Do trzech razy sztuka na spotkaniu DKK w Woli Mieleckiej

Godzinami o książkach w bibliotece w wakacyjny czas? Oczywiście. Są bowiem takie książki, o których aż chce się rozmawiać. Tym razem rzecz dotyczy utworu polskiej pisarki – Izabelli Frączyk „Do trzech razy sztuka”.

Główna bohaterka powieści to młoda kobieta – Anna, osoba niezwykle ciepła, miła i wrażliwa. W pewnym momencie jej świat zaczyna się walić i w jednej chwili  traci i narzeczonego i pracę. Po chwilowym załamaniu i wewnętrznym cierpieniu podejmuje wyzwanie i bierze za bary z życiem. Znajduje nową pracę (w korporacji), ale i nowe kłopoty. Zaaklimatyzowanie się w nowym środowisku utrudnia jej korporacyjny reżim, wewnętrzne intrygi i walka o stołki oraz pewien bardzo przystojny mężczyzna…

Anna z kruchej osóbki zmienia się w silną kobietę, która potrafi zawalczyć o siebie. Pomaga jej w potrzebie wierna przyjaciółka Lucyna, która podtrzymuje ją na duchu i zawsze wspiera swą życzliwością oraz dobrą i mądra radą.

„Do trzech razy sztuka” to powieść napisana lekko, z finezją i dużą porcją dobrego humoru. Nieskomplikowana historia, z nutką romansu oraz skłaniająca do zadumy to idealna kompozycja na letni wypoczynek, stwierdziły jednogłośnie panie z Dyskusyjnego Klubu Książki, zachęcając tym samym do przeczytania książki. Spotkanie odbyło się 30 sierpnia w bibliotece w Woli Mieleckiej i przebiegło jak zwykle w miłej i sympatycznej atmosferze.

Zapraszamy wszystkich, którzy lubią czytać i lubią dzielić się swoimi wrażeniami na kolejne, wrześniowe spotkanie DKK i  do wspólnej dyskusji nad utworem Catrin Collier „Carski smok”.

Justyna Ryczek