Parafia Wola Mielecka, ogłoszenia parafialne 2016 roku

 Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi, Nowy Rok 2017
1.  Bożej Opatrzności zawierzamy rozpoczynający się Nowy 2017 rok i prosimy Najświętszą Maryję Pannę aby otaczała nas matczyną opieką we wszystkich naszych zamierzeniach.
2.  W liturgii bieżącego tygodnia wspominamy :
W piątek Uroczystość Objawienia Pańskiego – Msze św. w naszej Kaplicy w porządku niedzielnym , z poświęceniem złota , kadzidła i kredy . Składka w tym dniu przeznaczona jest na Misje święte . W tym dniu także zawitają do naszych domów po Mszy świętej o godz. 11:00  mali kolędnicy misyjni . Wesprzyjmy to szlachetne dzieło naszymi ofiarami.
3. W przyszłą niedzielę wypada Uroczystość Chrztu Pańskiego .
Święto to przypomina nam pamiątkę naszego chrztu i kończy okres Bożego Narodzenia . W tradycji chrześcijańskiej jednak aż do  Święta Ofiarowania Pańskiego , pozostaje wystrój świąteczny kościołów i śpiew kolęd . Pozostańmy wierni tej tradycji . Ofiary na tacę przeznaczone będą na budowę świątyni .
4. W  Uroczystość Objawienia Pańskiego wypada w tym roku także I Piątek miesiąca . Możliwość spowiedzi w środę i czwartek od godz. 17:00 . Do chorych odwiedzanych w I piątki udadzą się świeccy szafarze w piątek po Mszy świętej o godz. 7:30 . Po tej Mszy św. także zmiana stacji żywej drogi krzyżowej.
5. Bardzo prosimy aby Różaniec w tym tygodniu poprowadziła w środę Róża Św. Cecylii .
6. Statystyka za rok 2016 :
 Sakrament Chrztu św. przyjęło 29 dzieci
   - 15 dziewczynek
   - 14 chłopców
 Sakrament małżeństwa udzieliło sobie 4 pary
 Odeszło do wieczności 18 osób
   - 7 kobiet
   - 11 mężczyzn
 Rozdano 55 000 Komunii św.
Drodzy  parafianie ! Kolejny rok trwają prace przy wznoszeniu nowej świątyni. Rok 2016 rozpoczęliśmy z długiem 52 tys. zł. W ciągu kończącego się roku wpływy z różnych ofiar wyniosły 511 tys. a wydatki 411 tys. Dzięki Bożej Opatrzności i wsparciu większości z was postąpiliśmy znów w pracach i efekt jest widoczny. Zakończona została elewacja zewnętrzna z cegły klinkierowej, wykonany został wewnątrz kanał ciepłowniczo-instalacyjny wraz instalacją elektryczną. Ufundowana została i wykonana przez firmę rodzinną wieżyczka świątyni na której zawisł dzwon sygnaturka Bł. Zbigniew wzywający nas kilka razy dziennie do modlitwy „Anioł Pański” . Wykonane i zamontowane zostały wszystkie okna aluminiowe.  Koszty prowadzenia i funkcjonowania duszpasterstwa oraz utrzymania kaplicy w minionym roku wyniosły 70 tysięcy zł.  Rok 2016 kończymy wiec bilansem dodatnim w kwocie 48 tysięcy złotych. Za to wszystko Bogu i Wam wielkie dzięki.
7. Porządek kolędy w tym tygodniu:   [ ZOBACZ Kolęda 2016-2017]
Poniedziałek 2 I od godz. 14:00
   1. Od drogi na Rzędzianowice prawa strona drogi tarnowskiej i drogi na Trzcianę  do spotkania
   2. Ścieżki oraz domy naprzeciw Kaplicy do spotkania
Czwartek 5 I 2017  od godz. 14:00
  1.Wola Mielecka od Piątkowca domy po prawej stronie drogi tarnowskiej do nr 312a
Sobota 7 I 2017  od godz. 8:30
  1.Od Rzędzianowic lewa strona drogi od nr 12 do spotkania
  2. Od nr 147  prawa strona drogi na Rzędzianowice do spotkania
Niedziela 8 I 2016 od godz.14:00
  1. Od Delikatesów „Passa” prawa strona drogi tarnowskiej do nr 351
  2. Od 16:30  Osiedle Baranówka
8. Intencje Mszy św.  >> [więcej ] <<
9. Kolęda misyjna 2017 [ ZOBACZ zdjęcia ]


Uroczystość Bożego Narodzenia 2016
1. Przeżywając dzisiejszą Uroczystość witamy w naszej wspólnocie wszystkich gości i życzymy wszystkim obfitości Bożych darów od Dzieciątka Jezus.
2. W dniu jutrzejszym Kościół wspomina Św. Szczepana pierwszego męczennika . Msze św. w naszej parafii o godz. 7:30 ; 9:30 i 11:00 . Nie będzie Mszy św. o godz. 15:30 . Po sumie poświęcimy owies . Składka w tym dniu przeznaczona jest na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie.
3. W liturgii tygodnia przeżywać będziemy:
* we wtorek Święto Świętego Jana Ewangelisty
* w środę Święto Młodzianków męczenników
* w piątek Święto Najświętszej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa.
4. W sobotę ostatni dzień 2016-go roku. Po południu o godz. 17:00 Msza św.  zakończenie Starego Roku, a następnie Adoracja Najświętszego Sakramentu.  Zapraszamy wszystkich parafian na to ostatnie Nabożeństwo w tym roku.
3. W przyszłą niedzielę Nowy Rok - Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. To także Światowy Dzień Modlitw o Pokój .  Po Mszy św. o godz. 11:00 w czasie Adoracji  NS zawierzymy Nowy 2017 rok Bożej Opatrzności.  
4. W związku z tym , że ofiary na tacę z 1 stycznia przeznaczone są na cele diecezjalne, dlatego składka na budowę świątyni w styczniu będzie w II niedzielę miesiąca.  Na ten cel przeznaczamy  także tradycyjne ofiary z kolędy, która rozpocznie się w naszej parafii we wtorek.
5. Różaniec w tym tygodniu prosimy by poprowadziła w środę Róża Matki Bożej Zawierzenia a w piątek bł. Anieli Salawa.
6. Porządek kolędy:
Wtorek  27 XII 2014 od godz. 8:30
     Piątkowiec – od lasu lewa strona drogi w kierunku Woli Mieleckiej do nr 369
     2. Piątkowiec – od lasu prawa strona drogi w kierunku Woli Mieleckiej do nr 368
Środa  28 XII 2016r. od godz. 8:30
     1. Płyty od drogi na Podleszany lewa strona
     2. Płyty od drogi tarnowskiej prawa strona
Czwartek 29 XII 2016r. od godz. 8:30
     1. Od Trzciany lewa strona drogi do nr 525
     2.  Od Trzciany prawa strona drogi do nr 498
Piątek 30 XII 2016r. od godz. 8:30
     1. Od nr 516 lewa strona drogi od Trzciany do ścieżek  
     2. Od nr 489 prawa strona drogi od Trzciany do krzyżówki


IV Niedziela Adwentu, 18 XII 2016
1. Tegoroczny Adwent dobiega końca. Przyjście Pana jest już bliskie. Zapytajmy samych siebie: Jak przeżyliśmy ten szczególny czas oczekiwania na przyjście Zbawiciela. Czy nasze chrześcijańskie życie jest bardziej otwarte na Boga i ludzi ? Dzisiaj jeszcze od godz. 14:30 do 15:30 zapraszamy wszystkich parafian do skorzystania ze spowiedzi adwentowo-świątecznej.
2. W sobotę Wigilia przed Uroczystością Bożego Narodzenia.  Ostatnie Roraty o godz. 7:00. Po tej Mszy św. dzieci, które najaktywniej uczestniczyły w Roratach otrzymają symboliczne pamiątki. Wieczorem zasiądziemy do wieczerzy wigilijnej. My sami zadbajmy o jej chrześcijańską oprawę.Niech jej przede wszystkim towarzyszy:
- wspólna modlitwa,
- czytanie fragmentu Ewangelii o narodzeniu Jezusa,  
- łamanie się opłatkiem,
- szczere składanie życzeń oraz wspólny śpiew kolęd.
Chciejmy zaprosić też do wigilijnego stołu ludzi samotnych. Wigilijną radość przeżyjmy przez udział w uroczystej Mszy św. o północy - zwanej Pasterką. Ofiary na tacę z Pasterki przeznaczone będą na Fundusz Obrony Życia .
3. W przyszłą niedzielę Uroczystość Bożego Narodzenia. Po Mszy św. o godz. 7:30 świeccy szafarze zaniosą Komunię św. obłożnie chorym w naszej parafii . Chorych prosimy zgłaszać do środy w zakrystii.
4 . Składamy serdeczne podziękowanie parafianom ze Szymbarku za ofiary z ubiegłej niedzieli w kwocie 10 400 zł. , oraz ofiary złożone na budowę świątyni przy okazji roznoszenia opłatków w kwocie 15 000 zł. Jeżeli ktoś ich jeszcze potrzebuje, można je nabyć w zakrystii tak samo jak i świece wigilijne.
5. W środę po Mszy św. zapraszamy na spotkanie przedstawicieli Parafialnej Rady  Duszpasterskiej Ekonomicznej.


III Niedziela Adwentu, 11 XII 2016
1. Przeżywamy dziś III Niedzielę Adwentu, zwaną w liturgii „Gaudete” – Radujemy się bo Zbawca już nadchodzi. Dlatego tym serdeczniej zapraszamy do udziału w Roratach – w Mszach oczekiwania o godz.18:00 . W sposób szczególny to zaproszenie kierujemy pod adresem młodzieży oraz dzieci niosących lampiony.  Od piątku rozpoczniemy  Nowennę do Dzieciątka Jezus przed uroczystością Bożego Narodzenia.
2. Składamy serdeczne podziękowanie wam drodzy parafianie za ofiary z ubiegłej niedzieli w kwocie 5 570 zł i 7 500 zł w kopertach oraz wpłatach bankowych na rzecz budowy świątyni . Dzisiaj naszą budowę wspiera parafia Szymbark. Pamiętajmy o naszych darczyńcach w modlitwie.
3. W dniu dzisiejszym rozpoczynają się kwartalne dni modlitw o Życie Chrześcijańskie Rodzin. Zachęcamy serdecznie wszystkie rodziny do kształtowania w sobie postawy chrześcijańskiej oraz zachowywania szlachetnych obyczajów życia i świąt.
4. Spowiedź przedświąteczna będzie w naszej parafii w przyszłą niedzielę od godz. 13:30 do godz. 15:30 . W miarę możliwości skorzystajmy z niej i nie odkładajmy spowiedzi na ostatnią chwilę przed świętami.
5. Parafialny Oddział Caritas rozprowadza świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Za nabycie świec i ofiarę 5 złotych, serdeczne Bóg zapłać !
6. Prosimy o zgłaszanie w zakrystii do przyszłej środy chorych  pragnących przyjąć w święta Komunię świętą, którą zaniosą im świeccy szafarze.


II Niedziela Adwentu, 4 XII 2016
1. W całym Kościele w Polsce przeżywając II Niedzielę Adwentu modlitwą i ofiarami do puszek wspieramy Kościół na Wschodzie.
2. Składamy serdeczne Bóg zapłać za ofiary składane dzisiaj  w naszej parafii na rzecz budowy świątyni. W przyszłą niedzielę uczynią to parafianie z Szymbarku. W intencji wszystkich ofiarodawców odprawiona będzie w tym tygodniu Msza św. poza parafią.
3. W liturgii Kościoła w tym tygodniu będziemy wspominać:
 - w czwartek – Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Marii Panny. Porządek Mszy św. w naszej parafii godz. 7:30 ; 9.30 i 18.00 . O godz. 18.00 poświęcimy medaliki dla dzieci z klasy II, które zapraszamy na tę Mszę św. wraz z rodzicami.
4. Caritas rozprowadza świece wigilijne. Dochód ze sprzedaży, przeznaczony jest na wyrównanie szans edukacyjnych najuboższych uczniów .  Za ofiarność składamy serdeczne „Bóg zapłać” .
5. We wtorek o godz.16:30 będzie gościł wśród nas Św. Mikołaj. Serdecznie zapraszamy na spotkanie z dostojnym Gościem wszystkie grupy dziecięce i młodzieżowe działające przy naszej parafii oraz wszystkich zainteresowanych rodziców ze swoimi pociechami .


I Niedziela Adwentu, 27 XI 2016
1. Rozpoczynamy okres Adwentu czyli czas liturgicznego oczekiwania na ostateczne przyjście Pana Jezusa na ziemię. W adwentowym czuwaniu wraz z Maryją, pomogą nam Msze św. roratnie, które celebrowane będą codziennie o godz. 18.00. Dzieci prosimy, by przynosiły zapalone lampiony. Przed Mszą świętą śpiewać będziemy Godzinki o Niepokalanym Poczęciu  N M P. 
2. W tym tygodniu pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca grudnia.  Spowiedź św. pierwszo-piątkowa : w środę dla dzieci, w czwartek dla młodzieży , w piątek dla dorosłych od godz. 17:00. Do chorych z Komunią św. udamy się w piątek Ks. Proboszcz od godz. 13:30 a ks. Wojciech od godz. 14:40. O 17:30 droga krzyżowa prowadzona przez grupy modlitewne  a po Mszy św. zmiana rozważań drogi krzyżowej dla tych grup.
3. W przyszłą niedzielę na Mszę św. o godzinie 11:00 zapraszamy wszystkie dzieci. W tym dniu modlitewnie wspierać będziemy Kościół na wschodzie.
4. Poświęcone opłatki na stół wigilijny rozniosą po naszych domach w najbliższych tygodniach tak jak w poprzednich latach następujący parafianie:  w rejonie drogi na Trzcianę i Rzędzianowice – panie Władysława Bąk i Genowefa Wieczorek w rejonie drogi na Tarnów i Podleszany oraz Piątkowiec - panowie Ryszard i Jakub Różański . Dobrowolne wasze ofiary tak samo jak i ofiary z przyszłej niedzieli przeznaczone będą na budowę świątyni .
5. Do prac pomocniczych przy budowie świątyni zapraszamy w sobotę mieszkańców Piątkowca od nr 1 do 19d.
6. Urząd Gminy Mielec informuje, że nie prowadzi żadnej sprzedaży apteczek ratunkowych. Gmina Mielec przestrzega przed oszustami podającymi się za pracowników urzędu, którzy  wykorzystując nasze zaufanie  próbują w ten sposób dystrybuować akcesoria BHP osiągając w ten sposób prywatne korzyści.


Uroczystość Chrystusa Króla, 20 XI 2016
1. Dzisiejsza niedziela jest ostatnią niedzielą w Roku liturgicznym. Kościół  oddaje dzisiaj cześć Chrystusowi, Królowi Wszechświata a od dzisiaj także Chrystusowi Królowi naszego narodu. Za wspólne odmówienie „Aktu poświęcenia rodzaju ludzkiego Jezusowi Chrystusowi Królowi” możemy zyskać  odpust zupełny.
2. Od przyszłej niedzieli rozpoczniemy Adwent.  Czas, w którym poprzez ożywioną wiarę , modlitwę, spowiedź adwentową  mamy przygotować się do Świąt Bożego Narodzenia. Roraty w naszej kaplicy będą odprawiane od przyszłego poniedziałku codziennie o godz.18:00. Prosimy już dziś, by wszystkie dzieci przygotowały na Roraty lampiony.   
3. W liturgii tego tygodnia wspominać będziemy:
- w poniedziałek - wspomnienie ofiarowania NMP
- we wtorek wspomnienie Św. Cecylii – patronki muzyki kościelnej
- w czwartek wspomnienie św. Andrzeja Dung-Lac i towarzyszy,  męczenników  wietnamskich
- w piątek wspomnienie Św. Katarzyny Aleksandryjskiej  dziewicy.
Wszystkim solenizantom życzymy wielu łask Bożych za przyczyną świętych patronów.
4. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 11:00 poświęcimy opłatki na stół wigilijny, które  rozniosą po naszych domach  wskazani parafianie. Dobrowolne ofiary z opłatków zasilą tak jak w poprzednim latach prace przy  budowie świątyni.
5. Serdecznie zachęcamy do czytania Dużego i Małego Gościa z lampionem na adwent oraz Promyczka dobra dla dzieci.   
6. Do pracy przy sprzątaniu obejścia nowej świątyni zapraszamy w sobotę parafian z Woli Mieleckiej od nr. 561 do końca.
7. Intencje Mszy św. : W minionym tygodniu odeszła do wieczności śp. Irena Kowal – lat 63. Pogrzeb w poniedziałek o godz. 13:00. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie …


ZOBACZ NOWE ZDJĘCIA Z BUDOWY KOŚCIOŁA w 2016 roku [Galeria 1]


XXXIII Niedziela Zwykła, 13 XI 2016
1. Serdecznie dziękujemy za ofiary z ubiegłej niedzieli w kwocie 4950 zł i 7000  zł w kopertach na rzecz budowy świątyni. Dziękujemy bardzo serdecznie ks. Biskupowi Andrzejowi Jeżowi za ofiarę 50 tys. zł. Bóg zapłać!
Drodzy parafianie ! Zakończone zostały prace przy elewacji zewnętrznej. Obecnie wprawiane są okna i mamy nadzieje , że do końca roku te prace zostaną ukończone. Myśląc o przyszłych pracach wykończeniowych w środku świątyni został zamówiony projekt wystroju wnętrza, który jest na etapie uzgodnień z biurami projektowymi . W miesiącach zimowych jeżeli aura pozwoli , chcielibyśmy wykonać wszystkie przyłącza mediów doprowadzających wodę , gaz , prąd , kanalizację sanitarną i deszczową do i od budynku świątyni. Dziękując za wasze dotychczasowe wsparcie polecamy kolejne etapy budowy Bożej i ludzkiej życzliwości .
2. W środę przeżywać będziemy drugą rocznicę nawiedzenia kopi obrazu Jezusa Miłosiernego oraz relikwii Świętej Faustyny i Świętego Jana Pawła  w naszej parafii . Chcemy dziękować za tak wiele łask , których doświadczyliśmy w czasie błogosławionych chwil nawiedzenia i w dalszym ciągu doświadczamy . Uczynimy to w czasie popołudniowej adoracji dziękczynno-błagalnej , która rozpocznie się o godz. 15:00 Koronką do Miłosierdzia Bożego i drogą krzyżową prowadzoną przez członków „żywej drogi”. Następnie rozpocznie się prywatna adoracja przed Najświętszym Sakramentem , która zakończy się Nowenną przed Jubileuszowym aktem przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana  oraz Mszą św. o godz. 18:00 . Serdecznie zapraszamy na to nasze dziękczynienie wszystkich parafian !
3.W liturgii Kościoła przeżywać będziemy :
*w czwartek wspomnienie Św. Elżbiety - zakonnicy
*w piątek - wspomnienie Bł. Karoliny Kózka męczennicy ; patronki młodzieży i naszej diecezji
*w sobotę - wspomnienie bł. Salomei - zakonnicy
Wszystkim solenizantom życzymy obfitości łask Bożych .
4. Przyszła Niedziela to ostatnia niedziela w ciągu roku liturgicznego – Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata.  W tym dniu przypada też patronalne święto Liturgicznej Służby Ołtarza i Akcji katolickiej. Po Mszy św. o godz. 7:30  wypowiemy słowa Aktu Przyjęcia Chrystusa za Króla i Pana. Połączymy go z dotychczasowym Aktem Poświecenia Rodzaju Ludzkiego oraz Litanią do Najświętszego Serca Jezusowego w celu zyskania odpustu zupełnego.


XXXII Niedziela Zwykła,  6 XI 2016
1. Dziękujemy wszystkim darczyńcom za ofiary z dzisiejszej niedzieli na budowę świątyni oraz kilkunastu ofiarodawcom którzy złożyli ofiary indywidualne w ubiegłym miesiącu w wysokości 6000 zł.  W intencji wszystkich ofiarodawców odprawiona będzie Msza św.  poza parafią .
2. W liturgii kościoła wspominać będziemy w tym tygodniu :
- w środę – rocznicę poświęcenia Bazyliki Laterańskiej w Rzymie – Matki wszystkich kościołów
- w czwartek - wspomnienie Św. Leona papieża i doktora Kła
- w piątek - wspomnienie Św. Marcina z Tours bpa – w tym dniu przypada 98 rocznica odzyskania niepodległości przez naszą ojczyznę.
- w sobotę - wspomnienie Św. Jozafata bpa i męczennika .
Solenizantom składamy serdeczne życzenia i zapraszamy do modlitwy w dniu imienin lub urodzin.
3. Przyszła niedziela przeżywana będzie w naszej diecezji jako dzień solidarności z Kościołem prześladowanym w Iraku.
4. Przypominamy, że za dusze wypominane w naszej parafii modlimy się w miesiącu listopadzie w środy na Różańcu i w piątki odmawiając Koronkę do Miłosierdzia Bożego.
5.W środę na Mszę św. godz.. 18:00  i spotkanie po niej zapraszamy dzieci z klasy II Szkoły podstawowej, wraz z rodzicami.
6. Uroczyste zamknięcie Bram Miłosierdzia w całym Kościele, a zatem również we wszystkich kościołach jubileuszowych diecezji tarnowskiej nastąpi 13 listopada. W katedrze tarnowskiej głównej uroczystości o godz. 15.00 będzie przewodniczył biskup tarnowski Andrzej Jeż. Zachęcamy  parafian , którzy z różnych powodów do tej pory nie pielgrzymowali do Bramy Miłosierdzia, aby  w tych ostatnich już dniach skorzystali z łask jubileuszowych związanych z przejściem przez Bramę Miłosierdzia w Mielcu w Bazylice Św. Mateusza.
7. Zgodnie z zaleceniem Konferencji Episkopatu Polski w każdej parafii, także i naszej odprawimy nowennę przed Jubileuszowym Aktem Przyjęcia Chrystusa za Króla i Pana. Nowenna ta rozpocznie  się w czwartek  10 XI  i zakończy się w piątek - 18 listopada 2016.
8. Do prac pomocniczych przy budowie świątyni  zapraszamy  w sobotę parafian z Woli Mieleckiej od nr. 501 do 560.