Aktualności

Osunęła się skarpa Wisłoki, zagrożony wał chroniący Wolę Mielecką

W pobliżu mostu w Woli Mieleckiej, na zakolu rzeki Wisłoki, na długości kilkudziesięciu metrów skarpa w korycie rzeki poważnie się osunęła. Pęknięcia brzegu rzeki przebiegają około 10 metrów od podnóża wału przeciwpowodziowego chroniącego Wolę Mielecką. To oznacza, że wał może już nie być w stanie spełniać swojego zadania.

Miasto: Most na Wisłoce do ulicy Kosmonautów

Jest stanowisko mieleckiego magistratu w sprawie przedstawionej na niedawnym spotkaniu w starostwie koncepcji wprowadzenia drogi od nowego mostu na Wisłoce do ulicy Traugutta w Mielcu. Miasto jednoznaczne wskazuje to rozwiązanie jako nietrafione, bo nie wyprowadza ono ciężkiego ruchu z miasta. - Nie możemy mówić o rozwiązaniach, którą są dla miasta jedynie protezą. To muszą być rozwiązania, które zapewniają przyszłość rozwoju miasta – powiedział Daniel Kozdęba, prezydent Mielca.

Gdzie nowy most na Wisłoce w Mielcu?

Wariant północny to wciąż najbardziej prawdopodobna lokalizacja nowej przeprawy na Wisłoce w powiecie mieleckim. W piątek w tej sprawie marszałek Władysław Ortyl rozmawiał się z samorządowcami powiatu mieleckiego – przekazuje Tomasz Leyko, rzecznik prasowy Urzędu Marszałkowskiego Woj. Podkarpackiego. Wg najbardziej prawdopodobnej koncepcji most miałby powstać w okolicach ulicy Traugutta, a nie jak planowało niegdyś starostwo – w ciągu nowej drogi rozpoczynającej się w okolicach lotniska.

Gdzie w okolicach Mielca zarzucić wędkę?

Jak wygląda wędkowanie na Wisłoce, gdzie warto ustawić się z wędką i jak wędkarze łowią ryby zimą
W okolicach Mielca można powędkować zarówno na wodach płynących, jak i stojących. Z wód stojących, najbliżej Mielca mamy zbiorniki wodne, które są użytkowane przez Polski Związek Wędkarski (Okręg w Rzeszowie), na których my - jako Koło Wędkarskie -  pełnimy rolę gospodarza. Znajdują się one w Rzemieniu i Otałęży (zbiornik pożwirowy). Kolejny atrakcyjny zbiornik znajduje się w Męciszowie (jakieś 18 km od Mielca), gdzie gospodarzem jest Koło PZW z Pustkowa. Oprócz zbiorników mamy do dyspozycji rzekę Wisłokę i w niedalekiej odległości Wisłę, na których również chętnie wędkujemy.

SMS Monitoring powodziowy Wisłoki

Jeżeli mieszkasz na terenie zalewowym i chcesz otrzymywać SMS-em informacje o przekroczonych stanach ostrzegawczych i alarmowych rzeki Wisłoki lub rzeki w Twojej miejscowości, wyślij swój numer telefonu komórkowego oraz kod pocztowy na adres:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.  lub  wyślij SMS ze swoim numerem telefonu oraz kodem pocztowym pod numer: 660 670 984.
https://www.facebook.com/wolamielecka/