Rondo w Piątkowcu już bez sygnalizacji

Od kilku dni na nowym rondzie w Piątkowcu nie ma już sygnalizacji świetlnej, która organizowała wahadłowy ruch samochodów. Kierowcy mogą poruszać się w obu kierunkach.

Choć do wyłożenia pozostała jeszcze finalna warstwa asfaltu, wkrótce powinny zniknąć pozostałe ograniczenia, a obwodnica do Rzędzianowic powinna zostać otwarta.

Finalizuje się potężna inwestycja budowy drogi określanej mianem zachodniej obwodnicy Mielca. Mowa o 7-kilometrowym odcinku z Rzędzianowic do Piątkowca. Dzięki tej trasie powstanie realna alternatywa łącząca miasto z drogą w kierunku Tarnowa. Tym samym odciążony będzie most w Woli Mieleckiej - na rzecz większego, niż obecnie, obłożenia nowego mostu w Rzędzianowicach.

Jednym z ważnych efektów finalizowania tej inwestycji jest właśnie zniesienie sporych utrudnień na nowym rondzie w Piątkowcu na początku tego tygodnia. Dotychczas sygnalizacja świetlna ograniczała płynność ruchu - po obu stronach ronda tworzyły się potężne korki. Teraz kierowcy mogą już poruszać się w obu kierunkach, choć rondo nie jest jeszcze w pełni dostępne. Wciąż nie można na nim zawrócić oraz skorzystać z wjazdu w kierunku Rzędzianowic.

Właśnie tam trwają bowiem ostatnie roboty budowlane. Ostatnie, bo planowany termin zakończenia tej inwestycji to wrzesień. Wszystko wskazuje na to, że nowa droga obwodowa Mielca powinna zostać uroczyście otwarta w najbliższych tygodniach - po oficjalnych odbiorach inwestycji.

Przypomnijmy, że w ramach tej dużej, bo wartej ponad 40 milionów złotych inwestycji powstaje zupełnie nowy 7-kilometrowy odcinek drogi wojewódzkiej nr 984, który połączy nowy most na Wisłoce z drogą w kierunku Tarnowa.

Budowa została podzielona na dwa etapy. Pierwszy obejmuje budowę drogi od Rzędzianowic do Trzciany. Drugi etap to droga od Trzciany do Piątkowca. Obydwa odcinki buduje mieleckie Przedsiębiorstwo Robót Drogowych z partnerem - firmą Remost Dębica.

Realizacja pierwszego odcinka to kwota 26 mln 266 tys. zł, drugiego - 14 mln 495 tys. zł. W sumie budowa drogi wyniesie 40 mln 762 tys. zł, jednak cała inwestycja wraz z wykupami gruntów i dokumentacjami wyniesie ponad 52 mln zł.

Podobne tematy:
Remont drogi wojewódzkiej nr 984 w Piątkowskim lesie
Rondo w Piątkowcu już bez sygnalizacji