Listopad wyjątkowo obfity w imprezy

Listopad, mimo iż jest miesiącem jesiennym i nostalgicznym to w Chorzelowskim Ośrodku Kultury jest głośno, atrakcyjnie, poetycko, śpiewnie  i  kolorowo.  Listopadowe imprezy rozpoczęły się  już  4 listopada eliminacjami gminnymi konkursu „Literatura i dzieci – trzy magiczne słowa - proszę , przepraszam, dziękuję”. Podczas  konkursu  wyłoniono osoby, które będą reprezentowały Gminę Mielec ( uczniowie szkół podstawowych) na eliminacjach rejonowych, a byli to Maria Miś i Michał Miś - S.P Chrząstów, Amelia Smykla, Piotr Dąbek, Julia Sosińska, Paulina Motyl, Oliwia Rajca - S.P Chorzelów, Ewelina Marzec - S.P Podleszany.


7 listopada w sali wystawowej otwarta została wystawa Filatelistyczna Jerzego Klementowskiego pt.„Polskie drogi do Niepodległości”, która czynna będzie do 21 listopada.

Dwa dni przerwy i kolejna impreza, 9 listopada 2011 w Chorzelowie zebrali się recytatorzy i wokaliści  prezentujący się w Gminnym Konkursie Poezji i Pieśni Patriotycznej „Sławię cię ziemio ojczysta poezją i pieśnią”. Laureaci Konkursu gminnego reprezentowali Gminę Mielec w kolejnym etapie tego konkursu. A byli to: Łukasz Miś, Bernadetta Gałda - SP Chrząstów, Karolina Węgrzyn - SP Książnice, Artur Białoń - SP Podleszany, Aleksandra Kania - SP Wola Mielecka, Aleksandra Maziarz  - SP Chorzelów, Aleksandra Bednarz, Damian Szewc, Patrycja Lelakowska, Karolina Ciejka, Angelika Paterak, Artur Dąbek - Gim. Chorzelów, Justyna Niedbała - Gimbazjum Wola Mielecka.Tego samego dnia w Podleszanach członkowie ZPiT „Chorzelowiacy” wyśpiewali  koncert „Pieknie żyć” dla Koła Diabetyków z okazji Światowego Dnia Walki z Cukrzycą. No i oczywiście 11 listopada i uroczystości Gminne z okazji Narodowego Święta Niepodległości. Była Msza św. w intencji Ojczyzny w Kościele w Chorzelowie, były uroczystości rocznicowe na cmentarzu Wojskowym - przemawiał Wójt Gminy Mielec Kazimierz Gacek , był program pt. „Wstań Polsko moja”  w wykonaniu uczniów ZS w Chorzelowie, złożone zostały wiązanki kwiatów przez władze samorządowe, rady sołeckie , szkoły
i gimnazja, organizacje społeczne i polityczne, zakłady pracy.

12 listopada na stadionie sportowym w Chrząstowie odbył się Turniej piłkarski oldboyów gminy Mielec o puchar Dyrektora SOKiS w Chorzelowie. Zwycięstwo w turnieju wywalczyła drużyna oldboyów z Woli Mieleckiej, drugie miejsce zajęła drużyna oldboyów Podleszany-Książnice, a trzecie drużyna z Chrząstowa.Drużyny otrzymały puchary, wybrano również najlepszego piłkarza turnieju, został nim Krzysztof Muryjas z Woli Mieleckiej, a najlepszym bramkarzem został Robert Cisło z Książnic.

Wyniki spotkań
podleszany - Wola Mielecka 2-2 (2-1)
bramki dla Woli Mieleckiej: Indyk, Muryjas

Podleszany - Chrząstów 2-1 (1-0)

Chrząstów - Wola Mielecka 1-4 (0-3)
bramki dla Woli Mieleckiej: Myryjas, Cyganowski (3)

Wola Mielecka wystąpiła w składzie: Łysoń - Muryjas, T.Stec, Lelakowski, Narowski, Skop, Indyk, Młynek, Wójcik, Lasek, Cyganowski

Chwila oddechu i kolejny etap tym razem Międzygminny Konkursu Poezji i Pieśni Patriotycznej, w którym udział wzięło ponad 60 uczestników w z 6 gmin powiatu mieleckiego. Nagrody tym razem przyznano: Jagodzie Augustyn  i Natalia Jemioło z Przecławia, Łukasz Miś z Chrząstowa, Aleksandrze Kania z Woli Mieleckiej, Oliwii Kalickiej z  Borowej, Radosławowi Hyjek z Tuszowa, Karolinie Węgrzyn z  Książnic, Wiktoria Burek z Tuszowa, Kindze Maj i Magdalena Gawżyńskiej z  Pława, Justynie Niedbała z Woli Mieleckiej, Angelika Paterak z Chorzelowa.

To nie koniec konkursów; 18 listopada odbyły się eliminacje rejonowe konkursu „Literatura i dzieci”. Spośród 50 uczestników  z gmin Tuszów, Borowa, Mielec oraz miasta Mielca wybrano przedstawicieli naszego rejonu na eliminacje wojewódzkie w Rzeszowie.
A są to: Kinga Kapinos, Kalina Rokosz, Agata Rzeszucińska - SP 1 Mielec, Piotr Dąbek - Chorzelów, Teatrzyk „Promyczki „ – WDKiR Grochowe.

Listopad to również czas Andrzejek i zgodnie z tradycją w sobotę 26 listopada w sali widowiskowej spotkają się członkowie zespołów i grup działających przy Ośrodku Kultury by wspólnie spędzić czas na wróżbach,zabawach integracyjnych, tańcach dyskotekowych i wspaniałej zabawie.

A zaraz w następny dzień z okazji Roku Miłosza w sali widowiskowej odbędzie się spektakl „Gdzie słońce wschodzi i kędy zapada”, podczas którego będzie można posłuchać  wierszy Czesława Miłosza, do których muzykę skomponował Tadeusz Wywrocki, będzie można, posłuchać teksów poetyckich i prozatorskich zebranych i opracowanych przez Bożenę Telega a wszystko w wykonaniu chorzelowskiej młodzieży.

Również grudzień zapowiada się interesująco  m. in. 3 grudnia Filia w Woli Mieleckiej zaprasza na I Mikołajowy Turniej Szachowy.