Z szuflady wyobraźni - wystawa malarstwa Grzegorza Cebuli

W Sali klubowej Filii Ośrodka Kultury w Woli Mieleckiej odbył się kolejny wernisaż. 3 lipca 2012 roku bohaterem wystawy był Grzegorz Cebula, członek Klubu Środowisk Twórczych w Mielcu.

Grzegorz Cebula urodził się i mieszka w Mielcu. Swoje zamiłowanie do sztuk plastycznych odkrył już w szkole podstawowej. Rozwijał je w Liceach Plastycznych w Rzeszowie i Jarosławiu. Po zakończeniu edukacji szkolnej wyjechał do Hiszpanii. Tam kopiował dzieła wielkich mistrzów, m.in. Vełasqeza, Goyi, Picassa, S.Dali. Jak sam artysta mówi: "To była dla mnie szkoła malowania, uczyłem się od największych".

Po powrocie do kraju Grzegorz Cebula zaczął tworzyć własne obrazy - kompozycje które "miał w głowie". Maluje od dwudziestu lat i nadal towarzyszy mu niezwykła fascynacja procesem transpozycji myśli, uczuć, sposobu postrzegania świata na język plastyki. Przyjaciele artysty określają jego sposób malowania jako "inspiracjonizm" i "spontanizm".

Obecna wystawa "Z szuflady wyobraźni" przedstawia Grzegorza Cebulę jako artystę "o wielu twarzach", poszukującego, traktującego malarstwo jak misję. Prace pokazane na wystawie są niewielką cząstką jego dorobku artystycznego. Niecodzienną atrakcją było malowanie twarzy publiczności ręką artysty. Wystawa będzie czynna od 3 do 21 lipca 2012 roku.

DOTYCHCZASOWE WYSTAWY:

1999 - wystawa indywidualna "KONWULSJE" - Osiedlowy Dom Kultury w Mielcu,
2003 - "MŁODZI MŁODYM:" - SCK Mielec,
2005 - gościnny udział w wystawie "NIE PODZIELONE"1 - SCK Mielec,.
2007 - wystawa, indywidualna - Klub STRANGER CAFE- Kraków,
2008 - wystawa, indywidualna - Klub STUDIO Mielec,
2011 - wystawa indywidualna "NIEPOKÓJ TWÓRCZY" - SCK Mielec,
2011 - wystawa indywidualna "POLSKI BLUES"- 1 GALERIE IN DER WERRETALHALLE - Lohne - Niemcy,
2011 - wystawa, indywidualna - "KOLOR" - Club STEREO CAFE - Mielec,
2000 - 2011 - udział w dorocznych wystawach Stowarzyszenia Twórców Kultury Plastycznej w Mielcu oraz doroczne wystawy Towarzystwa Miłośników Ziemi Mieleckiej.

Do obejrzenia innych prac artysty zapraszamy na stronę internetową: www.malarstwobuli.pl
kontakt teł. 510 869 318
Z szuflady wyobraźni - Wystawa malarstwa Grzegorza Cebuli