info

Zamknięte poradnie rodzinne

Od 1 stycznia 2015 roku w Podkarpackim Oddziale Wojewódzkim NFZ całodobowo (do odwołania) będzie czynna jedna infolinia bezpłatna pod numerem 800 804 009 (nie dotyczy telefonów komórkowych) oraz linia 17 86 04 251 (możliwość dzwonienia z telefonów komórkowych), gdzie będzie można uzyskać informacje dotyczące między innymi dostępu do świadczeń lekarza podstawowej opieki zdrowotnej.

Dni wolne w 2015 roku

W 2015 roku będziemy musieli przepracować 252 dni. To oznacza, że wolnym będziemy się cieszyć przez 113 dni.

Jak prezentuje się kalendarz świąt na przyszły rok? Kiedy warto wziąć urlop, aby dłużej cieszyć się odpoczynkiem?

Podkarpacie zagrożone powodzią - Niż genueński

Jeśli prognozy się potwierdzą, to miejscami realne są sumy opadów powyżej 60-100 mm. Jest to spora ilość wody, która nawet w przypadku obecnie utrzymujących się niskich i średnich stanów wód w rzekach może spowodować co najmniej lokalne podtopienia.

Zakazane produkty , Kuchenne "trucizny" św. Hildegardy

W czasach, gdy niemal każdy jest, był lub niedługo będzie na jakiejś diecie, produkty "zakazane" nikogo już nie dziwią. Stosując dietę Dukana musimy zrezygnować m.in. z kaszy, ryżu, mąki czy cukru. W diecie Kwaśniewskiego eliminujemy też warzywa strączkowe i owoce - szczególnie jabłka. A przechodząc na dietę dr Budwig powinniśmy wykluczyć wszystkie tłuszcze poza tłoczonym na zimno olejem lnianym. Produkty zakazane, tzw. kuchenne "trucizny" wskazała też żyjąca na przełomie XI i XII wieku św. Hildegarda z Bingen.

Dni wolne od pracy w 2013 roku

Sylwester to ostatni dzień roku. W nocy z 31 grudnia na 1 stycznia ludzie żegnają stary rok i witają nowy. Częstym symbolem jest szampan i fajerwerki. O północy wszyscy składają sobie życzenia noworoczne.