Filia Ośrodka Kultury w Woli Mieleckiej rozpoczęła działalność

Początki działalności Filii Ośrodka Kultury nie są łatwe, bowiem naszym zadaniem jest zachęcić i przekonać do naszej pracy wszystkich mieszkańców,  nie tylko Woli Mieleckiej ale i okolicznych miejscowości w Gminie Mielec.

Od  5 września 2011 r. do końca miesiąca w godzinach  14.00 – 18.00 w Filii Ośrodka Kultury w Woli Mieleckiej prowadzone są  zapisy do stałych amatorskich grup artystycznych.


Naszym celem jest   upowszechnianie kultury, sztuki, ochrona dziedzictwa narodowego, podtrzymywanie i przekazywania tradycji, a co za tym idzie pozyskiwanie i przygotowanie środowiska do aktywnego uczestnictwa w kulturze, udostępnianie wartości kulturalnych społeczeństwu, tworzenie warunków do rozwoju talentów twórczych, a także kultywowanie tradycji kulturalnych oraz amatorskiej twórczości  artystycznej mieszkańców Gminy Mielec. Podstawową formą takiej  działalności są zajęcia  organizowane w ramach stałych grup i zespołów zainteresowań, których członkami są dzieci i młodzież szkolna oraz dorośli.

Zajęcia w Fili w Woli Mieleckiej prowadzone będą w oparciu o istniejąca kadrę instruktorską z Ośrodka Kultury w Chorzelowie, jednocześnie chcemy pozyskać do współpracy naturalnych sojuszników jakimi są miejscowe organizacje społeczne oraz każdy człowiek dobrej woli.

Poprzez naszą działalność chcemy kultywować tradycje ojców, upowszechniać różne dziedziny kultury, uzyskiwać dorobek artystyczny i promować talenty. Zajęcia merytoryczne prowadzone będą przez wykwalifikowanych  i doświadczonych instruktorów, z  wieloletnim dorobkiem artystycznym.

Proponujemy zajęcia i formy pracy sprawdzone wielokrotnie w palcówkach kultury.

W Filii Ośrodka Kultury w Woli Mieleckiej prowadzone będą następujące stałe formy pracy:

We wtorki od 4 października 2011r. co tydzień odbywać się będą zajęcia taneczne z dziedziny tańca towarzyskiego prowadzone będą przez inst. Mariusza Sosińskiego, który wraz z Klubem Tańca Towarzyskiego „Takt” z  Chorzelowa zdobył wiele nagród na Ogólnopolskich Turniejach Tańca. W programie zajęć w tym roku kulturalno-oświatowym będzie nauka tańców standardowych - walc angielki i wiedeński latynoamerykańskich cha-cha-cha i jive.

Zajęcia plastyczne odbywać będą się również we wtorki od 4 października co tydzień  w godz. od 16-18 a prowadzone będą przez instruktor Annę Surowiec.  Przez kilkanaście lat pracy Ośrodku Kultury w Chorzelowie pani Ania  wypromowała wielu młodych artystów , a jej pomoc w przygotowaniach prac plastycznych dzieci i młodzieży  na konkursy  gminne i na wyższym szczeblu przyniosła wiele sukcesów autorom prac. Podczas zajęć uczestnicy zapoznają się z  różnymi technikami plastycznymi, papieroplastyką, podstawami rysunku ( szkic, studium rysunkowe).

Wtorkowe wieczory chcemy przeznaczyć  dla wszystkich osób tzw. 60+ bowiem chcemy zaproponować utworzenie Klubu Seniora a w nim spotkania przy kawie i herbacie, szachach czy grach logicznych. Z czasem planujemy utworzenie grupy wokalnej, bowiem znamy możliwości głosowe seniorów z Woli Mieleckiej i nie tylko. Chcielibyśmy również aby panie i panowie  zrzeszeni w klubie seniora w warsztatach wielopokoleniowych przekazali dzieciom i młodzieży swoje umiejętności kulinarne, rzemieślnicze oraz swoją wiedzę historyczną o miejscowości w której mieszkają.

Wieczorem we wtorki od 5 października utalentowani muzycznie rozpoczną naukę  gry na gitarze razem z Waldemarem Monticolo, który w przyszłości ,chce założyć zespół gitarzystów uświetniający imprezy w Woli Mieleckiej.

Środy będą dniem, w którym wszyscy chętni będą mogli  przyjść na kurs dekoracji wnętrz, w czasie którego dowiedzą się wszystko o dobieraniu kolorów, robienie projektów, skalowaniu. Kurs prowadzić będzie Małgorzata Wiech  a rozpoczyna się 5 października od godz. 16.00 – 18.00

Najbardziej intensywny ruchowo dzień to czwartek.
Od 6 października 2011r. co tydzień  godz. od 16.00 – 18.00  królował będzie folklor.  Na zajęcia z tej kategorii tańca zapraszamy wszystkich chętnych, dla których tradycja, obyczaj, strój, taniec i śpiew ludowy jest doskonałą zabawą i formą integracji w grupie. Zajęcia prowadzone będą prze Bożenę Telega , kierownika i choreografa ZPiT „Chorzelowiacy”. Chorzelowski zespół  w ostatnim roku odniósł wiele spektakularnych sukcesów i stał się jednym z najbardziej rozpoznawalnych zespołów w regionie. Prowadząca ma wielką nadzieje, że dzieci i młodzież  rozpoczynające  działalność w grupie ludowej kiedyś powielą sukcesy „Chorzelowiaków”.

Od godziny 18.00-19.00 Kacper Jurek zaprasza wszystkich chętnych na taniec estradowy. Jest to najbardziej uniwersalna forma tańca w której  ruch, ekspresja, muzyka i ciekawy pomysł dają świetne rezultaty i przynoszą wiele satysfakcji członkom grupy tanecznej /Zajęcia ruszają  6 października/.

Godziny wieczorne w czwartek oddane zostały paniom , które dbają o sylwetkę i dobre samopoczucie, bowiem w godzinach od 19.00 – 21.00 prowadzony będzie aerobik również przez Kacpra Jurka a aerobikowi szaleństwo rozpoczyna się 6 października.

Piątkowe popołudnie przeznaczone zostało dla sympatyków szachów
i warcabów. Nowo powstający klub szachowy prowadzony będzie przez Zenona Chojnickiego, trenera szachowego i sędziego klasy międzynarodowej. Klub szachowy rozpocznie swoje treningi 7 października w godzinach
od  16.00 – 18.00


Zajęcia odbywać się będą w Fili Ośrodka Kultury w Woli Mieleckiej, na piętrze budynku Domu Ludowego.

Informacje na temat wybranych grup artystycznych można uzyskać pod numerem telefonu Ośrodka Kultury w Chorzelowie
17 584-14-83 bądź kom. 600 825 664


Wszystkich chętnych zapraszamy do udziału w wybranych przez siebie grupach artystycznych .