Parafia Wola Mielecka, ogłoszenia parafialne 2021 roku

Niedziela Świętej Rodziny, 26 XII 2021
1. W dniu dzisiejszym obchodzimy Święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. Wpatrując się w Najświętszą Rodzinę obejmijmy modlitwą szczególnie te rodziny, które przeżywają kryzysy i zagrożone są rozbiciem, aby realizowały swoje powołanie i zadania w duchu Ewangelii na drodze do Królestwa Bożego. Niech wyrazem tej jedności będzie częstsza wspólna modlitwa wieczorna w intencji pokoju i miłości w naszych rodzinach i na całym świecie.  
2. W piątek ostatni dzień 2021 roku, po południu o godz. 17.00 Msza św. na zakończenie Starego Roku w nowej świątyni  a następnie Adoracja dziękczynno-przebłagalna przed Najświętszym Sakramentem. Zapraszamy serdecznie na to ostatnie Nabożeństwo w tym roku.
3. W sobotę Nowy Rok - Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. To także Światowy Dzień Modlitw o Pokój.  Msze św. w naszej parafii według porządku niedzielnego.
4. W ostatnim dniu 2021 roku przypada piątek. Dlatego w związku z tą okolicznością, zgodnie z kan. 87 § 1 Kodeksu Prawa Kanonicznego wszystkim osobom przebywającym na terenie Diecezji Tarnowskiej udzielam dyspensy od pokarmów mięsnych i charakteru pokutnego tego dnia. Wszystkich korzystających z dyspensy zachęcam do odmówienia modlitwy w intencjach Ojca Świętego oraz do podjęcia, zgodnie z własnym wyborem, dzieł miłosierdzia lub ofiarowania jałmużny.
  † Andrzej Jeż BISKUP TARNOWSKI
5. Bóg zapłać za ofiary w kwocie 12 000 zł z opłatków za które zakupiliśmy telewizor z ruterem do wyświetlania pieśni w nowym kościele za 4500 zł. Reszta przeznaczona będzie na nagłośnienie kościoła.  Ofiary od Aniołka przy szopce przez cały okres Bożego Narodzenia przeznaczamy na pomoc małym kolędnikom misyjnym. Polecamy waszej ofiarności tę piękną inicjatywę misyjną.
6. Intencje Mszy św: >> [więcej ] <<  W minionym tygodniu odeszła do wieczności śp. Janina Żola lat 94.  Pogrzeb we wtorek o godz. 12:00. Polećmy jej duszę Dobremu Bogu:  Dobry Jezu …
* [Odeszli do Pana, Wola Mielecka 2005-2022]


IV Niedziela Adwentu, 19 XII 2021
1.Tegoroczny Adwent dobiega końca. Przyjście Pana jest już bliskie. Zapytajmy samych siebie: Jak przeżyliśmy ten szczególny czas oczekiwania na przyjście Zbawiciela. Czy nasze chrześcijańskie życie jest bardziej otwarte na Boga i ludzi? Dzisiaj w naszej parafii możliwość spowiedzi świątecznej od godz. 13:30 do 15:30.
Msza św. popołudniowa w nowym kościele.
2. Bóg zapłać za ofiary z ubiegłej niedzieli na uposażenie nowej świątyni w kwocie 5650 zł oraz 8000 zł. w kopertach i wpłatach bankowych.
3. W piątek Wigilia przed Uroczystością Bożego Narodzenia.  Ostatnie Roraty o godz. 7:00.  Wieczorem zasiądziemy do wieczerzy wigilijnej. Zadbajmy wszyscy o jej chrześcijańską oprawę.  Niech jej przede wszystkim towarzyszy w naszych domach: wspólna modlitwa rodzinna, czytanie fragmentu Ewangelii o narodzeniu Jezusa, łamanie się opłatkiem w rodzinnym gronie, szczere składanie życzeń oraz wspólny śpiew kolęd.
Zaprośmy też do wigilijnego stołu ludzi samotnych. Wigilijną radość przeżyjmy przez udział w uroczystej Mszy św. o północy - zwanej Pasterką w budującej się nowej świątyni. Ofiary na tacę z Pasterki przeznaczone będą na Fundusz Obrony Życia.
4. W sobotę Uroczystość Bożego Narodzenia. Po Mszy św. o godz. 7:30 świeccy szafarze zaniosą Komunię św. tym chorym, których odwiedzamy w I piątki miesiąca. Gdyby ktoś z chorych nie mógł przyjąć Komunii św. proszę to zgłosić.
5. Przyszła niedziela to Uroczystość Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Św. Józefa. W sposób szczególny pragniemy modlić się za nasze rodziny aby były Bogiem silne i nie ulegały fali laicyzacji . Po Mszy św. o godzinie 11:00  poświęcenie owsa.
6. Ze względu na epidemię tak jak w roku ubiegłym nie odbędzie się tradycyjna wizyta duszpasterska, zwana kolędą. Dlatego zgodnie z sugestiami Księdza Biskupa serdecznie zapraszamy was drodzy Parafianie na Msze święte o godz. 11:00 od przyszłej niedzieli, które będziemy sprawować w intencji mieszkańców poszczególnych rejonów naszej parafii.  Podczas tych Mszy świętych będziemy udzielać błogosławieństwa rodzinom. Prosimy, by przynosić ze sobą wodę, którą po poświęceniu w kościele, będzie można pokropić swoje mieszkanie. Będą też do zabrania przygotowane obrazki zawierające m.in. modlitwę błogosławieństwa.
W przyszłą niedzielę na Mszę św. o godz. 11:00 zapraszamy rodziny mieszkające po prawej stronie drogi na Rzędzianowice od mostu.
Gdyby ktoś jednak chciał gościć księdza z błogosławieństwem kolędowym u siebie w domu to proszę to zgłosić osobiście lub na karteczce.


III Niedziela Adwentu, 12 XII 2021
1. Przeżywamy dziś III Niedzielę Adwentu, zwaną w liturgii „Gaudete” – Radujemy się bo Zbawca już nadchodzi. Dlatego tym serdeczniej zapraszamy do udziału w Roratach – w Mszach oczekiwania o godz.18:00. W sposób szczególny to zaproszenie kierujemy pod adresem młodzieży oraz dzieci niosących lampiony.  W czwartek po Mszy św. wieczornej rozpoczniemy  Nowennę do Dzieciątka Jezus przed uroczystością Bożego Narodzenia.
2. W dniu dzisiejszym rozpoczynają się kwartalne dni modlitw o Życie Chrześcijańskie Rodzin. Zachęcamy serdecznie wszystkie rodziny do kształtowania w sobie postawy chrześcijańskiej oraz zachowywania szlachetnych obyczajów życia i świąt.
3. Dziękujemy serdecznie Krystynie i Jerzemu Zając za fundację marmurowego ołtarza głównego do naszej nowej świątyni. Dziękujemy także wszystkim składającym dzisiaj ofiary na uposażanie naszej świątyni. To z ofiar ostatnich trzech miesięcy ta ambonka a za kilkanaście dni ma być gotowy ołtarzyk pod Tabernakulum. Bóg zapłać !
3. Spowiedź św. adwentowa będzie w naszej parafii będzie w przyszłą niedzielę od godz. 13:30 do godz. 15:30. W miarę możliwości skorzystajmy z niej w naszym nowym kościele i nie szukajmy spowiedzi po innych parafiach.
4. Parafialny Oddział Caritas rozprowadza po 7 zł. świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Można też zabierać ze sobą opłatki na stół wigilijny. Dobrowolne ofiary z opłatków przeznaczamy na dokończenie nagłośnienia w nowej świątyni i zakup telewizora.
5. W środę po wieczornej Mszy św. zapraszamy na spotkanie Parafialny Zespół Synodalny i Radę duszpasterską.
6. Pamiętajmy o konieczności zasłaniania ust i nosa oraz dezynfekcji. W związku z nowymi ograniczeniami limit uczestników nabożeństw nie może przekraczać od 15 grudnia 30% nie licząc zaszczepionych. Na wszelki wypadek miejmy przy sobie certyfikat szczepień.


II Niedziela Adwentu, 5 XII 2021
1. W całym Kościele w Polsce przeżywając II Niedzielę Adwentu modlitwą i ofiarami wspieramy Kościół w krajach byłego Związku Radzieckiego.
2. W liturgii Kościoła w tym tygodniu będziemy wspominać: w środę Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Marii Panny.  Msze św. w naszej parafii o godz. 7:30 i 18.00. Na Mszę św. o godz. 18.00 zapraszamy dzieci z klasy III wraz z rodzicami oraz Dziewczęcą Służbę Maryjną. Poświęcimy medaliki dla dzieci z klasy III oraz przyjmiemy do wspólnoty DSM dziewczynki kandydatki.
3. W Uroczystość Niepokalanego Poczęcia nasz kleryk Dawid Grabowski złoży w Krakowie w Zgromadzeniu Księży Misjonarzy śluby wieczyste. Polecajmy jego osobę opiece Bożej Opatrzności za wstawiennictwem Maryi Niepokalanej w drodze do świeceń kapłańskich.
4. W poniedziałek po Mszy św. wieczornej będzie gościł wśród nas Św. Mikołaj. Serdecznie zapraszamy na spotkanie z dostojnym Gościem wszystkie grupy dziecięce i młodzieżowe działające przy naszej parafii oraz wszystkich zainteresowanych rodziców ze swoimi pociechami.
5. Ofiary na tacę z przyszłej niedzieli przeznaczone będą na uposażanie naszej nowej świątyni.
6. Intencje mszalne: >> [więcej ] <<   W minionym tygodniu odeszła do wieczności śp. Irena Kolisz, lat 84. Polećmy jej nieśmiertelną duszę Miłosierdziu Bożemu: Dobry Jezu ... .
* [Odeszli do Pana, Wola Mielecka 2005-2021]


I Niedziela Adwentu, 28 XI 2021
1. Rozpoczynamy okres Adwentu czyli czas liturgicznego oczekiwania na ostateczne przyjście Pana Jezusa na ziemię. W adwentowym czuwaniu wraz z Maryją, pomogą nam Msze św. roratnie, które celebrowane będą codziennie o godz. 18.00 w nowym kościele . Zapraszamy wszystkich, także dzieci i prosimy by przynosiły symboliczne elektryczne lampiony i swoje adwentowe dobre uczynki . Przed Mszą świętą śpiewać będziemy Godzinki o Niepokalanym Poczęciu N M P.  
2. W liturgii tygodnia wspominać będziemy: we wtorek Święto Św. Andrzeja Apostoła; w piątek wspomnienie Św. Franciszka Ksawerego – kapłana;  w sobotę wspomnienie Św. Barbary dziewicy i męczennicy. Solenizantom i jubilatom składamy serdeczne życzenia.  
3. W tym tygodniu pierwszy czwartek, piątek  miesiąca grudnia. Spowiedź święta pierwszo-piątkowa: w środę, w czwartek i w piątek od godz. 17:00.
4. Wspólnotę Żywej Drogi prosimy o poprowadzenie w piątek drogi krzyżowej o godz. 17:30.  Do chorych z Komunią św. udamy się w piątek ks. Proboszcz od godz. 12:30 a ks. Dominik od 14:30.
5. Poświęcone dzisiaj opłatki na stół wigilijny będzie można nabywać w zakrystiach i w kancelarii parafialnej. Dobrowolne ofiary z opłatków  przeznaczone będą na zakup drugiej części nagłośnienia i telewizora.
6. Caritas  Polska rozprowadza po 7 zł. świece wigilijnej pomocy dzieciom, które wystawione są na stoliku pod chórem i w kaplicy na tylnych oknach. Nawiązując też do poprzednich lat Caritas naszej parafii zaprasza do akcji pod nazwą „TYTKA”, która wywodzi się z Wielkopolski. Polega ona na zabraniu z kościoła papierowych toreb, które prosimy aby chętni parafianie po wypełnieniu ich wskazanymi artykułami w przeddzień „Wigilii” obdarowali nimi potrzebujące rodziny w sąsiedztwie w pracy lub tych, którzy są w potrzebie. Zachęcamy do wzięcia udziału w tej akcji.


Uroczystość Chrystusa Króla, 21.11.2021

1. Dzisiejsza niedziela jest ostatnią niedzielą w Roku liturgicznym. Kościół  oddaje w tym dniu cześć Chrystusowi, Królowi Wszechświata. Za wspólne odmówienie „Aktu poświęcenia rodzaju ludzkiego Jezusowi Chrystusowi Królowi możemy zyskać  odpust zupełny.
2. W liturgii tego tygodnia wspominać będziemy: w poniedziałek wspomnienie Św. Cecylii - dziewicy i męczennicy;  w środę wspomnienie  Św. Andrzeja Dung-Lac - kapłana i towarzyszy. Wszystkim solenizantom życzymy wielu łask Bożych za przyczyną świętych patronów.
3. Od przyszłej niedzieli rozpoczniemy Adwent.  Czas, w którym poprzez ożywioną wiarę, modlitwę, spowiedź adwentową  mamy przygotować się do Świąt Bożego Narodzenia. Roraty w naszej nowej świątyni będą odprawiane od przyszłego poniedziałku codziennie o godz. 18:00.
4. Bóg zapłać za ofiary z ubiegłej niedzieli na uposażanie nowej świątyni w kwocie 6000 zł i 4500 zł w kopertach i wpłatach bankowych. Dziękujemy też za pomoc Libanowi ofiarą 1500 zł. Dzisiejsze ofiary do puszek w całej Polsce przekazane zostaną przygranicznym parafiom służącym pomocą migrantom a także polskim służbom. W intencji wszystkich ofiarodawców odprawiona będzie Msza św. w przyszłą niedzielę o godz. 7:30.
5. W przyszłą niedzielę po Mszy świętej o godz. 11:00  poświęcimy opłatki na stół wigilijny, które będzie można nabywać w zakrystiach i w kancelarii parafialnej. Dobrowolne ofiary z opłatków w tym roku chcemy przeznaczyć na zakup drugiej części nagłośnienia do nowej świątyni oraz odbiornika telewizyjnego do wyświetlania pieśni.
6. Intencje mszalne: >> [więcej ] <<  W minionym tygodniu odeszła do wieczności śp. Krystyna Łysoń lat 76. Pogrzeb we wtorek o godz. 13:00 Msza św. : Dobry Jezu …


XXXIII Niedziela Zwykła, 14 XI 2021
1. Przeżywamy dzisiaj Światowy Dzień Ubogich oraz solidarności z Kościołem Prześladowanym. Bóg zapłać za wsparcie braci w wierze gdzie są prześladowania ofiarą do puszek. Dziękujemy też za ofiary na uposażanie naszej nowej świątyni.
2. W liturgii Kościoła przeżywać będziemy: w środę wspomnienie Św. Elżbiety węgierskiej; w czwartek wspomnienie Bł. Karoliny Kózka męczennicy, patronki młodzieży i naszej diecezji, w sobotę Św. Rafała Kalinowskiego - kapłana. Wszystkim solenizantom życzymy obfitości łask Bożych.
3. We wtorek od godz. 15:00 przeżywać będziemy prywatną adorację dziękczynno-błagalną za owoce Nawiedzenia Obrazu Jezusa Miłosiernego przed 7-ciu laty. Zawierzać też chcemy  Miłosierdziu Bożemu losy naszych rodzin, Ojczyzny, Kościoła i świata w obliczu wciąż trwającej pandemii i niepokoju na wschodniej granicy. Adoracje zakończymy nieszporami eucharystycznymi  o godz. 17:40.
4. W środę po Mszy świętej zapraszamy na kolejne spotkanie Parafialny Zespół Synodalny.
5. Przyszła Niedziela to ostatnia niedziela w ciągu roku liturgicznego – Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata. Za pobożne odmówienie w tym dniu aktu oddania Najświętszemu Sercu Pana Jezusa zyskać możemy odpust zupełny. W tym dniu przypada też patronalne święto Liturgicznej Służby Ołtarza i Akcji katolickiej.
6. Zachęcamy do czytania w coraz dłuższe wieczory prasy katolickiej oraz innych czasopism i broszurek które można  darmo zabrać do swoich domów.


XXXII Niedziela Zwykła, 7 XI 2021
1. Przypominamy, że codziennie przez cały listopad możemy zyskiwać dla naszych zmarłych odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
2. W liturgii kościoła wspominać będziemy w tym tygodniu: we wtorek rocznicę poświęcenia Bazyliki Laterańskiej w Rzymie – Matki wszystkich kościołów; w środę wspomnienie Św. Leona papieża i doktora Kła; w czwartek wspomnienie Św. Marcina z Tours bpa – w tym dniu przypada 103 rocznica odzyskania niepodległości przez naszą ojczyznę; w piątek wspomnienie Św. Jozafata bpa i męczennika; w sobotę pierwszych Świętych męczenników polskich.
Solenizantom składamy serdeczne życzenia i zapraszamy do modlitwy w dniu imienin lub urodzin.
3. Przyszła niedziela przeżywana będzie w naszej diecezji jako dzień solidarności z Kościołem prześladowanym. Ofiary do puszek przeznaczone będą na Kościół w potrzebie.
4. Przypominamy, że za dusze wypominane w naszej parafii modlimy się w miesiącu listopadzie w środy na Różańcu i w piątki odmawiając Koronkę do Miłosierdzia Bożego.
5.  We wtorek na spotkanie w kaplicy o godz. 17:00 zapraszamy rodziców dzieci z klasy III.  
6. Ofiary na tacę z przyszłej niedzieli przeznaczone będą na uposażanie naszej nowej świątyni.


XXXI Niedziela Zwykła, 31 X 2021
1. W dzisiejszą niedzielę w kościołach konsekrowanych obchodzona jest rocznica poświęcenia kościoła. Módlmy się aby także kiedyś dzięki Bożej Opatrzności nasza wspólnota doczekała się radosnego dnia konsekracji własnej świątyni. Dzisiaj też o godz. 15:00 ostatnie w tym miesiącu nabożeństwo różańcowe.
2. Jutro przeżywać będziemy Uroczystość Wszystkich Świętych. Procesje na cmentarzach w Mielcu z modlitwami za zmarłych odbędą się: na cmentarzu Komunalnym i w Książnicach o godz. 14:00 oraz na cmentarzu parafialnym w Mielcu o godz. 14:30.
3. Z racji pandemii na mocy dekretu penitencjarii apostolskiej wierni, którzy przez cały listopad odwiedzać będą cmentarz i tam pomodlą się za zmarłych mogą zyskać odpust zupełny dla dusz w czyśćcu cierpiących – każdego dnia dla jednej duszy. Odpust można zyskiwać pod zwykłymi warunkami: stan łaski uświęcającej i Komunia św., modlitwa w intencjach Ojca św., wyzbycie się przywiązania nawet do grzechu lekkiego, nawiedzenie cmentarza i tam modlitwa za zmarłą osobę, za którą ofiarowany jest odpust. W pozostałe dni roku można zyskiwać odpusty cząstkowe.
Ponieważ nie możemy być pewni co do posiadania dyspozycji dlatego można w ciągu dnia więcej razy wypełnić warunki wymagane do uzyskania odpustu zupełnego.
4. We wtorek 2 listopada w Dzień Zaduszny wspominać będziemy Wszystkich Wiernych Zmarłych. Msze św. w naszym kościele o godz. 7:30  i 18:00. Przed tymi Mszami czytane będą wypominki za naszych zmarłych.
5. W tym tygodniu przypada I Czwartek, Piątek i Sobota miesiąca listopada. W ciągu tygodnia możliwość spowiedzi godzinę przed Mszą św. wieczorną. W piątek o godz. 17:30 Droga Krzyżowa i Koronka do Bożego Miłosierdzia prowadzona przez wspólnotę „Żywej drogi”.
Do chorych po domach z Komunią św. udamy się w piątek: Ks.Proboszcz od godz.12:30 a Ks. Dominik od godz.14:30.
6. W przyszła niedzielę na Mszę św. o godz. 11:00 zapraszamy wszystkie dzieci.


XXX Niedziela Zwykła, 24 X 2021
1. Obchodzimy dzisiaj Światowy Dzień Misyjny , który rozpoczyna Tydzień misyjny w Kościele .  Składka z dnia dzisiejszego przeznaczona jest na wsparcie dzieł misyjnych.
2. W związku z tygodniem misyjnym bardzo prosimy aby Różaniec w tym tygodniu prowadziły następujące Róże: dzisiaj Róża Bł. Anieli Salawa; w poniedziałek Róża Św. Cecylii; we wtorek Róża  Św. Faustyny; w środę Róża Św. ojca Pio; w czwartek Róża Matki Bożej Zawierzenia; w piątek Róża Św. Dominika; w sobotę Róża Św. Maksymiliana.
3. W liturgii tego tygodnia przeżywać będziemy w czwartek Święto Świętych Apostołów: Szymona i Judy Tadeusza.
Solenizantom składamy serdeczne życzenia i zapraszamy do udziału w modlitwie różańcowej.
4. W przyszłą niedzielę we wszystkich kościołach konsekrowanych obchodzona jest rocznica poświęcenia świątyni. W naszej wspólnocie modlić się będziemy abyśmy z Bożą pomocą doczekali tej chwili.


XXIX Niedziela Zwykła, 17 X 2021
1. Bóg zapłać za ofiary z ubiegłej niedzieli w kwocie 6500 zł i 4500 zł w kopertach i wpłatach bankowych na uposażanie naszej nowej świątyni. Dziękujemy także za wsparcie fundacji Dzieła Nowego tysiąclecia ofiarą 1300 zł. W minionym tygodniu zostały zamówione i zaliczkowane do wykonania 2 ołtarze i ambonka z marmuru oraz mosiężne Tabernakulum z elementami ceramiki nawiązujące do krzyża. Na fundację ołtarza głównego i tabernakulum  zgłosili się indywidualni darczyńcy. Bóg zapłać!
2. W liturgii tygodnia przeżywać będziemy: w poniedziałek Święto Św. Łukasza patrona Służby zdrowia; w środę wspomnienie Św. Jana Kantego, kapłana; w piątek wspomnienie Św. Jana Pawła II – papieża. Wszystkim solenizantom składamy serdeczne życzenia i zapraszamy do modlitwy w dniu imienin.
3. Przyszła niedziela rozpoczyna tydzień misyjny. Ofiarą na tacę i modlitwą wpierać będziemy to najważniejsze zadanie Kościoła. Różaniec zwyczajem poprzednich lat prowadzić będą Róże misyjne. Rozpocznie Róża Bł. Anieli Salawa.
4. Nieustannie zapraszamy zwłaszcza dzieci i młodzież na te piękne nabożeństwa różańcowe.
5. Na parapetach okien przy wejściu do kaplicy wystawione są karteczki wypominkowe.


XXVIII Niedziela Zwykła, 10 X 2021
1. Dzisiaj w całym Kościele w Polsce przeżywamy XIX Dzień Papieski pod hasłem „Nie lękajcie się”. W miarę możliwości wesprzyjmy dzieło Nowego Tysiąclecia.
2. Bóg zapłać za dzisiejsze ofiary składane na rzecz uposażania nowej świątyni.
3. W liturgii tygodnia przeżywać będziemy: *w środę wspomnienie Bł. Honorata Koźmińskiego – kapłana. W tym dniu zapraszamy serdecznie na ostatni w tym roku Różaniec fatimski, który będzie o godz. 17:30.
W piątek Św.Teresy z Avila - zakonnicy; w sobotę Świętej Jadwigi Śląskiej zakonnicy. Wszystkim solenizantom składamy serdeczne życzenia i zapraszamy do modlitwy w dniu imienin.
4. W środę po Mszy św. odbędzie się kolejne spotkanie Parafialnego zespołu synodalnego.
5. Na stoliku pod chórem  wystawione są karteczki wypominkowe.
6. Intencje mszalne: >> [więcej ] << :  W minionym tygodniu odszedł do wieczności śp. Mieczysław Lasek, lat 86.


XXVII Niedziela Zwykła, 3 X 2021
1. Serdecznie zapraszamy wszystkich na nabożeństwa różańcowe, które w naszej parafii odprawiane są w dzień powszedni o godz. 17:30 a w niedzielę o godz. 15:00.
2. W liturgii tygodnia przeżywać będziemy: w poniedziałek wspomnienie Św. Franciszka z Asyżu; we wtorek wspomnienie Św. Faustyny zakonnicy; w czwartek wspomnienie NMP Królowej Różańca. Wszystkim solenizantom i jubilatom składamy serdeczne życzenia i zapraszamy do modlitwy w dniu imienin urodzin.
3. W przyszłą niedzielę jak słyszeliśmy w liście Episkopatu  w kościele w Polsce przeżywać będziemy XXI Dzień Papieski pod hasłem „Nie lękajcie się. W miarę możliwości wesprzyjmy dzieło Nowego Tysiąclecia.
4. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej Dużego i Małego Gościa Niedzielnego, Niedzieli.
5. Ofiary  przyszłej niedzieli przeznaczone będą na uposażanie naszej nowej świątyni.


XXVI Niedziela zwykła, 26 IX 2021
1. W dniu dzisiejszym w sposób szczególny łączymy się z uczestnikami diecezjalnej pielgrzymki trzeźwościowej do Szczepanowa i modlimy się za alkoholików, którzy stali się niewolnikami tego strasznego nałogu oraz ich rodziny. Zachęcamy do całkowitej lub czasowej abstynencji  oraz wpisywania się parafialnej Księgi trzeźwości.
2. W piątek rozpoczną się nabożeństwa różańcowe. Różaniec w naszym kościele  codziennie o godz. 17:30, a w niedzielę w kaplicy o godz. 15:00. Zapraszamy wszystkich parafian na te przepiękne nabożeństwa maryjne, przez które możemy wyprosić tak wiele łask dla nas samych i całego Kościoła. Po każdym nabożeństwie odprawiana będzie Msza święta. Przed rozpoczęciem pierwszego nabożeństwa poświęcimy nowe różańce.
3. W liturgii Kościoła w tygodniu wspominać będziemy: we poniedziałek wspomnienie Św. Wincentego a Paulo - kapłana; we wtorek Św. Wacława – męczennika; w środę ŚŚ Archaniołów Michała, Rafała i Gabriela; w piątek- Św. Teresę od Dzieciątka Jezus – zakonnicę; w sobotę – Świętych Aniołów Stróżów. Solenizantom składamy serdeczne życzenia.
4. Różaniec w środę prosimy aby poprowadziła Róża Św. Jana Pawła II.
5. W tym tygodniu przypada
I Piątek i sobota miesiąca października. Spowiedź św. z tej okazji w środę od godz. 17:00 i w piątek od godz. 16:30 Nabożeństwo wynagradzające do Serca Pana Jezusa po Różańcu. Do chorych z posługą sakramentalną udamy się w piątek: Ks. proboszcz od godz. 12:30 a Ks. Dominik od godz. 14:30.
6. W przyszłą niedzielę na Mszę św. o godz. 11:00 zapraszamy wszystkie dzieci. W czasie tej Mszy św. poświęcimy także różańce dzieci, które przygotowują się do I Komunii świętej.
7. Intencje mszalne: >> [więcej ] << .  W minionym tygodniu odeszła do wieczności śp. Stefania Lasek lat 88. Polećmy jej nieśmiertelną duszę Miłosierdziu Bożemu: Dobry Jezu ... .
* Zgodnie z ustaleniami Rady Parafialnej w Książnicach zostanie w najbliższym czasie przeprowadzona inwentaryzacja starego cmentarza parafialnego. Dlatego zwracamy się z prośbą o kontakt z Kancelarią Parafialną w Książnicach tych wszystkich, którzy mają groby swoich bliskich na tymże cmentarzu. Groby pozostawione bez opieki zostaną usunięte, zgodnie z przepisami państwowymi odnośnie cmentarzy oraz zgonie z instrukcją o cmentarzach parafialnych w diecezji tarnowskiej. Kancelaria parafialna jest czynna codziennie po Mszy św. wieczornej. Przy tej okazji prosimy o poinformowanie innych osób, które mają swoich bliskich pochowanych na cmentarzu w Książnicach.


XXV Niedziela Zwykła, 19 IX 2021  
1. Dzisiaj w parafii Św. Mateusza w Mielcu odpust parafialny. Suma odpustowa o godz. 11:00.
2. W liturgii kościoła przeżywać będziemy: we wtorek Święto Św. Mateusza Apostoła i Ewangelisty; w czwartek  wspomnienie Św. Ojca Pio - kapłana; w sobotę wspomnienie Bł. Władysława z Gielniowa-kapłana. Wszystkich solenizantów niech wspomagają w niebie święci patronowie.
3. W przyszłą  niedzielę w Szczepanowie odbędą się główne uroczystości diecezjalne związane z dniem modlitw o trzeźwość. Włączmy się wszyscy w tę wielką modlitwę Kościoła. Zachęcamy także do wpisywania swoich postanowień trzeźwościowych w Parafialnej Księdze Trzeźwości.
4. Prosimy aby Różaniec w tym tygodniu poprowadziła w środę Róża Św. Dominika a w piątek Św. Maksymiliana.
5. Zachęcamy do nabywania kalendarzy rolniczych na przyszły rok. Kalendarze wystawione są na stoliku pod chórem.
6. Parafia Ducha Świętego organizuje Kurs Przedmałżeński - spotkania od niedzieli 26 września o godz. 15.00 w dolnym kościele.
7. Dziękujemy za ofiar z ubiegłej niedzieli w kwocie 5600 zł i 3800 zł. w kopertach i wpłatach bankowych. 
Drodzy parafianie cieszymy się, że nasza świątynia nabiera coraz bardziej wymiaru sakralnego, niemniej jednak tak wiele jeszcze brakuje wewnątrz i wokół kościoła. W przyszłym roku być może na odpust parafialny chcielibyśmy ją poświęcić. Do tego czasu pragniemy z Bożą i waszą pomocą wznieść ołtarz na stałe, sprawić ambonę i Tabernakulum z prawdziwego zdarzenia, które będzie wieńczyło ścianę prezbiterium. Przewidywane koszty tych prac to ok. 160 000 zł. Sami też widzicie, że wewnątrz brakuję nam jeszcze kilku drzwi wewnątrz, żyrandoli, ławek całkowitego nagłośnienia, ołtarzy bocznych oraz witraży na okna, organów. Gdyby w parafii lub poza nią byli potencjalni fundatorzy na te rzeczy polecamy się ich życzliwości.
8. W ramach XXIV tygodnia muzycznego dzisiaj w Parafii Matki Bożej w Mielcu o godz. 19:30 wystąpi z koncertem organowym Dominik Kapinos z naszej parafii.


XXIV Niedziela Zwykła, 12 IX 2021   
1. W dniu dzisiejszym jak słyszeliśmy w liście Episkopatu Polski rozpoczyna się tydzień wychowania i kwartalne dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców. Dzisiaj też zapraszamy o godz. 15:00 na odpust ku czci Imienia NMP do Starej Kaplicy.
2. Bóg zapłać wszystkim za ofiary z dzisiejszej niedzieli na budowę i upiększanie nowej świątyni. Słowa szczególnej wdzięczności kierujemy do państwa Teresy i Krzysztofa Maziarzów, którzy wraz z najbliższą rodziną ufundowali ten wspaniały Krzyż do prezbiterium nowej świątyni. Bóg zapłać ! [Krzyż do prezbiterium świątyni >>>]
3. W liturgii kościoła przeżywać będziemy: w poniedziałek wspomnienie Św. Jana Chryzostoma: na godz.18:00 zapraszamy do nowej świątyni wszystkich czcicieli Matki Bożej na Mszę św. i Różaniec fatimski po niej. Przynieśmy ze sobą lampiony; we wtorek Święto Podwyższenia Krzyża świętego, o godz.17:30 w nowej świątyni droga krzyżowa, którą poprowadzi wspólnota „Żywej Drogi”, w środę wspomnienie NMP Bolesnej, w czwartek wspomnienie Św. Korneliusza pap. Św. Cypriana bpa i męczennika; w sobotę święto Św. Stanisława Kostki – patrona polskiej młodzieży. Wszystkich solenizantów niech wspomagają w niebie święci patronowie .
4. We wtorek na Mszę św. i spotkanie po niej zapraszamy dzieci z klasy III wraz z rodzicami. Rozpoczniemy duchowe przygotowanie do I Spowiedzi i Komunii świętej .
5. W środę po Mszy Świętej o godz. 18:00 zapraszamy po wakacyjnej przerwie na spotkanie parafialny zespół synodalny.
6. Różaniec w tym tygodniu prosimy by poprowadziła w środę Róża Matki Bożej Zawierzenia a w piątek Św. o. Pio.
7. Już teraz można się zaopatrzyć w kalendarze misyjne na przyszły rok i kwotą 5 zł wesprzeć dzieło misji świętych. Są także w zakrystii kalendarze rolników w cenie 25 zł.
8. Intencje mszalne: >> [więcej ] <<  

9. Krzyż do prezbiterium świątyni * ZOBACZ nowe zdjęcia z budowy kościoła w 2021 roku >>>


XXIII Niedziela zwykła, 5 IX 2021
1. Dzisiejsza niedziela w całym Kościele w Polsce to dzień solidarności z Afganistanem. Ofiarami do puszek można wesprzeć uchodźców z tego kraju.
2. Od dzisiaj wracamy do porządku Mszy św. niedzielnych sprzed wakacji, które sprawowane będą w godzinach 7:30 ; 9:30 ; 11;00 i 15:30 w kaplicy.
3. W liturgii tygodnia przeżywać będziemy :
- w środę Uroczystość Narodzenia NMP - głównej Patronki naszej diecezji Po Mszy świętej poświecimy ziarno siewne.
- w niedzielę wspomnienie Imienia NMP - odpust w Starej kaplicy o godz. 15:30. W związku z tym nie będzie Mszy św. w nowej kaplicy.
4. We wtorek rozpocznie się trzydniowy odpust ku czci NMP Królowej Rodzin w Sanktuarium Chorzelowie. Szczegóły na plakacie w gablocie.
5. W środę prosimy o przewodniczenie modlitwie na Różańcu Różę Św. Cecylii a w piątek Różę  Św. Faustyny
6. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Można z racji beatyfikacji Sług Bożych Róży Czackiej i Ks. kardynała Stefana Wyszyńskiego nabyć okolicznościowy numer Gościa Niedzielnego poświęconego nowym błogosławionym.
7. Ofiary z przyszłej niedzieli przeznaczone będą na upiększanie naszej nowej świątyni
8. Kandydatów do bierzmowania z klasy 7 wraz z rodzicami zapraszamy na spotkanie w piątek. Obejmuje ono udział we Mszy św. i udział w katechezie po zakończeniu Eucharystii.
9. Spotkania grup parafialnych: DSM piątek 16:30, Schola dziewczęca piątek 17:00, Grupa Apostolska Młodzieży piątek 19:00, Lektorzy starsi i młodsi sobota 9:30, ministranci i aspiranci sobota 10:15.