Wsparcie dla OSP Wola Mielecka i OSP Rydzów

Zakończyła się modernizacja remizy OSP w Woli Mieleckiej, dzięki której budynek stał się bardziej funkcjonalny i estetyczny. Nowe radiostacje otrzymali również druhowie z OSP w Rydzowie.

Ponad 130 tyś zł wyniosła modernizacja istniejącego już budynku OSP w Woli Mieleckiej. W ramach prac wzmocniono konstrukcyjne ścian, rozebrano nieużytkowane zaplecze sanitarne, nadbudowano budynek dachem jednospadowym o konstrukcji drewnianej krytym blachą trapezową, wymieniono stolarkę okienną, wykonano izolację pionową przeciwwilgociową fundamentów i ścian zewnętrznych, ocieplono strop i ściany zewnętrzne budynku, zamontowano schody zewnętrzne na poddasze, wykonano odwodnienie, poprowadzono wentylację oraz odtworzono opaskę budynku z kostki betonowej. Dzięki takim działaniom powstał niemalże nowy budynek, który spełnia wymagania obowiązujących przepisów budowlanych i pożarowych.

Do wykonania został jeszcze etap remontu pomieszczeń wewnętrznych.
– Bezpieczeństwo mieszkańców jest dla nas bardzo ważne. Dlatego też sukcesywnie staramy się szkolić oraz doposażać jednostki OSP. W ostatnim czasie udało nam się zakupić nowe pojazdy, torby medyczne i defibrylatory, dzięki którym strażacy mogą jeszcze szybciej reagować w przypadku wystąpienia sytuacji kryzysowych. Teraz przekazujemy w użytkowanie zmodernizowany budynek w Woli Mieleckiej. Przekonany jestem, że spełni on oczekiwania strażaków oraz sprawi, że w odpowiednich warunkach będą mogli pełnić misję, jakiej się podjęli – przekazuje Józef Piątek, Wójt Gminy Mielec.

Z nowego wyposażenia mogą się cieszyć również strażacy z jednostki OSP w Rydzowie. Dobra współpraca Józefa Piątka, Wójta Gminy Mielec oraz Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Tarnobrzegu zaowocowała przekazaniem jednostce dwóch radiostacji nasobnych. Dwa urządzenia typu HYT TC-780 odebrali w odebrali w poniedziałek  Prezes Marek Wyzga oraz Naczelnik Kamil Surdej. Sprzęt zgodnie z założeniami ma posłużyć w celu poprawy bezpieczeństwa.

https://www.facebook.com/wolamielecka/