Festyn z okazji Dnia Dziecka "Z rodzinką raźniej"

Pod hasłem „Z rodzinką raźniej” upłynął festyn zorganizowany z okazji Dnia  Dziecka, który odbył się 2 czerwca 2019 roku w Woli Mieleckiej. Słoneczna pogoda, ciekawy program artystyczny oraz szereg atrakcji sprawiło, że na terenach Zespołu Szkół w Woli Mieleckiej pojawiło się wiele rodzin.


link do galerii: https://wicherski1.blogspot.com


Oficjalnego rozpoczęcia festynu dokonali Józef Piątek, Wójt Gminy Mielec, Małgorzata Jastrząb, dyrektor ZS w Woli Mieleckiej oraz Damian Małek, dyrektor SOKiS, którzy złożyli milusińskim życzenia z okazji ich święta. Następnie scenę opanowali uczniowie klasy „0”, prowadzeni przez Izabelę Ziółkowską, którzy odtańczyli „Poloneza” oraz wyrecytowali wiersze dla Mamy i Taty. Przedszkolaki z grupy 5-latków przygotowani przez Bogusławę Kułagę zaprezentowali „Taniec z kołami”.

Wydarzenie było również okazją do przedstawienia zespołów działających przy Filii Ośrodka Kultury w Woli Mieleckiej, prowadzonych przez Karolinę Szymańską. Na scenie pojawił się Zespół Wokalny „Wolanki”, Zespół Tańca Estradowego „RYTM I” i „RYTM II”, Grupa Taneczno-Ruchowa „ISKIERKI” oraz Dziecięca Grupa Wokalna. Cześć  muzyczną zaprezentowali również uczniowie Waldemara Ozgi z Zespołu Szkół w Woli Mieleckiej.

Belgijkę oraz wiersze Juliana Tuwima wykonali uczniowie klasy 3A przygotowani przez Lucynę Przebieglec. Wydarzenia na scenie przeplatane był animacjami dla dzieci i rodziców prowadzonymi przez Klub Młodych Liderów z Mielca.

Duże wrażenie na najmłodszych zrobił pokaz mega baniek mydlanych. Sporą popularnością cieszyło się również malowanie twarzy, zwierzątka zrobione z balonów, dmuchana zjeżdżalnia, kramy z biżuterią i zabawkami oraz mała gastronomia.   


Zaproszenie
29.05.2019
Samorządowy Ośrodek Kultury i Sportu Gminy Mielec oraz Zespół Szkół w Woli Mieleckiej zapraszają w najbliższą niedzielę 2 czerwca 2019 roku na festyn rodzinny zorganizowany z okazji Dnia Dziecka.

Wszyscy którzy pojawią się na terenach rekreacyjnych przy Zespole Szkół w Woli Mieleckiej będą mogli zobaczyć programy artystyczne przygotowane przez dzieci, młodzież oraz seniorów współpracujących ze Szkołą oraz Ośrodkiem Kultury. Na scenie zaprezentują się m. in. zespoły taneczne „Iskierki I”, Iskierki II”, „Rytm”, Dziecięca Grupa Wokalna, Zespół Wokalny „Wolanki”.

Uczniowie i nauczyciele Zespołu Szkół przedstawią także specjalny program artystyczny pt. „Z rodzinką raźniej”. Nie zabraknie również dmuchanego placu zabaw, małej gastronomi, rodzinnych gier i zabaw, malowania twarzy, balonowych cudów, pokazów baniek mydlanych. Startujemy o godzinie 16:30 i bawimy się do 19:30. Wydarzenie patronatem honorowym objął Józef Piątek, Wójt Gminy Mielec.