Wola Mielecka 2023 roku

Ks. Piotr Bajor referentem watykańskiej Dykasterii Kultury i Edukacji

Ks. Piotr Bajor został referentem watykańskiej Dykasterii Kultury i Edukacji w sprawach duszpasterstwa akademickiego. Pochodzący z Woli Mieleckiej kapłan będzie osobą pierwszego kontaktu między watykańską dykasterią a ośrodkami na całym świecie, zarówno katolickimi jak i świeckimi, które mają odpowiadać za duszpasterstwo studentów.

Obchody Święta Niepodległości 2023 Gminy Mielec

Gmina Mielec podczas obchodów głównych uczciła 105. rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości. Wszyscy, którzy zjawili się 11 listopada 2023 roku w Chorzelowie mogli wziąć udział w Nabożeństwie sprawowanym w intencji ojczyzny oraz uroczystym pochodzie.
Nie zabrakło również przemówień okolicznościowych, złożenia wiązanek i zniczy oraz występów artystycznych.

Rondo w Woli Mieleckiej oficjalnie otwarte

8 listopada 2023 roku oficjalnie oddano do użytku nowe rondo w Woli Mieleckiej.
Koszt inwestycji wyniósł łącznie 4,205 mln zł, z czego 650 tys. zł to wkład Gminy Wiejskiej Mielec; 2,053 mln zł przeznaczył Powiat Mielecki, a 1,502 mln zł Samorząd województwa podkarpackiego.

Pozdrowienia ks. Dawida z Beninu cz. 2

Gusunɔ ù bɛɛ ỹ̀ore ! (Niech Bóg będzie z Wami!)  
Księże proboszczu, droga wspólnoto parafialna Woli Mieleckiej. Bóg jest tutaj obecny. Na każdym kroku, w każdym zdaniu. Jest obecny i działa. Tak mogę mniej więcej streścić doświadczenie pierwszych chwil w Biro.

Dzień Edukacji Narodowej w Gminie Mielec

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej w dniu 11 października 2023 roku w Urzędzie Gminy Mielec odbyło się spotkanie, w trakcie którego Wójt Gminy Mielec Józef Piątek złożył na ręce dyrektorów i obecnych nauczycieli podziękowania dla całej kadry pedagogicznej za trud i poświęcenie włożone w edukację oraz wychowanie młodzieży szkolnej, za przewodnictwo w drodze do zdobywania wiedzy i kształtowania postaw.