Wola Mielecka 2023 roku

Boże Narodzenie 2023

Narodzenie Jezusa zmieniło bieg historii...niech On zmienia bieg historii Waszego życia i opromienia je miłością, radością i pokojem.

Odśnieżanie dróg gminnych i parkingów w sezonie 2023/2024 w Gminie Mielec

Wykonanie usługi zimowego utrzymania w zakresie odśnieżania oraz usuwanie śliskości na drogach, parkingach i placach będących w zarządzie Gminy Mielec w sezonie zimowym 2023/2024 obejmujące drogi w 13 miejscowościach: Boża Wola, Chorzelów, Chrząstów, Goleszów, Książnice, Podleszany, Rydzów, Rzędzianowice, Szydłowiec, Trześń, Wola Chorzelowska, Wola Mielecka, Złotniki, oraz parkingów i placów usytuowanych przy obiektach stanowiących własność lub będących we władaniu Gminy Mielec.

Ks. Piotr Bajor referentem watykańskiej Dykasterii Kultury i Edukacji

Ks. Piotr Bajor został referentem watykańskiej Dykasterii Kultury i Edukacji w sprawach duszpasterstwa akademickiego. Pochodzący z Woli Mieleckiej kapłan będzie osobą pierwszego kontaktu między watykańską dykasterią a ośrodkami na całym świecie, zarówno katolickimi jak i świeckimi, które mają odpowiadać za duszpasterstwo studentów.

Obchody Święta Niepodległości 2023 Gminy Mielec

Gmina Mielec podczas obchodów głównych uczciła 105. rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości. Wszyscy, którzy zjawili się 11 listopada 2023 roku w Chorzelowie mogli wziąć udział w Nabożeństwie sprawowanym w intencji ojczyzny oraz uroczystym pochodzie.
Nie zabrakło również przemówień okolicznościowych, złożenia wiązanek i zniczy oraz występów artystycznych.

Rondo w Woli Mieleckiej oficjalnie otwarte

8 listopada 2023 roku oficjalnie oddano do użytku nowe rondo w Woli Mieleckiej.
Koszt inwestycji wyniósł łącznie 4,205 mln zł, z czego 650 tys. zł to wkład Gminy Wiejskiej Mielec; 2,053 mln zł przeznaczył Powiat Mielecki, a 1,502 mln zł Samorząd województwa podkarpackiego.

Pozdrowienia ks. Dawida z Beninu cz. 2

Gusunɔ ù bɛɛ ỹ̀ore ! (Niech Bóg będzie z Wami!)  
Księże proboszczu, droga wspólnoto parafialna Woli Mieleckiej. Bóg jest tutaj obecny. Na każdym kroku, w każdym zdaniu. Jest obecny i działa. Tak mogę mniej więcej streścić doświadczenie pierwszych chwil w Biro.