Przetarg na rondo w Woli Mieleckiej

Powiatowy Zarząd Dróg wybrał wykonawcę tej inwestycji. Koszt to 3 miliony 875 tysięcy złotych.
Do przetargu na budowę ronda w Woli Mieleckiej stanęły dwie lokalne firmy - Przedsiębiorstwo Robót Drogowych Sp. z o.o. w Mielcu oraz F.H.U. „INWEST BRUK” z Otałęży.

Wybrano wykonawcę ronda w Woli Mieleckiej
Powiatowy Zarząd Dróg oficjalnie poinformował o wyborze wykonawcy.
Ostatecznie zdecydowano o wyborze oferty F.H.U. „INWEST BRUK” z Otałęży - opiewającej na 3 mln 875 tys. zł.

Wszystko to wskazuje, że pierwsze prace na miejscu budowy ronda w Woli Mieleckiej powinny rozpocząć się już w najbliższych dniach.
Plan zakłada bowiem, że rondo ma być gotowe jeszcze w tym roku.

Do budowy ronda, poza powiatem, dokłada się samorząd województwa podkarpackiego w kwocie 1,5 mln i gmina wiejska Mielec - 650 tys. zł.

Projekt zakłada budowę ronda o średnicy wyspy centralnej 16 metrów. Średnica zewnętrzna ronda wyniesie 32 metry. Szerokość jezdni na dawnej drodze wojewódzkiej zaprojektowana została na 7 metrów, na powiatowej - 6 m.

Powstanie też ciąg pieszy o szerokości 2 metrów oraz pieszo-jezdny o szerokości 3,5 m. Przebudowane zostają zjazdy, powstanie nowe odwodnienie terenu i oświetlenie terenu, przebudowane zostaną istniejące sieci.


W przetargu ronda w Woli Mieleckiej wpłynęły dwie oferty
23.05.2023
Samorząd Powiatu Mieleckiego pozytywnie rozstrzygnie przetarg na budowę ronda w Woli Mieleckiej.
W przetargu na budowę ronda w Woli Mieleckiej - inwestycji wyczekiwanej przez mieszkańców nawet od kilkunastu lat - wpłynęły dwie oferty na kwoty 4 mln 558 tys. zł i 3 mln 875 tys. zł. To więcej, niż planowany na ten cel budżet.

A jednak brakująca kwota do niższej oferty, czyli około 446 tys. zł, okazuje się nie być zaporowa.
O decyzji w sprawie przetargu starosta Stanisław Lonczak potwierdził, że samorząd będzie chciał dołożyć, by możliwie szybko pozytywnie rozstrzygnąć przetarg.

Jeśli rzeczywiście w najbliższym czasie dojdzie do podpisania umowy, pierwsze prace ziemne będą mogły ruszyć w najbliższych tygodniach.
Pozwala to zachować optymizm, że rondo może być gotowe jeszcze w tym roku.


Powiatowy Zarząd Dróg w Mielcu ogłosił przetarg na przebudowę skrzyżowania dwóch dróg powiatowych w Woli Mieleckiej
4.05.2023
* Powstanie tam wyczekiwane od wielu lat rondo, które usprawni komunikację z okolicznych miejscowości powiatu.
* Jeśli uda się sprawnie rozstrzygnąć przetarg i prace ruszą w najbliższych tygodniach, być może kierowcy pojadą nowym rondem już jesienią tego roku.

Zgodnie z zapowiedziami Powiatowy Zarząd Dróg w Mielcu ogłosił przetarg na rozbudowę dawnej drogi wojewódzkiej nr 984 w zakresie skrzyżowania z drogą powiatową Borowa - Wola Mielecka - Przecław w miejscowości Wola Mielecka.

Co konkretnie powstanie?
Projekt zakłada budowę ronda o średnicy wyspy centralnej 16 metrów. Średnica zewnętrzna ronda wyniesie 32 metry. Szerokość jezdni na dawnej drodze wojewódzkiej zaprojektowana została na 7 metrów, na powiatowej - 6 m.

Powstanie też ciąg pieszy o szerokości 2 metrów oraz pieszo-jezdny o szerokości 3,5 m. Przebudowane zostają zjazdy, powstanie nowe odwodnienie terenu i oświetlenie terenu, przebudowane zostaną istniejące sieci.

W sumie roboty obejmą odcinek o długości 200 m w ciągu dawnej drogi wojewódzkiej i 150 metrów w ciagu drogi powiatowej.

Kiedy budowa?
Inwestor na realizację całej inwestycji przewidział 180 dni. W pozytywnym scenariuszu oznacza to, że jest szansa na udostępnienie ronda kierowcom jesienią tego roku.

Firmy zainteresowane realizacją inwestycji mogą składać swoje oferty do 16 maja 2023 roku. Tego samego dnia nastąpi otwarcie ofert, a następnie potencjalny wybór wykonawcy. Później powinno dojść do podpisania umowy z wykonawcą i prace będą mogły ruszyć.
Pieniędzy nie było latami. Skąd wzięły się teraz?

Przypomnijmy, że już w ubiegłym roku samorząd województwa podkarpackiego zadeklarował przekazanie 625 tys. zł na budowę ronda. Kolejne 650 tys. zł deklarowała też Gmina Mielec i dzisiaj te zobowiązania podtrzymuje.

W ostatnich dniach w Rzeszowie zapadła jednak decyzja o przekazaniu kolejnych pieniędzy - w sumie z budżetu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podkarpackiego na rondo w Woli Mieleckiej trafi ponad 1,5 miliona złotych. - Podtrzymujemy nasze zobowiązania - komentował tę decyzję Władysław Ortyl, marszałek województwa podkarpackiego.

- Przyjmujemy standardowo okres realizacji na 5 miesięcy. Myślę, że do końca października 2023 roku najpóźniej ta inwestycja powinna być wykonana - ocenia Stanisław Lonczak, starosta powiatu mieleckiego.

Do zadeklarowanej przez samorządy kwoty dołoży sam inwestor, czyli samorząd powiatu mieleckiego - także ponad 1,5 mln zł. Cały ten montaż finansowy daje kwotę 3 mln 654 tys. zł.

Podobne tematy:
* UWAGA w czwartek zamknięte drogi objazdowe w Woli Mieleckiej
* Objazd ronda w Woli Mieleckiej będzie czasowo zamykany!
* Sygnalizacja świetlna objazdu ronda w Woli Mieleckiej, paraliż Mielca
* Kiedy finał budowy ronda w Woli Mieleckiej?
* Droga "ścieżka" w Woli Mieleckiej zamknięta dla samochodów ciężarowych
* Rusza budowa ronda w Woli Mieleckiej
* Przetarg na rondo w Woli Mieleckiej
* Uroczyste otwarcie zachodniej obwodnicy miasta Mielca