Słowa jak muśnięcie motyla w Woli Mieleckiej

Słowa jak muśnięcie motyla - pod takim tytułem odbyły się 4 kwietnia 2018 roku warsztaty poetyckie w Szkole Podstawowej w Woli Mieleckiej.

Młodzież realizująca projekt pn. Motylarnia poznawała motywy motyli w poezji. Warsztaty prowadzone były przez nauczycielkę biologii Elżbietę Żuchowską-Pezdę we współpracy z nauczycielką języka angielskiego Renatą Pogodą.

Młodzież miała okazję poznać twórczość mistrzyni słowa Aleksandry Piguły, prezesa Mieleckiej Grupy Literackiej Słowo działającej przy Towarzystwie Miłośników Ziemi Mieleckiej im. Władysława Szafera w Mielcu, tajemnice powstawania zbiorków poetyckich oraz tematykę poruszaną w utworach.

Uczniowie po wysłuchaniu wierszy, również w wersji angielskiej, mogli stworzyć i zaprezentować swój własny wiersz, a także zapoznać się z tajnikami tłumaczenia poezji na język angielski.

Owocem tych spontanicznych warsztatów literackich będzie wspólne wydanie tomiku pt. "Słowa jak muśnięcia motyla", w którym znajdą również wiersze napisane w języku angielskim.

- Warsztaty dostarczyły bogatych wrażeń zarówno młodym uczestnikom jak i nam. Były to niezapomniane chwile dla nas poetek, i mamy nadzieję, że dla młodych ludzi także. Kto wie, może udało nam się zasiać ziarno cudu poezji w duszach młodych ludzi - podsumowała warsztaty Aleksandra Piguła.

więcej informacji:
www.slowo.art.pl
www.tmzm.mielec.pl
https://wicherski1.blogspot.com


 

https://www.facebook.com/wolamielecka/