Nabożeństwo fatimskie

Nabożeństwo Fatimskie nawiązuje do objawień Matki Bożej w Fatimie, które miały miejsce od 13 maja do 13 października 1917 r. Tak jak Maryja objawiała się przez kolejne pięć miesięcy, od maja do października, każdego 13 dnia miesiąca, wierni z Woli Mieleckiej i innych miejscowości licznie gromadzą się na nabożeństwach.

Od maja do października

Kiedy Maryja ukazała się w Fatimie pastuszkom, był rok 1917, epoka zupełnie odmienna. Jednak z czasem napływ pielgrzymów do Fatimy wcale się nie zmniejszył, wprost przeciwnie.

Lekarstwo na duszę
Nabożeństwa fatimskie odbywają się od maja do października, podobnie jak spotkania, które Maryja wyznaczyła trójce portugalskich dzieci. I przekazała im orędzie, które później bp Alberto Cosme do Amaral nazwał "skróconą Ewangelią". Fatima to miejsce leczące duszę, to potężny głos wołający o nawrócenie i przemianę. Ci, którzy byli w Fatimie, twierdzą że jest to miejsce szczególne. Wielotysięczne grupy pielgrzymów z zapalonymi świecami odmawiające różaniec, w którym mieszają się różne języki. Czuwające w zupełnej ciszy na placu przed kaplicą objawień. Wielu uważa, że do Fatimy ludzie przyjeżdżają właśnie dla tej szczególnej modlitwy. Nabożeństwo fatimskie, jest zaproszeniem nie tylko do modlitwy i pokuty, ale tez do rozmyślania, jest to ważny element tego nabożeństwa.

Nabożeństwa fatimskie są coraz powszechniejsze, organizowane są w wielu parafiach, mają różną formę, często wzorowane bezpośrednio na tych, które odbywają się w Fatimie, a w których ludzie w procesji z zapalonymi świecami rozważają kolejne tajemnice różańca.

13 maja 2010 roku w Parafii Bożej Opatrzności w Woli Mieleckiej rozpoczęły się nabożeństwa fatimskie mszą św. o godz.18. Po odśpiewaniu majówki mieszkańcy wzięli udział się w procesji różańcowej z lampionami na zewnątrz kaplicy. Dzieci klas drugich , które w tym roku przystąpiły do Pierwszej Komunii Świętej niosły podczas procesji figurą Matki Bożej Fatimskiej.

Przez kolejne pięć miesięcy każdego 13 tego dnia miesiąca wierni będą się modlić w intencjach, które podała Matka Boża.


Film z procesji


Zdjęcia z procesji