Droga "ścieżka" w Woli Mieleckiej zamknięta dla samochodów ciężarowych

Od środy, 2 sierpnia 2023 roku, na drodze "ścieżce" w Woli Mieleckiej wprowadzona zostanie zmieniona organizacja ruchu, która ma na celu wyeliminowanie ruchu ciężkiego z drogi gminnej, która jest wąska i nieprzygotowana dla ruchu ciężkiego”.

W związku z zamknięciem skrzyżowania dawnej drogi wojewódzkiej z powiatówką w Woli Mieleckiej w związku z budową ronda, wiele pojazdów, także ciężkich, przeniosło się na krótkie, lokalne objazdy drogami gminnymi. To wywołało konsternację u mieszkańców przy wąskich uliczkach, na których nagle pojawiły się wielotonowe pojazdy ciężarowe.

- Gmina Mielec informuje, iż dnia 02.08.2023 roku wprowadzona zostanie nowa organizacja ruchu w obrębie skrzyżowania drogi powiatowej nr 1 152R z drogą gminną nr 103 429R oraz w obrębie skrzyżowania drogi powiatowej (dawnej wojewódzkiej nr 983) z drogą gminną nr 103 429R w miejscowości Wola Mielecka.

- Wprowadzana organizacja ruchu będzie zgodnie z zatwierdzeniem PSOR nr KM.7121.8.2022 MW z dnia 21.02.2022 r. i ma na celu wyeliminowanie ruchu ciężkiego z drogi gminnej, która jest wąska i nieprzygotowana dla ruchu ciężkiego. Nadmieniam, iż w stanie istniejącym obowiązywał znak (3,5t), który zostanie zastąpiony znakiem B-5 wraz ze znakami z grupy F na drogach wyższej kategorii..


Mowa o wąskiej drodze gminnej tzw."ścieżce", która rozpoczyna się na łuku dawnej drogi wojewódzkiej w kierunku Rzędzianowic - jadąc od strony mostu w Woli Mieleckiej. Takim lokalnym łącznikiem można się przedostać pod budynek Szkoły Podstawowej w Woli Mieleckiej, a stąd zbliżyć pod budowę ronda jadąc lewo lub dojechać do obwodnicy Mielca w Trzcianie - jadąc w prawo.

Jak się okazuje, właśnie z tej drugiej możliwości korzystają kierowcy wielotonażowych pojazdów, chcąc skrócić sobie dłuższy dojazd do obwodnicy przez Rzędzianowice.

Takie zachowanie kierowców, a przede wszystkim skala tego zjawiska, doprowadziła do stanowczych protestów mieszkańców.

Gminy Mielec podejmując interwencję chce uchronić przed dewastacją wąską lokalną drogę gminną.


Definicja Znaku B-5
Znak B-5 "zakaz wjazdu samochodów ciężarowych" oznacza zakaz ruchu:

1. samochodów ciężarowych o dopuszczalnej masie całkowitej przekraczającej 3,5 t,
2. ciągników samochodowych,
3. pojazdów specjalnych i używanych do celów specjalnych o dopuszczalnej masie całkowitej przekraczającej 3,5 t,
4. ciągników rolniczych,
5. pojazdów wolnobieżnych


Kolejna zmiana organizacji ruchu na drogach gminnych w Woli Mieleckiej dla ruchu ciężarowego
04-08-2023
W wyniku wzmożonego ruchu samochodów o masie powyżej 3,5t na drogach gminnych oraz na wniosek mieszkańców Woli Mieleckiej Gmina Mielec informuję, iż od dnia 04.08.2023r wprowadzona zostanie nowa organizacja ruchu w obrębie skrzyżowań dróg gminnych z drogą powiatową (dawna droga wojewódzka nr 984) oraz z drogą powiatową nr 1 152R w miejscowości Wola Mielecka. (kierunek Piątkowiec)

Organizacja ruchu na czas budowy ronda przewiduję objazd dla ruchu ciężkiego, mimo to samochody o masie powyżej 3,5t robią skróty przez drogi gminne.  

Wprowadzana organizacja ruchu, znak B-18 (3,5t) ma na celu wyeliminowanie ruchu ciężkiego z dróg gminnych, drogi gminnej są wąskie nie przygotowana dla ruchu ciężkiego.

Znak B-18 zostanie zamontowany na drogach gminnych począwszy od drogi gminnej przy budynku 354A Wola Mielecka w kierunku nowo budowanego ronda. (kierunek Piątkowiec).

Podobne tematy:
* UWAGA w czwartek zamknięte drogi objazdowe w Woli Mieleckiej
* Objazd ronda w Woli Mieleckiej będzie czasowo zamykany!
* Sygnalizacja świetlna objazdu ronda w Woli Mieleckiej, paraliż Mielca
* Kiedy finał budowy ronda w Woli Mieleckiej?
* Droga "ścieżka" w Woli Mieleckiej zamknięta dla samochodów ciężarowych
* Rusza budowa ronda w Woli Mieleckiej
* Przetarg na rondo w Woli Mieleckiej
* Uroczyste otwarcie zachodniej obwodnicy miasta Mielca