Informacje dotyczące prac zmierzających do budowy świątyni

Podejmując propozycję księdza biskupa Wiktora Skworca - ordynariusza Diecezji Tarnowskiej budowy świątyni w Woli Mieleckiej, miałem świadomość trudności i odpowiedzialności, jaka czeka mnie i przyszłych parafian.

Z Bożą pomocą i życzliwością wielu ludzi, często bezimiennych, kończymy pierwszy etap tego dzieła. W tych dniach został notarialnie potwierdzony zakup 1ha 43a gruntu pod budowę świątyni i plebani oraz dużego parkingu. Pieniądze na zakup tych działek pochodzą z ofiar składanych przez parafian w pierwszą niedzielę każdego miesiąca, kolędy oraz sprzedaży parceli gminnej 0,56 ha przeznaczonej pierwotnie na budowę świątyni.


Na zapłatę pozostałej należności wynegocjowaliśmy korzystny w czasie termin spłaty. Obecne miejsce lokalizacji świątyni zostało zaakceptowane przez księdza biskupa i Radę Sołecką. Według obiektywnych przesłanek jest to miejsce centralne w zabudowie budynków użyteczności publicznej w Woli Mieleckiej (zaraz koło szkoły).

Kolejnym etapem będzie obiecane przez księdza biskupa Wiktora Skworca poświęcenie placu i Krzyża jesienią br. (dokładny termin podam później), a następnie budowa kaplicy, która będzie służyć za świątynię na czas budowy nowego kościoła.

Drodzy Czytelnicy - Parafianie: to dzieło jest ciągle polecane w naszych modlitwach prywatnych i wspólnotowych. Ufamy, że Boże Miłosierdzie jest nad nami i wspomaga nas nieustannie. e. Za Wasze dobre słowo, modlitwę, cierpienie, wdowi i hojny grosz - Bóg zapłać! Jezu ufam Tobie!

ksiądz Zbigniew Smołkowicz