Wola Mielecka 2022 roku

Listopadowe spotkanie DKK w ZST w Mielcu

Listopadowe spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki w Woli Mieleckiej miało wyjazdowy charakter. Nasza grupa gościła w Zespole Szkół Technicznych w Mielcu, w przytulnej kafejce Figa z Makiem, którą prowadzi nasz klubowa koleżanka. W andrzejkowym klimacie omawialiśmy książkę Joanny Jax „Białe róże z Petersburga”.

Zaproszenie na Dzień Seniora - Wola Mielecka 2022

W sobotę 26 listopada 2022 roku organizowany jest Dzień Seniora - Wola Mielecka 2022, na który organizatorzy serdecznie zapraszają seniorów w wieku 70 Plus (urodzeni w 1952 i roczniki starsze) mieszkających w Woli Mieleckiej.
Dzień Seniora rozpocznie mszą św. o godz. 14.00 w intencji seniorów w kościele, a po niej dalsze uroczystości odbędą się w Domu Ludowym w Woli Mieleckiej.

Nasza nowa świątynia - konkurs dla dzieci

Z okazji konsekracji kościoła w Woli Mieleckiej katecheci pracujący w Zespole Szkół w Woli Mieleckiej ogłosili konkurs dla dzieci pt. „Nasza nowa świątynia.
Na konkursie udział wzięły dzieci od przedszkola do klasy 8. Wpłynęło 45 prac w trzech kategoriach: rysunek, malarstwo, wycinanki.

XII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

Z okazji XII Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia w Szkole Podstawowej w Woli Mieleckiej odbyły się zajęcia utrwalające tabliczkę mnożenia. Nauka poprzez zabawę zawsze przynosi najlepsze efekty i jest atrakcyjna dla dzieci. Wychodząc z takiego założenia nauczycielki klas 1 – 3 zorganizowały dla dzieci rozrywki umysłowe, włączając się w akcję Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia.

Gmina Mielec nagrodziła nauczycieli

Wśród wyróżnionych znalazło się czworo nauczycieli z Zespołu Szkół w Woli Mieleckiej: Lucyna Przebieglec (nauczanie początkowe), Tomasz Włodarczyk (informatyk), Bogumiła Dziekan-Gąbka (wychowanie fizyczne) i dyrektor szkoły Małgorzata Jastrząb.

Konsekracja kościoła w Woli Mieleckiej

- 8 października 2022 roku biskup Andrzej Jeż dokonał konsekracji świątyni. - Taka liturgia w danej świątyni celebrowana jest tylko raz. Towarzyszą jej wymowne symbole, znaki: namaszczenie ołtarza i ścian krzyżmem świętym, pokropieniem wodą żywej świątyni ludu bożego i ścian widzialnej świątyni – powiedział.

https://www.facebook.com/wolamielecka/