Odznaczeni Odznaką Zasłużony dla Rolnictwa

30 kwietnia 2022 roku w Państwowej Szkole Muzycznej w Mielcu Poseł na Sejm RP Fryderyk Kapinos zorganizował "Konferencję dla Rolników" z powiatu mieleckiego.link do galerii: https://wicherski1.blogspot.com/

Odbył się cykl wykładów: Rolnictwo w Powiecie Mieleckim, Zakład Doświadczalny Chorzelów - tradycja i nowoczesność, Możliwości uprawy soi w województwie podkarpackim.
Podczas uroczystości prestiżową odznakę honorową „Zasłużony dla Rolnictwa” otrzymali rolnicy z Woli Mieleckiej: Zbigniew Bąk, Marek Padykuła, Stanisław Kolat, Antoni Maziarz.

Ta konferencja jest w podziękowaniu za ciężką pracę rolników - powiedział poseł Fryderyk Kapinos z którego inicjatywy w Sali Królewskiej Państwowej Szkoły Muzycznej w Mielcu odbyła się konferencja poświęcona właśnie rolnikom.
Poza prelekcjami, z których rolnicy poznali szczególnie promowane formy upraw - w tym m.in. rolnictwo ekologiczne czy uprawy soi - wręczono także odznaki honorowe przyznane przez Ministra Rolnictwa i i Rozwoju Wsi. Odznaczenia trafiły w sumie do 19 osób związanych z przemysłem rolniczym i przetwórczym.
 
Decyzją Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi Henryka Kowalczyka z dnia 14.02.2022r. 19 rolników szczególnie zasłużonych na rzecz rozwoju rolnictwa z naszego regionu  (w tym jedna osoba pośmiertnie) zostało uhonorowanych odznaką honorową Zasłużony Dla Rolnictwa.  
Uroczystego wręczenia zasłużonym rolnikom legitymacji oraz odznak dokonała Wicewojewoda Podkarpacki Jolanta Sawicka.
Odznakę otrzymali:
🔹Bąk Zbigniew
🔹Czuchra Roman
🔹Dobrowolski Adam
🔹Galica Edward (pośmiertnie)
🔹Hyjek Andrzej
🔹Kagan Stanisław
🔹Kilian Wiesław
🔹Kolat Stanisław
🔹Maziarz Antoni
🔹Misiak Bronisław
🔹Niedbała Anna
🔹Nowak Piotr
🔹Ogorzałek Marian
🔹Padykuła Marek
🔹Parat Roman
🔹Sroka Zdzisław
🔹Stasiński Krzysztof
🔹Trela Krzysztof
🔹Zięba Józef

Całość wydarzenia poprzedziła uroczysta msza św.  w intencji rolników która została odprawiona w kościele pw. św. Mateusza w Mielcu.