Konkurs Gminy Mielec „Śpiewać Każdy Może”

Poznaliśmy finalistów i laureatów Gminnego Konkursu Piosenki Młodzieżowej pn. „Śpiewać każdy może”. 27 maja 2022 roku w chorzelowskim Ośrodku Kultury swoje umiejętności wokalne prezentowali uczniowie z klas IV-VIII Szkół Gminy Mielec.

Głównymi celami konkursu było umożliwienie śpiewającej młodzieży prezentację umiejętności wśród wspólnoty Gminy Mielec oraz umożliwienie kontynuacji i rozwijania swoich zainteresowań w amatorskich zespołach artystycznych przy współpracy instruktorów SOKiS.
- Pomóżmy młodym wokalistom na tej zasadzie, że albo zaśpiewajmy im dokładnie melodie, albo zagrajmy ją na instrumencie, tak żeby to dziecko usłyszało każdą nutę. Wysłuchanie samego nagrania powoduje przyswojenie niekoniecznie odpowiedniego dźwięku. Nasze uszy, jak stwierdzono, z nagrania nie odbierają melodii tak dokładnie. Łatwiej nauczyć kogoś melodii jeśli ją zaśpiewamy lub zagramy na instrumencie - podpowiedziała zebranym Małgorzata Lęśniak, przewodnicząca jury.
- Gratulujemy Wam i dziękujemy, że jesteście, bo trzeba mieć dużą odwagę żeby wystąpić na scenie. Cieszę się, że mamy takich wspaniałych artystów i życzę Wam powodzenia w przyszłości. Pnijcie się coraz wyżej, żebyśmy mogli zobaczyć Was na szklanym ekranie – zwrócił się do zebranych Józef Piątek, Wójt Gminy Mielec. 

Komisja artystyczna w składzie Małgorzata Leśniak - muzyk, chórmistrz oraz Rafał Panek - muzyk, właściciel  Szkoły Muzycznej Rock and Roll, instruktor nauki gry na gitarze w SOKiS.
Po wysłuchaniu 29 prezentacji w trzech kategoriach wiekowych i dwóch kategoriach wykonawczych Jury przyznało następujące nagrody i wyróżnienia:
Kategoria wykonawcza: soliści, klasy IV-VI
I Nagroda: Gabriela Zawisza - ZS w Chorzelowie
I Nagroda: Diana Hyjek - ZS w Trześni
II Nagroda: Helena Trojnacka - ZS w Trześni
II Nagroda: Aleksandra Szostecka - ZS w Woli Mieleckiej
III Nagroda: Emilia Konieczna  - ZSP w Książnicach
III Nagroda: Julia Stachura - ZS w Podleszanach
Wyróżnienie:  Kaja Myszkowska - ZS w Podleszanach, Laura Łysoń - ZS w Woli Mieleckiej, Aleksandra Kuczkowska - SOKiS - Filia w Woli Mieleckiej

Kategoria wykonawcza: zespoły wokalne, klasy IV-VI
I Nagroda: „Wesołe  Nutki” gr. I - SOKiS Chorzelów
II Nagroda: „Wesołe Nutki” gr. II - SOKiS Chorzelów
III Nagroda: „Złotnickie Skrzypki” - SSP w Złotnikach

Kategoria wykonawcza: soliści, klasy VI-VIII
I Nagroda: Martyna Cichowska - ZS w Trześni
I Nagroda: Filip Łachut - SP Rydzów
II Nagroda: Natalia Andrychowicz - ZS w Woli Mieleckiej
II Nagroda: Matylda Kremer - Filia SOKiS w Woli Mieleckiej

Kategoria wykonawcza: zespoły wokalne, klasy VII-VIII
Wyróżnienie: Emilia Małek, Gabriela Pyź - ZSP w Chrząstowie

https://www.facebook.com/wolamielecka/