Dożynki Gminy Mielec Rydzów 2022 "Żeby chleba było dosyć"

Na Dożynkach Gminy Mielec Rydzów 2022 zaprezentowało się 10 sołectw które przygotowało 10 stoisk wystawienniczych i 11 wieńców dożynkowych.


wieniec KGW Wola Mielecka


link do galerii: https://wicherski1.blogspot.com/2022/08/dozynki-gminy-mielec-rydzow-2022.html#more


Najpiękniejszy okazał się wieniec uwity przez KGW z Chrząstowa. II nagrodę otrzymało KGW Złotniki, a III miejsce ex aequo trafiło do KGW Rydzów oraz KGW Trześń.
Wyróżnienia za wieńce dożynkowe otrzymali również przedstawiciele KGW Wola Mielecka, KGW Goleszów, KGW Książnice, KGW Rzędzianowice, OSP Rzędzianowice, KGW Szydłowiec, KGW Wola Chorzelowska.
Na dożynkowej scenie wystąpili:
Zespół Pieśni i Tańca "Chorzelowiacy" wraz z Kapelą Ludową
kabaret KaŁaMaSz
Gooroleska
Zespół Muzyczny Randez-Vous

Nie zabrakło również atrakcji towarzyszących, stoisk wystawienniczych i gastronomicznych, animacji dla dzieci, dmuchanego placu zabaw, przejażdżek konnych z KJ „Przedświt” oraz wystawy ptaków egzotycznych MSHKiPE.link do filmu https://youtu.be/pq34_wniUeY


17-08-2022
Zaproszenie
Sołectwo Rydzów będzie gospodarzem tegorocznych Dożynek Gminy Mielec. Tradycyjne święto plonów odbędzie się w niedziele 21 sierpnia 2022 roku na terenach sportowych przy Remizie OSP.

Dla wszystkich którzy pojawią się w niedzielę w Rydzowie organizatorzy przygotowali wiele atrakcji w tym między innymi korowód dożynkowy, widowisko z przekazaniem chleba i wieńca, konkurs wieńca dożynkowego, stoiska wystawiennicze, degustacje potraw przygotowanych przez KGW, animacje dla dzieci, dmuchańce, przejażdżki konne z KJ „Przedświt”, wystawa ptaków egzotycznych MSHKiPE.

Niezwykle ciekawie zapowiadają się również występy artystyczne, które rozpocznie Kapela Ludowa i Zespół Pieśni i Tańca „Chorzelowiacy”. Następnie na scenie pojawi się kabaret „Kałamasz”. To wszystkim dobrze znani aktorzy z serialu „Ranczo” - bywalcy sławnej w całym kraju „ławeczki”. Bogdan Kalus, Jacek Łapot, Sylwester Maciejewski oraz Dariusz Szweda gwarantują dobrą dawkę humoru.

Po kabareciarzach sceną zawładnie Zespół „GOOROLESKA”. To muzycy z których każdy posiada solidny bagaż doświadczeń muzycznych oraz liczne sukcesy nie tylko na krajowych scenach. Zespół działa od 2012 roku, a muzyka tworzona przez nich stanowi mieszankę pop-rock-folk z elementami elektroniki.

Na zakończenie tegorocznych Dożynek Gminy Mielec zaplanowano zabawę taneczną z zespołem „Rande-vous”. To pięcioro muzyków, którzy znaleźli sposób na to, aby stworzyć spójną i unikalną całość. Podczas wielu lat wspólnego grania odkryli i wypracowali swój nieszablonowy sposób traktowania muzyki.

Planowany program wydarzenia:
13:45 - Zbiórka grup wieńcowych przed Kościołem pw. Matki Bożej Wspomożenia Wiernych w Rydzowie
14:00 - Msza Święta za szczęśliwie zebrane plony z intencji Władz Samorządowych Gminy Mielec
15:15 - Przejście korowodu dożynkowego na pole dożynkowe - stadion sportowy w Rydzowie
15:30 - Rozpoczęcie  uroczystości  dożynkowych:
- powitanie gości
- widowisko z przekazaniem chleba i wieńca dożynkowego Gospodarzowi Dożynek Wójtowi Gminy Mielec pt. „Żeby chleba było dosyć” w wykonaniu Kapeli i ZPiT „Chorzelowiacy”,
- przemówienia okolicznościowe
16:30 - Gminny Przegląd Wieńca Dożynkowego
17:30 - Spektakl „Dezynfekcja” w wykonaniu kabaretu „Kałamasz”
18:30 - Koncerty Zespołu „Gooroleska”
20:00 - Zabawa taneczna z Zespołem „Randez-Vous” z Mielca
24:00 - Zakończenie