Archiwum 2006

Koło Gospodyń Wiejskich Wola Mielecka - zebranie wyborcze

12 grudnia 2006 roku odbyło się zebranie sprawozdawczo - wyborcze członkiń Koła Gospodyń Wiejskich w Woli Mieleckiej. Najpierw zabrała głos przewodnicząca koła p. Genowefa Krawiec, która przedstawiła program działalności Koła od 1985r. oraz ilość posiadanego sprzętu, naczyń kuchennych i przeprowadzone dotychczas kursy i szkolenia.

Jubileuszowe X forum społeczności szkolnej ZS w Woli Mieleckiej "Jak wychowujemy ?"

Na X forum oprócz rodziców nauczycieli i uczniów przybyli zaproszeni goście: Pani Anna Kołacz z wydziału prewencji KP Policji, Pan Jan Kołodziej przewodniczący Rady Gminy Mielec i Pani Małgorzata Cyran Kierownik referatu oświaty , przedstawicielka Wójta Gminy Mielec i Andrzej Klich - radny naszej gminy.

Ostatnia sesja Rady Gminy Mielec tej kadencji

27 października 2006r. odbyła się ostatnia sesja Rady Gminy w Mielcu. Podsumowanie dokonań kadencji złożył Wójt Gminy. Przewodniczący Rady zaś zgłosił krytyczne uwagi do pracy rady (np. wirtualny budżet), które za całą kadencję udało mu się zebrać w ostatnich dniach na zebraniach wiejskich.

Kościół Św. Mateusza w Mielcu Bazyliką Mniejszą

Czwartkowa uroczystość rozpoczęła się w mieleckim kościele o godzinie 17. - Nastąpiła wielka historyczna chwila. Nuncjusz Apostolski - abp Józef Kowalczyk odczytał bullę papieża Benedykta XVI z 1 sierpnia 2006 roku, w której wyniósł on nasz kościół parafialny św.Mateusza w Mielcu do godności Bazyliki Mniejszej.

Matki Boski Zielnej 2006 r. w Woli Mieleckiej

15 sierpnia 2006 roku, wtorek - przepiękny słoneczny dzień. Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny to jedno z najważniejszych i z najstarszych religijnych świąt Maryjnych. Święto to w liturgii kościoła katolickiego obchodzone jest również jako święto Matki Bożej Zielnej,