Trwa budowa wałów wraz z częścią rekreacyjną

Po ustąpieniu zimy przyspieszyły prace przy budowie obwałowania Wisłoki w Mielcu, Złotnikach i Woli Mieleckiej.


Budowa prawo i lewostronnego obwałowania rzeki Wisłoki w Mielcu realizowana jest przez Podkarpacki Zarząd Melioracji i Gospodarki Wodnej. Nowe wały powstają obecnie od Chrząstowa do Mielca i w Woli Mieleckiej. Koszt tej inwestycji, realizowanej z udziałem środków unijnych, przekracza 90 milionów złotych.

Obecnie prace koncentrują się wokół mostu, gdzie widać już doskonale zarys nowych wałów, powstaje też około stumetrowy bulwar z wykorzystaniem ścian betonowych – w miejscu gdzie wał przechodzi między dwoma słupami wysokiego napięcia. Także same słupy zyskują zabezpieczenie. Przy okazji robót praktycznie wyczyszczone zostanie z drzew i zarośli międzywale.

Nowe wały rosną także już w okolicach Pałacyku Oborskich, roboty przesuwają się w stronę kładki. Ten odcinek inwestycji najbardziej interesuje mieszkańców. Bo tam na wałach powstaną miejskie bulwary. Między kładką przy ulicy Rzecznej i Parkiem Oborskich powstaną ścieżki spacerowe, obiekty rekreacyjne. Przy kładce zaplanowana została budowa tarasu widokowego.

Już gotowy jest parking, który będzie obsługiwał obiekty rekreacyjne wybudowany przez Urząd Miejski. Magistrat uruchamia również zorganizowanie w tym terenie ogólnodostępnych terenów zielonych, czy budowę boiska sportowego.

Bulwary i obiekty rekreacyjne powstają z własnych środków magistratu lub w ramach programu rewitalizacji starego miasta, z udziałem środków unijnych.

źródło: Hej Mielec