Rusza budowa ronda w Woli Mieleckiej

Od 28 lipca 2023 roku rusza budowa ronda w Woli Mieleckiej. Drogowcy przygotowują się do całkowitego zamknięcia skrzyżowania, na którym powstanie rondo.


Przez kilka miesięcy nie będzie można pojechać do i od Mielca w kierunku Piątkowca, Radomyśla Wielkiego i Tarnowa, a jedynie w kierunku Podleszan i Przecławia wykonanym na czas budowy ronda objazdem.
Kierowcy jadący w stronę Radomyśla Wielkiego będą zmuszeni korzystać z obwodnicy Mielca na odcinku Rzędzianowice - Piątkowiec. Alternatywą dla samochodów osobowych może być podróż przez Podleszany i Rydzów.

Uwaga! Zmiana organizacji ruchu na skrzyżowaniu dróg w Woli Mieleckiej
Zmiana organizacji ruchu na dawnej drodze wojewódzkiej nr 984 w zakresie skrzyżowania z drogą powiatową nr 1 152R Borowa – Wola Mielecka - Przecław.

W związku z realizacją zadania polegającego na budowie ronda na skrzyżowaniu dróg zgodnie z zawiadomieniem Wykonawcy robót od 28.07.2023 roku (piątek) o godz. 9:00 skrzyżowanie w Woli Mieleckiej zostanie całkowicie zamknięte dla ruchu.

Na czas trwania prac wprowadzono czasową organizację ruchu. [ZOBACZ >>>]
Wszystko wskazuje na to, że po weekendzie rozpocznie się budowa ronda w Woli Mieleckiej.
To wyczekiwana od wielu lat inwestycja, która ma poprawić bezpieczeństwo i codzienne funkcjonowanie mieszkańców wielu miejscowości powiatu mieleckiego.

Jednak zanim rondo powstanie, a wykonawca ma około cztery miesiące na realizację, kierowcy muszą się uzbroić w dużą dozę cierpliwości. Drogowcy zaplanowali bowiem całkowite zamknięcie wspomnianego skrzyżowania.

Od kilku dni wykonują jedynie bajpas przez fragment terenu stacji paliw, który umożliwi podróż w stronę Podleszan i dalej Przecławia.
adąc od kierunku Mielca nie będzie jednak możliwości ani skrętu w prawo - w stronę Trzciany i dalej Czermina, ani prosto - w stronę Piątkowca i dalej Radomyśla Wielkiego, Tarnowa. Kierowcy podróżujący w tych kierunkach muszą korzystać z obwodnicy Mielca na odcinku Rzędzianowice - Piątkowiec. Alternatywą dla samochodów osobowych może być droga przez Podleszany i Rydzów.

Dotyczy to także mieszkańców Woli Mieleckiej, który mieszkają na odcinku między skrzyżowaniem, gdzie powstanie rondo, a rondem w Piątkowcu.

To bez wątpienia rewolucyjna zmiana na okres budowy, która wywoła ogromne utrudnienia w ruchu.
Ogromny ruch w Woli Mieleckiej w znacznej mierze powinien przenieść się na zachodnia obwodnicę i rondo w Rzędzianowicach.link do filmu: https://www.youtube.com/watch?v=xgoewmDxnL8


Podobne tematy:
* Rondo w Woli Mieleckiej oficjalnie otwarte, 08.11.2023
* UWAGA w czwartek zamknięte drogi objazdowe w Woli Mieleckiej
* Objazd ronda w Woli Mieleckiej będzie czasowo zamykany!
* Sygnalizacja świetlna objazdu ronda w Woli Mieleckiej, paraliż Mielca
* Kiedy finał budowy ronda w Woli Mieleckiej?
* Droga "ścieżka" w Woli Mieleckiej zamknięta dla samochodów ciężarowych
* Rusza budowa ronda w Woli Mieleckiej
* Przetarg na rondo w Woli Mieleckiej
* Uroczyste otwarcie zachodniej obwodnicy miasta Mielca