Tu jest nasze centrum świata - Gość Niedzielny

Parafianie Woli Mieleckiej z bp. Wiesławem Lechowiczem 1 stycznia świętowali 10. rocznicę erygowania parafii.
Jesteśmy małą cząstką Kościoła, ale tu jest nasze centrum świata - mówili przedstawiciele parafii, witając bp. Wiesława Lechowicza na uroczystości zorganizowanej w 10. rocznicę erygowania parafii w Woli Mieleckiej.

- Prosimy módl się za naszą parafię i błogosław naszym rodzinom, by kwitło w nich szczęście i mieszkał Bóg. My zaś życzymy Ci wielu łask z nieba w Twojej niełatwej pracy pasterskiej i polecamy w naszych modlitwach - zapewniali.


Przedstawiciele rady parafialnej witali biskupa

Parafia w Woli Mieleckiej została powołana do istnienia dekretem wydanym przez ówczesnego biskupa tarnowskiego Wiktora Skworca 1 stycznia 2009 roku. Od ośmiu lat parafianie wraz z proboszczem ks. Zbigniewem Smołkowiczem budują kościół ku czci Opatrzności Bożej.

Jak mówił w czasie wczorajszej uroczystości ks. Zbigniew Smołkowicz, na ukończeniu są już prace elewacyjne przy kościele, zamontowano instalację elektryczną, system nagłaśniający i monitorujący, instalację grzewczą, wybudowano zbiornik retencyjny. Koszt wszystkich ubiegłorocznych prac wyniósł ponad 460 tys. zł.


od 8 lat parafia buduje kościół ku czci Bożej Opatrzności

Wraz z wznoszoną materialną świątynią, wzrasta Kościół duchowy. Tylko w ubiegłym roku wyświęconych zostało dwóch kapłanów stąd się wywodzących - ks. Łukasz Gazda i ks. Dawid Krawiec oraz pierwsze śluby zakonne złożyła s. Agata Warchoł w Zgromadzeniu Sióstr Córek Miłości. Wzięli oni udział w parafialnej uroczystości. Uczestniczył w niej także pochodzący z parafii dk. Marcin Gazda, a także ks. Wojciech Dudzik, ks. Paweł Herudziński i ks. prał. Piotr Bajor, który na co dzień pracuje w Watykanie, w Kongregacji ds. Edukacji Katolickiej. Mszy św. przewodniczył bp Wiesław Lechowicz.


Uroczystości przewodniczył biskup Wiesław Lechowicz

 Mszy św. przewodniczył bp Wiesław Lechowicz. Tłumaczył, czym jest Boża Opatrzność patronująca wspólnocie, a i to, że wśród jej zrządzeń na pierwszy plan wysuwa się Boże narodzenie, które zapoczątkowało misję wyzwolenia nas z grzechu i śmierci.

- Twórzcie tę rodzinę razem, módlcie się za siebie, bierzcie za siebie odpowiedzialność, starajcie się żyć z Panem Jezusem, naszym Bratem, i blisko Maryi, naszej Matki - życzył w Woli Mieleckiej biskup.


link do artykułu:
https://tarnow.gosc.pl/doc/5248928.Tu-jest-nasze-centrum-swiata?fbclid=IwAR154Q4E0hDtVHBzFuhE0bpEjqBh9Uphnf4Q-TmOK39MDB8R8hCwPs-AymElink do galerii: https://wicherski1.blogspot.com/2019/01/10-rocznica-powoania-parafii-bozej_1.html#more
foto: MK, Zbigniew Wicherski


 

https://www.facebook.com/wolamielecka/