Ciepłe słowa mogą sprawić więcej radości niż tradycyjny prezent

W związku ze zbliżającymi się świętami Bożego Narodzenia uczniowie klas trzecich Zespołu Szkół w Woli Mieleckiej z edukacji wczesnoszkolnej wraz ze swoimi wychowawczyniami postanowili się przyłączyć do pięknej i szlachetnej akcji pod nazwą „Marzycielska Poczta”.

Ta ogólnopolska inicjatywa polega na wysyłaniu tradycyjnych listów i kartek do ciężko chorych dzieci. Na stronie MarzycielskaPoczta.pl ukazane są profile chorych dzieci wraz z ich adresami pocztowymi. W  profilach można odnaleźć najważniejsze informacje o dzieciach, ich zainteresowania czy krótką biografię.

Trzecioklasiści chcąc wywołać uśmiech na twarzach chorych dzieci i rozproszyć w nich uczucie samotności postanowili własnoręcznie wykonać kartki świąteczne i napisać kilka ciepłych słów od siebie.

Warto wspomnieć, że ta cenna forma wsparcia ma znaczące walory wychowawcze. Uczniowie podczas udziału w przygotowaniach wykazali się ogromnym zaangażowaniem oraz empatyczną i wrażliwą postawą. Padło wiele cennych pytań i trafnych wniosków.

Zadanie to przyniosło im mnóstwo frajdy i spełnienia się. Bezinteresowna pomoc, z wielkiego serca zawsze cieszy i jest bezcenna.