemu Bogu : Dobry Jezu …


XIX Niedziela zwykła, 7 VIII 2022
1. Sierpień jest miesiącem szczególnej modlitwy o trzeźwość Polskiego Narodu. Zachęcamy do wpisania się do księgi trzeźwości, dalszej wytrwałej modlitwy o trzeźwość oraz do dobrowolnej abstynencji.
2. W liturgii tygodnia wspominamy: w poniedziałek Święto Św. Dominika; we wtorek Św. Teresę Benedyktę od Krzyża, dziewicę i męczennicę; w środę Św. Wawrzyńca - diakona i męczennika;  w czwartek Św. Klarę - dziewicę. Wszystkim Solenizantom składamy serdeczne życzenia i zapraszamy do wspólnej modlitwy w dniu imienin.    
3. O przewodniczenie modlitwie różańcowej prosimy w środę Różę  Matki Bożej Zawierzenia a w piątek Różę Bł. Anieli Salawa .  
4. W sobotę zapraszamy serdecznie wszystkich do kaplicy o godz. 18:00 na Mszę św. i Różaniec fatimski. Zachęcamy aby złożyć na karteczkach intencje w jakich chcielibyśmy się modlić w czasie tego Nabożeństwa , oraz przynieśmy ze sobą lampiony.
5. Ofiary z przyszłej niedzieli przeznaczone będą na upiększanie nowego kościoła i obejścia wokół niego.  
6. Dokładnie za dwa miesiące Ks. Biskup ordynariusz dokona dedykacji naszej nowej świątyni na wyłączą chwałę Boga. Do tej uroczystości a także samą uroczystość chcemy jak najlepiej przygotować. Dlatego w środę zapraszam na spotkanie po Mszy św. Radę parafialną, przedstawicieli Grup parafialnych, Róż różańcowych oraz żywej drogi. Zapraszam też przedstawicieli Rady sołeckiej i Koła Gospodyń wiejskich. Mile będą widziani wszyscy, którzy chcieli by się włączyć w przygotowanie liturgii i procesji darów ofiarnych.
7. Wszystkim przybyłym gościom do naszej parafii oraz parafianom wyjeżdżającym na wakacje życzę udanego i owocnego wypoczynku. Chciejmy pamiętać, że dla człowieka wierzącego dobry czas, to czas przeżyty w przyjaźni z Bogiem. Pamiętajmy o codziennej modlitwie, uczestnictwie w niedzielnej i świątecznej Mszy Świętej. Niech wyrazem naszej wiary będzie również ubiór w jakim zwiedzamy miejsca święte, a szczególnie uczestniczymy w Eucharystii.


XVIII Niedziela Zwykła – 31 VII 2022
1. Jutro rozpoczynamy miesiąc sierpień. Uczyńmy wszystko, by był to czas trzeźwości w naszej Ojczyźnie i w naszych rodzinach. Można wpisywać swoje postanowienia abstynenckie w „Księdze trzeźwości”.
2. Ofiarą do puszek możemy wesprzeć fundację Miva Polska, która w ramach akcji „Jeden grosz za jeden kilometr” zakupi motocykle i samochody dla misjonarzy. Kończąc tydzień modlitw w intencji kierowców podziękujmy Bożej Opatrzności za bezpieczne podróżowanie przez cały rok.
3. W liturgii tego tygodnia będziemy przeżywać: w poniedziałek: wsp. św. Alonsa Marii Liguoriego, bp i doktora Kościoła; w czwartek: wsp. św. Jana Marii Vianneya, kapłana – patrona proboszczów. Pamiętajmy o modlitwie w int. naszego ks. Proboszcza ; ̶w sobotę: święto Przemienienia Pańskiego
4. We wtorek możemy uzyskać odpust zwany „Porcjunkuli” za nawiedzenie jakiegokolwiek kościoła i spełnienie zwykłych warunków (Ojcze nasz, Wierzę w Boga, w intencjach Ojca Świętego, Komunia św.)
5. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Spowiedź przed pierwszym piątkiem godzinę przed każdą Mszą św. wieczorną.
6. Do chorych w pierwszy piątek uda się ks. Proboszcz od godziny 9:00.
7. Bardzo prosimy, aby różaniec w środę poprowadziła Róża św. Jana Pawła II, a w piątek drogę krzyżową grupa „Żywej Drogi”


XVII Niedziela Zwykła, 24 VII 2022
1. Rozpoczynamy tydzień szczególnych modlitw w intencji kierowców. Po Mszy św. o godz. 11 poświęcimy wszystkie pojazdy. Niech dobry Bóg w swej Opatrzności i za wstawiennictwem św. Krzysztofa ma nas wszystkich w opiece. Bądźmy naprawdę rozważnymi, odpowiedzialnymi i trzeźwymi użytkownikami dróg. W przyszłą niedziele ofiarą do puszek będziemy mogli wesprzeć zakup motocykli i samochodów dla misjonarzy.
2. Witamy w naszej parafii przedstawicielkę fundacji „Open doors”, która opowie o sytuacji chrześcijan prześladowanych za wiarę.
3. W liturgii tego tygodnia będziemy przeżywać: w poniedziałek: święto św. Jakuba Apostoła oraz wsp. św. Krzysztofa – patrona kierowców; we wtorek: wsp. śś. Joachima i Anny, rodziców NMP; w piątek: wsp. śś. Marty, Marii i Łazarza. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia.
4. Bardzo prosimy, aby różaniec w tym tygodniu poprowadziły Róże: w środę św. Dominika, a w piątek św. Maksymiliana


XVI Niedziela Zwykła, 17 VII 2022
1. Składamy serdeczne podziękowania za ofiary z ubiegłej niedzieli na uposażenie świątyni w kwocie 6000 zł, 5800 zł w kopertach i wpłatach bankowych oraz za indywidualną ofiarę ks. Dawida Krawca.
2. Dziękujemy za dzisiejsze modlitwy i ofiary na rzecz Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie.
3. W przyszłą niedzielę będziemy gościć w naszej parafii przedstawicielkę fundacji „Open doors”, która opowie i sytuacji chrześcijan prześladowanych za wiarę, modlić się będziemy w intencji Kościoła prześladowanego.
4. W liturgii tego tygodnia będziemy przeżywać: w poniedziałek: wsp. św. Szymona z Lipnicy, prezbitera; w piątek: święto św. Marii Magdaleny; w sobotę: święto św. Brygidy, zakonnicy – patronki Europy. Wszystkich solenizantów niech wspierają w niebie święci patronowie
5. W przyszły poniedziałek obchodzić będziemy święto św. Krzysztofa – patrona kierowców. Z tej racji w niedzielę będzie poświęcenie pojazdów mechanicznych po Mszy o godz. 11.
6. Bardzo prosimy, aby różaniec w tym tygodniu poprowadziły Róże: w środę św. Cecylii, a w piątek św. Faustyny
7. Intencje mszalne: >> [więcej ] <<  


XV Niedziela Zwykła, 10 VII 2022
1. Bóg zapłać za dzisiejsze ofiary na uposażenie świątyni. Widzimy, że ciągle trwają prace wokół świątyni, wykonywane są także nowe siedzenia do prezbiterium oraz okazałe tabernakulum.
2. W następna niedziele ofiarami będziemy wspierać Wyższe Seminarium Duchowne w Tarnowie.
W liturgii tego tygodnia będziemy przeżywać: w poniedziałek: święto św. Benedykta, opata – patrona Europy; we wtorek wsp. św. Brunona Bonifacego z Kwerfurtu, bpa i męczennika; w środę: wsp. śś. Andrzeja Świerada i Benedykta, pustelników  patronów diecezji; w piątek: wsp. św. Bonawentury, bpa i dok. Kościoła; w sobotę: wsp. Najświętszej Maryi Panny z Góry Karmel
3. W środę Mszą św. o godz. 18:00 w kaplicy rozpoczniemy Nabożeństwo Fatimskie. Do koszyka przy wejściu będzie można składać intencje, w jakich będziemy się modlić podczas różańca. Zachęcajmy wszystkich, którzy nie wyjechali, szczególnie dzieci i młodzież, a także naszych gości do uczestnictwa w tym nabożeństwie.
4. Bardzo prosimy, aby różaniec w tym tygodniu w piątek poprowadziła Róża św. o. Pio
5. Intencje mszalne: >> [więcej ] <<   W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszła śp. Kazimiera Radłowska, lat 88. Polećmy jej nieśmiertelną duszę Miłosierdziu Bożemu: Dobry Jezu… * [Odeszli do Pana, Wola Mielecka 2005-2022]


XIV Niedziela zwykła, 3 VII 2022
1. W czasie dzisiejszej adoracji pragniemy modlić się o świętość życia naszych rodzin, aby w nich mogły wzrastać rodzące się powołania do służby Bożej.
2. Dziękujemy także wszystkim tym parafianom, którzy przyczynili się do zorganizowania w ubiegłą niedzielę po 2 latach pandemicznej przerwy festynu parafialnego: Małgosi Przebieglec za prowadzenie festynu. Ks. Dominikowi z  Młodzieżą z Grupy Apostolskiej za zebranie i opisanie cegiełek oraz nagród konkursowych. Wielkie ukłony paniom ze Stowarzyszenia Koła Gospodyń Wiejskich a także tak wielu wolontariuszom, którzy służyli pomocą na różnych stoiskach kulinarnych oraz przy rozdziale nagród - cegiełek. Dziękujemy wreszcie tak wielu darczyńcom, którzy ofiarowali pieniądze, produkty żywnościowe, nagrody cegiełki oraz tym, którzy te cegiełki nabyli. Kochani dzięki Bożej opiece i wam przeżyliśmy wspólnie po raz kolejny piękne chwile w naszej parafialnej wspólnocie oraz wsparliście dzieło budowy świątyni kwotą 16 400 zł.  Bóg zapłać!  W intencji wszystkich darczyńców będzie odprawiona Msza św. przez księdza proboszcza poza parafią.  
3. W liturgii tygodnia wspominać będziemy: w środę wspomnienie Bł. Marii Teresy Ledóchowskiej - zakonnicy; w piątek - Św. Jana z Dukli - kapłana – biskupa i męczennika. Solenizantom składamy serdeczne życzenia i zapraszamy do wspólnej modlitwy w dniu imienin.
4. Bardzo prosimy aby różaniec w tym tygodniu poprowadziła w środę  Róża Matki Bożej Zawierzenia a w piątek Róża Bł. Anieli Salawa.
5. Ofiary z przyszłej niedzieli przeznaczone będą na uposażanie nowej świątyni.


XIII Niedziela zwykła,  26 VI 2022
1. Zapraszamy dzisiaj wszystkich serdecznie na XI Festyn parafialny, który rozpocznie o godz. 15:00 Koronką do Miłosierdzia Bożego. [więcej >>>]
Przypominamy też, że od dzisiaj nie ma Mszy św. o godz. 15:30 aż do końca wakacji.
2. Składamy serdeczne Bóg zapłać wszystkim, którzy w ciągu  półtora tygodnia ubogacali swoją obecnością, modlitwą i czynnym udziałem w procesjach eucharystycznych: Uroczystość Bożego Ciała, Odpust parafialny oraz całą oktawę Bożego Ciała.
3. W środę przypada Uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Msze święte o godz. 7:30 i 18:00. Różaniec prosimy by poprowadziła Róża Św. Jana Pawła II.
4. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i sobota miesiąca lipca.  Możliwość spowiedzi w tygodniu godzinę przed wieczorną Mszą świętą. Do chorych po domach z Komunią świętą uda się jeden kapłan w piątek od godz. 9:00. O godz. 17:30 Droga krzyżowa i Koronka do Miłosierdzia Bożego prowadzona przez grupy „Żywej drogi krzyżowej”.
5. Rozpoczęły się wakacje. Wszystkim dzieciom, młodzieży, rodzinom wybierającym się na chociażby krótki odpoczynek życzymy miłego spędzania czasu i bezpiecznego powrotu do swoich obowiązków.


Uroczystość Bożej Opatrzności, 19 VI 2022
1. Dzisiaj z racji odpustu ku czci Bożej Opatrzności możemy zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami: przyjęcie Komunii św.  wyzbycie się wszelkiego przywiązania do grzechu, modlitwa w intencjach Ojca świętego. Odpust możemy ofiarować za siebie lub naszych zmarłych.
2. Witamy w naszej wspólnocie parafialnej wszystkich gości, zapraszamy do wspólnej modlitwy oraz powierzamy was wszystkich Bożej Opatrzności. Sumę odpustową będzie sprawował Ks. Prałat Stanisław Jurek – emerytowany proboszcz parafii Św. Mateusza.  [>>>]
3. Dziękujemy wszystkim, którzy przygotowali piękne ołtarze na Boże Ciało: rodzicom dzieci I komunijnych, młodzieży która przyjęła w tym roku sakrament bierzmowania, parafianom z rejonu lewej strony na Trzcianę oraz Grupie Apostolskiej młodzieży. Bóg zapłać ! Zakończenie Oktawy Bożego Ciała połączone z błogosławieństwem małych dzieci oraz poświęceniem wianków z ziół i kwiatów będzie w czwartek o 18:00.
4. W piątek przypada Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, od której to uroczystości biorą początek I Piątki miesiąca. Msza św. z procesją i zawierzeniem naszej parafii Najświętszemu Sercu Pana Jezusa o godz. 18:00. Zapraszamy na to zawierzenie wszystkie rodziny. W tym dniu Mszą św. o godz. 8:00 zakończymy także rok szkolny i katechetyczny.  Z racji Uroczystości nie obowiązuje w tym dniu post piątkow.
5. Bóg zapłać za ofiary z ubiegłej niedzieli na uposażanie nowej świątyni i obejścia w kwocie 5700 zł oraz 12 000 zł. w zapłaconych dniówkach.
6. W przyszłą niedzielę serdecznie zapraszamy wszystkich parafian i gości na XI Festyn parafialny, który rozpocznie się o godz. 15:00 na placu przy kaplicy Koronką do Miłosierdzia Bożego.  W programie występy taneczne i wokalne dzieci z Samorządowego Domu Kultury, występ Zespołu prezentującego muzykę religijną „Sezon na czereśnie” z Czchowa.  Liczne atrakcje dla  dzieci, kulinaria a do tego każdy los wygrywa. Wszystkich, którzy czynnie angażują się w przygotowanie festynu prosimy w środę po Mszy św. na spotkanie.
7. Bardzo prosimy aby Różaniec w tym tygodniu poprowadziła w środę Róża Św. Maksymiliana.
8. Z racji rozpoczęcia wakacji od przyszłej niedzieli aż do ostatniej niedzieli sierpnia nie będzie Mszy świętej o godz. 15:30. Prosimy osoby uczęszczające o tej godzinie na Mszę św. aby uwzględniły tę  zmianę wakacyjną.  
9. Intencje mszalne: >> [więcej ] <<   W minionym tygodniu odszedł do wieczności śp. Witold Jemioło, lat 47. Dobry Jezu …


Uroczystość Trójcy Świętej, 12 VI 2022
1. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za ofiary na upiększanie nowej świątyni i jej obejścia. Dziękujemy też kilkunastu rodzinom za zapłacone dniówki w kwocie 3400 zł.
2. W poniedziałek zapraszamy o godz. 18:00 na Mszę św. i procesję fatimską do kaplicy. Prosimy przynieść ze sobą lampiony.
3. Różaniec w tym tygodniu prosimy aby poprowadziła w środę Róża Św. Dominika.
4. W czwartek Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej. Msze święte w naszym nowym kościele o godz. 7:30 9:30 i 15:30 w kaplicy. Po Mszy św. o godz. 9:30 udamy się z procesją do czterech ołtarzy.  Zapraszamy do udziału w procesji: dzieci do sypania kwiatków i dzwonienia, dzieci pierwszokomunijne w strojach, ministrantów i lektorów, Dziewczęcą Służbę Maryjną, Scholę, strażaków do niesienia baldachimu i sztandaru .
5. Na czas oktawy Bożego Ciała Msze św. wraz z procesją w dni powszednie będą o godz. 18:00.
6. W przyszłą niedzielę nasza wspólnota parafialna przeżywać będzie odpust  ku czci Bożej Opatrzności. Uroczystej Sumie odpustowej  o godz.11:00  przewodniczył będzie Ks. Prałat Stanisław Jurek – emerytowany proboszcz parafii Św. Mateusza. Po Mszy św. procesja eucharystyczna wokół  nowej świątyni na  którą zapraszamy wszystkich tak jak na Boże Ciało.
7. W niedzielę 26 czerwca 2022 roku odbędzie się po 2 latach przerwy na terenie wokół kaplicy XI Festyn parafialny „Opatrzność Bożą wychwalajmy” Zapraszamy do pomocy w organizacji i udziału w festynie wszystkich chętnych parafian.


Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, 5 VI 2022
1. Dzisiejsza uroczystość Zesłania Ducha jest świętem Kościoła, przypomina jego misję względem wszystkich języków, ludów i narodów. Przedłużeniem tego święta jest Święto N M P Matki Kościoła w dniu jutrzejszym. Msze święte o godz. 7:30 i 18:00 w nowym kościele
2. W liturgii Kościoła przeżywać będziemy: we wtorek wspomnienie Bł. Zbigniewa Strzałkowskiego – męczennika; w środę wspomnienie Św. Jadwigi – królowej; w czwartek Święto Jezusa Chrystusa – Najwyższego i Wiecznego Kapłana; w sobotę Św. Barnaby - Apostoła. Wszystkim solenizantom składamy serdeczne życzenia.
3. Przyszła niedziela to Uroczystość Trójcy Świętej. Swój odpust parafialny przeżywać będzie parafia Trójcy Przenajświętszej w Mielcu. Ofiary na tacę przeznaczone będą na upiększanie nowej  świątyni i obejście obok niej.
4. Przypominamy, że nasz odpust ku czci Bożej Opatrzności obchodzić będziemy w niedzielę 19 czerwca. Sumie odpustowej będzie przewodniczył Ks. prałat Stanisław Jurek przeżywający w tym roku  60 rocznicę święceń kapłańskich.
5. Modlitwie różańcowej w środę prosimy by przewodniczyła Róża Św. Faustyny a w piątek Św. o. Pio.
6. W środę też po Mszy świętej zapraszamy na spotkanie Parafialny Zespół Synodalny a w piątek po Mszy świętej tych wszystkich, którzy chcą się włączyć w przygotowanie Festynu parafialnego, który odbędzie się w niedzielę 26 czerwca.


Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego, 29 V 2022
1. Przez cały tydzień w czasie Nowenny do Ducha świętego, pragniemy przygotować się do niedzieli Zesłania Ducha świętego. Uroczystość ta kończy okres wielkanocny i jednocześnie czas Komunii wielkanocnej. Swój odpust parafialny przeżywać będzie parafia Ducha Św.  w  Mielcu. Na Mszę św. o godz. 11:00 zapraszamy wszystkie dzieci.
2. W liturgii tego tygodnia przeżywać będziemy: we wtorek święto Nawiedzenia NMP; w środę wspomnienie Św. Justyna – męczennika; w piątek Św. Karola Lwangi i towarzyszy męczenników
3. Różaniec w tym tygodniu prosimy by poprowadziła w środę Róża
Św. Cecylii. Od środy też po każdej Mszy św. Nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa.
4. W tym tygodniu przypada I Czwartek, Piątek i Sobota miesiąca czerwca. Spowiedź przed pierwszym piątkiem od środy do piątku   od godz. 17:00. W pierwszy czwartek o godz. 18:00 w kaplicy dodatkowa Msza św. i adoracja połączona z modlitwą o nowe powołania kapłańskie i zakonne.  Do chorych po domach z Komunią świętą udamy się w piątek : Ks. Proboszcz od godz. 12:30  aKs. Dominik od godz. 14:30.  O godz. 17:30  Droga krzyżowa w nowym kościele.
5. Odpust parafialny ku czci Bożej Opatrzności przeżywać będziemy w tym roku w niedzielę 19 czerwca 2022 roku. Wcześniej pragniemy godnie uczcić Chrystusa Eucharystycznego w czasie uroczystej procesji Bożego Ciała. Procesja będzie miała miejsce tak jak w ubiegłym roku od kościoła do kaplicy. Bardzo prosimy aby ołtarze polowe na tę uroczystość wykonali: rodzice dzieci pierwszo-komunijnych; młodzież, która przyjęła sakrament Bierzmowania wraz z rodzicami; młodzież z Grupy Apostolskiej; parafianie zamieszkujący po lewej stronie drogi na Trzcianę.
Zapraszamy przedstawicieli wyżej wymienionych grup na spotkanie organizacyjne w środę po Mszy św. wieczornej.
6. Intencje mszalne: >> [więcej ] <<     W minionym tygodniu odszedł do wieczności śp. Roman Krawiec lat 86. Polećmy jego nieśmiertelną duszę Miłosiernemu Bogu: Dobry Jezu …


VI Niedziela Wielkanocna, 22 V 2022
1. W liturgii tygodnia przeżywać będziemy: we wtorek wspomnienie NMP Wspomożenia Wiernych; w  czwartek wspomnienie  Św. Filipa Neri – kapłana.
Wszystkim mamom z okazji ich święta a także solenizantom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia i zapraszamy do Komunii św. w dniu imienin.
2. W tym tygodniu przypadają od poniedziałku do środy dawne dni krzyżowe, w czasie  których modlić się będziemy o urodzaje. Uczynimy to podczas procesji do krzyża przed kaplicą o godzinie 17:30 . W tych dniach majówka będzie przed Mszą świętą.
3. W piątek Różaniec prosimy by poprowadziła Róża Bł. Anieli Salawa.
4. W przyszłą niedzielę wypada uroczystość Wniebowstąpienia Pana Jezusa.
5. W niedzielę 26 czerwca 2022 roku chcemy zorganizować kolejny festyn parafialny. Polecamy się życzliwości potencjalnych darczyńców cegiełek i nagród.
6. Dziękujemy kilkunastu kolejnym rodzinom za dniówki w kwocie 3200 zł. Bóg zapłać !


V Niedziela Wielkanocy, 15 V 2022
1.Bóg zapłać  za ofiary z ubiegłej niedzieli w kwocie 3 500 zł na uposażanie nowej świątyni. Dziękujemy także 130 rodzinom za złożone dniówki na płyty tarasowe w kwocie 32 000 zł. i 100 $.  Cieszymy się też nową Chrzcielnicą, którą ufundowała pani Grażyna Krawiec z synami Kazimierzem i  Ks. Dawidem.
2.W liturgii Kościoła w tym tygodniu obchodzimy:
W poniedziałek - Święto Św. Andrzeja Boboli, prezbitera i męczennika, Patrona Polski; Imieniny obchodzi nasz biskup ordynariusz Andrzej Jeż.
Wszystkim solenizantom składamy serdeczne życzenia i zapraszamy do Komunii św. w dniu imienin.
3. Różaniec w tygodniu prosimy by poprowadziła w środę Róża Św. Jana Pawła II a w piątek Róża Matki Bożej Zawierzenia.
4. W sobotę nasz rodak alumn Dawid Grabowski przyjmie  święcenia diakonatu w Zgromadzeniu Księży Misjonarzy w Krakowie. Obejmijmy naszego kleryka serdeczną modlitwą.
5. Po 3 latach przerwy na wyraźną prośbę wielu parafian chcemy w ostatnią niedzielę czerwca zorganizować kolejny festyn parafialny. Polecamy się życzliwości potencjalnych darczyńców cegiełek i nagród.
6. Intencje mszalne: >> [więcej ] <<     W minionym tygodniu odeszła do wieczności śp. Magdalena Stanisławska-Leś  lat 30. Polećmy jej duszę Miłosiernemu Bogu: Dobry Jezu…


IV Niedziela Wielkanocna, 8 V 2022
1. Dzisiaj nasza wspólnota parafialna przeżywa Uroczystość  I Komunii św. dzieci z klasy trzeciej  Szkoły Podstawowej. Zapraszamy dzieci w „Białym Tygodniu” na Mszę święte o godz. 18:00. Bardzo dziękujemy rodzicom dzieci z kl. III za zaangażowanie i wszelką  pomoc w przygotowaniu tej Uroczystości oraz zakupione obrusy ołtarzowe. Dziękujemy także za ofiary składane dzisiaj na potrzeby upiększania nowej świątyni.
2. W liturgii tygodnia przeżywać będziemy: w poniedziałek Uroczystość Św. Stanisława bpa i męczennika głównego patrona Polski i naszej diecezji. Wszystkim solenizantom składamy serdeczne życzenia i zapraszamy do Komunii św. w dniu imienin. Przez cały tydzień modlić się też chcemy o nowe powołania kapłańskie i zakonne.
3. Różaniec w środę prosimy aby poprowadziła Róża Św. Maksymiliana. Po Mszy św. zapraszamy na spotkanie Parafialny Radę duszpasterską i zespół synodalny na kolejne spotkanie.
4. W piątek przypada 105 rocznica pierwszego objawienia Matki Bożej w Fatimie. W tym dniu pragniemy rozpocząć Nabożeństwa Fatimskie. Przez kolejne pięć miesięcy każdego 13 tego dnia miesiąca modlić się będziemy w intencjach, które podała Matka Boża. Zapraszamy na to nabożeństwo po Mszy świętej o godz. 18:00. Po odśpiewaniu majówki udamy się w procesji różańcowej na zewnątrz kościoła. Na nabożeństwo proszę przynieść ze sobą lampiony.
5. W przyszłą niedzielę w czasie Mszy świętej o godz. 11:00 dzieci z klasy IV przeżywać będą pierwszą rocznice I Komunii świętej.


III  Niedziela Wielkanocna, 1 V 2022
1. Rozpoczynamy  miesiąc Maj poświęcony szczególnej czci Matki Bożej. Serdecznie zapraszamy w każdy dzień na Nabożeństwa majowe, które odprawiamy po wieczornej Mszy świętej. Od poniedziałku do piątku w nowym kościele a w sobotę i niedzielę w kaplicy.
2. W liturgii tygodnia przeżywać będziemy: we wtorek Uroczystość NMP Królowej Polski. Msze święte w naszym nowym kościele o godz. 7:30 , 9:30 i 11:00 a o 15:30 w kaplicy; w środę Św. Floriana – patrona strażaków; w piątek Św. Filipa i Jakuba – Apostołów.  Wszystkim solenizantom składamy serdeczne życzenia i zapraszamy do Komunii  św. w dniu imienin.
3. Różaniec w środę prosimy by poprowadziła Róża Św. Dominika.
4. W tym tygodniu przypada I czwartek i piątek i sobota miesiąca maja . Możliwość spowiedzi w środę , czwartek  oraz w piątek godzinę przed Mszą świętą . Do chorych z Komunią świętą  uda się Ks. Proboszcz w piątek od godz. 12:30 a ks. Dominik od godz. 14:30 . Drogę Krzyżową poprowadzi w tym dniu wspólnota „Żywej Drogi”.
5. W przyszłą niedzielę dzieci z klasy III przyjmą po raz pierwszy Komunię świętą w czasie Mszy św. o godz. 11:00. Spowiedź dla dzieci i rodziców będzie w sobotę od godz. 8:30 w kaplicy. Dzieci komunijne i ich rodziny otoczmy serdeczną modlitwą.
6. Ofiary z przyszłej niedzieli przeznaczone będą na zakup płyt na tarasy przed drzwiami wejściowymi do nowej świątyni. Ponieważ koszt zakupu 500 m kwadratowych tych płyt wynosi 60 tys. złotych nie licząc robocizny, ośmielamy się prosić was drodzy parafianie także w miarę możliwości o wpłaty jak w poprzednich latach dwóch dniówek. Będzie to wielką pomocą aby podołać tym pracom.