Przygotowania do budowy świątyni

Drodzy parafianie – cieszę się , że mogę się znów zwrócić do was poprzez internet i w ten sposób poinformować o działalności naszej nowej parafii oraz przygotowaniach do budowy świątyni.

 


Myślę , że poprzez to medium dotrę do wielu , którzy jeszcze nie dotarli do naszej kaplicy -świątyni i może nie wiedzą co się u nas dzieje.

Przede wszystkim dziękuję za wszelką dotychczasową pomoc i wsparcie przy budowie. Jesteśmy u siebie i cieszę się że w każdą niedzielę gromadzi się ok. 1000 wiernych . Tak licznie przybywacie w środy i piątki. Kaplica tętni modlitwą co zauważa wielu kapłanów i wiernych z poza parafii . Skierowany do pracy ks. Paweł Herudziński wnosi wiele pomysłów do życia duszpasterskiego .

Z początkiem listopada wprowadziliśmy czwartą Msza św. w niedzielę , tak żeby wszyscy mogli w czasie zimowym zmieścić się w kaplicy . Moi drodzy przez cały czas przygotowujemy się do drugiego etapu – budowy świątyni.

W ostatnim czasie został ukończony i zapłacony projekt budowlano-architektoniczny naszego przyszłego kościoła. Czekamy teraz na pozwolenie do budowy . Jeżeli Pan Bóg pozwoli i wasza pomoc finansowa to latem przyszłego roku rozpoczniemy prace przy fundamentach.

Dziękuję za wszystkie dobrowolne ofiary w I niedziele miesiąca oraz indywidualne, które na dzień dzisiejszy złożyło ok. 200 rodzin . Liczymy na wsparcie pozostałych 350 . Wielką pomoc otrzymujemy od parafii partnerskich z parafią św. Mateusza na czele .

Dziękuję kilku rodzinom , które wiele mając obficie wspierają to Boże dzieło . Właśnie jedna z nich ufundowała 100 kg dzwon , który zawisł na tymczasowej dzwonnicy, by wzywać nas do modlitwy i żegnać naszych zmarłych.

Zdajemy sobie sprawę, że musimy szukać różnych możliwości aby pozyskać fundusze na budowę . Jedną z nich będzie w najbliższym czasie rozprowadzanie przez przedstawicieli naszej parafii opłatków na wigilijny stół. Dobrowolne ofiary składane przez was posłużą na ten cel.

W maju lub w czerwcu pragniemy przy wspólnym zaangażowaniu wszystkich parafian zorganizować festyn integrujący wspólnotę i wspierający budowę . Liczę na wasze pomysły w tym względzie i fanty na rzecz loterii . Ukochani- jestem pewien , że Bożej pomocy i Opatrzności nam nie zabraknie . Oby nie zabrakło naszej dobrej woli w tym Bożym dziele.

Ks. Zbigniew Smołkowicz - proboszcz