Światowy dzień chorego w Chorzelowie

Światowy Dzień Chorego  to symbol prawdziwie ludzkiej pamięci, szacunku i miłości do ludzi starszych i schorowanych.
W sobotę  18 lutego 2017r. w  Samorządowym Ośrodku Kultury i Sportu Gminy Mielec  w Chorzelowie mieszkańcy  parafii p w. Wszystkich Świętych  wzięli udział w uroczystych obchodach Światowego Dnia  Chorego.


Ta piękna tradycja już  na stałe wpisała się w  kalendarz  rocznic i świąt zarówno w  chorzelowskim ośrodku jak i w całej parafii.  Obchody Dnia Chorego rozpoczęła Msza św. w Kościele  Parafialnym  w Chorzelowie, a następnie wszyscy seniorzy udali do sali widowiskowej w Ośrodku Kultury, gdzie już w progu witani byli serdecznie przez Księdza Proboszcza Andrzeja Ramsa.

Wiele ciepłych słów i  serdecznych życzeń usłyszeli wszyscy zebrani od księdza proboszcza.
Dużo zdrowia, pogody ducha, cierpliwości i jeszcze wielu lat życia  życzył zebranym Wójt Gminy Mielec  Józef Piątek.  Życzenia wszelkiej pomyślności słów przekazała zebranym Zofia Blach – kierownik GOPS Mielec, a dyrektor SOKiS Dorota Kieraś – Jędrychowska życzyła  wszystkim obecnym miłości, zrozumienia i szacunku najbliższych.

Dla uprzyjemnienia spotkania w  części artystycznej wystąpili najmłodsi członkowie zespołów działających w Ośrodku Kultury  recytując wiersze  i śpiewając piosenki o babci i dziadku.

Nie zabrakło także tańców i przyśpiewek ludowych.