Parafia Wola Mielecka, ogłoszenia parafialne 2020 roku

Statystyki parafialne 2020 roku, 31 XII 2020

Drodzy bracia i siostry! Na koniec trochę statystyki parafialnej. Zaglądnijmy do  wydarzeń minionego 2020 roku. 
W naszej wspólnocie   zostało ochrzczonych 22  małych dzieci,  10 chłopców i 12 dziewczynek. Do pierwszej Komunii świętej przystąpiło 18 dzieci z klasy III zaś przez Sakrament Bierzmowania stało dojrzałymi chrześcijanami się także 18 młodych dziewcząt i chłopców.
W tej statystyce nie możemy nie pamiętać o młodych małżeństwach których zawiązało się sakramentalnym węzłem 10 par. 
Bolesnym ale wpisanym w naturę ludzka momentem w życiu człowieka jest śmierć. Ważne żeby się na jej moment jak najlepiej przygotować. Z naszej wspólnoty w minionym roku odeszło do wieczności 23 osoby; 8 kobiet i 15 mężczyzn z czego 3 osoby, które w ostatnich latach nie mieszkały w naszej parafii.

Jeżeli chodzi o sprawy gospodarcze to miniony rok  był  10  wznoszenia naszej świątyni parafialnej ku czci Bożej Opatrzności. Trudny rok ale mimo kryzysu, który nęka współczesny świat i utrudnia życie wielu rodzin wiele znów udało nam się wspólnie zrobić.
U początku tego roku zaczęliśmy prace przy tarasach zewnętrznych świątyni , które ukończone zostały w czerwcu. Odnowione zostały piękne XIX meble do zakrystii ofiarowane nam przez parafię Św. Mateusza. Wykonana została w całości instalacja elektryczna, gazowa, wodociągowa, przeciwpożarowa, nagłośniająca, centralnego odkurzacza, który zafundowała jedna z naszych rodzin, oraz oddana do użytku cała instalacja grzewcza. Wymalowane zostało prezbiterium kościoła oraz całe zaplecze.W prezbiterium świątyni wykonana została piękna posadzka marmurowa a na zapleczu posadzka gresowa.
Zostały wykonane i zamontowane drzwi wejściowe do świątyni : 6 sztuk , oraz na zapleczu : 9 drzwi, w tym 4 przeciw pożarowe.
Pięknie prezentują się zrobione przez naszego parafianina schody na strych.
Zadatkowany został połową kwoty Krzyż, który stanowić będzie wystrój głównej ściany w prezbiterium kościoła.
Zakupiliśmy 200 krzeseł.  Na te prace i funkcjonowanie parafii udało nam się uzbierać 462 080 złotych.
Wydatki wyniosły 482 720 złotych. Rok kończymy niewielkim deficytem wynoszącym niecałe 20 tys. złotych.  


I Niedziela po Bożym Narodzeniu, 27 XII 2020
1. W dniu dzisiejszym obchodzimy Święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. Wpatrując się w Najświętszą Rodzinę obejmijmy modlitwą szczególnie te rodziny, które przeżywają kryzysy i zagrożone są rozbiciem, aby realizowały swoje powołanie i zadania w duchu Ewangelii na drodze do Królestwa Bożego. Niech wyrazem tej jedności będzie częstsza wspólna modlitwa wieczorna w intencji pokoju i miłości w naszych rodzinach i na całym świecie.  
2. W czwartek ostatni dzień 2020-go roku. Po południu o godz. 17.00 Msza św. na zakończenie Starego Roku w nowej świątyni  a następnie Adoracja dziękczynno-przebłagalna przed Najświętszym Sakramentem. Zapraszamy serdecznie na to ostatnie Nabożeństwo w tym trudnym  roku.
3. W piątek Nowy Rok - Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. To także Światowy Dzień Modlitw o Pokój.  Msze św. w naszej parafii według porządku niedzielnego.   
4. W tym tygodniu przypada I Piątek i Sobota miesiąca stycznia. Mamy nadzieję że większość z nas skorzystała z Sakramentu Pokuty przed świętami, ale zawsze jest możliwość spowiedzi przed każdą Mszą św. Świeccy szafarze zaniosą Komunię św. w I Piątek tylko tym chorym, którzy bezpośrednio zwrócą się do nich z prośbą o Komunię.
5. Od poniedziałku Mszę święte w niedzielę i święta będą odprawiane w nowej świątyni natomiast w dni powszednie w kaplicy parafialnej.
6. Ofiary na tacę z przyszłej niedzieli przeznaczone będą na prace wykończeniowe przy nowej świątyni. Ofiary od Aniołka przy szopce przez cały okres Bożego Narodzenia przeznaczamy na pomoc małym kolędnikom misyjnym. Polecamy waszej ofiarności tę piękną inicjatywę misyjną.
7. W tym tygodniu na Mszę św. kolędowe zapraszamy :
1 I 2021 o godz. 12:00  parafian z Woli Mieleckiej ; domy po prawej stronie drogi  tarnowskiej do Piątkowca
3 I 2021 o godz. 12:00 parafian z Woli Mieleckiej ; domy po lewej stronie drogi  tarnowskiej do Piątkowca
8. Intencje mszalne: >> [więcej ] <<

ZOBACZ nowe zdjęcia z budowy kościoła w 2020 roku


IV Niedziela Adwentu, 20 XII 2020
1. W dniu 12 grudnia br. Ojciec Święty Franciszek mianował księdza prałata Artura Ważnego biskupem pomocniczym diecezji tarnowskiej. Osobę Księdza Biskupa Nominata polecamy w serdecznej modlitwie Trójjedynemu Bogu przez orędownictwo Bożej Rodzicielki oraz świętych i błogosławionych diecezji tarnowskiej.
2. Tegoroczny Adwent dobiega końca. Przyjście Pana jest już bliskie. Zapytajmy samych siebie: Jak przeżyliśmy ten szczególny czas oczekiwania na przyjście Zbawiciela. Czy nasze chrześcijańskie życie jest bardziej otwarte na Boga i ludzi ?
3. Jak już wspominaliśmy z powodu pandemii nie będzie w parafiach spowiedzi zbiorowych. W naszej kaplicy od poniedziałku do środy będzie możliwość przystąpienia do Sakramentu Pokuty w godzinach od 15:00 do 18:00 w czasie Adoracji Najświętszego Sakramentu. Adoracja rozpocznie się  Koronką do Miłosierdzia Bożego a zakończy Nowenną do Dzieciątka Jezus .
4. W czwartek Wigilia przed Uroczystością Bożego Narodzenia. Ostatnie Roraty o godz. 7:00.  Wieczorem zasiądziemy do wieczerzy wigilijnej.  Zadbajmy wszyscy o jej chrześcijańską oprawę.  Niech jej przede wszystkim towarzyszy w naszych domach:
- wspólna modlitwa rodzinna,
- czytanie fragmentu Ewangelii o narodzeniu Jezusa,  
- łamanie się opłatkiem w rodzinnym gronie,
- szczere składanie życzeń oraz wspólny śpiew kolęd.
Zaprośmy też do wigilijnego stołu ludzi samotnych. Wigilijną radość przeżyjmy przez udział w uroczystej Mszy św. o północy - zwanej Pasterką w budującej się nowej świątyni. Ofiary na tacę z Pasterki przeznaczone będą na Fundusz Obrony Życia.
5. W piątek Uroczystość Bożego Narodzenia. Po Mszy św. o godz. 7:30 świeccy szafarze zaniosą Komunię św. tym chorym, którzy bezpośrednio zwrócą się do nich z prośbą o Komunię.
6. W drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia w sobotę Święto św. Szczepana. Po Mszy św. o godzinie 9:30  poświęcenie owsa.  W tym dniu nie będzie Mszy św. o godz. 15:30.
7. Drodzy parafianie od Mszy świętej pasterskiej Msze święte w niedzielę i święta odprawiane będą w naszej nowej świątyni w godzinach: 7:30 , 9:30 , 12:00 i 15:30.  O godz. 11:00 będzie zaś odprawiana Msza św. z transmisją na żywo w kaplicy parafialnej.
8. Jak słyszeliśmy w komunikacie ks. Biskupa w ubiegłą niedzielę , ze względu na epidemię , nie odbędzie się w tym roku tradycyjna wizyta duszpasterska,  zwana kolędą. Dlatego zgodnie z sugestiami Księdza Biskupa serdecznie zapraszamy was drodzy Parafianie na Msze święte o godz. 12:00 od Święta Św. Szczepana, które będziemy sprawować w intencji mieszkańców poszczególnych rejonów naszej parafii.  Ponieważ obowiązują w dalszym ciągu ograniczenia odnośnie liczby wiernych w kościołach, bardzo prosimy aby na te Msze święte kolędowe przychodzili tylko parafianie z wyznaczonego rejonu. Podczas tych Mszy świętych będziemy udzielać błogosławieństwa rodzinom. Prosimy, by przynosić ze sobą wodę, którą po poświęceniu w kościele, będzie można pokropić swoje mieszkanie. Będą też do zabrania przygotowane obrazki zawierające m.in. modlitwę błogosławieństwa. Harmonogram Mszy świętych kolędowych  jest na naszej stronie internetowej i w gablocie. [KOLEDA 2020/2021>>>]
W tym tygodniu zapraszamy:  26 XII 2020 - w sobotę parafian z Woli Mieleckiej; domy po prawej stronie drogi na Trzcianę. 27 XII 2020  - w niedzielę parafin z Woli Mieleckiej; domy po lewej stronie drogi na Trzcianę.


III Niedziela Adwentu, 13 XII 2020
1. Przeżywamy dziś III Niedzielę Adwentu, zwaną w liturgii „Gaudete” – Radujemy się bo Zbawca już nadchodzi. Dlatego tym serdeczniej zapraszamy do udziału w Roratach – w Mszach oczekiwania o godz.18:00.   W Środę po Mszy św. wieczornej rozpoczniemy  Nowennę do Dzieciątka Jezus przed uroczystością Bożego Narodzenia.
2. W dniu dzisiejszym rozpoczynają się kwartalne dni modlitw o Życie Chrześcijańskie Rodzin. Zachęcamy serdecznie wszystkie rodziny do kształtowania w sobie postawy chrześcijańskiej oraz zachowywania szlachetnych obyczajów życia i świąt.
3. Zachęcamy do korzystania z Sakramentu Pokuty w każdy dzień przed Mszą świętą czy to rano czy wieczorem. Spowiedzi adwentowej zbiorowej z powodu pandemii nie będzie.  W miarę możliwości skorzystajmy ze spowiedzi wcześniej.
4. Bóg zapłać za ofiary z ubiegłej niedzieli na budowę świątyni w kwocie 2300 zł i 21 000 zł. w kopertach , wpłatach bankowych i wpłaconych dniówkach.
5. Prezes IPN zwróci się z prośbą do Przewodniczącego KEP z prośbą o włączenie się w inicjatywę uczczenia pamięci ofiar stanu wojennego w Polsce „Ofiarom stanu wojennego. Zapal Światło wolności”. Akcja ta polega na postawieniu w oknie swoich domów/mieszkań zapalonych świec dnia 13 grudnia tj. dzisiaj o godz. 19.30, co byłoby bezpośrednim nawiązaniem do historycznych gestów św. Jana Pawła II oraz Ronalda Regana, Prezydenta Stanów Zjednoczonych, którzy pamiętnego 13 grudnia 1981 roku w ten właśnie sposób – w Pałacu Apostolskim oraz w Białym Domu, wyrazili swój sprzeciw wobec polityki władz komunistycznych w Polsce.  Biskup Tarnowski popiera akcję i zachęca do włączenia się w nią.


II Niedziela Adwentu, 6 XII 2020
1. Składamy serdeczne Bóg zapłać za ofiary składane dzisiaj  w naszej parafii na rzecz budowy świątyni. Ofiary dzisiejsze tak jak też z opłatków przeznaczone są na wykonanie drzwi wejściowych i krzesła do nowego kościoła . W intencji wszystkich ofiarodawców odprawiona będzie w24 XII o godz. 7:00.
2. W liturgii Kościoła w tym tygodniu będziemy wspominać: w poniedziałek wspomnienie Św. Ambrożego – bpa i dok. Kła; we wtorek – Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP.  Porządek Mszy św. w naszej parafii godz. 7:30 ; 9.30 i 18.00. Na godz. 15.00 zapraszamy do nowej świątyni dzieci i rodziców z klasy III . Poświęcimy tam medaliki i zawierzymy wszystkich Maryi Niepokalanie Poczętej.
3. Caritas rozprowadza świece wigilijne. Dochód ze sprzedaży, przeznaczony jest na wyrównanie szans edukacyjnych najuboższych uczniów.  Za ofiarność składamy serdeczne„Bóg zapłać”.
4. W środę po Mszy św. odbędzie się kolejne spotkanie Parafialnego Zespołu Synodalnego.
5. W następną niedzielę wypada dzień modlitw za ofiary stanu wojennego.


I Niedziela Adwentu, 29 XI 2020
1. Rozpoczynamy okres Adwentu czyli czas liturgicznego oczekiwania na ostateczne przyjście Pana Jezusa na ziemię. W adwentowym czuwaniu wraz z Maryją, pomogą nam Msze św. roratnie, które celebrowane będą codziennie o godz. 18.00. Przed Mszą świętą śpiewać będziemy Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP.  
2. W tym tygodniu pierwszy czwartek, piątek  miesiąca grudnia.  Spowiedź św. pierwszo-piątkowa: w środę dla dzieci, w czwartek dla młodzieży i w piątek dla dorosłych od godz. 17:00 . W Piątek udamy się tylko do chorych z Komunią św, których zgłosicie do czwartku w kancelarii i zakrystii. Ks. Proboszcz od godz. 12:30 a ks. Dominik od 14:00.
3. Dziękujemy serdecznie Ks. dr Markowi Łabuzowi oraz parafianom z Radgoszczy za ofiarowane 3 konfesjonały do naszej nowej świątyni. Dziękujemy także bardzo wszystkim paniom i panom, którzy wczoraj tak licznie pomogli nam sprzątać nową świątynię i przygotować ją na sprawowanie świętej liturgii.


ZOBACZ nowe zdjęcia z budowy kościoła w 2020 roku
4. Poświęcone dzisiaj opłatki na stół wigilijny ze względu na pandemię będzie można nabywać tylko w zakrystii i w kancelarii parafialnej . Dobrowolne ofiary z opłatków tak jak i ofiary z przyszłej niedzieli przeznaczone będą na zakupione  krzesła oraz montaż drzwi wejściowych do nowej świątyni.
5. Caritas  Polska rozprowadza świece wigilijnej pomocy dzieciom, które wystawione są na bocznym ołtarzu.


Uroczystość Chrystusa Króla, 22 XI 2020
1. Dzisiejsza niedziela jest ostatnią niedzielą w Roku liturgicznym.  Kościół  oddaje w tym dniu cześć Chrystusowi, Królowi Wszechświata. Za wspólne odmówienie „Aktu poświęcenia rodzaju ludzkiego Jezusowi Chrystusowi Królowi możemy zyskać  odpust zupełny.
2. W środę po Mszy świętej o godz. 18:00 odbędzie się kolejne spotkanie synodalne.
3. W liturgii tego tygodnia wspominać będziemy: we wtorek święto Św. Andrzeja Dung-Lac kapłana i towarzyszy. Wszystkim solenizantom życzymy wielu łask Bożych za przyczyną świętego patrona.
4. W najbliższą sobotę chcemy zacząć porządkować wnętrze naszej nowej świątyni po wykonanych w ostatnim roku pracach do używalności i godnego sprawowania liturgii. Dlatego serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych o godz. 8:30 z mopami, ścierkami i drabinkami do sprzątania i czyszczenia posadzki oraz okien tak na zapleczu jak i w nawie głównej. Każda para rąk się przyda.
5. Od przyszłej niedzieli rozpoczniemy Adwent.  Czas, w którym poprzez ożywioną wiarę, modlitwę, spowiedź adwentową mamy przygotować się do Świąt Bożego Narodzenia. Roraty w naszej kaplicy będą odprawiane od przyszłego poniedziałku codziennie o godz.18:00.
6. W przyszłą niedzielę po Mszy świętej o godz.11:00  poświęcimy opłatki na stół wigilijny, które w tym roku ze względu na pandemię będzie można nabywać tylko w zakrystii i w kancelarii parafialnej. Dobrowolne ofiary z opłatków tak jak i ofiary z przyszłej niedzieli przeznaczyć chcemy na zakup 200 krzeseł do nowego kościoła oraz montaż drzwi wejściowych do nowej świątyni. Przewidziany koszt tych prac to 45 000 złotych.
7. Intencje mszalne: >> [więcej ] << 


XXXIII Niedziela Zwykła, 15 XI 2020
1.Przeżywamy dzisiaj Światowy Dzień Pamięci o ofiarach wypadków drogowych oraz Światowy Dzień ubogich. Bądźmy ludźmi ostrożnymi i wrażliwymi czy to korzystając z naszych dróg czy też spotykając się z tymi, którym jest gorzej.
2. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 11:00 przeżywać będziemy prywatną adorację dziękczynno-błagalną za owoce Nawiedzenia Obrazu Jezusa Miłosiernego przed  6-ciu laty. Prosić też chcemy o Miłosierdzie dla świata w obliczu pandemii oraz potrzebne łaski dla naszych rodzin. Adoracje zakończymy nieszporami eucharystycznymi  o godz. 15:30.
3. W liturgii Kościoła przeżywać będziemy:
* we wtorek wspomnienie Św. Elżbiety węgierskiej
* w środę - wspomnienie Bł. Karoliny Kózka męczennicy; patronki młodzieży i naszej diecezji
*w piątek – Św. Rafała Kalinowskiego - kapłana
*w sobotę – wspomnienie Ofiarowania N M P
Wszystkim solenizantom życzymy obfitości łask Bożych.
4. Przyszła Niedziela to ostatnia niedziela w ciągu roku liturgicznego – Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata. Za pobożne odmówienie w tym dniu aktu oddania Najświętszemu Sercu Pana Jezusa zyskać możemy odpust zupełny. W tym dniu przypada też patronalne święto Liturgicznej Służby Ołtarza i Akcji katolickiej.
5. Bardzo serdecznie zachęcamy do czytania w coraz dłuższe wieczory prasy katolickiej. Można jeszcze nabyć kalendarze rolników i misyjne , które wyłożone są na bocznym ołtarzu.
6. Intencje mszalne: >> [więcej ] <<  W minionym tygodniu odszedł do wieczności śp. Józef Piłat – lat 93. Dobry Jezu ….  >>[Odeszli do Pana, Wola Mielecka 2005-2020]<<

ZOBACZ nowe zdjęcia z budowy kościoła w 2020 roku


XXII Niedziela Zwykła, 8 XI 2020
1. Serdecznie dziękujemy za ofiary z ubiegłej niedzieli w kwocie 2000 zł i 3750  zł w kopertach wpłatach bankowych na budowę świątyni .  Bóg zapłać!
2. W liturgii Kościoła przeżywać będziemy:
* w poniedziałek Rocznica poświęcenia Bazyliki Laterańskiej w Rzymie
* we wtorek wspomnienie Św. Leona Wlk. papieża
* w środę - wspomnienie Św. Marcina z Tours bpa – w tym dniu chcemy modlić się za naszą ojczyznę w 102 rocznica odzyskania niepodległości w czasie Mszy św. o godz. 18:00.
* w czwartek Św. Jozafata Kuncewicza – bpa i męczennika
* w piątek Św. Benedykta ,Jana , Mateusza, Izaaka i Krystyna -pierwszych męczenników polskich Wszystkim solenizantom życzymy obfitości łask Bożych .
3. Za dusze wypominane w naszej parafii modlimy się w miesiącu listopadzie w środy na Różańcu a w piątki odmawiając Koronkę do Bożego Miłosierdzia .
4. W przyszłą niedzielę będziemy dziękować Bożej Opatrzności za nawiedzenie kopi obrazu Jezusa Miłosiernego oraz relikwii Świętej Faustyny i Świętego Jana Pawła  w naszej parafii przed 6-ciu laty. Uczynimy to w czasie popołudniowej adoracji dziękczynno-błagalnej, która rozpocznie się po Mszy św. o godz. 11:00, a zakończy się Nieszporami i Mszą świętą o godz. 15:3 . Serdecznie zapraszamy do prywatnej adoracji!
5. W przyszłą niedzielę przypada Światowy Dzień Pamięci o ofiarach wypadków drogowych oraz  światowy dzień ubogich.
6. Zapraszamy do czytania prasy katolickiej. Jest jeszcze do nabycia wiele  kalendarzy dla rolników i misyjnych.
7. Drodzy parafianie w związku z powrotem do ograniczeń związanych z sytuacją pandemiczną pamiętajmy o zachowaniu ograniczonej liczby uczestników nabożeństw i Mszy św. czyli 17 osób w środku kaplicy. Wszyscy uczestnicy mają obowiązek zakrywania ust i nosa przy pomocy części odzieży albo maseczki. Zachowujmy także odpowiednią odległość między osobami. Co druga ławka wolna. Przypominamy również, że zgodnie z Dekretem Biskupa Tarnowskiego aż do odwołania została udzielona wszystkim diecezjanom dyspensa od obowiązku niedzielnego uczestnictwa we Mszy świętej. Dopuszczona jest możliwość uczestnictwa w nabożeństwie, po wyczerpaniu limitu osób, na zewnątrz kaplicy z zachowaniem bezpiecznej odległości w promieniu 3 metrów. Komunię świętą możemy przyjmować do ust i na rękę. Najpierw podchodzą ci , którzy chcą przyjąć Komunię św. na rękę a następnie ci, którzy do ust.  Przyjmując Komunię na rękę pamiętajmy, by wcześniej zdjąć z rąk rękawiczki.
7. Intencje mszalne: >> [więcej ] << 


Uroczystość Wszystkich Świętych, 1 XI 2020  
1. Rozpoczynamy dzisiejszą uroczystością  miesiąc listopad – miesiąc modlitwy i pamięci za zmarłych. Pamięć ta niech będzie wyrazem nie tylko naszej kultury, ale i wiary w łączność z tymi, którzy przed nami odeszli do wieczności. Z wdzięczności za trud ich codziennego życia i poświęcenia dla nas, za wszelkie dobro kiedyś od nich otrzymane, zanieśmy im dar modlitwy, zyskanych odpustów a zwłaszcza dar Mszy świętej.
2. Zgodnie z Dekretem papieża Franciszka wierni, którzy w dniach od 1 do 30 listopada nabożnie odwiedzą cmentarz i tam pomodlą się za zmarłych mogą zyskać odpust zupełny dla dusz w czyśćcu cierpiących – każdego dnia dla jednej duszy. Odpust można zyskiwać pod zwykłymi warunkami:
- stan łaski uświęcającej i Komunia św.
- modlitwa w intencjach Ojca św.
- wyzbycie się przywiązania nawet do grzechu lekkiego
- nawiedzenie cmentarza i tam modlitwa za zmarłą osobę, za którą ofiarowany jest odpust. W pozostałe dni roku można zyskiwać odpusty cząstkowe.
Ponieważ nie możemy być pewni co do posiadania dyspozycji dlatego można w ciągu dnia więcej razy wypełnić warunki wymagane do uzyskania odpustu zupełnego.
3. Wypominki za zmarłych w poniedziałek o godz. 7:30 oraz w środę i czwartek o 17:30.
4. W poniedziałek 2 listopada w Dzień Zaduszny  wspominać będziemy Wszystkich Wiernych Zmarłych. Msze św. w naszej kaplicy o godz. 7:00 i 8:00.
5. W tym tygodniu przypada I Czwartek, Piątek i Sobota miesiąca. Jeżeli ktoś nie skorzystał w tym tygodniu z Sakramentu Pokuty może to uczynić w środę, czwartek i piątek od godz. 17:00. W piątek  udamy się tylko do tych chorych, których w związku obostrzeniami sanitarnymi proszę zgłosić w kancelarii do czwartku. Ks. Proboszcz od 12:30 a Ks. Dominik od 14:00.
6. Bóg zapłać za dzisiejsze ofiary na budowę świątyni w naszej parafii. Dziękujemy także piękne kwiaty do kaplicy. W intencji wszystkich ofiarodawców odprawiona będzie Msza św. poza parafią.
7. Intencje mszalne: >> [więcej ] <<  W minionym tygodniu odszedł do wieczności śp. Eugeniusz Król – lat 83. Polećmy jego duszę Miłosiernemu Bogu: - Dobry Jezu. .. >>[Odeszli do Pana, Wola Mielecka 2005-2020]<<


XXX Niedziela Zwykła, 25 X 2020
1. W dzisiejszą niedzielę w kościołach konsekrowanych obchodzona jest rocznica poświęcenia kościoła. Módlmy się aby także kiedyś dzięki Bożej Opatrzności nasza wspólnota doczekała się radosnego dnia konsekracji własnej świątyni.
2. W liturgii tygodnia przeżywa będziemy: w środę święto Św. Apostołów Szymona i Judy Tadeusza - patrona od rzeczy beznadziejnych. Wszystkim solenizantom składamy serdeczne życzenia i zapraszamy do wspólnej modlitwy w dniu imienin.
3. W sobotę o godzinie 17:30 zakończymy uroczyste Nabożeństwa różańcowe. Nie zakończmy jednak naszej prywatnej modlitwy na Różańcu.
4. Przyszła niedziela to Uroczystość Wszystkich Świętych.
5. Przez cały tydzień pół godziny przed wieczornym nabożeństwem możliwość spowiedzi świętej.
6. Ofiara na tacę w przyszłą niedzielę przeznaczona będzie na budowę świątyni w naszej parafii.
7. Intencje mszalne:  >> [więcej ] <<  W minionym tygodniu odeszli do wieczności :  śp. Zbigniew Niedbała – lat 59, śp. Jerzy Smagacz - lat 55, śp. Krystyna Kawalec – lat 83  pogrzeb jutro o godz.9:30, śp. Zofia Wyzga – lat 63 pogrzeb jutro o godz.13:00, śp. Teresa Noga – lat 65. Polećmy ich dusze Bożemu Miłosierdziu: Dobry Jezu …>>[Odeszli do Pana, Wola Mielecka 2005-2020]<<


XXIX Niedziela Zwykła, 18 X 2020
1. Obchodzimy dzisiaj Światowy Dzień Misyjny, który rozpoczyna Tydzień misyjny w Kościele. Módlmy się w tych dniach za wszystkich misjonarzy i ludy krajów misyjnych. Składka z dnia dzisiejszego przeznaczona jest na wsparcie dzieł misyjnych w świecie.
2. W związku z Tygodniem misyjnym bardzo prosimy aby Różaniec w tym tygodniu prowadziły następujące Róże:
Dzisiaj Róża Św. Faustyny,  w poniedziałek Róża Św. o. Pio,  we wtorek Róża Św. Dominika, w środę Róża Św. Maksymiliana, w czwartek  Św. Jana Pawła II, w piątek  Róża Matki Bożej Zawierzenia, w sobotę Róża Bł. Anieli Salawa
3. W liturgii tygodnia przeżywać będziemy:
- we wtorek Św. Jana Kantego  - kapłana; w czwartek - wspomnienie Św. Jana Pawła II - papieża
Solenizantom składamy serdeczne życzenia.
4. W przyszłą niedzielę we wszystkich kościołach konsekrowanych obchodzona jest rocznica poświęcenia świątyni. W naszej wspólnocie przygotowujemy pomału wnętrze świątyni do odbioru budowlanego i sprawowania w sposób godny liturgii.
[>>>Galeria <<<]
5. Serdecznie dziękujemy panu Antoniemu Maziarzowi, panom strażakom oraz wszystkim tym, którzy w minionym tygodniu wspomogli płodami rolnymi Seminarium Duchowne w Tarnowie.  Bóg zapłać! [więcej ...]
6. W związku z wprowadzonymi ograniczeniami dotyczącymi liczby uczestników zgromadzeń religijnych 1 osoba na 7m2 w „strefie czerwonej”, tj. w naszej kaplicy po jednej osobie w ławce. Biskup tarnowski Ks. Bp Andrzej Jeż  ponownie udziela na terenie całej diecezji dyspensy od obowiązku uczestnictwa we Mszy św. w niedzielę i święta nakazane, aż do odwołania. [>>> Dekret biskupa w związku ze wzrostem zachorowań na covid-19 <<< ]  Tych, którzy z niej skorzystają , gorąco zachęca do duchowego łączenia się z Najświętszą Ofiarą za pośrednictwem środków społecznego przekazu, oraz do uczestnictwa w niej w dni powszednie. Przypomina, że wszyscy przebywający w świątyni powinni mieć zasłonięte usta i nos. Ks. Biskup przypomina też, że chociaż tradycyjną formą przyjmowania Komunii św. jest Komunia do ust, to można  przyjmować Ją na rękę, zapraszając w pierwszej kolejności tych, którzy pragną ją przyjąć w taki sposób.
7. Intencje mszalne:  >> [więcej ] << 


XXVIII Niedziela Zwykła, 10 X 2020
1. Dzisiaj w całym Kościele w Polsce przeżywamy XIX Dzień Papieski pod hasłem „Totus Tuus”. W miarę możliwości wesprzyjmy dzieło Nowego Tysiąclecia.
2. Bóg zapłać za ofiary z ubiegłej niedzieli w kwocie 5240 zł i 15000 zł w kopertach i zapłaconych dniówkach. Dziękujemy także kilku panom z Piątkowca za przygotowanie pięknej bramy przed kaplicą na przyjazd Księdza Biskupa.
3. W liturgii tygodnia przeżywać będziemy:
- we wtorek –wspomnienie Bł. Honorata Koźmińskiego – kapłana, w tym dniu zapraszamy serdecznie na ostatnie w tym roku Nabożeństwo fatimskie, które będzie po Mszy św. o godz. 18:00.
w czwartek – Św. Teresy z Avila - zakonnicy ; w piątek – Świętej Jadwigi Śląskiej ; w sobotę Św. Ignacego Antiocheńskiego
Wszystkim solenizantom składamy serdeczne życzenia i zapraszamy do modlitwy w dniu imienin.
4. W środę po Mszy św. odbędzie się kolejne spotkanie Parafialnego zespołu synodalnego
5. Przyszła niedziela rozpoczyna tydzień misyjny. Ofiarą na tacę i modlitwą wpierać będziemy to najważniejsze zadanie Kościoła. Różaniec zwyczajem poprzednich lat prowadzić będą Róże misyjne. Rozpocznie Róża Św. Faustyny.
6. W czwartek od godz. 9:00 będzie można tak jak w ubiegłych latach wesprzeć płodami roli lub produktami spożywczymi tym razem na Seminarium Duchowne w Tarnowie. Zbiórka rozpocznie się od godz. 9:00 od Rzędzianowic następnie drogą tarnowską, w kierunku Piątkowca i z powrotem Płyty, droga na Podleszany i na Stara Wolę. Polecamy tę sprawę waszej życzliwości.
7. Na parapetach okien przy wejściu do kaplicy wystawione są karteczki wypominkowe.


XXVII  Niedziela Zwykła, 4 X 2020
1.Dziękujemy serdecznie za dzisiejsze ofiary składane na budowę świątyni . W intencji wszystkich ofiarodawców odprawiona będzie Msza św. w niedzielę 25 X o godz.15:30     
2.W liturgii tygodnia przeżywać będziemy:
* w poniedziałek wspomnienie Św. Faustyny zakonnicy
* w środę wspomnienie NMP Królowej Różańca
Wszystkim solenizantom i jubilatom składamy serdeczne życzenia i zapraszamy do modlitwy w dniu imienin urodzin.
3.W przyszłą niedzielę jak słyszeliśmy w liście Episkopatu w całym Kościele w Polsce przeżywać będziemy XX Dzień Papieski pod hasłem „Totus Tuus”. W miarę możliwości wesprzyjmy dzieło Nowego Tysiąclecia.
4.Zapraszamy wszystkich parafian także dzieci i młodzież na codzienne Nabożeństwa różańcowe o godz. 17:30.
5. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej Dużego i Małego Gościa Niedzielnego , Niedzieli, Promyczka Dobra dla dzieci Są też jeszcze do nabycia Kalendarze misyjne i dla rolników.
6. Intencje mszalne:  >> [więcej ] <<  W minionym tygodniu odeszli z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności śp. Weronika Zarzycka – lat 91 i śp. Tadeusz Pazdro – lat 83. Polećmy ich nieśmiertelne dusze Bożemu Miłosierdziu: Dobry Jezu…  [więcej >>>]


XXVI Niedziela zwykła, 27 IX 2020    
1. W dniu dzisiejszym w sposób szczególny łączymy się z uczestnikami diecezjalnej pielgrzymki trzeźwościowej do Szczepanowa i modlimy się za alkoholików, którzy stali się niewolnikami tego strasznego nałogu  oraz ich rodziny. Zachęcamy do całkowitej lub czasowej abstynencji oraz wpisywania się parafialnej Księgi trzeźwości.
2. W czwartek rozpoczną się nabożeństwa różańcowe. Różaniec w naszej kaplicy codziennie o godz. 17:30, a w niedzielę o godz. 15:00. Zapraszamy wszystkich parafian na te przepiękne nabożeństwa maryjne, przez które możemy wyprosić tak wiele łask dla nas samych i całego Kościoła. Po każdym nabożeństwie odprawiana będzie Msza święta. Przed rozpoczęciem pierwszego nabożeństwa poświęcimy nowe różańce.
3. W czwartek na Różaniec i Mszę świętą zapraszamy uczniów z kl.III Szkoły podstawowej wraz z rodzicami.
4. W liturgii Kościoła w tygodniu wspominać będziemy:
w poniedziałek Św. Wacława – męczennika; we wtorek ŚŚ Archaniołów Michała , Rafała i Gabriela; w czwartek- Św. Teresę od Dzieciątka Jezus – zakonnicę; w piątek – Świętych Aniołów Stróżów
 Solenizantom składamy serdeczne życzenia.
5. Różaniec w środę prosimy aby poprowadziła Róża Św. Cecylii a w piątek Drogę krzyżową  wspólnota „Żywej drogi”.
6. W tym tygodniu przypada 
I czwartek, piątek i sobota miesiąca października. Spowiedź św. z tej okazji od środy do piątku od godz. 17:00. Do chorych z posługą sakramentalną udamy się w piątek : Ks. proboszcz od godz. 11:30 a Ks. Dominik od godz. 14:00.
7. W przyszłą niedzielę nasza parafia przeżywać będzie wizytację kanoniczną. W czasie przedpołudniowych Mszy św. spotka się z nami Ks. Biskup Stanisław Salaterski. Po Mszy św. o godzinie 11:00 spotkanie z Radą Parafialna i Ekonomiczną. Ofiary na tacę na budowę świątyni. [więcej >>>]
8. Dziękujemy bardzo kilkunastu panom, którzy wczoraj pomogli uporządkować plac wokół nowego kościoła. Na was panowie zawsze można liczyć. Bóg zapłać !
9. Intencje mszalne:  >> [więcej ] << 


XXV Niedziela Zwykła, 20 IX 2020  
1. Dzisiaj w parafii Św. Mateusza w Mielcu odpust parafialny. Suma odpustowa o godz. 11:00.
2. W liturgii kościoła przeżywać będziemy:  
- w poniedziałek Święto Św. Mateusza Apostoła i Ewangelisty
- w środę wspomnienie Św. Ojca Pio - kapłana
- w piątek - wspomnienie Bł. Władysława z Gielniowa-kapłana
Wszystkich solenizantów niech wspomagają w niebie święci patronowie.
3. W przyszłą  niedzielę w Szczepanowie odbędą się główne uroczystości diecezjalne związane z dniem modlitw o trzeźwość. Włączmy się wszyscy w tę wielką modlitwę Kościoła. Zachęcamy także do wpisywania swoich postanowień trzeźwościowych w Parafialnej Księdze Trzeźwości, która wystawiona będzie na bocznym ołtarzu.
4. Prosimy aby Różaniec w tym tygodniu poprowadziła w środę Róża Matki Bożej Zawierzenia a w piątek Bł. Anieli Salawa.
5. Zachęcamy do nabywania kalendarzy misyjnych i rolniczych na przyszły rok. Kalendarze wystawione są w zakrystii.
6. Za dwa tygodnie będzie miała w naszej parafii wizytacja kanoniczna, którą przeprowadzi Ks. Biskup Stanisław Salaterski. Z tej to racji a także przygotowując się do wejścia do nowej świątyni bardzo prosimy w sobotę wszystkich chętnych parafian do pomocy przy porządkach obok kaplicy i budującego się kościoła. Proszę przynieść ze sobą  podkaszarki zrębowe i grabki.
7. Dziękujemy Ks. Kazimierzowi Górzowi - emerytowi z Zaczarnia za kolejną hojną ofiarę na świątynię tym razem 10 000 złotych. Bóg zapłać!
8. Intencje mszalne:  >> [więcej ] << : W minionym tygodniu odszedł do wieczności śp. Zbigniew Opiela – lat 60. Polećmy jego duszę Miłosiernemu Bogu. Dobry Jezu ...


XXIV Niedziela Zwykła, 13 IX 2020
1. W dniu dzisiejszym jak słyszeliśmy w liście Episkopatu Polski rozpoczyna się tydzień wychowania i kwartalne dni modlitw za dzieci , młodzież i wychowawców. Dzisiaj też zapraszamy wszystkich czcicieli Matki Bożej na Nabożeństwo fatimskie o  godz. 18:00. Przynieśmy ze sobą lampion.
2. Bóg zapłać za ofiary z ubiegłej niedzieli na budowę świątyni w kwocie 5300 zł oraz 7000 zł w kopertach i wpłatach bankowych.
3. W liturgii kościoła przeżywać będziemy :
 * w poniedziałek Święto Podwyższenia Krzyża świętego. Po Mszy św. drogę krzyżową prowadzoną wspólnoty „Żywej Drogi”.
 * we wtorek wspomnienie NMP Bolesnej
 * w środę wspomnienie Św. Korneliusza pap. Św. Cypriana bpa i męczennika
 * w piątek święto Św. Stanisława Kostki – patrona polskiej młodzieży  
Wszystkich solenizantów niech wspomagają w niebie święci patronowie.
4. W przyszłą  niedzielę parafia p.w. Św. Mateusza w Mielcu przeżywać będzie odpust ku czci swojego patrona. Suma odpustowa o godzinie 11:00.
5. Prosimy by Różaniec w tym tygodniu poprowadziła w środę Róża Św. Maksymiliana a w piątek Św. Jana Pawła II
6. W środę po Mszy Świętej o godz. 18:00 zapraszamy po wakacyjnej przerwie na  spotkanie parafialny zespół synodalny. Zapraszam szczególnie członków Rady parafialnej i ekonomicznej.
7. Już teraz można się zaopatrzyć w kalendarze  misyjne na przyszły rok i kwotą 5 zł wesprzeć dzieło misji świętych. Są także w zakrystii kalendarze rolników w cenie 25 zł.


XXIII Niedziela zwykła, 6 IX 2020
1. Serdecznie dziękujemy za ofiary na budowę nowej świątyni. W intencji wszystkich ofiarodawców będzie odprawiona Msza święta 27 IX o godz. 15:30. Drodzy parafianie! Dziękując za wszelkie dotychczasowe, wsparcie tak jak w poprzednich latach zwracamy się z prośbą o ofiarę za dwie dniówki z każdego domu. Pomoc ta bardzo przyda się aby wesprzeć zakup marmuru na wykonanie posadzki w prezbiterium nowej świątyni oraz  montaż drzwi wejściowych i 4 drzwi na zapleczu.
2. Dzisiaj rozpoczął się odpust ku czci NMP Królowej Rodzin w Sanktuarium Chorzelowie. Szczegóły w gablocie.
3. W liturgii tygodnia przeżywać będziemy:
- we wtorek Uroczystość Narodzenia NMP; głównej Patronki naszej diecezji Po Mszy świętej poświecimy ziarno siewne.
- w sobotę wspomnienie Imienia NMP. W związku z ograniczeniami związanymi z pandemią nie będzie Mszy św. w Starej Kaplicy.
Solenizantom i jubilatom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia.
4. W środę prosimy o przewodniczenie modlitwie na Różańcu Różę Św. Dominika a w piątek Różę  Św. o. Pio.
5. We wtorek na Mszę św. i spotkanie po niej zapraszamy rodziców dzieci z klasy III.
6. Intencje mszalne:  >> [więcej ] <<   W minionym tygodniu zmarł śp. Stanisław Jeż – lat 65. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie …