Czytanie uskrzydla czyli spotkanie „W leśnej krainie”

Do 5 czerwca 2016 roku trwa XV Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom - akcja, której celem jest podnoszenie poziomu świadomości społecznej dotyczącej roli czytania w rozwoju psychicznym dziecka i popularyzacja czytelnictwa wśród najmłodszych. W tym roku odbywa się pod hasłem „Czytanie Uskrzydla”.
Głęboko wierząc, że czytanie dzieciom jest najlepszą inwestycją w ich przyszłość Filia Biblioteczna w Woli Mieleckiej również i w tym roku zorganizowała spotkanie dla grupy przedszkolaków z ZS w Woli Mieleckiej, na którym czytał dzieciom wyjątkowy gość - mgr inż. leśnictwa Robert Czernikowski z Leśnictwa Goleszów.

Grupa pięciolatków pod opieką wychowawcy mgr Bogusławy Kłagi wysłuchała  wesołych wierszy Wiesława Drabika, czytanych przez Pana Leśniczego. Później przyszła pora na niezwykłe, leśne opowieści. Dzieci poznały  historię dzika  imieniem Dodi, który wychowywał się w leśniczówce, wzbogaciły swą wiedzę przyrodniczą, poznając zwyczaje ptaków i zwierząt. Otrzymały też wiele cennych wskazówek, jak zachowywać się w lesie, jak postępować ze zwierzętami i jak unikać różnego rodzaju zagrożeń i niebezpieczeństw. Przedszkolaki i my dorośli również, słuchaliśmy z zapartym tchem tej niezwykłej leśnej gawędy, okraszonej ogromną pasją i uczuciem do leśnego świata.

W podziękowaniu dla Pana Leśniczego za niezapomniane spotkanie dzieci zaśpiewały piosenkę pt. „Dżungla”, do której przygotowały również układ taneczny. Do podziękowań dołącza się również nasza biblioteka.

Przedszkolaki otrzymały upominki książkowe, ufundowane przez naszą bibliotekę, a całość imprezy dopełniło wspólne, pamiątkowe zdjęcie.
Pamiętajmy i to nie tylko w czerwcu, by: „Czytać dziecku 20 minut dziennie. Codziennie!”.