NOC BIBLIOTEK 2016

Noc Bibliotek to wspaniała okazja, by czytelnicy i miłośnicy książek mogli spotkać się w nietypowych godzinach, skorzystać  z naszych propozycji i znaleźć dla siebie coś interesującego.  W Filii Bibliotecznej w Woli Mieleckiej odbyła się już druga taka akcja promująca czytanie i  bibliotekę. W tym roku pod hasłem „Wolno czytać”.
W ten wyjątkowy, sobotni wieczór obowiązywało przebranie. Fantazji i pomysłów nie brakowało. Młodzież gimnazjalna, która wzięła udział w spotkaniu wykazała się ogromną kreatywnością, co dodało uroku  nocnej imprezie. Na początek przy herbatce i słodkim deserze prowadziliśmy ostrą dysputę na temat przeczytanych książek: tych, które na zawsze pozostaną w pamięci i tych, przez które młodym ludziom nie udało się przebrnąć. Okazuje się, że ponadczasową powieścią dla dzieci i młodzieży jest książka autorstwa Astrid Lindgren „Dzieci z Bullerbyn”. To niezapomniany pomnik szczęśliwego, beztroskiego dzieciństwa i uniwersalnych wartości. Ten tytuł wymienili wszyscy uczestnicy spotkania. Zabawy bohaterów książki były wzorem i inspiracją do naśladowania, niejednokrotnie ku rozpaczy rodziców, czy dziadków. Książki dzieciństwa to również „Pinokio”, „Chłopcy z Placu Broni”, „Bajki robotów”, seria o Tomku Wilmowskim. Temat książek nielubianych przez młodzież dyskretnie przemilczę.

Sobotni wieczór był okazją, by posłuchać pięknych, lirycznych wierszy o miłości. Młodzież czytała tomik wierszy polskich poetów „Najpiękniejsze wiersze o miłości” i czyniła to w poważny i mniej poważny sposób. Najbardziej podobała się „Rozmowa liryczna” Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego. Później przyszła pora na wesołe skecze i żarciki, odgrywane przez naszych gości. W trakcie spotkania odbyła się prezentacja nowości bibliotecznych dla młodzieży, można było również wypożyczyć książki.

Sobotnia impreza upłynęła w miłej atmosferze, nie brakowało śmiechu, chwilami do łez. Do zobaczenia za rok!