Parafia Wola Mielecka, ogłoszenia parafialne 2017 roku

I Niedziela po Bożym Narodzeniu, 31 XII 2017
1. W dniu dzisiejszym obchodzimy Święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. Wpatrując się w Najświętszą Rodzinę obejmijmy modlitwą szczególnie te rodziny, które przeżywają kryzysy i zagrożone są rozbiciem, aby realizowały swoje powołanie i zadania w duchu Ewangelii na drodze do Królestwa Bożego. Jednocześnie dziękujemy Bożej Opatrzności za mijający rok 2017. Uczynimy to w sposób szczególny w czasie adoracji dziękczynno-przebłagalnej po Mszy świętej.
2. Jutro Nowy Rok - Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. To także Światowy Dzień Modlitw o Pokój. Msze św. w naszej kaplicy według porządku niedzielnego.
3. Różaniec w środę prosimy aby poprowadziła Róża Św. o Pio.
4. W tym tygodniu przypada I Czwartek, Piątek i Sobota miesiąca stycznia.  Możliwość spowiedzi w piątek godzinę przed wieczorną Mszą świętą. O godz. 17:30 Droga krzyżowa prowadzona przez Grupy modlitewne Żywej DK, a po Mszy św. zmiana stacji. Do chorych po domach z Komunią świętą udamy się w piątek: Ks. Proboszcz od godz. 13:00 a Ks. Wojciech od godz. 14:00.
5.  W sobotę Uroczystość Objawienia Pańskiego. Po Mszy świętej o godz. 11:00 roześlemy z kolędą małych kolędników misyjnych. Otwórzmy dla nich drzwi naszych domów. Po każdej Mszy św. poświęcimy złoto, kadzidło i kredę. Ofiary w tym dniu na tacę i małych kolędników przeznaczone będą na rzecz Misji świętych. [Kolęda misyjna 2018 więcej ]
6.  W przyszłą niedzielę wypada Uroczystość Chrztu Pańskiego. Święto to przypomina nam pamiątkę naszego chrztu i kończy okres Bożego Narodzenia . W tradycji chrześcijańskiej jednak aż do  Święta Ofiarowania Pańskiego  pozostaje wystrój świąteczny kościołów i śpiew kolęd. Na Mszę świętą o godz. 11:00 zapraszamy wszystkie dzieci. Ofiary na tacę przeznaczone będą na budowę naszej nowej świątyni.
7. Porządek kolędy w tym tygodniu przedstawia się następująco: >>więcej <<
8. Intencje Mszy świętych: >> [więcej ] <<  W minionym tygodniu odeszła do wieczności śp. Maria Mazur – lat 88 oraz Krystyna Leś – lat 70. Pogrzeb śp. Krystyny we wtorek o godz. 11:00. Polećmy ich nieśmiertelne dusze Bożemu miłosierdziu: Dobry Jezu …
9. Zakończenie roku, to czas bilansów. Niewiele jest takich parafii w Polsce, które mogą powiedzieć, że jej wierni praktykują w stu procentach. Tak jest u nas, jeżeli chodzi o praktyki niedzielne. Niedzielna Eucharystia gromadzi około 1100 wiernych na 2200 mieszkańców naszych miejscowości. W mijającym roku udzielonych zostało w naszej parafii 30 chrztów, 20 chłopców i 10 dziewczynek. Na miejsce wiecznego spoczynku odprowadziliśmy 18 parafian, 15 kobiet i 3 mężczyzn. Sakramentalne TAK powiedziało w naszej parafii 5 par. Sakrament bierzmowania przyjęło 29 młodych katolików zaś Komunię świętą przyjęło po raz pierwszy 21 dzieci. Rozdaliśmy także w czasie wszystkich Mszy świętych  52 000 Komunii świętych. Jeżeli chodzi o sprawy materialne to koncentrują się one wokół wznoszonej nowej świątyni. Doprowadzone zostały do niej media; prąd, woda, kanalizacja ściekowa i deszczowa. Wykonana została duża część instalacji grzewczej. Otynkowaliśmy całe zaplecze nowego kościoła wraz z prezbiterium i sufitami. Odmalowana także została nasza kaplica wraz z zapleczem. Koszty wykonanych robót i materiałów to 350 000 złotych. W ciągu minionego roku dzięki Bożej opiece oraz życzliwości waszej i licznych ofiarodawców z poza parafii udało nam się uskładać 410 000 złotych. Rok kończymy na plusie kwotą 60 000 złotych. Za te pieniądze oraz ofiary z kolędy pragniemy zakupić cegłę na elewację ścian wnętrza naszej świątyni.
10. ZOBACZ nowe zdjęcia z budowy kościoła w 2017 roku >>[ ZOBACZ FOTO]<<


IV Niedziela Adwentu, 24 XII 2017
1. Przeżywamy Wigilię Uroczystości Bożego Narodzenia. Dzisiaj nie będzie Mszy św. o godz. 15:30. Wieczorem zasiądziemy do wieczerzy wigilijnej. Zadbajmy o jej chrześcijańską oprawę. Niech jej towarzyszy w naszych domach:  wspólna modlitwa rodzinna, czytanie fragmentu Ewangelii o narodzeniu Jezusa,  łamanie się opłatkiem w rodzinnym gronie, szczere składanie życzeń oraz wspólny śpiew kolęd.
O północy zapraszamy na Mszę św.  zwaną Pasterką. Ofiary na tacę z tej Mszy przeznaczone będą na Fundusz Obrony Życia.
3. Jutro Uroczystość Bożego Narodzenia . Po Mszy św. o godz. 7:30 świeccy szafarze zaniosą Komunię św.  chorym odwiedzanym w I piątki miesiąca .
4. W drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia we wtorek Święto Św. Szczepana. Po Mszy św. o godzinie 7:30  poświęcenie owsa . A w czasie Mszy o godz. 11:00 udzielany będzie Sakrament Chrztu dwojgu małych dzieci .  Nie będzie Mszy św. o godz. 15:30.
5. Składamy serdeczne podziękowanie wam drodzy parafianie za ofiary w kwocie 17 000 zł. , złożone na budowę świątyni przy okazji roznoszenia opłatków.
6.W środę poprowadzi Różaniec Róża Św. Cecylii a w piątek Św. Faustyny.
7.W przyszłą niedzielę Świętej Rodziny Jezusa , Maryi i Józefa. Po każdej Mszy św. dziękczynne nabożeństwo na zakończenie roku kalendarzowego.
8.Intencje Mszy św. : >> [więcej ] << 
9.Porządek kolędy w tym tygodniu :
Czwartek  28 XII 2017 od godz. 8:30
   1. Od Rzędzianowic lewa strona drogi od nr 12 do spotkania
   2. Drugi kapłan od nr.  147  do spotkania
Piątek  29 XII 2017 od godz. 8:30
   1.Od Rzędzianowic prawa strona od nr 1 do spotkania  
   2.Drugi kapłan od nr.119a do spotkania
Sobota  30 XII 2017 od godz. 8:30                                       
   1.Od mostu po obu stronach drogi na Rzędzianowice do nr 123
   2.Od mostu lewa strona drogi tarnowskiej do nr 311 b                
Tradycyjne ofiary składane przez was przy okazji kolędy przeznaczone zostaną tak jak w poprzednich latach także na zakup cegły elewacyjnej  wnętrza naszej świątyni.


III Niedziela Adwentu, 17 XII 2017
1. Tegoroczny Adwent dobiega końca. Przyjście Pana jest już bliskie. Zapytajmy samych siebie: jak przeżyliśmy ten szczególny czas oczekiwania na przyjście Zbawiciela. Czy nasze chrześcijańskie życie jest bardziej otwarte na Boga i ludzi ? Dzisiaj jeszcze od godz. 14:30 do 15:30 zapraszamy wszystkich parafian do skorzystania ze spowiedzi adwentowo-świątecznej.
2. W sobotę ostatnie Roraty o godz. 7:00 . Po tej Mszy św. dzieci, które najaktywniej uczestniczyły w Roratach otrzymają symboliczne pamiątki.
3. W przyszłą IV niedzielę Adwentu wypada
Wigilia Uroczystości Bożego Narodzenia. Msze święte w naszej parafii tylko o do południa. Nie będzie Mszy św. o godz. 15:30. Wieczorem zasiądziemy do wieczerzy wigilijnej. My sami zadbajmy o jej chrześcijańską oprawę. Niech jej przede wszystkim towarzyszy: wspólna modlitwa, czytanie fragmentu Ewangelii o narodzeniu Jezusa, łamanie się opłatkiem, szczere składanie życzeń oraz wspólny śpiew kolęd.
Chciejmy zaprosić też do wigilijnego stołu ludzi samotnych. Wigilijną radość przeżyjmy przez udział w uroczystej Mszy św. o północy - zwanej Pasterką. Ofiary na tacę z Pasterki przeznaczone będą na Fundusz Obrony Życia.
4. W środę po Mszy św. zapraszamy na spotkanie przedstawicieli Parafialnej Rady  Duszpasterskiej Ekonomicznej.


II Niedziela Adwentu, 10 XII 2017
1. Przeżywamy dziś II Niedzielę Adwentu pamiętając w naszych modlitwach o Kościele na wschodzie. Serdecznie zapraszamy do udziału w Roratach – w Mszach oczekiwania o godz.18:00. W sposób szczególny to zaproszenie kierujemy pod adresem młodzieży oraz dzieci niosących lampiony.  Od soboty rozpoczniemy Nowennę do Dzieciątka Jezus przed uroczystością Bożego Narodzenia.
2. Składamy serdeczne podziękowanie wam drodzy parafianie za ofiary z ubiegłej niedzieli w kwocie 4 870 zł i 5 650 zł w kopertach oraz wpłatach bankowych na rzecz budowy świątyni.
3. W środę dzień modlitw za ofiary stanu wojennego.
4. Spowiedź przedświąteczna będzie w naszej parafii w przyszłą niedzielę od godz. 13:30 do godz. 15:30. W miarę możliwości skorzystajmy z niej i nie odkładajmy spowiedzi na ostatnią chwilę przed świętami.
5. Parafialny Oddział Caritas rozprowadza świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom . Za nabycie świec i ofiarę 5 złotych , serdeczne Bóg zapłać!
6. ZOBACZ nowe zdjęcia z budowy kościoła w 2017 roku >>[ ZOBACZ FOTO]<<


I Niedziela Adwentu, 3 XII 2017
1. Rozpoczynamy okres Adwentu czyli czas liturgicznego oczekiwania na ostateczne przyjście Pana Jezusa na ziemię. W adwentowym czuwaniu wraz z Maryją, pomogą nam Msze św. roratnie, które celebrowane będą codziennie o godz. 18.00. Dzieci prosimy, by przynosiły zapalone lampiony. Przed Mszą świętą śpiewać będziemy Godzinki o Niepokalanym Poczęciu N M P.  
2. Serdecznie dziękujemy za ofiary składane dzisiaj na budowę nowej świątyni. W intencji wszystkich ofiarodawców odprawiona będzie Msza św. w czasie świątecznym.
3. W środę po Mszy św. zapraszamy wszystkie grupy dziecięce i młodzieżowe na spotkanie ze Św. Mikołajem.
4. W piątek przypada Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Marii Panny. Porządek Mszy św. w naszej parafii godz. 7:30 i 18.00.
5. Poświęcone dzisiaj opłatki na stół wigilijny rozniosą po naszych domach w najbliższych tygodniach następujący parafianie: w rejonie drogi na Trzcianę i Rzędzianowice – panie Władysława Bąk i Genowefa Wieczorek; w rejonie drogi na Tarnów i Podleszany oraz Piątkowie c- panowie Ryszard i Jakub Różański.
Dobrowolne wasze ofiary będą przeznaczone tak jak w poprzednich latach na budowę świątyni.
6. Intencje Mszy św. : >> [więcej ] <<  W minionym tygodniu odeszła do wieczności śp. Maria Bury lat 84. Polecajmy jej nieśmiertelną duszę Bożemu miłosierdziu: Dobry Jezu…


Uroczystość Chrystusa Króla,26 XI 2017
1. Dzisiejsza niedziela jest ostatnią niedzielą w Roku liturgicznym. Kościół  oddaje dzisiaj cześć Chrystusowi, Królowi Wszechświata a od dzisiaj także Chrystusowi Królowi naszego narodu. Za wspólne odmówienie „Aktu poświęcenia rodzaju ludzkiego Jezusowi Chrystusowi Królowi” możemy zyskać  odpust zupełny.
2. We wtorek przypada 8 rocznica konsekracji biskupiej Pasterza naszej diecezji – bpa Andrzeja Jeża. Zachęcamy w tym dniu do szczególnej modlitwy za naszego biskupa i jego posługę.
3.  W tym tygodniu pierwszy czwartek , piątek i sobota miesiąca grudnia.  Spowiedź św. pierwszo-piątkowa: w środę dla dzieci , w piątek dla młodzieży i dorosłych od godz. 17:00. Do chorych z Komunią św. udamy się w piątek ks. Proboszcz od godz. 13:00 a ks. Wojciech od 14:00.O 17:30 droga krzyżowa prowadzona przez grupy modlitewne, a po Mszy św. zmiana rozważań drogi krzyżowej dla tych grup.
4. Od przyszłej niedzieli rozpoczniemy Adwent.  Czas, w którym poprzez ożywioną wiarę, modlitwę, spowiedź adwentową  mamy przygotować się do Świąt Bożego Narodzenia. Roraty w naszej kaplicy będą odprawiane od przyszłego poniedziałku codziennie o godz.18:00. Prosimy już dziś, by wszystkie dzieci przygotowały na Roraty lampiony.  Takie gotowe lampiony SA także dodatkiem Małego Gościa Niedzielnego.
5. W przyszłą niedzielę na Mszę św. o godz. 11:00 zapraszamy wszystkie dzieci. Po Mszy poświęcimy opłatki na stół wigilijny, które  rozniosą po naszych domach  wskazani parafianie, którzy czynili to w poprzednich latach. Dobrowolne ofiary z opłatków tak jak ofiary z tacy zasilą  prace przy  budowie świątyni.                       
6. Serdecznie zachęcamy do czytania Dużego i Małego Gościa z lampionem na adwent oraz Promyczka dobra dla dzieci.  


XXXIII Niedziela Zwykła, 19 XI 2017
1. Serdecznie dziękujemy parafianom z Ołpin za ofiary z ubiegłej niedzieli w kwocie 5800 zł. Bóg zapłać także za wasze wpłaty bankowe w kwocie 3300 złotych. Trwają prace tynkarskie. Myślimy także już o zakupie cegły elewacyjnej na ściany wewnątrz nowej świątyni.
2. W liturgii Kościoła przeżywać będziemy:
- w poniedziałek – Św. Rafała Kalinowskiego - kapłana
- we wtorek – wspomnienie Ofiarowania N M P
- w środę – Św. Cecylii – dziewicy i męczennicy – patronki muzyki kościelnej
Wszystkim solenizantom życzymy obfitości łask Bożych.
3.W środę po Mszy świętej zapraszamy na pierwsze spotkanie nowo wybranej Rady parafialnej.
4. Przyszła Niedziela to ostatnia niedziela w ciągu roku liturgicznego – Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata. Za pobożne odmówienie w tym dniu aktu oddania Najświętszemu Sercu Pana Jezusa zyskać możemy odpust zupełny. W tym dniu przypada też patronalne święto Liturgicznej Służby Ołtarza i Akcji katolickiej. W czasie Mszy św. o godz. 11:00 będzie uroczyste przyjęcie aspirantów do grona ministrantów .
5. Bardzo serdecznie zachęcamy do czytania w coraz dłuższe wieczory prasy katolickiej. Można jeszcze nabyć kalendarze rolnicze i misyjne, które wyłożone są na bocznym ołtarzu.
6. Intencje Mszy św. >> [więcej ] << 
7. ZOBACZ nowe zdjęcia z budowy kościoła w 2017 roku >>[ ZOBACZ FOTO]<<


XXXII Niedziela Zwykła, 12 XI 2017
1.Serdecznie dziękujemy za ofiary z ubiegłej niedzieli w kwocie 4550 zł i 5650  zł w kopertach na rzecz budowy świątyni. Dziękujemy także panu sołtysowi Wiesławowi Soboń  za zorganizowanie i przeprowadzenie zbiórki żywności dla Domu Księży Emerytów w Tarnowie.  Dziękujemy też wszystkim, którzy tymi darami się podzielili. Bóg zapłać ! Pamiętajmy dzisiaj w modlitwie o parafii  Ołpiny, która wspiera dzisiaj budowę naszej świątyni.
2. W czwartek przeżywać będziemy 3 rocznicę nawiedzenia kopi obrazu Jezusa Miłosiernego oraz relikwii Świętej Faustyny i Świętego Jana Pawła  w naszej parafii. Chcemy dziękować za tak wiele łask, których doświadczyliśmy w czasie błogosławionych chwil nawiedzenia i w dalszym ciągu doświadczamy. Uczynimy to w czasie popołudniowej adoracji dziękczynno-błagalnej, która rozpocznie się o godz. 15:00 Koronką do Miłosierdzia Bożego i drogą krzyżową prowadzoną przez członków „żywej drogi”. Następnie rozpocznie się prywatna adoracja przed Najświętszym Sakramentem, która zakończy się Nieszporami i Mszą świętą o godz. 18:00. Serdecznie zapraszamy na to nasze dziękczynienie wszystkich parafian !
3.W liturgii Kościoła przeżywać będziemy:
- w poniedziałek Św. Benedykta, Jana , Mateusza, Izaaka i Krystyna - pierwszych męczenników polskich
- w piątek wspomnienie Św. Elżbiety - zakonnicy   
- w sobotę - wspomnienie Bł. Karoliny Kózka męczennicy; patronki - młodzieży i naszej diecezji
Wszystkim solenizantom życzymy obfitości łask Bożych.
4. W przyszłą niedzielę przypada Światowy Dzień Pamięci o ofiarach wypadków drogowych.
5. Intencje Mszy św. >> [więcej ] << 


XXXI Niedziela Zwykła,  5 XI 2017
1. Dziękujemy wszystkim darczyńcom za ofiary z dzisiejszej niedzieli na budowę świątyni oraz kilkunastu ofiarodawcom którzy złożyli ofiary indywidualne w ubiegłym miesiącu w wysokości 2000 zł.  W intencji wszystkich ofiarodawców odprawiona będzie Msza św.  poza parafią.
2. W liturgii kościoła wspominać będziemy w tym tygodniu:
- w czwartek - rocznicę poświęcenia Bazyliki Laterańskiej w Rzymie – Matki wszystkich kościołów
- w piątek - wspomnienie Św. Leona papieża i doktora Kła
- w sobotę - wspomnienie Św. Marcina z Tours bpa – w tym dniu przypada  99 rocznica Odzyskania Niepodległości przez naszą Ojczyznę.
Solenizantom składamy serdeczne życzenia i zapraszamy do modlitwy w dniu imienin lub urodzin.
3. Przyszła niedziela przeżywana będzie w naszej diecezji jako dzień solidarności z Kościołem prześladowanym. Ofiarami na tacę wspierać będzie nas w tym dniu parafia Ołpiny. Pamiętajmy o naszych darczyńcach w modlitwie.
4. Przypominamy, że za dusze wypominane w naszej parafii modlimy się w miesiącu listopadzie w środy na Różańcu i w piątki odmawiając Koronkę do Miłosierdzia Bożego. 


XXX Niedziela Zwykła,  29 X 2017
1. W dzisiejszą niedzielę w kościołach konsekrowanych obchodzona jest rocznica poświęcenia kościoła. Módlmy się aby także kiedyś dzięki Bożej Opatrzności nasza wspólnota doczekała się jak najszybciej konsekracji własnej świątyni.

2. W środę przeżywać będziemy Uroczystość Wszystkich Świętych.  Procesje na cmentarzach w Mielcu z modlitwami za zmarłych odbędą się : na cmentarzu Komunalnym o godz.12:00 i 14:30 oraz na cmentarzach parafialnych w Mielcu i w Książnicach po Mszach św.  o godz. 14:00.
3. Wierni, którzy w dniach od 1 do 8 listopada nabożnie odwiedzą cmentarz i tam pomodlą się za zmarłych mogą zyskać odpust zupełny dla dusz w czyśćcu cierpiących – każdego dnia dla jednej duszy. Odpust można zyskiwać pod zwykłymi warunkami:
- stan łaski uświęcającej i Komunia św.,
- modlitwa w intencjach Ojca św.,
- wyzbycie się przywiązania nawet do grzechu lekkiego
- nawiedzenie cmentarza i tam modlitwa za zmarłą osobę, za którą ofiarowany jest odpust. W pozostałe dni roku można zyskiwać odpusty cząstkowe.
Ponieważ nie możemy być pewni co do posiadania dyspozycji dlatego można w ciągu dnia więcej razy wypełnić warunki wymagane do uzyskania odpustu zupełnego.
4. W czwartek 2 listopada w Dzień Zaduszny wspominać będziemy Wszystkich Wiernych Zmarłych . Msze św. w naszej kaplicy o godz. 7:30 i 18:00. Przed tymi Mszami czytane będą wypominki za naszych zmarłych.
5. W tym tygodniu przypada I Czwartek , Piątek i Sobota miesiąca. W ciągu tygodnia możliwość spowiedzi godzinę przed Mszą św. wieczorną. W piątek o godz 17:30 Droga Krzyżowa i Koronka do Bożego Miłosierdzia . Do chorych po domach z Komunią św. udamy się w piątek : Ks. Proboszcz od godz. 13:00 a Ks. Wojciech od godz. 14:00.
6. W przyszła niedzielę na Mszę św. o godz. 11:00 zapraszamy wszystkie dzieci zaś ofiary na tacę przeznaczoną będą na budowę świątyni.
7.Intencje Mszy św. >> [więcej ] <<   W minionym tygodniu odeszły do wieczności śp. Rozalia Marzec – lat 91 oraz Michalina Przebieglec – lat 75. Pogrzeb śp. Michaliny we wtorek o godz.12:00 : Dobry Jezu…


XXIX Niedziela Zwykła, 22 X 2017
1. Obchodzimy dzisiaj Światowy Dzień Misyjny, który rozpoczyna Tydzień misyjny w Kościele. Składka z dnia dzisiejszego przeznaczona jest na wsparcie dzieł misyjnych. Zachęcamy także do poparcia obywatelskiego projektu ustawy „Stop aborcji eugenicznej”
2. W związku z Tygodniem misyjnym bardzo prosimy aby Różaniec w tym tygodniu prowadziły następujące Róże:
- dzisiaj Róża Św. Faustyny
- w poniedziałek Róża Św. ojca Pio
- we wtorek Róża Św. Dominika
- w środę Róża  Św. Maksymiliana
- w czwartek Róża Św. Jana Pawła II
- w piątek Róża Matki Bożej Zawierzenia
- w sobotę Róża Bł. Anieli Salawa Zelatorów tych Róż prosimy o odebranie tekstów rozważań.
3. W liturgii tego tygodnia przeżywać będziemy:
- w środę wspomnienie Św. Jana Pawła II – papieża
- w sobotę - Święto Świętych Apostołów: Szymona i Judy Tadeusza
Solenizantom składamy serdeczne życzenia i zapraszamy do modlitwy różańcowej
4. W ubiegłą niedzielę odbyło się ogólnopolskie liczenie wiernych uczestniczących we Mszach świętych. W naszej kaplicy uczestniczyło 1096 wiernych. Dla porównania rok wcześniej we Mszach świętych w naszej kaplicy uczestniczyło 200 osób mniej.                    
5. W przyszłą niedzielę we wszystkich kościołach konsekrowanych obchodzona jest rocznica poświęcenia świątyni. W naszej wspólnocie modlić się będziemy abyśmy z Bożą pomocą doczekali  tej chwili.
6. W wyniku wyborów w dniu 15.10.2017 roku do Duszpasterskiej Rady Parafialnej zostali wybrani:
  Z Rejonu I - drogi na Rzędzianowice
         Dyduła Zbigniew   - 35 głosów
         Murjas Leszek       - 20  
  Z  Rejonu II – drogi na Trzcianę
         Marek Teresa  - 31
         Niedźwiedź Beata – 11
  Z Rejonu III - drogi Tarnowskiej
         Kołodziej Marta - 24
         Różański Ryszard  - 12  
  Z Rejonu IV  - drogi na Podleszany i Płyty
         Wilk Jan  - 15   
         Krawiec Leszek - 9                
  Z Rejonu V - Piątkowiec
         Ziółkowska Aurelia  - 7
         Cisło Józef - 10
Ponadto w skład Rady z nominacji ks. Proboszcza weszli:
    Ks. Wojciech Dudzik – wikariusz parafii i Władysława Bąk przedstawicielka parafialnej CARITAS.
Pozostali kandydaci otrzymali następującą ilość głosów : Krawiec Roman 7, Wiącek Jan – 4, Szot Fryderyk 7, Warchoł Wiesława - 7, Wieczorek Paweł – 5, Mazur Paweł - 4. Oddano razem  211 głosów, w tym 3 nieważne.  
Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim  parafianom, którzy wzięli udział i poważnie potraktowali wybory do Rady parafialnej.
Nowej Radzie gratulujemy wyboru i dziękujemy za przeprowadzenie dzisiaj akcji zbierania podpisów pod projektem ustawy „Stop aborcji eugenicznej.
7. W zakrystii można jeszcze nabyć Kalendarze rolnicze.


XXVIII Niedziela Zwykła, 15 X 2017
1. Dziękujemy serdecznie w imieniu Fundacji „Nowego Tysiąclecia” za wsparcie w ubiegłą niedzielę ubogiej a zdolnej młodzieży w naszej ojczyźnie kwotą 1000 zł. Dziękujemy także za oddane dzisiaj głosy na członków  nowej Rady duszpasterskiej.
2. W liturgii Kościoła w tym tygodniu przeżywać będziemy :
- w poniedziałek wspomnienie Św. Jadwigi śląskiej – 39 rocznica wyboru Św. Jana Pawła II na Stolicę Piotrową
- we wtorek wspomnienie Św. Ignacego Antiocheńskiego
- we środę święto św. Łukasza patrona Służby zdrowia
- w piątek wspomnienie Św. Jana Kantego , kapłana
- w piątek wspomnienie Bł. Jakuba Strzemię , biskupa
Wszystkim solenizantom składamy serdeczne życzenia imieninowe i urodzinowe.
3. Przyszła niedziela rozpoczyna tydzień modlitw w intencji Misji świętych. Ofiarą na tacę i modlitwą wpierać będziemy to najważniejsze zadanie Kościoła. Różaniec w tym dniu prosimy by poprowadziła Róża Św. Faustyny.
4. W dalszym ciągu zachęcamy wszystkich do udziału w tych pięknych nabożeństwach różańcowych.
5. Na parapetach okien wystawione są karteczki wspominkowe listopadowe i roczne. Bardzo prosimy zamawiając wypominki wyraźnie wypisywać nazwiska bliskich zmarłych. Można też nabywać w zakrystii kalendarze dla rolników.

XXVII  Niedziela Zwykła, 8 X 2017
1. Dzisiaj w całym Kościele w Polsce przeżywamy XVII Dzień Papieski. W miarę możliwości wesprzyjmy dzieło Nowego Tysiąclecia.
2. W piątek zapraszamy na ostatnie w tym roku Nabożeństwo fatimskie, które odprawimy po Mszy św. o godz. 18:00 . W związku z tym nie będzie różańca o godz. 17:30 tylko po Mszy świętej.Przynieśmy ze sobą lampiony.
3. W liturgii tygodnia przeżywać będziemy:
- w poniedziałek Bł. Wincentego Kadłubka - biskupa
- w piątek –wspomnienie Bł. Honorata Koźmińskiego kapłana
Wszystkim solenizantom oraz nauczycielom , którzy w sobotę obchodzić będą święto edukacji składamy serdeczne życzenia i zapraszamy do modlitwy w dniu imienin.
4. Składamy serdeczne podziękowanie za ofiary z ubiegłej niedzieli na budowę świątyni w kwocie 5460 zł i 5650 zł w kopertach i dniówkach.
5. W przyszłą niedzielę w całej diecezji w tym i w naszej parafii odbędą się  wybory do Duszpasterskiej Rady Parafialnej. Oznakowane kartki wyborcze rozdadzą dzisiaj po Mszy św. lektorzy. Na karteczce proszę wpisywać nazwisko tylko jednego kandydata ze swojego rejonu wyborczego. Zostaną wybrani dwaj, którzy zdobędą najwięcej głosów. Głosować może każdy parafianin po ukończeniu 18 roku życia. Karteczki proszę wrzucać na tacę w czasie kolekty lub przed obrazem Miłosierdzia.
Lista kandydatów:
 Rejon I - droga na Rzędzianowice: Dyduła Zbigniew, Muryjas Leszek, Krawiec Roman, Mazur Paweł
 Rejonu II – droga na Trzcianę: Marek Teresa, Warchoł Wiesława, Niedźwiedź Beata, Wieczorek Paweł
 Rejonu III - droga Tarnowska: Kołodziej Marta, Wiącek Jan, Różański Ryszard
 Rejon IV - droga na Podleszany i Płyty: Szot Fryderyk, Wilk Jan, Krawiec Leszek
 Rejon V - Piątkowiec: Cisło Józef, Maziarz Robert, Ziółkowska Aurelia
6.  Intencje Mszy św. : >> [więcej ] <<  


XXVI Niedziela Zwykła,  1  X 2017 
1. Bardzo serdecznie dziękujemy za ofiary składane dzisiaj na wykonanie okien nowej świątyni. W intencji wszystkich ofiarodawców odprawiona będzie Msza św. 13 X o godz. 18:00. Jeżeli chodzi o prace na budowlane to w tym tygodniu ukończony zostanie I etap przy instalacji grzewczej nowego kościoła a w połowie października rozpoczną się prace tynkarskie sklepienia i prezbiterium naszej świątyni.
2. Dzisiaj też o godzinie 15:00 zapraszamy na pierwsze nabożeństwo różańcowe. W dni powszednie Różaniec codziennie o godzinie 17:30.
3. W tym tygodniu przypada I Czwartek, piątek i sobota miesiąca października. Spowiedź św. z tej okazji od środy do piątku od godz. 17.00. Do chorych z posługą sakramentalną udamy się w piątek. Ks. Proboszcz od godz. 13:00 a Ks. Wojciech od godz. 14:00. Po Mszy świętej zmiana stacji żywej drogi krzyżowej .
4. W liturgii Kościoła w tygodniu przeżywać będziemy:
- w poniedziałek wspomnienie Świętych Aniołów Stróżów
- w środę wspomnienie Św. Franciszka z Asyżu - zakonnika
- w czwartek wspomnienie Św. Faustyny – zakonnicy apostołki Bożego Miłosierdzia
- w sobotę wspomnienie NMP Różańcowej
Wszystkim solenizantom składamy serdeczne życzenia.
5. W przyszłą niedzielę  obchodzony będzie w Polsce XVII Dzień Papieski.  W tym dniu tak jak w poprzednich latach przeprowadzona będzie zbiórka do puszek na Fundację "Dzieło Nowego Tysiąclecia". Zebrane ofiary zostaną przeznaczone na stypendia dla zdolnej a ubogiej młodzieży.
6. Przypominamy aby do soboty włącznie zgłaszać na karteczkach  kandydatów do nowej Rady Parafialnej. /podziękowanie/
7. W zakrystii można nabyć kalendarze dla rolników a na bocznym ołtarzu wystawione są kalendarze misyjne i zwykłe.
8.  Intencje Mszy św. : >> [więcej ] <<   Od dzisiaj w październiku i listopadzie poza parafią odprawiane będą Msze święte gregoriańskie za śp. Tadeusza Steca.


XXV Niedziela zwykła, 24 IX 2017  
1.W dniu dzisiejszym w sposób szczególny łączymy się z uczestnikami diecezjalnej pielgrzymki trzeźwościowej do Szczepanowa i modlimy się za alkoholików , którzy stali się niewolnikami tego strasznego nałogu oraz ich rodziny . Zachęcamy do całkowitej lub czasowej abstynencji oraz wpisywania się parafialnej Księgi trzeźwości.
2. W liturgii Kościoła w tygodniu wspominać będziemy:
- w poniedziałek wspomnienie Bł. Władysława z Gielniowa - kapłana
- w środę wspomnienie Św. Wincentego a Paulo- kapłana
- w czwartek wspomnienie Św. Wacława - męczennika
- w piątek Święto Świętych Archaniołów Michała, Gabriela  i Rafała
- w sobotę – Św. Hieronima - kapłana
Wszystkim solenizantom składamy serdeczne życzenia.
3. W środę Różaniec prosimy aby poprowadziła Róża Bł. Anieli Salawa a w piątek Róża Św. Cecylii.  
4. W przyszłą niedzielę na Mszę o godz. 11:00 zapraszamy wszystkie dzieci. Tradycyjnie ofiary na tacę z racji I niedzieli miesiąca przeznaczone będą na budowę  świątyni.
W tym dniu rozpoczniemy także nabożeństwa różańcowe. Różaniec w naszej kaplicy codziennie o godz. 17:30 , a w niedzielę o godz. 15:00. Zapraszamy wszystkich parafian na te przepiękne nabożeństwa maryjne, przez które możemy wyprosić tak wiele łask dla nas samych i całego Kościoła. W każdy dzień po nabożeństwie różańcowym odprawiana będzie Msza święta.
5. Bardzo serdecznie prosimy o zgłaszanie kandydatów do przyszłej Rady duszpasterskiej naszej parafii. Kandydatów możemy zgłaszać na karteczkach, które wrzucamy następnie do koszyka w czasie składki lub na bocznym ołtarzu.
6. Intencje Mszy św. : >> [więcej ] <<  
7. ZOBACZ nowe zdjęcia z budowy kościoła w 2017 roku >>[ ZOBACZ FOTO]<<


XXIV Niedziela Zwykła, 17 IX 2017 
1. W liturgii kościoła przeżywać będziemy :
- w poniedziałek Święto Św. Stanisława Kostki – patrona młodzieży
- w środę wspomnienie Św. Andrzeja Kim Taegon i męczenników koreańskich
- w czwartek Święto Św. Mateusza Apostoła i ewangelisty  
- w sobotę  wspomnienie Św. Ojca Pio - kapłana
Wszystkich solenizantów niech wspomagają w niebie święci patronowie.
2.Prosimy by Różaniec w tym tygodniu poprowadziła w środę Róża Św. Jana Pawła II a w piątek Róża Matki Bożej Zawierzenia.
3.W przyszłą niedzielę odpust parafialny w parafii Św. Mateusza w Mielcu. Suma odpustowa o godz. 11:00.
4.W przyszłą niedzielę w Szczepanowie odbędą się także główne uroczystości diecezjalne związane z dniem modlitw o trzeźwość. Włączmy się wszyscy w tę wielką modlitwę Kościoła. Zachęcamy też do wpisywania swoich postanowień trzeźwościowych w Parafialnej Księdze Trzeźwości, która wystawiona będzie na bocznym ołtarzu.
5.W  dniu 15 października odbędą się w całej diecezji wybory do rad duszpasterskich. Także w naszej parafii. Z tej racji  bardzo prosimy o zgłaszanie na karteczkach kandydatów do nowej Rady parafialnej. Kandydatów należy zgłaszać do dnia 9 X 2017r. Na ostatnie spotkanie w tej kadencji obecną  Radę zapraszamy w środę o po Mszy świętej. 
6.Intencje Mszy św. : >> [więcej ] <<   W minionym tygodniu odszedł z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności śp. Tadeusz Stec – lat 73. Pogrzeb w poniedziałek o godz. 15:00 . Dobry Jezu …


XXIII Niedziela Zwykła, 10 IX 2017 
1. Dziękujemy serdecznie za ofiary z ubiegłej niedzieli na budowę świątyni w kwocie 5160 zł i 6650 zł w kopertach. Bóg zapłać! W intencji wszystkich ofiarodawców modlić się będziemy w sposób szczególny w czasie Nabożeństwa fatimskiego w środę.
2. W trzecim tygodniu września Kościół wzywa nas także w czasie kwartalnych dni do modlitwy za dzieci, młodzież i wychowawców.
3. We wtorek o godz. 18:00 zapraszamy na odpust ku czci Imienia N M P do Starej kaplicy. Mszy świętej w kaplicy parafialnej w tym czasie nie będzie.
4. W liturgii Kościoła przeżywać będziemy:
 - w środę wspomnienie Św. Jana Chryzostoma, jest to   także   dzień fatimski.  Po Mszy świętej  o godz.18:00  zapraszamy na Różaniec fatimski. Przynieśmy  ze sobą lampiony.
- w czwartek Święto Podwyższenia Krzyża świętego
- w piątek wspomnienie NMP Bolesnej  przed  Mszą świętą o godz. 17:30 będzie odprawiona Droga Krzyżowa prowadzona przez grupy „Żywej drogi”
- w sobotę wspomnienie Świętych męczennika Korneliusza i Cypriana.
Wszystkich solenizantów niech wspomagają w niebie święci patronowie.
5. W czwartek o godzinie 18:00 po wakacyjnej przerwie wznowione będą próby chóru parafialnego. Serdecznie zapraszamy także na to spotkanie wszystkich, którzy chcieli by śpiewać na chwałę Pana.
6. Intencje Mszy św. : >> [więcej ] <<


XXII Niedziela Zwykła, 3 IX 2017
1. Składamy serdeczne podziękowania za ofiary składane dzisiaj na budowę świątyni. Bóg zapłać także wszystkim ofiarodawcom, którzy w ubiegłym miesiącu dokonali wpłat bankowych na kwotę 1300 zł. oraz wsparcie poszkodowanych w wichurach ofiarą do puszek 1540 zł.W intencji wszystkich ofiarodawców odprawiona będzie Msza św. w czasie Nabożeństwa fatimskiego.
2. Jutro o Mszą świętą o godz. 9:30 rozpoczniemy uroczyście Nowy rok szkolny i katechetyczny. Serdecznie zapraszamy wszystkich uczniów  rodziców i nauczycieli aby Bogu zawierzyć wielkie dzieło wychowania młodego pokolenia.
3. W liturgii tygodnia przeżywać będziemy:
- I czwartek miesiąca września - o godz. 18:00 Msza św.  oraz adoracja NS połączona z modlitwą o nowe powołania kapłańskie i zakonne  
- w piątek Uroczystość Narodzenia NMP – głównej Patronki naszej diecezji. Po Mszy świętej poświecimy ziarno siewne.
4. W czwartek w Chorzelowie rozpoczynają się czterodniowe uroczystości odpustowe których kulminacją będzie  koronacja cudownego obrazu NMP Królowej Rodzin złotymi koronami papieskimi w sobotę 9 IX o godz. 11:00 . Jest to niezwykła uroczystość w której w miarę możliwości zechciejmy jak najliczniej wziąć udział. Uroczystości w Chorzelowie transmitować będzie Telewizja „Trwam”, Radio „Maryja” oraz radio diecezjalne RDN. Szczegóły można znaleźć na plakacie w gablocie.
Grupa 16 organizuje pieszą pielgrzymkę na to wydarzenie, do której zaprasza wszystkich uczestników PPT, duchowych pielgrzymów, jak i tych, którzy chcą zaznać choć namiastki pielgrzymowania. Ze względów bezpieczeństwa, trasa będzie wiodła przez Złotniki (w sumie ok. 8 km). Wyjście pielgrzymki nastąpi spod bazyliki św. Mateusza w Mielcu w sobotę o godz. 8:00. Więcej informacji i zapisy na facebooku i stronie grupy 16.
5. Modlitwę różańcową prosimy by poprowadziła w środę Róża Św. Dominika a w piątek Św. Maksymiliana
6. Intencje Mszy św. : >> [więcej ] <<   W minionym tygodniu odszedł z naszej wspólnoty do wieczności śp. Jacek Mazur – lat 83. Polećmy jego nieśmiertelną duszę Bożemu Miłosierdziu…
7. ZOBACZ nowe zdjęcia z budowy kościoła w 2017 roku >>[ ZOBACZ FOTO]<<


XXI Niedziela zwykła, 27 VIII 2017
1.Dziękujemy Bożej Opatrzności za kończący się czas wakacji
i wypoczynku. Dziękujemy także wszystkim , którzy dostrzegając wielką falę pijaństwa w naszym narodzie dali świadectwo życia trzeźwego w miesiącu sierpniu.
2. Nowy rok szkolny i katechetyczny rozpoczynamy 4 września (poniedziałek), Zachęcamy serdecznie młodzież i dzieci do skorzystania ze Spowiedzi św.  na rozpoczęcie roku szkolnego, jednocześnie przed pierwszym piątkiem miesiąca, w środę i piątek od godz. 17:00.
3. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i sobota miesiąca września.  W I piątek miesiąca rozpocznie też swoje przygotowanie duchowe do Sakramentu Bierzmowania młodzież z klasy VII podstawowej oraz II i III Gimnazjum. Z posługą sakramentalną do chorych udamy się w I  Piątek  od godz. 9:00.
4. W Piątek po Mszy św. odbędzie się spotkanie Modlitewnej Grupy Żywej Drogi Krzyżowej, która to grupa pół godziny przed Mszą św. poprowadzi Drogę krzyżową i Koronkę do Miłosierdzia Bożego.
5. W środę prosimy o przewodniczenie modlitwie na Różańcu, Różę Św. Ojca Pio .
6. W przyszłą niedzielę po wakacyjnej przerwie powraca Msza św. o godz. 15:30. Na Mszę św. o godz. 11:00 zapraszamy wszystkie dzieci. Ofiary na tacę z racji I niedzieli przeznaczone będą na budowę świątyni.
7. Dyrektor Zespołu Szkół zaprasza rodziców dzieci trzyletnich i zapisanych po raz pierwszy do przedszkola na rok szkolny 2017/2018 na spotkanie informacyjne w dniu 29 sierpnia 2017 o godz. 17.00 (tj. wtorek) w budynku przedszkola oraz na  dni adaptacyjne, które  odbędą się 31.08. i 01.09. 2017r.w godzinach od 9:00 do 11:00. 


XXI Niedziela zwykła, 20 VIII 2017
1. Dzisiaj w naszej parafii o godz. 15.00 Mszą św. dziękczynną rozpoczniemy Gminne Dożynki. Dziękując Bogu za opiekę, prośmy o dalsze łaski dla ludzi pracy.
2. Trwa miesiąc sierpień - czas szczególnej modlitwy o trzeźwość Polskiego Narodu. Dlatego w dalszym ciągu zachęcamy do wytrwałej modlitwy o trzeźwość oraz do abstynencji w spożywaniu alkoholu.
2. W liturgii nadchodzącego tygodnia przeżywać będziemy:
• w poniedziałek wspomnienie św. Piusa X - papieża
• we wtorek wspomnienie NMP Królowej
• w czwartek - Święto Św. Bartłomieja, Apostoła
• w sobotę - Uroczystość NMP Częstochowskiej. Skierujmy tego dnia nasze myśli i serca na Jasną Górę, gdzie bije serce narodu.
Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa i wszelkiej pomyślności.
3. W piątek w duchowej łączności ze wszystkimi pielgrzymami z diecezji tarnowskiej powierzmy siebie i nasze rodziny Niebieskiej Matce w Jasnogórskim sanktuarium.
4.  Modlitwie różańcowej w środę bardzo prosimy by przewodniczyła Róża Św. Cecylii, a w piątek Św. Faustyny.
5. Powoli przygotowujemy się również do uroczystości odpustowych i Koronacyjnych w Chorzelowie. Cały program wywieszony jest w gablocie.
6. Intencje Mszy św. : >> [więcej ] << 


XX Niedziela zwykła, 13 VIII 2017
1. Bóg zapłać za  ofiary z ubiegłej niedzieli na budowę świątyni w kwocie 4560 zł i 3600 zł w kopertach , oraz za dzisiejszą składkę przeznaczoną na Uniwersytet Jana Pawła II w Krakowie.
2. We wtorek w liturgii Kościoła będziemy przeżywać Uroczystość Wniebowzięcia NMP. Msze Święte  w naszej kaplicy w porządku niedzielnym: o godz. 7:30; 9:30 i 11:00. Podczas Mszy Świętej o godz. 11.00  będzie poświęcenie ziół i wieńców żniwnych.
- w czwartek  w liturgii wspominamy Św. Jacka-prezbitera
3. W przyszłą niedzielę 20 sierpnia 2017 roku o godz. 15.00 będzie popołudniowa msza św. jako dziękczynienie za tegoroczne zbiory - połączona z Gminnymi Dożynkami. Serdecznie zapraszamy na tą uroczystość w imieniu Władz Gminy i swoim.
4. W czwartek z placu katedralnego w Tarnowie po raz 35 wyruszy Piesza Pielgrzymka Tarnowska na Jasną Górę. Chciejmy choć duchowo włączać się w to pielgrzymowanie i swoimi modlitwami wspierać pątników zmierzających na Jasną Górę.
5. Zachęcamy do pogłębiania wiary poprzez czytanie prasy katolickiej, którą można nabywać po Mszy św.
6. O przewodniczenie modlitwie różańcowej w tym tygodniu prosimy w środę Różę Matki Bożej Zawierzenia, a w piątek Bł. Anieli Salawa.  
7. Intencje Mszy św. : >> [więcej ] << 


XIX Niedziela zwykła, 6 VIII 2017
1. Bóg zapłać za ofiary z dzisiejszej niedzieli na budowę świątyni. Składka z przyszłej niedzieli przeznaczona jest Uniwersytet Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie.
2. W tym tygodniu w liturgii przeżywać będziemy:
- we wtorek wspomnienie Św. Dominika – kapłana
- w środę święto Św. Teresy Benedykty od Krzyża – patronki Europy
- w czwartek święto Św. Wawrzyńca patrona bibliotekarzy i pszczelarzy
- w piątek wspomnienie Św. Klary - dziewicy
Wszystkim Solenizantom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia i zapraszamy do wspólnej modlitwy w dniu imienin.
3. W przyszłą niedzielę zapraszamy serdecznie aby wieczorem przyjść po raz drugi do świątyni na Różaniec Fatimski o godz. 19:00. Przynieśmy ze sobą lampiony.
4. O przewodniczenie modlitwie różańcowej prosimy w środę Różę Św. Maksymiliana a w piątek Św. Jana Pawła II.