Sygnalizacja świetlna objazdu ronda w Woli Mieleckiej, paraliż Mielca

10 października 2023 roku kierowcy alarmują o potężnych korkach na mieleckiej starówce. Utworzył się korek, od budowy ronda w Woli Mieleckiej aż pod stację BP koło cmentarza w Mielcu.


Kierowcy alarmują o potężnych utrudnieniach w obrębie Starego Mielca i w Woli Mieleckiej. To właśnie tam znajduje się źródło problemu. Okazuje się bowiem, że drogowcy ustawili w miejscu objazdu budowanego ronda - przy stacji paliw - drogową sygnalizację świetlną.

W efekcie kierowcy muszą długo czekać na zielone światło, tworzą się ogromne korki.
- Korek od budowy ronda w Woli Mieleckiej ciągnie się aż pod stację BP - przekazali po godzinie 16 kierowcy.

Dotychczas komunikacja w Woli Mieleckiej i tak była bardzo mocno utrudniona, ale - jak zwracają uwagę kierowcy - nie w takim stopniu, jak jest to dzisiaj. Nieoficjalny objazd omijający powstające rondo sprawiał, że nadal wielu kierowców wybiera tę drogę, a nie jak podpowiadali już od początku budowy ronda drogowcy - drogę przez nowy most na Wisłoce - przez Rzędzianowice.

Okazuje się jednak, że problemy z komunikacją występują dzisiaj także w Złotnikach - na skrzyżowaniu prowadzącym właśnie do nowego mostu. Widząc ogromne utrudnienia na starówce, część kierowców zdecydowała się na tę alternatywę. Jak się okazuje, tu także doszło do sporych utrudnień. Sytuacji nie poprawia też fakt prowadzonych robót przy remoncie drogi w samych Złotnikach.

Mimo wszystko jednak warto korzystać z drogi przez obwodnicę i nowy most w Rzędzianowicach, gdzie utrudnienia są mniejsze i czas przejazdu w kierunku Radomyśla Wielkiego i Tarnowa znacznie krótszy.

Podobne tematy:
* UWAGA w czwartek zamknięte drogi objazdowe w Woli Mieleckiej
* Objazd ronda w Woli Mieleckiej będzie czasowo zamykany!
* Sygnalizacja świetlna objazdu ronda w Woli Mieleckiej, paraliż Mielca
* Kiedy finał budowy ronda w Woli Mieleckiej?
* Droga "ścieżka" w Woli Mieleckiej zamknięta dla samochodów ciężarowych
* Rusza budowa ronda w Woli Mieleckiej
* Przetarg na rondo w Woli Mieleckiej
* Uroczyste otwarcie zachodniej obwodnicy miasta Mielca