Ogłoszenia parafii pw. Bożej Opatrzności w Woli Mieleckiej 2011

Uroczystość Bożego Narodzenia 2011 - 25.12.2011


1. Przeżywając dzisiejszą Uroczystość witamy w naszej wspólnocie wszystkich gości i życzymy wszystkim obfitości Bożych darów od Dzieciątka Jezus.

2. W dniu jutrzejszym Kościół wspomina Św. Szczepana pierwszego męczennika . Msze św. w naszej parafii o godz. 7:30 ; 9:30 i 11:00 . Nie będzie Mszy św. o godz. 15:30 . Po sumie poświęcimy owies . Składka w tym dniu przeznaczona jest na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie. Kustosz Bazyliki Św. Mateusza zaprasza w tym dniu wszystkie rodziny na Jubileusz małżeństw diecezji tarnowskiej.

3. W liturgii tygodnia przeżywać będziemy:
- we wtorek Święto Św. Jana Ewangelisty
- w środę Święto Młodzianków męczenników
- w piątek Święto Najświętszej  Rodziny: Jezusa , Maryi i Józefa.

4. W sobotę ostatni dzień 2011-go roku. Po południu o godz. 17.00 Msza św. na zakończenie Starego Roku, a następnie Adoracja Najświętszego Sakramentu. Zapraszamy wszystkich parafian na to ostatnie Nabożeństwo w tym roku .

5. W przyszłą niedzielę Nowy Rok - Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. To także Światowy Dzień Modlitw o Pokój.    Po Mszy św. o godz. 11:00 w czasie Adoracji N S zawierzymy Nowy 2012 rok Bożej Opatrzności oraz poświęcimy nowy obraz Matki Bożej Nieustającej Pomocy , który ufundowała pewna rodzina z naszej parafii.

6. W związku z tym, że ofiary na tacę z 1 stycznia przeznaczone są na cele diecezjalne, dlatego składka na budowę świątyni w styczniu będzie w II niedzielę miesiąca.  Na ten cel przeznaczamy  także tradycyjne ofiary z kolędy, która rozpocznie się w naszej parafii w środę.

7. Różaniec w tym tygodniu prosimy by poprowadziła w środę Róża Matki Bożej Zawierzenia a w piątek bł. Anieli Salawa.

8. Porządek kolędy :
Środa  28 XII 2011 od godz. 8:30
1.Piątkowiec od lasu prawa strona drogi tarnowskiej do nru. 368 w Woli Mieleckiej
2.Piątkowiec od lasu lewa strona drogi tarnowskiej do nr. 362c w Woli Mieleckiej

Czwartek 29 XII 2011 od godz. 8:30
1. Od Trzciany prawa strona drogi do spotkania
2. Od drogi tarnowskiej lewa strona drogi na Trzcianę

Piątek 30 XII od godz. 8:30
1. Od Trzciany lewa strona drogi do spotkania
2. Od Ścieżek prawa strona drogi na Trzcianę do spotkania


IV Niedziela Adwentu - 18.12.2011

1. Tegoroczny Adwent dobiega końca. Przyjście Pana jest już bliskie. Zapytajmy samych siebie: Jak przeżyliśmy ten szczególny czas oczekiwania na przyjście Zbawiciela. Czy nasze chrześcijańskie życie jest bardziej otwarte na Boga i ludzi ? Jutro od godz. 14:30 do 18:00 zapraszamy wszystkich parafian do skorzystania ze spowiedzi adwentowo-świątecznej .

2. W sobotę Wigilia przed Uroczystością Bożego Narodzenia.  Ostatnie Roraty o godz. 7:00 . Po tej Mszy św. dzieci , które najaktywniej uczestniczyły w Roratach otrzymają symboliczne pamiątki . Wieczorem zasiądziemy do wieczerzy wigilijnej. My sami zadbajmy o jej chrześcijańską oprawę. Niech jej przede wszystkim towarzyszy:
- wspólna modlitwa,
- czytanie fragmentu Ewangelii o narodzeniu Jezusa, 
- łamanie się opłatkiem,
- szczere składanie życzeń oraz wspólny śpiew kolęd.

Chciejmy zaprosić też do wigilijnego stołu ludzi samotnych. Wigilijną radość przeżyjmy przez udział w uroczystej Mszy św. o północy - zwanej Pasterką. Ofiary na tacę z Pasterki przeznaczone będą na Fundusz Obrony Życia .

3. W przyszłą niedzielę Uroczystość Bożego Narodzenia . Po Mszy św. o godz. 7:30 świeccy szafarze zaniosą Komunię św. obłożnie chorym w naszej parafii . Chorych prosimy zgłaszać do środy w zakrystii .

4. Składamy serdeczne podziękowanie za ofiary w kwocie 12 780 zł. złożone na budowę świątyni przy okazji roznoszenia opłatków. Jeżeli ktoś ich jeszcze potrzebuje , można je nabyć w zakrystii tak samo jak i  świece wigilijne.


III Niedziela Adwentu - 11.12.2011

1. Przeżywamy dziś III Niedzielę Adwentu, zwaną w liturgii „Gaudete” – Radujemy się bo Zbawca już nadchodzi. Dlatego tym serdeczniej zapraszamy do udziału w Roratach – w Mszach oczekiwania o godz.18:00 . W sposób szczególny to zaproszenie kierujemy pod adresem młodzieży oraz dzieci niosących lampiony.  Od piątku rozpoczniemy  Nowennę do Dzieciątka Jezus przed uroczystością Bożego Narodzenia.

2. Składamy serdeczne podziękowanie wam drodzy parafianie za ofiary z ubiegłej niedzieli w kwocie 4 300 zł i 4 000 zł w kopertach na rzecz budowy świątyni . Dziękujemy także parafii Św. Mateusza za ofiarę 3060 zł . Bóg zapłać !

3. W dniu dzisiejszym rozpoczynają się kwartalne dni modlitw o Życie Chrześcijańskie Rodzin . Zachęcamy serdecznie wszystkie rodziny do kształtowania w sobie postawy chrześcijańskiej oraz zachowywania szlachetnych obyczajów życia i świąt .

4. Spowiedź św. adwentowa będzie w naszej parafii w przyszły poniedziałek od godz. 14:30 do godz. 18:00 z półgodzinną przerwą od godz. 16:00 do 16:30 . W miarę możliwości skorzystajmy z niej i nie odkładajmy spowiedzi na ostatnią chwilę przed świętami .

5. Parafialny Oddział Caritas rozprowadza świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Dochód ze sprzedaży przeznaczony jest na wyrównanie szans edukacyjnych biednych uczniów. Za nabycie świec i ofiarę 5 zł , serdeczne Bóg zapłać !

6. Bardzo prosimy o zgłaszanie w zakrystii do przyszłej środy chorych  pragnących przyjąć w święta Komunię świętą , którą zaniosą im świeccy szafarze .


II Niedziela Adwentu - 4.12.2011

1. W całym Kościele przeżywamy  II Niedzielę Adwentu . Modlitwą i ofiarami do puszek wspieramy dzisiaj Kościół na Wschodzie . Wieczorem o godz. 18:00  w ciągu tygodnia zapraszamy do udziału w Roratach .

2. Składamy serdeczne Bóg zapłać za ofiary składane dzisiaj  w naszej parafii i Św. Mateusza w Mielcu na rzecz budowy świątyni . Dziękujemy także parafianom z Przecławia , którzy wsparli dzieło budowy w ubiegłą niedzielę kwotą 6 000 zł. W intencji wszystkich ofiarodawców odprawiona będzie w tym tygodniu Msza św. poza parafią .

3. W liturgii Kościoła w tym tygodniu będziemy wspominać:
- w czwartek – Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Marii Panny. Porządek Mszy św. w naszej parafii godz. 7:30 ; 9.30 i 18.00 . O godz. 18.00 poświęcimy medaliki dla dzieci z klasy II , które zapraszamy na tę Mszę św. wraz z rodzicami .

4. Caritas rozprowadza świece wigilijne .   Dochód ze sprzedaży, przeznaczony jest na wyrównanie szans edukacyjnych najuboższych uczniów .  Za ofiarność składamy serdeczne „Bóg zapłać” .

5. We wtorek o godz.18:30 tuż po roratach będzie gościł wśród nas Św. Mikołaj .