E KANGBI MABE TI E - Kolęda Misyjna 2012

26 grudnia po sumie 10 grup pięcioosobowych kolędników misyjnych wyruszyło z kolędą do mieszkańców Woli Mieleckiej. Dzieci i młodzież wraz z opiekunami zbierali pieniądze na pomoc dzieciom z najbiedniejszych rejonów świata.W tym roku kolędnicy zebranymi ofiarami wesprą dwanaście projektów, wśród nich będą już rozpoczęte jak również nowe. Głównym ich celem jest leczenie chorych osób, dożywianie dzieci oraz budowa i prowadzenie szkół. Pieniądze zostaną przekazane do księży, sióstr zakonnych oraz osób świeckich z Republiki Konga, Republiki Środkowoafrykańskiej, Kamerunu, Brazylii, a także Wietnamu.
 

W tam tegorocznej akcji brało udział 409 parafii z całej diecezji tarnowskiej. Prawie 20 000 dzieci odwiedziło 145 000 domów uzyskując kwotę 1 369 280 zł.

Hasłem tegorocznego kolędowania jest: E KANGBI MABE TI E co w języku sango w Republice Środkowoafrykańskiej oznacza: Dzielmy się wiarą.

„Dzieło misyjnych kolędników to wspaniała akcja która jest nie tylko świadectwem naszej wiary ale i troską o rozszerzenie tej wiary na cały świat. Dzieci wraz ze swoimi opiekunami chodzą do domów gdzie ludzie otwierają swoje serca na przyjęcie kolędników natomiast ofiarami wspierają to wspaniałe dzieło którym są misje.”

Dziękujemy wszystkim, którzy życzliwie przyjęli w swoich domach Kolędników Misyjnych. Dziękujemy także dzieciom i rodzicom, którzy włączyli się w przygotowanie i przeprowadzenie Kolędy.

Kolędnicy Misyjni z Woli Mieleckiej zebrali kwotę 3100 zł. 

https://www.facebook.com/wolamielecka/