Nagrodzeni odznaką honorową „Zasłużony dla Kultury Polskiej”

Zbigniew Michalski i Zbigniew Wicherski zostali uhonorowani odznaką nadaną przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego Bogdana Zdrojewskiego "Zasłużony dla Kultury Polskiej". Uroczysta dekoracja nagrodzonych odbyła się 2 września 2011r podczas promocji tomu poezji twórców miast partnerskich Mielca i Löhne „W dalszej i bliższej perspektywie” („So fern wie nah”) w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Mielcu.W imieniu Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego Bogdana Zdrojewskiego odznaki wręczył senator Władysław Ortyl, który był gościem spotkania. Swoje gratulacje dla nagrodzonych dołączyła także dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Mielcu Maria Błażków wręczając nagrodzonym listy gratulacyjne.

- W imieniu Miejskiej Biblioteki Publicznej Samorządowego Centrum kultury w Mielcu proszę przyjąć serdeczne gratulacje z okazji otrzymania prestiżowej Odznaki honorowej Zasłużony dla kultury Polskiej. Wyróżnienie to otrzymują osoby szczerze zaangażowane w rozwój i upowszechnianie szeroko rozumianej kultury.

Pana działalność w tej sferze jest dobrze znana lokalnej społeczności, zatem cieszy mnie niezmiernie fakt, iż została ona zauważona i doceniona przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Życzę Panu wielu sukcesów oraz wszelkiego najlepszego na niwie popularyzacji dziejów i współczesności regionu, z którego pan się wywodzi.


ZOBACZ ZDJĘCIA z wręczenia odznak
ZOBACZ ZDJĘCIA z wręczenia odznak, Hej Mielec


FILM - Nagrodzeni odznaką „Zasłużony dla Kultury Polskiej"