Spotkanie autorskie z Lidią Miś

15 czerwca 2012 w Ośrodku Kultury w Woli Mieleckiej gościła Lidia Miś – autorka popularnych książek dla dzieci i młodzieży, laureatka wielu literackich nagród i wyróżnień m. in. Nagrody ZLP za Najlepszy Debiut Roku 2004.

 

Spotkanie zorganizowała Biblioteka Publiczna w Woli Mieleckiej przy współpracy Zespołu Szkół w Woli Mieleckiej. Uczestniczyli  w nim uczniowie i wychowawcy klas I- III tejże szkoły i klasa III ze Szkoły Podstawowej w Podleszanach.

Pisarka niezwykle szybko nawiązała kontakt z dziećmi, zyskując ich ogromną sympatię i uśmiech. W barwny sposób opowiadała o swym dzieciństwie, inspiracjach przy pisaniu, a przede wszystkim o swych utworach. Za pomocą słowem malowanych obrazów przeniosła dzieci w krainę fantazji tam, gdzie żyją wróżki, elfy, smoki i czarownice…Słuchały zadumane i rozmarzone. Bo przecież któż z nas nie lubi baśni?

Lidia Miś czytała również fragmenty swoich książek: ,,Odwiedzając czarownice”- baśń, którą pokochały tysiące dzieci w całej Polsce, ,,Serce lasu” i ,,Opowieści biblijne dziadzia Józefa”. O bohaterze ostatniego utworu mówiła w tych prostych, ale jakże pięknych słowach - Dziadzio Józef żył naprawdę. Mieszkał w domaradzkiej wsi Poręby, w drewnianym domku pokrytym starą, ceglaną dachówką. To właśnie tu, z dala od miejskiego zgiełku, schodziły się nie tylko jego wnuki, ale całe gromady dzieciaków, by posłuchać ciepłych, biblijnych opowieści.

W drugiej części spotkania odbyła się mini konferencja prasowa, w której dzieci stały się dziennikarzami i na autorkę spadła lawina pytań. Odpowiedzi były wyczerpujące i dostarczyły wiele cennych informacji i ciekawostek z życia pani Lidii.

Godzinne spotkanie minęło bardzo szybko.  Na koniec były dedykacje, autografy, drobne upominki dla dzieci od autorki i oczywiście pożegnalne kwiaty.


Spotkanie z panią Lidią Miś dzieci na pewno długo zachowają w pamięci. Zwłaszcza, że na koniec padło pytanie: ,,Czy pani jeszcze do nas przyjedzie?”

Justyna Ryczek

 


ZOBACZ GALERIĘ ZDJĘĆ