Gala "Wyjątkowa kobieta gminy Mielec" 2023

5 marca 2023 roku, już po raz dziesiąty z okazji Dnia Kobiet w Ośrodku Kultury w Chorzelowie odbyła się uroczysta gala „Wyjątkowa kobieta gminy Mielec 2023”, w trakcie której wyróżniono panie szczególnie zaangażowane w życie.link do filmu: https://youtu.be/Znz5e0E60ko
@wideo, montaż: Zbigniew Wicherski
www.wolamielecka.pl


Rok 2023 przynosi dziewiątą i dziesiątą edycję nagrody bowiem przez dwa lata nagrody nie były przyznawane ze względu na panującą pandemię i wprowadzone ograniczenia. Kapituła nagrody w składzie: Józef Piątek - wójt gminy Mielec, Tomasz Ortyl - zastępca wójta gminy Mielec, Bogdan Cygan - przewodniczący Rady Gminy Mielec, Damian Małek - dyrektor SOKiS przyznała nagrody w czterech kategoriach.

W kategorii „Oświata i wychowanie” za stałe podnoszenie poziomu edukacji  oraz szczególne osiągnięcia w zakresie pracy oświatowej i wychowawczej wśród dzieci i młodzieży nagrody otrzymały Izabela Kobylarz z Rzędzianowic oraz Renata Koba reprezentująca Książnice.

W kategorii „Kultura” za upowszechnianie różnych dziedzin sztuki, zaangażowanie w prace twórczą oraz osiągnięte sukcesy na niwie artystycznej nagrody otrzymały Małgorzata Kania z Woli Mieleckiej oraz Sylwia Kania ze Złotnik.

W kategorii „Działalność społeczna” za szczególne zaangażowanie w działalność społeczną oraz podejmowanie i realizację lokalnych inicjatyw nagrody otrzymały Grażyna Piechota z Rydzowa oraz Celina Szymańska z Trześni.

W kategorii „Gospodyni Roku” za niezwykłe zaangażowanie na rzecz społeczeństwa, wsparcie lokalnych inicjatyw oraz przekazywanie życiowego doświadczenia kolejnym pokoleniom nagrody otrzymały Grażyna Kania z Woli Chorzelowskiej oraz Małgorzata Mazur z Szydłowca.

- Serdecznie Wam gratuluję i cieszę się, że razem z członkami kapituły mogliśmy wręczyć wam te wyróżnienia. Dziękuje wam za tą piękną pracę, którą wykonujecie, bo jesteście doskonałym wzorem do naśladowania. Dzięki wam, młody człowiek widzi, że warto się starać. Warto dobrze czynić i warto być dobrą mamą, babcią, żoną i córką. Wiem, ile czasu i zaangażowania potrzeba, aby to wszystko połączyć i żeby to wszystko tak pięknie wychodziło, dzięki Wam ten świat jest piękniejszy – powiedział obecny na gali Fryderyk Kapinos, poseł na Sejm RP.

Po wręczeniu statuetek i listów gratulacyjnych w programie artystycznym pt. „Kobiety jak te kwiaty” zaprezentowali się muzycy z Chorzelowskiej Grupy Wokalnej.