Radny z Krosna w Woli Mieleckiej: ronda potrzebne, ale ...

- Spotykaliśmy się niedawno w Stalowej Woli, teraz spotykamy się w Woli Mieleckiej. To jest północ województwa, a województwo ma to do siebie, że prócz północy jest jeszcze południe. Nie zapominajmy o tym, bo na razie można odnieść wrażenie, że pępkiem świata są niektóre części województwa, a tak nie jest – stwierdził wiceszef Komisji Bezpieczeństwa Publicznego i Zatrudnienia przy sejmiku wojewódzkim Janusz Konieczny.

 

W miniony poniedziałek w Woli Mieleckiej odbyło się wyjazdowe posiedzenie Komisji Bezpieczeństwa Publicznego i Zatrudnienia przy Sejmiku Województwa Podkarpackiego. Posiedzenie poświęcone było problemom bezpieczeństwa na drodze wojewódzkiej numer 984 relacji Mielec – Lisia Góra. Członkowie Komisji nie bez powodu obradowali właśnie tutaj – w miejscu z najbardziej obciążonym odcinkiem drogi wojewódzkiej w regionie. Głównym apelem, jaki udało się wynieść z obrad była bezwzględna potrzeba budowy dwóch rond, które poprawiłyby poziom bezpieczeństwa na dwóch skrzyżowaniach.

 

Choć potrzeby są, ze strony obecnego na posiedzeniu członka zarządu Bogdana Romaniuka zabrakło deklaracji, że ronda na skrzyżowaniach drogi nr 984 z drogą 983 – w stronę Rzędzianowic oraz skrzyżowaniu z drogą powiatową Czermin – Przecław, faktycznie powstaną. Romaniuk wskazywał na ogromne potrzeby w całym województwie i niewystarczające środki. Sugerował, że zarząd województwa musi wybierać między inwestycjami potrzebnymi, a najbardziej potrzebnymi.

 

Odmowy zarządu na jednoznaczne prośby i apele o budowę w Woli Mieleckiej rond, które miałyby wpłynąć na wzrost bezpieczeństwa oraz ułatwienie ruchu drogowego, radny Janusz Konieczny – wiceszef Komisji, określił jako oczywiste. – Rozumiem zarząd, bo ten musi patrzyć na potrzeby całego województwa – powiedział Konieczny, który – jak sam przyznał – reprezentuje część południową regionu. – Mógłbym długo wymieniać, ile tam jest potrzeb. Wystarczy wziąć temat krajowej „dziewiątki” – aż się prosi, by postawić ją na nogi. Ruch jest tam niesamowity, z Barwinka do Rzeszowa tir za tirem – mówił.

Radny z Krosna przyznał później, iż zgadza się z potrzebą budowy rond w Woli Mieleckiej. – Zgadzam się z tym, ale jednocześnie nie zgadzam się, żeby iść tylko w jednym kierunku. Nie możemy zapominać o całym województwie, bo województwo to nie tylko Stalowa Wola, Tarnobrzeg czy Mielec – stwierdził.
 
Konieczny zwracał uwagę, że rozumie potrzeby, a tym bardziej kwestie bezpieczeństwa. Sam jest wiceszefem krajowych struktur Ochotniczych Straży Pożarnych. Swoje wystąpienie zakończył jednak stwierdzeniem, że będzie głosował za tym, żeby w Woli Mieleckiej ronda powstały, bo „taka jest potrzeba”.

źródło: Hej Mielec


Podobne tematy:
- Ciąg dalszy rozmów w sprawie mostu
-Radny z Krosna w Woli Mieleckiej: ronda potrzebne, ale ...
- Speckomisja obradowała w Woli Mieleckiej: ronda potrzebne, ale…

- Skrzyżowania w Woli newralgiczne, w tym roku „tylko” 22 kolizje