VI Festyn Parafialny przy kaplicy w Woli Mieleckiej

26 czerwca 2016 roku już szósty raz odbył się w naszej wspólnocie festyn parafialny ku czci Bożej Opatrzności. Jak co roku hasłem tego wydarzenia było zdanie Opatrzność świętą wychwalajmy. W czasie tego spotkania wspólnie mogliśmy uwielbiać Bożą Opatrzność za niezliczone łaski, a szczególnie za opiekę nad dziełem budowy świątyni. Bez wątpienia był to też czas poświęcony na wspólne spotkania, rozmowy i zabawy.
Ten dzień był wyjątkowy dla naszej wspólnoty z jeszcze jednego powodu. Od samego rana gościliśmy w naszej wspólnocie ks. Jacka Białka, tegorocznego neoprezbitera diecezji elbląskiej, który głosił dla nas homilię i odprawił swoją Msze prymicyjna udzielając nam specjalnego błogosławieństwa. Ks. Jackowi serdecznie dziękujemy za posługę i wygłoszone słowo. Życzymy mu wielu łask na drodze kapłańskiego życia i Bożego błogosławieństwa.

Od samego południa wokół kaplicy krzątało się mnóstwo osób zaangażowanych w organizację festynu. Pozytywnego nastroju nie zdołały zmącić nawet ciemne chmury. Mimo deszczu, udało się nam, z tradycyjnym już spóźnieniem, rozpocząć wspólne świętowanie. Na samym początku ks. Proboszcz Zbigniew koronką do Bożego Miłosierdzia otworzył tegoroczny festyn.

Po wspólnej modlitwie rozpoczęła się część artystyczna naszego spotkania w której wystąpiły dzieci z naszej miejscowości działające przy Samorządowym Centrum Kultury. Bardzo serdecznie dziękujemy dziecięcemu zespołowi za zaprezentowanie nam wielu tanecznych występów, zarówno tych współczesnych jak i tradycyjnych.

Kolejną grupą, która pojawiła się na naszej scenie był zespół wokalny Wolanki. Nasze panie zaprezentowały nam perły pieśni polskiej. Bardzo serdecznie dziękujemy za ten piękny i poruszający występ. W czasie trwania naszego festynu mogliśmy usłyszeć także innych wykonawców. Wszystkim artystom serdecznie dziękujemy za ubogacenie tego spotkania.

Jak co roku na naszym festynie nie zabrakło wielu różnych przysmaków naszych wolomieleckich gospodyń. Na stoiskach kulinarnych oprócz wielu domowych wypieków, można było również skosztować tradycyjnych polskich pierogów czy potraw z grilla.

Tradycyjnie głównym gościem naszego festynu był zespół muzyczny z WSD w Tarnowie. Klerycy z zespołu Bethesda zagrali dla naszej wspólnoty koncert ewangelizacyjny w czasie którego mogliśmy śpiewem i tańcem uwielbiać Bożą Opatrzność.

Po koncercie kleryków miało miejsce rozwiązanie konkursu. Do wygrania były nagrody takie jak rowery, zestawy kuchenne, czajniki, miksery i wiele innych. Serdecznie gratulujemy wszystkim zwycięzcom.

Ostatnim punktem naszego festynowego programu była zabawa taneczna. Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim za wzięcie udziału w naszym parafialnym święcie. Każdy przybyły gość bez wątpienia ubogacał klimat spotkania i sprawił że była dla nasz niezapomniane.

Już teraz serdecznie zapraszamy na przyszłoroczny festyn parafialny.

M.G.

 


Zapraszam do obejrzenia galerii zdjęć z VI Festynu Parafialnego - opatrzność Bożą wychwalajmy, dnia 26 czerwca 2016 roku


fot. Zbigniew Wicherski

fot. Parafia 853 zdjZaproszenie
22-06-2016
Zapraszamy w najbliższą niedzielę 26 czerwca 2016 roku na VI Festyn Parafialny - opatrzność Bożą wychwalajmy przy kaplicy w Woli Mieleckiej.
P.S. Mamy nadzieję że nie zabraknie Ciebie i Twojego dobrego humoru :)

W programie:

godz. 15:00 Rozpoczęcie Festynu, słowo Księdza proboszcza
godz. 15:30 Program artystyczny w wykonaniu dzieci
godz. 16:15 Grupa wokalna "Wolanki"
godz. 16:45 Gry i zabawy
godz. 18:00 koncert zespołu Bethasda
godz. 19:30 Finał konkursu - rozdanie nagród
godz. 20:00 Zabawa taneczna