Ferie w Bibliotece Publicznej w Woli Mieleckiej

Tegoroczne ferie zimowe w naszej placówce bibliotecznej dzieci spędzały bardzo aktywnie. Na najmłodszych czytelników czekały nie lada atrakcje – konkursy, zajęcia plastyczne i literackie, rebusy, gry i zabawy oraz wiele wiele innych.

 

Pożegnanie ferii w Bibliotece Publicznej w Woli Mieleckiej

W ostatnim dniu ferii w piątek 31 stycznia odbył  się w Filii w Woli Mieleckiej turniej układania puzzli. W konkursie wzięło udział szesnastu uczestników, których podzielono na cztery kategorie wiekowe. I tak poczynając od najmłodszych laureatkami zostały: Babula Gabriela, Bugała Julia, Lelakowska Ewa i Ryczek Maria. Dziewczyny górą! W nagrodę otrzymały zestawy puzzli. Pozostałym uczestnikom nagrody pocieszania i słodycze wręczyli Justyna Ryczek i Kacper Jurek.

1

W tym dniu ogłoszono również wyniki konkursu plastycznego pt. ,,Mój ulubiony bohater literacki”. Z pośród czternastu prac wyróżniono  i nagrodzono cztery prace. Ich autorami są: Mazur Anna, Kusek Jakub, Cisło Wiktoria i Bal Aleksandra. Gratulujemy!


Muzyczny konkurs „Jaka to melodia”

20.01.2014

W pierwszym dniu ferii, w poniedziałek 20 stycznia 2014 roku odbył się muzyczny konkurs dla dzieci pt. „Jaka to melodia” .

Tematem przewodnim były polskie kolędy i pastorałki. Uczestnicy zabawy musieli wykazać się znajomością tytułów prezentowanych utworów i oczywiście refleksem.

Laureatką konkursu została Wiktoria Świątek ze Szkoły Podstawowej w Podleszanach, pokonując w trzeciej, finałowej rundzie Elizę Gawron ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Mielcu. Za swą wiedzę muzyczną otrzymały nagrody i gromkie brawa. Pozostałym dzieciom wręczono nagrody pocieszenia i słodycze na poprawę humoru.
Konkurs prowadzili Justyna Ryczek i Michał Witek. Imprezę zakończyło wspólne śpiewanie kolęd.
,,W KRAINIE BAJEK” – MINI QUIZ LITERACKI DLA DZIECI
22.01.2014

Mimo mroźnej  pogody  i oblodzonych chodników, w środę w  Filii biblioteki w Woli Mieleckiej zgromadziła się licznie młodzież i dzieci, by wziąć udział w mini quizie literackim, organizowanym przez bibliotekę. Byli to uczniowie Szkoły Podstawowej w  Woli Mieleckiej, jak również Szkoły Podstawowej w Podleszanach.
W pierwszym etapie zabawy każdy uczestnik losował dla siebie pytanie. Każda poprawna odpowiedź była nagradzana słodyczami i gromkimi brawami. W drugim etapie liczyła się wiedza i refleks. Mistrzynią w rozwiązywaniu zagadek literackich została Gabrysia Cisło  z Woli Mieleckiej, a z Podleszan Kinga Skrzypek. Dziewczynki otrzymały pamiątkowe albumy.
Dla tych dzieci, które zapomniały o feryjnym konkursie lub nie mogły w tym dniu przybyć prezentujemy kilka wesołych zagadek:
 

 ZESTAW I

 

1. Tylko cal wysokości
miała ta dzieweczka,
dlatego też jej imię
brzmiało…

2. Jaka to dziewczynka
Ma roboty wiele,
A na wielkim balu
Gubi pantofelek?

3. Uwolniona,
Zapluskała złocistym ogonem
Rybaka – uszczęśliwiła,
Lecz nie jego żonę.

 ZESTAW II

 

1. Chociaż kłopoty
Z wilkiem miała,
Wyszła z opresji
zdrowa i cała.

2. Łatwo mnie poznacie,
Gdy bajkę wspomnicie
chodziłem tam w butach,
Miałem lżejsze życie.

3. Jakie to maluchy zawsze są brodate i ciężko pracują i zimą i latem?
 

   ROK 2014 - ROKIEM CZYTELNIKA
27.01.2014
Jubileuszowy Rok 2014 będzie czasem wzmożonych i zintegrowanych działań na rzecz wzrostu czytelnictwa oraz poszerzania wiedzy społecznej o książce pod hasłem: 650 LAT W SŁUŻBIE KSIĄŻKI , 1364-2014
Z tej wyjątkowej okazji Biblioteka Publiczna w Woli Mieleckiej przygotowała dla wszystkich czytelników okolicznościową gazetkę i wystawkę nowości książkowych.

{morfeo 27}

KLIKNIJ w GALERIĘ